94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [HUN]PAStheLoD
    #514
    pedig ott ha jóltudom a "tömeg" termelés volt a fő elv..
  • ghost cb
    #513
    Desert Combat fórumba csak most jutott el a Apache-os eset... Ott is van egykét lassu felfogásí amerika ellenes ürge.
  • Cat #512
    visszatérve a siakra, pár éve olvastam, hogy a mai számítástechnika modellező tudással felvértezve kutatók nekiláttak elkészíteni az ergonomiailag tökéletes fejvédőt, és a végső modell elkészülte után kiderült, hogy az értékei leginkább a második világháborus német sisak jellemzőivel egyeznek meg, az hasonlított legjobban a "tökéletes" formához.
  • Tomalak
    #511
    vagy egy HEAT -ot :D
  • ghost cb
    #510
    És egy SCUD B-t? :P
  • [HUN]PAStheLoD
    #509
    vagy egy ilyen nagy erejű sniper-t :]
  • traXion
    #508
    És az aknavetőt? :D
  • [NST]Cifu
    #507
    Egyfelől azért sem lenne nyerő, mivel teljesen zárt, és így a katona csaknem süket lenne. Akár mögé is "lopakodhat" az a lánctalpas észrevétlenül :D

    A másik probléma az, hogy a sisak ugyan nagyon erős, de aligha a lőfegyverek ellen. Az szép, hogy kibír egy Leopard 2-őt, de vajon kibírna-e egy 7,62x51mm-es géppuskalövedéket is?
  • traXion
    #506
    Nem igazából haditechnika, de biztos fel tudják majd használni.

    De kétlem, hogy a hadsereg 4 milkás sisakból vegyen.
  • Yetike
    #505
    Elég hihetetlen, de biztos igaz a link alapján.
  • Cat #504
    A német cég olyan szilárd bukósisakot épített, amely azt is kibírja, ha átmegy rajta egy lánctalpas. A gyár ráadásul nem csak állítja, hogy kibírja a hihetetlen terhelést a terméke, hanem be is bizonyította: a próbák alatt tényleg átmentek rajta egy tankkal, ám az mégis megtartotta az alakját. A sisaknak nagyjából ötven tonna terhet kellett kibírnia, mert ennyit nyomnak a német hadseregnél használatos Leopard márkájú tankok.

    Az RF 1.5-ös modell többrétegű szénszálas műanyagból készült, kétszer olyan erős, mint egy mindennapi F-1-es sisak, az ára viszont négyszer annyi, tizenötezer euró (kb. négymillió forint).

    http://index.hu/sport/forma1/schusisak040/
  • PREMIERE1
    #503
    Lehet, hogy nem "neuro", de trans.

  • Tomalak
    #502
    Babelfish
  • [NST]Cifu
    #501
    Babelfish - az Altavista netes fordítóprogramja. Sajnos főleg a szakszavakkal akadnak gondjai. Meg mondjuk egy megpróbáltam egy japán oldalt lefordítani angolra. Majd lefordultam a székről, akkora ökörségeket hozott össze...

    Ez a neurotrans milye fordítóprogram?
  • PREMIERE1
    #500

    "Babelfish"? Az valami Neurotrans szintű fordítóprogi? :)
  • [NST]Cifu
    #499
    Király oldal, csak az bajom vele, hogy a Babelfish elég gányul fordítja le angolra, a némettel meg hadilábon állok... :)
  • PREMIERE1
    #498
    A Marderről ...
  • [NST]Cifu
    #497
    Egy 120mm-es löveg önmagában olyan nehéz, mint egy nagyobb személyautó... :)
  • Tomalak
    #496
    Én is gondlotam rá és a műanyag részét felfogtam :) . Érdekes lesz kiváncsi leszek rá ha lesz ilyen. Nem tom kicsit elszáltam könnyűség ileg mert végülis a 20 tonn is elég sok, én meg vmi nagyon könnyűre gondoltam mint mondjk egy személy autó :)
  • [NST]Cifu
    #495
    Hiába röhögsz, már vagy 10 éve kisérleteznek műanyag páncélzattal. De a "műanyag" hallatán ne PVC-re meg ilyesféle anyagokra gondolj, hanem Kevlárszövettel megerősített speciális műgyantára. Valahol a neten láttam egy elemzést még egy-két éve, ahol azt fejtegették, hogy az ilyen kisérleti páncélok már elérik az acélpáncél védelmi képességeit, igaz, ehez 50-60%-al vastagabbra kell készíteni azokat, de még így is csak harmad vagy negyed akkora a tömegük. Lentebb már írtam, hogy mennyire fontos mostanság a légi szállíhatóság, nos egy műanyag páncélzatú harckocsi akár 20 tonnánál is könyebb lehet, tehát egy C-17-es akár három darabot is elvihet belőle.

