Haditechnikai Topic

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#86478
Mivel az aktív fültokok jöttek később, ezért eleve olyan egy részük, hogy a rendszerben lévő sisakok alá beférjen. Viszont ez egy aktív cucc, ha rá húzod a bilit, akkor azon keresztül nem hall ő sem. :-) A kevlár sisakoknak van lejárati idejük, ami után csökken a védelmi képességük, ezért jobb helyeken kidobják őket (megy kiképzésre). Ebben a csomagban már csak plate carrier van, ezért lehet a súlycsökkentés miatt már eleve ezt akarták.
#86477
Felvarró jó lehet rá, bár ezek már inkább tépőzárasak. Angolul talán a patch. ID a jó.
A rangjelzés az inkább rendfokozat, de nem akarok náciskodni. (Rang: báró, rendf: őrmester)
Hpasp
#86476
Ez alapján inkább az a gyanúm, hogy a dízel meghajtással ábrázolta őket.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.16. 10:30:14
#86475
Megvan!
Amcsi táblázat, ők ft/lb-ban beszélnek, nem Joule-ban.
1ft/lb = 1.356J

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#86474
Valamit nagyon durván elszámoltak ebben a táblázatban.
123grain kb 8g
2349fps kb 715 m/s
E=1/2m*v*v
E=4*715*715= 2.045J

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#86473
Hogyan nevezik a katonák felkarján lévő jelzéseket?
Felvarrók vagy csak simán karjelzések? Nem a rangjelzésre gondolok.
#86472
Fejloves Orlandoban.
#86471
Arról mit mondtok, hogy az oroszok tudják a PASGT / MICH klónjaik alá benyomni a fülvédőt, addig az amiknál ez képtelenség ?
Palinko
#86470
A nyaktöréshez egyébként sem elég egy hátrafele ható erő, kéne még egy csavaró is. Szóval ha szemből lövik nincs csavaró és még ha elég erős lenne a lövedék sem törne el, ha meg szög alatt valamennyi minimális csavaró van, cserébe a lövedék sem adja át teljes energiáját, sisak ha le is van szíjjazva előbb fordul el a fejen és csak egy kis erő megy át, szóval én nem tudom elképzelni hogy eltörje a lövedék a nyakat. Meg a lőszerek amiket használnak szerintem egyébként sem elég erősek.

1700 joule kell egy nyaktöréshez, a 7,69x39 még 0 yardon sem tudja ezt az értéket. Nem beszélve arról ha mondjuk 100 yardról talál el ami egy sokkal reálisabb dolog, már eleve elvesztette 20-30%-át az energiájának, plusz még sokat elnyel a sisak így esélye nincs hogy eltörje a nyakat.
[NST]Cifu
#86469
Arról ír valamit, hogy mit takar a "taktikai" sebesség?

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

Hpasp
#86468
1kHz, szélessáv, taktikai sebesség.
Ez még a régi mértékegységben van, +100 és megkapod dB-ben.
Elég jól egyezik a korábban berakott diagrammal.
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.15. 20:09:38
[NST]Cifu
#86467
Őőőő... vajon mi a mértékegység?
Milyen körülmények között?

Számomra picit nehéz elhinni, hogy az összes SSK hangosabb, mint az első Los Angeles.
Amelynek még nem volt kényszeráramlásos hűtése, tehát folyamatosan járó hűtőpumpája volt.
Utoljára szerkesztette: Cifu, 2018.01.15. 20:02:58

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

Hpasp
#86466
Nuki tengók zajszintje
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Dízel tengók zajszintje
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ximix
#86465
Nézegetem ezt az Ops Core-t nagyon moduláris egy valami, rengeteg kiegészítő kapcsolható hozzá.
Így a repülőgép-hordozón szolgálótól a motoros bakáig mindenki testre szabhatja.
Pl: a fül védelemére IIIA-as kiegészítő
- link

alá gondolom befér a lapos füles

#86464
"az US bakák között terjedő hiedelem" nem múltidőben van. Ebből nem kötöttem kizárólag a Világháborúhoz.

