94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ghost cb
    #394
  • Cat #393
    grétsi lászló sujtson le rád :>
  • Tomalak
    #392
    THX
  • ghost cb
    #391
    mondom hogy egy szar helyről szedtem. ezért irtam oda hogy nehiggyétek hogy az enyém
  • ghost cb
    #390
    Itt egy kis ismertető:

    Centurion

    A brit Centurion nehéz harckocsi kifejlesztését szintén a II. világháború éveiben kezdték meg A41 kódjellel, prototípusa 1945 elején gördült le a futószalagokról. Sorozatgyártása azonban már csak a háború befejezése után indult el. A Centurionok különböző változatait egészen 1962-ig gyártották, mely során összesen 4423 db ilyen páncélos került ki az üzemekből. Az első Mk1 és Mk2 változatok 17 fontos (76,2 mm) ágyúval voltak felszerelve, míg az Mk3-as változat már 20 fontos (83,4 mm) löveget kapott.

    A Centurionnak az évek során 13 fő változata jött létre, míg szinte valamennyi főváltozatnak több módosított alverziója is létezett. Az Mk10-es pl. az Mk8-as nagyobb páncélvédettséggel és 105mm-es L7 löveggel ellátott módosulata volt.
    A brit hadseregben rendszeresített Centurion egy Merlin repülőgépmotorból kifejlesztett szabványos Rolls-Royce Meteor benzinmotort kapott. Bár 1963-tól a brit hadseregben a Centuriont fokozatosan leváltották a Chieftain harckocsikkal, azokat a Királyi Tüzérség megfigyelő járműként egészen napjainkig használta.

    A briteken kívül számos más állam is rendszeresítette a Centurionokat, így pl. Dánia, Izrael, Jordánia, Hollandia, Szomália, Dél-Afrika, Svédország vagy Svájc. Ezen államok közül többen átakakításokat is végeztek a harckocsikon, amivel elérték, hogy ezeket a harceszközöket egészen az 1990-es évek elejéig rendszerben tarthatták.

    Izrael pl. lecserélte az eredeti benzinüzemű motorokat Teledyne Continental dízelmotorra, melynek hatására a harckocsi sebessége 43 km/h-ra nőtt, hatótávolsága pedig megduplázódott! Az átépített és 105 mm-es löveggel ellátott izraeli Centurionok a Modernizált Centurion elnevezést kapták. Ez a változat már tartalék lőszert is szállíthatott.


    A Centurionoknak igen sok átalakított módosulata is létezett. Ilyenek voltak pl. a 180 mm-es önjáró lövegek, a 120 mm-es páncéltörő ágyúk, vagy az Mk2 típusú műszaki mentőjárművek, melyekre hátsó ásólapot és 31 tonna vonóerővel rendelkező csörlőt is szereltek. (A csörlő vonóerejét kiegészítő berendezésekkel 90 tonnára lehetett növelni!) A Centurion AVRE (Királyi Műszaki Csapatok Rohamjárműve) kizárólag a brit haderő keretében volt használatos. Ezen típus lövegtornyában egy 165 mm-es rombolóágyút helyeztek el. Az alváz elejére tolólapot szereltek, s a harckocsi mindig szállított egy adag rönkfát is, amit a harctéri árkok betömésére használhattak.
    Magával vontathatta a ROF Giant Viper elnevezésű aknamentesítő eszközt is. A Centurion BARV (Páncélozott Parti Műszaki Mentőjármű) alkalmas volt egy esetleges partraszállás alkalmával az elakadt járművek mentésére, ill. a partraszállító hajók tengerbe való visszatolására is. Ezt a változatot sikeresen vetették be a Falkland-háború idején is! A változatok között szerepelt még többek között egy Centurion AVLB megjelölésű hídvető jármű is. A Centurion harckocsik nagy előnye, hogy el lehet látni őket kiegészítő páncélzattal és erősebb fegyverzettel is. A menet közbeni tüzelést lövegstabilizátor segíti, s napjainkban több ország is lézertávmérővel ellátott új tűzvezető rendszert épített a típusba. A Centurionok a harcmezőkön is sikeresen vizsgáztak, így pl. a britek Koreában, az ausztrálok Vietnamban, az indiaiak Pakisztán ellen, Izrael pedig Egyiptom és Jordánia ellen vetette be a típust, s sehol nem vallottak szégyent.


