94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [NST]Cifu
    #92077
    A Burke-osztályú USS Dewey (DDG-105) felépítmény előtti platformon feltűnt egy új, feltehetően lézer fegyvert tartó torony. Sokat nem tudni róla, de láthatóan nem a LaWS-hos hasonló megoldás...



    Lehet, hogy végül mégis megvalósul a lézeres CIWS?

    Fantáziarajz korábbról:


    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.11.13. 12:05:50
  • [NST]Cifu
    #92076
    Heh, a legendák...
  • molnibalage83
    #92075
  • qtab986
    #92074
  • aksurv2
    #92073
    Sikerült a BAR ujra feltalalni.
    Az uj lőszer ok, de nem sok értelme van egy 20as tarral felszerelt támogató fegyvernek.
  • qtab986
    #92072
    A couple of years before the 2003 Iraq Invasion, Michael Asher (Ex-Para/23 SAS) went to Iraq to try and uncover the truth behind the infamous Bravo Two Zero mission of the Gulf War.
  • ximix #92071
    Egy svéd cikk róla, 4 fotóval
    link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.11.10. 12:19:48
  • [NST]Cifu
    #92070
    IRIS-T tesztindítás egy svéd BvS-10 alapuló TEL-ről

  • [NST]Cifu
    #92069
    Javítottam
  • molnibalage83
    #92068
    A kép van a forrásnál nem a forrás.
  • [NST]Cifu
    #92067
    Dokumentumfilm a Helge Insgtad és a Sola balesetéről. Érdekes, mert a jelek szerint azért korántsem olyan egyértelmű a fregatt személyzetének egyoldalú felelőssége, noha tény, hogy végső soron rajtuk múlt leginkább - de a hajóirányításon és végső soron a Sola legénysége is lehetett volna körültekintőbb...

  • [NST]Cifu
    #92066
    Az oroszok két (céljukat elvétő) David's Sling rakétát megszereztek, miután azok Szíriai területen értek földet. A rakétákat hatástalanították, majd oroszországba szállították. (forrás)


    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.11.09. 11:28:03
  • [NST]Cifu
    #92065
    De. Szvsz biztos nem US ARMY Apache-ra lőttek...
  • ximix #92064
    Iránnal kapcsolatos linkek
    ------------------------------
    Small Arms Survey 2004
    Chapter 3. Big Issue, Big Problem?: MANPADS pdf link
    forrás
    ----------------------------------
    Tippre egy angol írás hogy az eredetije mi lehetett, nem tudom
    Military Ir fórum link


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.11.08. 17:13:18
  • ximix #92063
    میثاق-۲ ez a 2-Misagh, a ۱,۲,۳ ez a 1,2,3 írásjele.
    A heli az tényleg amcsi vagy Szaudi AH-64 és csak a szokásos egybemosás?

    Elvileg így néz ki a 3-as link

    ez a 2-es link

    itt írnak mind a háromrólgugli fordítós link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.11.08. 14:58:52
  • JanáJ
    #92062
    Jemenben nem inkább Szaúdi kopterek bóklásznak? Csak mert az amik se nem hülyék, se nem világtalanok, míg...
  • Hpasp #92061
    Én csak a kép alapján állítottam, hogy ez 1:1-ben egy Sztrela-3 másolat.
    Hogy a wiki mit ír...
  • molnibalage83
    #92060
    Csak mert wikin az van, hogy "comparable to SA-18". Az már a kettős érzékelős Igla még bolondítva ezzel-azzal...
    A linkeden is dual seeker van.
    Viszont 2 db (!) flare és mellément? whoa... Vagy simán műszaki hibás rakéta volt? Mert, ha nem, akkor tényleg csak Szrela-3 klón és bevette a műszaki tartalmat az oldal, ami nem igaz.
  • Hpasp #92059
    Ránézésre Sztrela-3 klón.


  • molnibalage83
    #92058
    Link

    U.S. AH-64 Apache attack-helicopter Dodges the Iranian Misagh-2 in Yemen.

    Hát, kíváncsi lennék, hogy milyen detektor van abban a MANPAD-ban...

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.11.08. 12:21:10
  • molnibalage83
    #92057
    Ezt kerestem, köszi.
  • ximix #92056
    Cifu posztolt egy hírt róla #91872
    én meg kíváncsiságból kerestem rá, hogy mifene ez #91882
    (már ha erre gondoltál egyáltalán)
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.11.07. 23:39:07
  • molnibalage83
    #92055
    Nem túl rég betett ide valaki francia drónvadász drón videót, de az istennek sem találom...
  • fonak
    #92054
  • BaleniX
    #92053
    Köszönöm!
  • z0ty4
    #92052
    Aki nem lép egyszerre
  • JanáJ
    #92051
    Szerintem te a Shtora-1-re gondolsz. Ez a rendszer neve, ami több elemből áll. Az OTShU-1-7 szerintem a két lámpa neve. A hk.-nak a torony eleje van legjobban páncélozva, ezért az ilyen rendszerek általában a beérkező fenyegetés irányába fordítják a tornyot, már ha be van kapcsolva a rendszer. Egyes páncéltörő rakétáknak a végében van egy infra fény forrás, ezt érzékelve tudja az indító állvány, hogy hol helyezkedik el a rakéta a célhoz képest. A két tankon világító infra lámpa ezt a jelet zavarja meg azzal, hogy hirtelen három ilyen hőforrás lesz. Szerintem ezek a rakéták már kikopóban vannak.
    Az ilyen hk. védelmi kütyükkel régen az volt a baj, hogy sokféle fenyegetés ellen kellett különféle megoldásokkal védekezni. A legújabb divat - rettentően leegyszerűsítve - hogy radarral észlelik a bejövő csúnyaságokat és egy irányított robbantással megsemmisítik a bejövő rakétát/lövedéket/akármit.
  • BaleniX
    #92050
    Köszönöm szépen, érthető válasz volt!
    A T-90 esetében az OTShU-1-7 a rakéták és az ilyen lézeres célzórendszerek megzavarására szolgál? (egyáltalán manapság korszerű még ez a megoldás?)
  • Gunslinger
    #92049
    RM277