Asszem azt a pótlást azért hanyagolták, mert egyébként is fárasztó egész nap sisakban lenni, hát még egy extra feltéttel megáldva.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

#86463
" Mi a helyzet azzal az US bakak kozott terjedo hiedelemmel (II. Vh.),..."

Loveskor a hatralokest az ember teljes teste fogja fel, amire ra is van keszulve, az izmok feszulnek. Fejloveskor csak a fej veszi fel a lokest, es az izmok lazak, nincsennek rakeszulve. Volt gyerekkoromban hasonlo serulesem egy esestol, nem kellemes, azota is szenvedek tole. Szerencsem volt, hogy nem benultam le.

Gyakorlati esetekben ugy tunik inkabb a sisak formaja szamit, mert a lovesek igen nagy resze inkabb lecsuszik. Jo talalat eseten meg at is megy es onnantol mar mindegy.

Az l. Vh idejen a nemet sisakhoz terveztek egy plusz lemezt a homlokra, geppuskasoknak es mesterloveszeknek, hogy a golyot is megfogja, de nagyon gyorsan kikopott a hasznalatbol.
#86462
0:18

Nem látni különösebb mozgást.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

#86461
Most kifejezetten a 2. VH-s sisakokra gondolsz a nyaktörős teóriánál, vagy a kevlárokra?

"Strictly speaking the force of a bullet striking you is no more than the force of recoil felt from that weapon. So anything which can spread that force over a larger area than a bullet will prevent injury. Body armour has a layer at the back called a trauma pad designed to achieve this (it's essentially padding). Without it a non-penetrating hit could still cause serious injury (broken bones, serious bruising/haematoma, etc).

Helmets have an air gap between the shell and the wearer's skull which achieves the same thing. Helmets are designed to spread the force of impacts (whether that's a glancing bullet hit, a baseball bat to the head or cracking your head on something while scrambling over rough ground) through their suspension system. This is basically the same as how a construction helmet works, you've got a hard polymer shell that's held slightly away from the skull by an internal suspension system. If something hits the outside the shell absorbs the blow and deforms, spreading the load across the suspension system.

That's not to say you can't hurt your neck when things bang on your helmet, you totally can. But a bullet strike that's so wimpy it can't even get through the helmet isn't necessarily going to do a fit young guy any lasting damage."

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

#86460
A lovedeknek van egy mozgasi energiaja, amit telitalalat eseten atad teljes mertekben. Lecsuszo lovesnel ennek csak egy reszet adja at. Az energia egy resze alakvaltozas : lovedek, sisak acelja (ll. Vh-rol beszelunk), de akar a kevlar szalainak es retegeinek alakvaltozasa. Ha a sisakot atuti a lovedek, akkor a koponya es az agy is:-).
Ha nincs atutes, akkor az energia egy resze mindenkeppen a fej mozgasi energiajava alakul. A tomegkulonbseg miatt a sebesseg sokkal kevesebb lesz mint a lovedek de egy 10 km/h -val szembejovo nagy feluletu betonfal (sisak belseje) is fajdalmas lehet es eltorheti a nyakat.
#86459
Ez esetben inkább a repesztalálatra gondolhattak. Amikor csak egy kósza repesz telibeveri a sisakodat. Ott talán mégis szerencsésebb, ha eközben a sisak elrepül.
Egyszer láttam riportot egy délszláv mukiról, akinek az acél sisakja megmentette az életét egy repesztől. Így is durván megsérült a feje, de túlélte. A sisak kb. tenyérnyi részen volt durván 4-8 cm-re behorpadva a fejtetőnél. Az ember fejteteje szintúgy. Csoda hogy felépült.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

repvez
#86458
Magyar baka hallásvédelme : egy vagy kettő

A pánt becsatolás ellenzésére én nem a lövés miatti nagy törést hallottam , hanem a közelben történő robbanás okozta lökéshullám ami belekaphat, ami lehet nagyobb erejű mint egy lövedék, az már kérdés, hogy ami olyan erejű ott a belső szervek vagy a szem is károsodik igy mindegy már egy nagytörés
#86457
Nem, és te próbáltál már nyakat kitekerni? Vagy egyéb csontot törni?