    De ez még a jövő zenéje, szerintem 2010 elött nem várhatóak az ilyen harcjárművek, és akkor is már nem "hagyományos" ágyúval lesznek ellátva, hanem vagy páncéltörő rakétákkal, vagy energiafegyverekkel...
  • [NST]Cifu
    #494
    Bevallom igencsak elcsodálkoztam, mivel a Marder-ről meglepően kevés adatott találtam a neten - ebből sajnos csak nyúlfarknyi ismertetőre futja... :(

    A Marder tervezését az 1950-es években kezdték meg, mikor a német hadsereg igényt tartott egy olyan Gyalogsági Harcjárűvre (Infantry Fighting Vehicle - IFV), amely képes lépést tartani akár terepen is az előrenyomuló harckocsikkal, és azokhoz mérhető védelemmel is rendelkezik. Ugyan az 1960-as években Nyugat-Németország rendszeresítette az M113 Páncélzott Szállító Járművet (Armoured Personal Carrier - APC), azt gyenge páncélzata és fegyverzete miatt nem tartották alkalmasnak arra, hogy a közvetlen a harckocsiegységekkel tevékenykedjen. A Marder az akkori kor járműveihez képest elég nehéz lett, mivel páncélzata a Leopard 1 harckocsiéhoz mérhetőnek kellett lennie, így a tömege 32 tonna lett, a tervekben nem szerepelt az úszóképesség, csak az előkészített gázlóképességét növelték meg, így max. 2m-es folyókon is át tud kelni. Az úszóképesség hiánya azért nem okoz problémát, mivel arra tervezték, hogy a harckocsikkal mozogjon együtt, és azok sem rendelkeznek ilyen képességel. A harcjármű fegyverzetét eredetileg egy fő és egy melléktorony hordozta, amelyeket belülről, távirányítással kezeltek, a fő toronyban egy 20mm-es gépágyú és egy 7,62mm-es MG3 géppuska (MG42 néven ismerős lehet még a II. VH-ból) kapott helyet, a segédtorony a harcjármű végében kapott helyet és egy 7,62mm-es géppuskával volt ellátva. Egyik torony sem volt stabilizálva, így ha pontos lövést akartak végbevinni, a harcjárműnek meg kellett állnia. Az első példányt 1970-ben adták át, és 1975-ig gyártották, de alvázát felhasználták a Roland légvédelmi egységnél is, amelyet 1985-ig gyártottak. A segéd tornyot a tapasztalatok alapján hamarosan leszerelték, mivel akadályozta a fő torony tüzelését hátrafele.
    A Marder-t csak a német hadsereg rendszeresítette, és folyamatosan fejlesztette, így az évek alatt három fejlesztési fázison eset át, melyek elsősorban a páncélzatának megerősítésére, éjjellátó (passzív infravörös) célzókészülékek felszerelésére, illetve az elektronikus rendszerek fejlesztésére irányultak. Az Marder 1A3 verzió jelenleg a legútóbbi változat, ennél már opcionálisan lehetőség van "Milan" páncéltörő rakéta indítóberendezésének felszerelésére is.
    A jármű háromfő legénysége a sofőrből (a tank elején, bal oldalon), a lövészből (középen bel oldalt) és a parancsnokból (középen jobb oldalt) áll, és hat főt képes szállítani, akik a jármű végében foglalnak helyet. Az erőforrás egy 600 lóerős dizel-motor, amely a jármű orrában, jobb oldalon található.
    A 90-es években elkezdtek egy Marder 2 jelű jármű fejlesztésébe (#489-es hozzászólásban Marder 2-őt említettem, de Marder 1A3 képeket raktam be, amiért elnézést kérek), amely a Marder 1 utóda lett volna. A jármű erősebb péncélzattal, és nagyobb, immár stabilizált löveggel szerelt toronnyal lett volna ellátva. Fő fegyverzete egy 35mm-es vagy 50mm-es gépágyú lett volna. A Német védelmi minisztérium a 90-es évek második felében leállította a fejlesztést, mivel nem volt anyagi keret a Marder 1A3-asok leváltására, így azok legalább 2008-ig rendszerben maradnak.