    Új lőszer is van hozzá, lehet azért ilyen halk. Érdekes koncepció, korábban nem nagyon ment az amcsiknál az érdeklődés a bullpup gépkarabélyok iránt, csak gránátvető rémlik.
  • F1End
    #92048
    Bizonyos katonai eszközök
    - lézert használnak a célpont távolságának mérésére, s ezáltal lőelemképzésre: első sorban harckocsikról van szó, melyek célzás során a célpontot lézerrel megvilágítják, s így a pontos távolságot tudva képesek a löveg csőemelkedését úgy beállítani, hogy pontosan eltalálják a célpontot. Ha jól tudom napjainkban a legpontosabb távolságmérők jellemzően lézeresek.
    - lézert használnak a fegyver célravezetésére: itt első sorban olyan páncéltörő rakétákról vagy bombákról van szó, melyek orrában olyan érzékelő található, ami képes egy adott hullámhosszon működő lézer visszaverődésének érzékelésére. A célpontot ezzel a lézerrel megvilágítják, s a bomba/rakéta úgy korrigálja a pályáját, hogy az adott pontba csapódjon be.

    A lézeres besugárzás jelző rendszerek az ilyen eszközök által alkalmazott lézereket észlelik, s riasztják a harcjármű személyzetét, hogy támadás alatt állnak. Egyes esetekben automatikusan védelmi intézkedéseket is elindítanak, mint például ködgránátok kivetése (melyek füstöt, ködöt képezve elrejtik a járművet a támadók elől) vagy mint például a T-90 -es harckocsinál, a torony lézer irányába fordítása (mivel a torony front páncélja a legerősebb, illetve így azonnal képesek az ellenséges tüzet viszonozni).
  • Palinko
    #92047
    Érdekes ez a tompító, de szerintem kicsit marketing hangja lehet a felvételnek mert kétlem hogy ennyire visszafogná azért :D
  • BaleniX
    #92046
    Tisztelt csoporttagok! Valaki el tudná magyarázni, hogy a SDIO (System Detekcie a Indikacie Oziarenia) azaz lézeres besugárzás jelző rendszernek mi a célja? Laikus vagyok, így csak sejtésem lehet az eszköz céljáról.
    Itt találtam: SDIO
  • qtab986
    #92045
  • F1End
    #92044
    Hű, ilyen kimerítő válaszra nem számítottam.

    Köszönöm szépen.
  • ximix #92043
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ezt sikerült kideríteni
    Владимир Колесник - "Обычная работа."
    Capt Vladimir Kolesnik - 'Our ordinary combat work.'

    Itt van 3 angol fordítás a hsz-nél
    YT link

    Film: Afgan
    Transcript
    link
    ----------------------------
    itt még vannak akkori katona dalok
    YT link

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.11.04. 22:05:09
  • F1End
    #92042
    Valahol elérhető külön is a 3:10 -től kezdődő légidesszantos dal?
  • [NST]Cifu
    #92041
    Érdekes, hogy mindenhol a PzH2000-et rakják oda kísérőképnek, mert hát tüzérség. A Hirtenberger viszont aknavetőket (60, 81 és 120mm) és hozzájuk való gránátokat gyárt. Csak "sima" gránátokat, precíziós lövedékeket nem látok.

    A HDT Védelmi Ipari Kft. is igen érdekes. Egy, az az egy alkalmazottal rohadt komoly tulajdonos cég lehet majd...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.11.04. 17:10:21
  • qtab986
    #92040
    Hosszú tárgyalássorozat után pedig az állam megvásárolta a brit–osztrák Hirtenberger Defence Systems nevű hadiipari céget. A társaság 160 éve foglalkozik tüzérségi eszközök, valamint lőszerek fejlesztésével, gyártásával. Élenjáró technológiával van jelen a nemzetközi piacon, világszerte ismert innovatív megoldásairól és termékei kiváló minőségéről.

    magyarnemzet.hu
    Utoljára szerkesztette: qtab986, 2019.11.04. 16:54:05
  • ximix #92039
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ezt találtam róla
    IMDB
    Amazon

    itt egy YT videó is


    -------------------------------------------------------
    Afghantsi

    IMBD
    Dailymotions link
    In 1988, 10 years after they arrived, the Soviet army began to pull out Afghanistan, having fought – and lost – an unwinnable war. Veterans of the war, ‘Afghantsi’, returned home after what was deemed to be a crude political mistake. Soviet World War Two veterans were celebrated as glorious heroes. Afghantsi were simply ignored.

    Interviews with war veterans who have returned home, and the parents of those who died, combine to offer a poignant and moving reminder of the cost of conflict.

    This award-winning documentary from acclaimed writer and director Peter Kosminsky shows how Soviet conscripts became bogged down in an unwinnable war, and offers a timely commentary on British military commitment in that war-torn land.


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.11.04. 15:42:02
  • molnibalage83
    #92038
    Ezt mikor és ki forgatta? Nem egészen világos.