94976
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • I.C.ram
    #57831
    Egyiket se találom :(
  • Molnibalage
    #57830
    Volt ilyen Rafele és asszem Super Hornettel is.
  • I.C.ram
    #57829
    de lehet, hogy Dassault volt.
  • I.C.ram
    #57828
    Sziasztok!

    Keresek egy videót, de nem találom :( Korábban ide is be volt rakva. Egy Rafael vagy Eurofighter gép "életét" mutatta be, a tervezéstől, a gyártáson át, a berepülésig, és közben a Daft Punk Aerodynamic című száma ment. Nagyon keresem ezt a videót, légyszi segítsetek. Köszi!
  • sulyid
    #57827
    Arigato! :)

    A jelenlegi Japán Önvédelmi Erőknél a régi-új Katanákat / szamurájkardokat használják, vagy valami nyugati fegyvert?
  • [NST]Cifu
    #57826
    Először is: a 2 Vh. alatt sok japán tisztnél még mindig Kyu Gunto volt, ami a nyugati (orosz) tiszti kardok másolatának tekinthető, sok esetben teljes markolatvédő kosárral, ezek használatban maradtak egészen 1945-ig a tisztek körében. 1934-től kezdtek el megjelenni a szamurájkardok, ezek a Kai Gunto-k ill. Shin Gunto-k.



    A tisztek kardja (Shin-gunto) szinte kivétel nélkül kézzel, hagyományos, tradicionális módszerrel készült szamurájkard volt, de a háború vége felé, 1944-45-ben egyre gyengébb minőségű markolatborítással (ito), és 1945-ben már a penge is jellemzően elég gyenge minőségű nyersanyagból.

    A tengerésztisztek Kai-Gunto kardja rájabőr borítású kardhüvelyt (saya) és markolatborítást kapott.

    A tiszthelyettesek szamurájkardja sorozatban, géppel készített kardok voltak, sorozatszámozva, és egyszerű anyagból készült kardhüvellyel. A markolat rézből, majd később alumíniumból készült, olyan felületi kidolgozással, mintha "szokásos" hasított bőrből font markolatborításuk lenne. 1945-ben a nyersanyaghiány miatt pedig már csupán rovátkolt fából.
    [center]
  • SZU
    #57825
    Mondjuk fura, hogy még egyszer töltő fogást végez és nem veti ki.
  • [NST]Cifu
    #57824
    Például a csappantyú éppen a határán van annak, hogy az ütőszeg rácsapása után berobbanjon, és ilyenkor például a fegyvert elkezdik ütögetni, vagy adott esetben a tussal földnek ütik. Ez már elég lehet, hogy a csappantyú beinduljon...
  • sulyid
    #57823
    Háát ezt nem tudom mennyire haditechnika, de inkább itt teszem fel a kérdést, mert itt többen olvassák, mint a 2. vh-s topicban.

    Az lenne a kérdésem, hogy a 2.vh folyamán a japán tisztek által használt katana mennyire egyezett meg a régebbi szamurájok által használt, mesteremberekkel megcsináltatott kardokkal? Tehát egy egyszerű tömegkard volt a 2. vh folyamán használt katana, vagy tényleg a régi atom minőségi mestermű volt?
  • TG Gida
    #57822
    Hogy tud beindulni egy besült lőszer?
  • SZU
    #57821
    Kibővíteném: bármilyen összeszerelt fegyver csövébe a kimenetnél belenézni Darwin díjas ötlet.
  • qtab986
    #57820

  • [NST]Cifu
    #57819
    Ha jól látom a videót, akkor ez a videón egy pumpálós sörétes puska. Ott a töltőkar működtetésével elviekben ki lehet üríteni a nem elsült patront.

    Akár hogy is, el nem sült fegyver csövébe nézni Darwin-díjas ötlet...
  • qtab986
    #57818
    Látom, érdekel az ilyen téma. Ez szegről-végről kapcsolódik a kérdésedhez. Érdekesnek fogod találni, milyen hasznosa tanácsok vannak mondjuk egy revolver feztelenítésére. (Nem én írtam így.) Olvasd végig az egészt oldalt. Megéri.

    Hogy lehet egy revolvert fezteleníteni?

    (⌒ ▽ ⌒)
  • repvez
    #57817
    Normális esetben tár kivesz és töltés-űritést végezni , hogy a löszert kidobja, majd mehet vissza a tár és ujra felhúzni .A kiadott löszert nem lehet visszatenni !

    A hátultőltősőknél nem tudom hogy mi a megoldás, mert ha a cső letörésekor következik be a löszer elsülése az is sérülést okozhat.
  • Fenrir
    #57816
    Cifu biztos tudja :)
  • Molnibalage
    #57815
    Ilyenkor egyébként mi a normális eljárás a besült (?) lőszer eltávolítására?
  • Fenrir
    #57814
    Nem sok maradt volna az arcából ha rendesen behajol a cső elé.
  • Molnibalage
    #57813
    A marha...
  • [NST]Cifu
    #57812
    Nem, a Birds of Prey oldal eltűnt a süllyesztőben (amúgy én csak tartalmat próbáltam vinni bele, Seaweedék csinálták eredetileg), egyre kevesebb időm volt rá, és ha választanom kellett, hogy az SG-s cikket vagy egy BoP-os cikket csináljak, akkor az SG győzött, hiszen némi pénzt is adtak érte. :)

    A BoP összes cikke amúgy itt, a topicban született, úgy másoltam át a tartalmat oda egy kis formázás után. A kis- és nagy kaliberű lövedékek magyarázó cikkei is megvannak lementve amúgy, bár szerintem egy alapos frissités ráférne. :)
  • davidbog
    #57811
    Köszönöm. Ezt a long-rod penetratort nem tudtam pontosan mire értik. Az L/D arány eltérést két típus közt és a képet ismertem.
    Úgy emlékszem neked volt egy oldalad, ahol nagyon szépen le volt írva és ábrázolva is volt a különböző lövedék típusok felépítése, hatása. De már vagy 2 éve nem találom azt az oldalt. Talán valami Bird ... nevű oldal volt, még létezik?