    Marder 1A3

    Legénység: 3 + 6
    Hossz: 6.79 m
    Szélesség: 3.24 m
    Magasság (tornnyal együtt): 2.985 m
    Üres tömege: 29,200 kg
    Harckész tömege: ~33.500kg
    Max. sebessége műúton: ~75 km/hr
    Max. hatótávolsága műúton: ~460 km

    Fegyverzet: 1db 20 mm-es gépágyú (1,250 lőszer); 1db 7.62 mm-es párhuzamosített géppuska (5,000 lőszer); 1db MILAN páncéltörő rakéta-indító cső (6db rakéta)



    Marder 1A3 gyakorlaton


    Marder M1A3 a KFOR szineiben


    További képek
  • Tomalak
    #493
    Ez nem rossz ötlet de hogy gondoltad? Lő egyet és elszáll az egész a francba. :)
  • [NST]Cifu
    #492
    Pláne, hogy Marder volt a neve egy német II. VH-s önjáró lövegcsaládnak is :)
  • Cat #491
    gondolom nem tudod, hogy ez a műanyag változat ma már messze nem vicc, mivel a mai szénszálas kevláranyagok még az acélnál is nagyobb szakítószilárdságuak, és azoknál összehasonlíthatatlanul könyebbek. Ez teljességgel megváltoztathatja a tankról alkotott felfogásunkat, mint böhöm nagy harci egység, mert ha tucatjával lehet őket levegőből (ejtőernyővel!) kidobni, akkor az egész egység mobilitása ugrásszerűen megnő.
  • kiskorúbézoltán #490
    "gyalogsági támogató harckocsi" ...
    :DDD
    Én el nem tudtam képzeli , hogy mi lehet az ... Először én is a Marder-ra gondoltam de az se nem támogató , se nem harckocsi , aztán a Marder-ról a TAM jutott eszembe de az meg nem német (bár van német kapcsolata) .
  • [NST]Cifu
    #489
    Szvsz a Marder 2-re gondoltál:







    Majd összeütök valamit :)
  • traXion
    #488
    Ide fel lehet
  • a.carkey
    #487
    Eladóban még nem, de van pár képem az ardenneki Bastogne Historycal Centerből. Van pár tank is. Shermam, Hetzer stb...

    Csak feltölteni nem tudom sehová és még be kell digizni.
  • traXion
    #486
    Nem, ott komolyan BÁRMIT meg lehet találni, csak nem mindig jó állapotban! :D Például ha Rolexet akarsz, azt ne ott keresd! :D
  • Strahd_
    #485
    Csak olyan jól nézne ki a falon a 3 szépség együtt .)
    (Mosin,Kar, Springfield ).)
  • Strahd_
    #484
    .) müanyag változatban :D
  • traXion
    #483
    Szerintem a 7 Sárkány piacon találsz! :D
  • Strahd_
    #482
    Hatástalanított Kar 98 as-t és Spingfieldet látot már valaki eladoban? .)
  • ghost cb
    #481
    Cifu fölirtam magamnak egy gyalogsági támogató harckocsi nevét csak elvesztettem a lapot. Olyasmi mint az M2 Bradley csak német, és jobban néz ki... Arról tudnál irni egy kicsit?
  • PREMIERE1
    #480
    Lásd a játékosok forumát ...
  • [NST]Cifu
    #479
    Harpoon 4 honlap - rajta az utolsó hír, miszerint az UBI lelőtte a programot - még 2003 Novemberében...

    Kár érte, mert én is vártam, de úgytünik sajnos hiába...
  • [HUN]PAStheLoD
    #478
    hmm? ez mi?
  • PREMIERE1
    #477
    Most nézem ezt a jóhírt.

    02/15/04 - Harpoon 4

    :)

    El lehet dobni a Fleet Commandot!
  • [HUN]PAStheLoD
    #476
    na ugye.. én már mingyá kérek egy bátorság érdemrendet is Cifu tól ;]
  • antijedi
    #475
    én meg ennek ellenére itthonmaradtam mivel amugysem irtunk volna msot semit de ha irtunk volna az sem érdekelt volna :P