A lövedék vagy átüti a sisakot, vagy nem. Ha nem üti át, akkor is elnyeli a lövés java részét a sisak és nyilván kevlár sisak, mert különben átlőtte volna. Ha meg kevlár, akkor az alap tulajdonsága alapján úgy fogta meg a lövedéket, hogy a lövedék energiáját nagy felületen oszlatta szét. Tehát megint csak kevés lesz az, hogy eltörje a nyakat.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

#86456
Probaltal mar homlokodnak tamasztott puskaval (8 mm Mauser) loni?

Az 5.56 NATO az mar mas kategoria.

Utoljára szerkesztette: savaz, 2018.01.15. 15:51:16
#86455
A PASGT fogta a lövedéket is. Persze nem mindent és nem több találatot.

Hallottam én is erről a nyaktörős gondolatról, de egyszerű fizika, hogy ha a lövő vállát sem töri, ficamítja ki a lövés, akkor miért törné el a delikvens nyakát, ha a sisakkal megrántja? Szerintem egyszerűen kényelmetlen volt az álcsúcson hordani mindig és lazábban is néztek ki kicsatolva.

Cserébe futásnál, meg ugrálásnál simán leeshetett róluk a sisak.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

#86454
Az új orosz sisakok az említettek klónjai, mégis megy alájuk a fülvédő.

repvez
#86453
Egyébként nem lenne egyszerübb a hallásvédöket fejleszteni, hogy a régebbi sisakok alá beférjen vagy mint a pilóta sisakoknál egy beépitett hallásvédő és rádió eszköz a sisakban?
#86452
Az eredeti rohambiliket csak a repeszek es a srapnel miatt fejlesztettek (ahogy az elso mellenyeket is). A golyot nem fogja meg elvileg,

Mi a helyzet azzal az US bakak kozott terjedo hiedelemmel (II. Vh.), hogy a sisakot nem szabad becsatolni, mert ha betalal egy golyo es a sisak be van csatolva, eltori az ember nyakat?
Utoljára szerkesztette: savaz, 2018.01.15. 15:43:29
#86451
Ha harcolsz, a füled folyamatosan ki lesz téve az erős hangoknak. Egy aktív fülvédő mellett simán érted a normál hangerejű beszélgetést géppuskaropogás közben is. Sőt, ha tök csend van, élesebben és messzebbről hallod a beszélgetéseket. Nyilván más frekiket meg elnyom, vagy tompít.

Szóval egy hallását részlegesen elveszítő harcos harcértéke is csökken. Míg a fejlövéseket így is kivédi, csak a fül tájéka a védtelen.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

[NST]Cifu
#86450
Ez esetben az integrált hallásvédelem miatt, a fent említett sisakok mind "ráhajlanak" a fülre, így ilyen megoldást nem tudnak biztosítani.
Mondjuk engem zavarna, hogy a fejem egy részén meg nincs védelem, mert a hallásomat védem...

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

#86449
A PASGT / LWH / ACH biliket miért cserélik Ops Core-ra ?
molnibalage83
#86448
😊

Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.15. 10:03:49

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#86447
F-52? Csak nem az újabb Trump gyöngyszemre gondolsz? 😊
#86446
Rosszul fogalmaztam, de ugye az IAR után kb csak 416-ot fognak rendelni, ha kikopik az M4-M16.
#86445
USA-Szu vonalon valami 15-20 perc rémlik. De nincs gond, az amcsi F-52-ek bármit lelőnek.
#86444
Mennyi idő alatt ért volna oda a rakéta a lehetséges indítóállomásokról?
38 percbe került nekik, hogy rájöjjenek, hogy fals riasztás volt? Hmmm annyi idő alatt már odaért volna a rakéta a föld másik végéről is nem?
molnibalage83
#86443