  • [NST]Cifu
    #57810
    Nem akarok rosszmájú lenni, de megint elég lett volna a Wikipédián megnézni...

    Ott van, forrással megjelölve, hogy február 6.-án történt, és a személyzet túlélte a manővert...

    Ie.: A videó eredeti...
  • [NST]Cifu
    #57809
    Egy-az-egyben megfelelő elnevezés nincs. Viszont...

    Űrméret alatti pct. lövedékből alapvetően két félét különböztetünk meg, van az APDS (Űrméret Alatti Leválóköpenyes Páncéltörő Lövedék), amit ugye huzagolt csőből lőnek ki. Eddig nincs is gond, az űrméret alatti leváló köpenyes lövedék elve ugye ismert (effektíve kisebb méretű (és tömegű) lövedéket nagyobb torkolati sebességre tudnak gyorsítani mint egy teljes méretű pct. lövedéket, a kisebb lövedéknek pedig a légellenállása is kisebb). Hogy a célpontba minél több energiát tudjon leadni minél kisebb , ahhoz viszont növelni kellene a hosszát (azonos lövedék átmérő esetén).


    Nem tudom, mennyire fedi a jelenleg használt, hivatalos magyar katonai terminológiát a kép, de érdekességnek megteszi


    Csakhogy a hosszú lövedék stabilitását nehezebb megoldani forgásstabilizálással (valahol 7:1 hossz:űrméret arány körül van a törés). Itt jön a képbe a szárnystabilizált lövedék, amelynél nem gond, ha a hossz:űrméret arány akár a 30:1 értéket is meghaladja.

    Az angol szakterminológia által használt "long-rod penetrator" tehát az APFSDS (Leválóköppenyes Szárnystabilizált Páncéltörő Lövedék) lövedékekre mondható el. Nem tudok konkrét értékről, de kb. 10:1 arány felett beszélhetünk erről.

    Normálisan lefordítani nem tudom hogy kellene. Ha a lőszer/lövedék elnevezésében említik, akkor a "nyíllövedék" szót használnám. Ha a magyarázó szövegben, akkor ki lehet fejteni a fentiek alapján a dolgot.
  • davidbog
    #57808
    Az űrméret alatti lövedékeknél a long-rod penetratornak van magyar elnevezése? Milyen L/D aránytól számít egy penetrátor long-rodnak, van erre valamilyen viszonyszám?
  • Random work
    #57807
    Mondjuk ez igaz, csak néha már annyi a kamuvideó, hogy az ember szkeptikus.
  • Molnibalage
    #57806
    Ilyen szintű CGI-ra mezei userek nem képesek szerintem. Akinek van erre pénze, az nem pazarolja rá az idejét.
  • Random work
    #57805
    Itt azt írják, hogy még nem biztos a felvétel eredetisége.

    Tény, hogy én láttam egy érdekes megnyúlást a gépen, mikor a föld felé tart. Szóval nem tudom ez mennyire kamu vagy igaz.
  • [NST]Cifu
    #57804
    A történet korántsem így nézhetett ki, egy kicsivel jobb forrás:

    Toulouse-ig lövöldözés @ DailyMail

    Egyébként sehol sem említik, hogy ott a helyszínen lőtt harmincat. Három korábbi merényletnél mindig ezt a .45ACP Colt pisztolyt használta, részben ez is buktatta le.
  • [NST]Cifu
    #57803
    Hát nagyon benézte, annyi szent... Nagy magasság plusz helikopter ritkán jó barát...
  • [NST]Cifu
    #57802
    1983 (az F-14 Tomcatak váltották őket), az F-4S az USN-nél 1987-ig, az USMC-nél 1992-ig szolgáltak.

    Nem harci szolgálatban amúgy a mai napig vannak (céltárgyvontatók és célgépek).
  • savaz
    #57801
    Hogy a francba adott le több mint 30 lövést egy negyvenötösből a Tulouse-i merénylő, egy kommandósokkal teli lakásban, akit aztán röptében fejbe lőttek?
    http://index.hu/kulfold/2012/03/22/behatoltak_a_toulouse-i_merenylo_lakasaba/

    Vagy ez már megint a szokásos újságírói színvonal?
  • qaíwsyedx
    #57800
    Hehe... először aztjittem hibás a kiírás (hó a szaharában?) XD

    Aztán látom hogy Sharana
  • Molnibalage
    #57799
    Szerintetek miről szól ez a hír? Új fajta szigetelésű elektromos kábeleket tesznek be, hogy ne dörzsölődjenek ki?
  • Molnibalage
    #57798


    Hát ezt alaposan benézték..
  • Molnibalage
    #57797
    Az F-4J és F-4N gépek meddig szolgáltak?
  • Molnibalage
    #57796
    Lezuhant egy USAF Sólyom.
  • veszelka
    #57795
    mokys
  • [NST]Cifu
    #57794
    Lehet már rosszul emlékszem, de nem arról volt szó anno, hogy F-4 Wild Wiesel-ek, EA-6-osok, A-6E-k és A-7E-kről indítottak csak HARM-ot?
  • Molnibalage
    #57793
    A Sivatagi Vihar idején F-16C Block 25, 30 és 40 gépek is települtek. Van arróé valami infó, hogy indítottak -e HARM-ot vagy AGM-45-öt ezekről?
  • qtab986
    #57792