    TECHNIKAI ADATOK: (Centurion nehéz harckocsi)
    Hossz (löveggel): 9,854 m Magasság: 3,009 m Szélesség: 3,39 m
    Hatótáv: 190 km Személyzet: 4 fő Tömeg: 51,82 tonna
    Max. sebesség közúton: 34,6 km/h Lejtőmászó képesség: 60% lépcsőmászó képesség: 0,914m
    Árokáthidaló képesség: 3,352m
    Hajtómű: 650 LE-s, Rolls-Royce Meteor Mk IVB V-12 benzinmotor.

    Forrás: fabulis

    És néhány kép (az enyémeim közül):







  • [NST]Cifu
    #389
    Ez, amit leírtál semmi téren nem állja meg a helyét, majd holnap kifejtem, de most ágyikó. :)
  • Reaper
    #388
    Az úgyis csak a bögyös maca miatt nézzük(gyk. Bell kisasszony), mert sok realitást nem kell keresni benne:))) Bocsi az OFF-ért.
  • Tomalak
    #387
    a britt
  • Tomalak
    #386
    amugy ez ilyen kerti törpe vadász eszköz, én arra használnám
  • ghost cb
    #385
    Van egy Brit Crusader, meg egy amcsi. A brit az egy sima tank, az amcsi az egy még sorozatgyártásra nem került, mobil tüzérség. Melik kő?
  • Tomalak
    #384
    A Crusader tankról tud vki valami infot? Mert az az a tank amiről frankón nem tudok semmit.
  • ghost cb
    #383
    keresztmetszetét nem űrméretét
  • ghost cb
    #382
    A H&K G11 A G3-as közvetlen elődje. Szerepelt a Global Operations c játékba. Valóságban egy nagyon jó fegyver, jók a tulajdonságai, csak annyira drága a fegyver hogy senki nem rendelt a cuccból. Aztán leegyszerűsítették a gyártást, az anyagát műanyagra cserélték, a cső űrméretét a szabványos töltényekhez igazították és áttervezték egy kicsit a fegyvert, és lett a G3 v a g36 már nemtom mert nagyon rég olvastam. Ez egy ilyen szar hobbilapon volt ugyhogy nem 100-as a forrás. Majd Cifu fölvilágosít minket szerintem.
  • antijedi
    #381
    patkányirto nem? :)
    vagy esetleg gyalogsági kézilőfegyver :P
  • switch
    #380
    Ilyen kellene ide a kertembe,ezzel ébreszteném a környéket reggelente
  • Punker
    #379
    mi ellen?
  • switch
    #378
    Ez is jó

    The HK Saluting Gun M635
    Cal. 75mm




  • Punker
    #377
    iszonyat nagyot rúg vissza a fegyver, szal szerintem nincs nagy jövője + hatalmas is...
  • Punker
    #376
    megnézzük....
    amúgy H&K király
  • switch
    #375
    Mi a véleményetek a HK G11-ről,itt van egy kis videó róla:

    http://www.hkpro.com/video/g11-1-128.mpg

    Most akkor hogy is működik ez a "caseless ammunition" dolog ?
  • ghost cb
    #374
    vicces kis írás
    ryan-ről tucc egy párat?
  • Pheel
    #373
    ROTFL
  • [NST]Cifu
    #372
    Ilyen téren a csúcs amúgy a JAG sorozat, amit ugye az Amerikai Védelmi Minisztérium támogat. A kedvencem az volt, amikor a hős pilóta indul bevetésre - a külső felvételek szerint egy fegyverzet nélküli géppel :D