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#86442
Aw, ez nagy blamázs volt:

Véletlenül küldték ki egész Hawaiira az ICBM threat not a drill warningot...
Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2018.01.14. 13:24:50

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-

ximix
#86441
sokkal nagyobbakat én sem találtam
Ui: most nézem a monitorok felső részét milyen elegánsan leragasztották 😊
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


https://cdn.iz.ru/sites/default/files/styles/900x506/public/photo_item-2017-12/1514211644_1.jpg


https://rs.sputniknews.com/images/110988/24/1109882473.jpg


https://icdn.lenta.ru/images/2017/02/08/04/20170208044143561/detail_cd27da32ad6322b8adfa89e0d2b8f07b.jpg


http://image.hnol.net/c/2017-01/16/22/201701162210344312-167450.jpg


Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.01.14. 11:48:30
[NST]Cifu
#86440
Német Eurofighterek LGB gyakorlaton Svédország felett:

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

[NST]Cifu
#86439
Sajnos csak vízjel nélküli kicsit tudom elérni. 😞



Próbáltam rákeresni mindenhogy, de a jelek szerint senki se vette meg még publikálásra...

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

Hpasp
#86438
Be jó lenne a műszerfalat ábrázoló 3 képet teljes méretben letölteni valahogy...
Hpasp
#86437
Egy Sz-400-as ezred általában 2 osztályból áll (jelenleg egyedül Kamcsatkában leledzik 3 osztályos ezred).
Az osztályok azért csak 8 indító járművel rendelkeznek, mert várnak a 380km hatótávolságú 40N6 rakétával felszerelt járművekre.
A Feodoszia-i osztállyal együtt már teljesnek tekinthető a Krími ezred.
ximix
#86436
Ó van ott több is. orosz cikkekben - link - 8db-ot írnak Szevasztopol-ra szép betonozott placcra, de ezen a régebbi képeken meg a sárban betonlapokon ácsorognak Feodoszia-ban - link -
------------------------------------------------------------------
Iráni 77-es - link -
Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.01.13. 21:37:07
Hpasp
#86435
[NST]Cifu
#86434
Szolgálati közlemény: a jobb oldalt felül lévő kereső frissült, jelenleg max. 50 találatot dob vissza (lehet választani 10-20-50 között), de később feltehetően a limit mehet feljebb is.

Más. A Krím-félszigetre megérkezett egy újabb Sz-400 osztály. Számomra mondjuk furi, hogy csak 4db indítójárművet látunk.

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

[NST]Cifu
#86433
Szíirai Buk M2E változatok, a jelek szerint betonbunkerekben "pihennek", amikor éppen nem aktív szolgálatot adnak:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)




A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

[NST]Cifu
#86432
Ki szeretne egy házi lángszórót? Alig 850 dollár! Rendeld elő ma!

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

[NST]Cifu
#86431
A németek próbáltak egy sajátot bizniszelni, volt egy előzetes megállapodás, hogy helyben lesz az összeszerelés, de a kronológiai sorrendet nézve úgy tűnik, hogy ez már egy utánlövés volt csak arra, hogy hátha így sikerül megfúrni a már célegyenesben lévő Piranha 5 bizniszt. A jelek szerint nem sikerült....
Utoljára szerkesztette: Cifu, 2018.01.13. 10:20:35

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

#86430
érdekes, a románok elvileg aláírták a szerződést, 227db piranha 5 (6 különböző változatra) megvásárlására
nem úgy volt, hogy a németekkel bizniszelnek vmi sajátot?
[NST]Cifu
#86429
Nem legalizálja - konkrétan kiváltja az M16-ost az USMC-nél. Számomra érdekes, hogy még eddig senki sem támadta meg az amerikai gyártók közül a döntést, de valamiért úgy tűnik, hogy a lobbyharc most valahogy kevésbé tüzes e téren...

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!