    De még a No.1.-es költségvetésű filmek is televannak ilyen bakikkal. A Godzilla esetén például az Apache-k nem használják 30mm-es gépágyújukat - viszont van két gépágyú a pilótafülke mellett (hogy mit keres ott, rejtély), a hőkövető rakéta ráfog a szörnyire, majd menet közben rájönnek, hogy ez hüllő, és ezáltal hőkövető rakéta nem látja - de azért elötte még befogta...
    Aztán a menekülő helikopterek nem emelkednek fel mondjuk 500 méterre, hogy a szörny ne érje el őket - áhhh, az úgy nem sportszerű - végig a szörny fejmagassága alatt repülnek.
    A végén jön ugye két F/A-18, mindkettő egy-egy Harpoon rakétával a szárnyai alatt. Kilövik a rakétákat (mind a négyet), amelyek becsapódnak, majd a főfőnökök parancsot adnak, hogy forduljanak meg, és újra tüzeljenek. Az engedelmes pilóták megfordulnak, és újra rárepülnek a szörnyire - és hogy-hogynem, gépeik szárnya alatt újra ott ven egy-egy Harpoon - biztos begépelték az IDKFA.
  • ghost cb
    #371
    c??? z!
  • I.C.ram
    #370
    Valószínű, hogy egy c kategóriás sorozatban, majd kibérelnek forgatásra 2 apacsot. :)
  • ghost cb
    #369
    ennél már csak az szarabb mikor látom a Shena-ba (akkor egyszer megnéztem mert láttam h apacs lesz benne), hogy mikor jönnek a AH-64 helikopterek mindig csak a levegőt mutatják, és bazdmeg mikor a helikopter belső kamerájára vált akkor egy teljesen kurvára más környezetben vannak. Film szerint egy erdő (nem kamuzok) a heli belsőnézetből meg szavannai sivatag apro fűvel és persze egy ember sincs lent... akkor aszittem dobok egy hátast
  • ghost cb
    #368
  • antijedi
    #367
    ez gyk a halál 50 órája cimű film maradék kölcségvetéséből készült... :P
  • traXion
    #366
  • ghost cb
    #365
    most nézem a Támadás Rommel ellen c. filmet bazz de nagyon gagyi. Ha már csinálnak egy 2. vh-s filmet miértnem tudnak igényesek lenni??? Bár elég régi film.
    Egy M-60 Patton akar lenni a tigris tank...
  • ghost cb
    #364
    ahol ennek a lövegnek angol nyelven van ismertetője, ott kurvasok harckocsi lehet... egyébként én is igy csináltam a harkocsileírásaimat a vietnámos honlapon.
  • [NST]Cifu
    #363
    Hát mondjuk amikor ilyen leírást csinálok mindig azzal kezdem, hogy a keresőkbe beírom a kulcsszavakat :)
    De azért jöhetnek a linkek, majd átnézem őket.
  • [NST]Cifu
    #362
    Az Olifant amúgy erősen brit-utánérzés, mivel a test szinte egy-az-egyben az eléggé koros brit Centurion harckocsié, kissé feljavítva, és új motorral, a lövege pedig az a 105mm-es huzagoltcsövű L7-es löveg, amiről lentebb már írtam - ez az M60A1/A3 hk. lövege is. Viszont igen modern digitális tűzvezető rendszere van.
  • ghost cb
    #361
    Ok kössz. Adjak linket? egész szép szál ismertető van róla csak persze angolul
  • [NST]Cifu
    #360
    Dél-Afrikát ugye embargó súlytotta anno, az Apartheid-rendszer miatt. Ehez hozzájöt, hogy északi szomszédai sem szerették túlságosan a rendszert, úgyhogy Dél-Afrika rákényszerűlt arra, hogy önellátó legyen fegyverek terén. Annyira fejlett technológiájuk van, hogy saját légiharc-rakéta családjuk van (Darter-sorozat), és ők készítik a Gripen-hez (a mieinkhez is) a sisakcélzó rendszert. Van továbbá egy saját harci helikopter tipusuk is, a Rooivalk



    A G6 amúgy az egyik legjobb képeségekkel rendelkező 155mm-es löveg, egy speciális lövedéktipussal ez tartja a csúcsot - 53,6km-es lőtávval. Majd összedobok róla egy ismertetőt, de erre csak a jövő hét elején lesz időm :(
  • traXion
    #359
    A másik tank mögé! :D
  • ghost cb
    #358
    mi mögé bujjon el afrikában?
  • ghost cb
    #357
    Azért nem hittem volna hogy ennyire (számomra) jelentéktelen országok (arra céloztam hogy nem olyan híres mint a kis Francia, vagy Olaszország...), ilyen futurisztikus és technikailag igencsak élenjáró haditechnikai csodákat alkotnak. (micsoda mondat vazz .) Nézzétek meggyire megvan döntve a front-páncélja a tanknak. A lövegnek meg, szerintem nagyon jó tereptulajdonságai lehetnek... De majd megcsinálom egyszer a leírásukat...
  • traXion
    #356
    Túl magas és tömzsi szerintem, de biztos jó! :D Mámint az elefánt.. :D
  • ghost cb
    #355
    És itt a legujabb tankjuk:



    A tank egy: Olifant Mk.1B
    A lentebb lévő önjáró löveg pedig a G6 (155mm) típusjelzést viseli.