61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49160
    Köszi!
    Remélem, lesznek még infóim róla, máshonnan is, bár az első mondatai nem túl biztatóak.
  • Isthy
    #49159
    Ahogy olvasom volt egy másik elnökség választás is a héten:

    Győri Audi ETO

    Amint látom az elnökség 8 tagú. Ha valamiről szavazni kell és kialakul egy 4-4-es szavazati arány, akkor gondolom az elnök szavazata dönt a kérdésről. Vajon RK az edzőket képviseli az elnökségben, Kati meg a játékosokat? Talán ők képviselnék a szakmaiságot?
    Az új elnök OTP-s előéletének vége eléggé "érdekes"... Már az elnökségbe kerülése is fura volt, mert állítólag az OTP képviseletében került bele, aki főszponzor. Mondjuk azt olvasni, hogy ez a főszponzor egy fillért nem adott a csapatnak. Hmmm... Finoman szólva is kíváncsi leszek rá, mit fog alkotni.
  • Isthy
    #49158
    Naja! Bár én ezt inkább másnak nevezném...

    Számomra a felállított ad hoc bizottság összetétele is elég beszédes...
  • Isthy
    #49157
    A #48950-es itteni hozzászólásomban olvasható infó róla.
  • Isthy
    #49156
    "De reménykedjünk, hogy lesz valaki, aki összefogja ezt az egész rendszert. (Heraklész, Akadémiák, Sportiskolák, stb...)"

    Ismerve a szövetségi állapotokat én nem reménykednék benne túlságosan...
  • Zóanagyvarázsló
    #49155
    "Ezt nagymértékben elősegítette a világversenyek hazai rendezésének felvállalása, ami hozzájárult a sportszakmai eredmények javulásához, a jelentős sikerek eléréséhez."

    "Vetési Iván, megköszönve a küldöttek bizalmát, kijelentette, hogy megpróbálja olyan professzionális módon vezetni tovább a Szövetséget, mint amilyen jó az MKSZ jelenlegi megítélése."

    Megnyugtató, hogy mind Sinka alelnök úr, mind Vetési elnök úr jó humorérzékkel rendlekezik.

  • kaloz174
    #49154
    Csak hogy ne maradjatok le semmiről:

    Az új elnök

    Ismeritek őt? Tud valaki bővebb infót róla?
  • kaloz174
    #49153
    Ha valakit érdekel, itt lehet nézni az ifiválogatott meccseit:

    Este kezdenek...

    Egy kis érdekesség: AA fficsapatnál
  • kaloz174
    #49152
    Róth Kálmán - majdnem ugyanarról

    Különösen az utánpótlás helyzetét látja nagyon tisztán és jól. Nem véletlenül, régen dolgozik ezen a területen. Jól érzékeli a nem éppen szívderítő változásokat.
    Javaslatai is egyértelműek - ezzel együtt ő is tudja, hogy nincs sok esély a megvalósulásra (az utánpótlás nevelők megbecsülése), pedig most itt van az ideje a befektetésnek, hogy legyen eredmény, legalább hosszabb távon.
    De reménykedjünk, hogy lesz valaki, aki összefogja ezt az egész rendszert. (Heraklész, Akadémiák, Sportiskolák, stb...)
    Esetleg Róth Kálmán képes lenne rá. Mi a véleményetek?
  • Isthy
    #49151
    Nem mondtam, hogy gond, csak annyit írtam, hogy ez várható volt és én ezt már anno megjósoltam.
    A Fradi esetében pedig a mostani vezetés elég sok gondot megoldott és "sínre tette" a csapatot, most ebben az egy esetben talán nem figyeltek kellően. Én ezért nem verném el rajtuk a port, ezt is tanulni kell a csapatvezetés folyamatában.
  • kaloz174
    #49150
    Németh András - ugyanarról
  • Zóanagyvarázsló
    #49149
    Én őszintén szólva egyébként sem látom a gondot azzal, hogy miért baj az, hogy a Viborg kapja a szabadkártyát. Ők a harmadikok a legerősebb bajnokságban, sok klasszis van a keretükben, ha kapusuk éppen nincs is... Én is nekik adnám a kártyát az EHF helyében, pláne ha nem jelentkezik más. Azért a Viborg-verő, KEK-győztes, és a szintén roppant erős magyar bajnokságban bronzérmet szerző Fradinak talán lett volna értelme pályáznia, de ha nem is, akkor is kellett volna.

    Mindenesetre úgy néz ki, hogy az ukrán bajnok lépett vissza, nem a Trondheimet "fosztották meg" a BL-helytől. Jó kérdés ennek a kihátrálásnak az oka. De amíg mi csak szerencsétlenkedni tudunk, addig én inkább nem vádaskodom, hanem fogom a fejemet.
  • Isthy
    #49148
    A Viborg a BL-ben

    Lám-lám, az történt amit még május 26-án reggel megjósoltam a #48870-es hozzászólásomban
  • Zóanagyvarázsló
    #49147
    Én nem tudom, hogy pontosan mi hangzott el a ligaülésen, és én is örültem volna, ha a rájátszás kiiktatásával több idő jut a válogatottra. De amíg a szövetség szándékai nem látszanak, nem tudni, hogy az MKSZ a válogatott mögé áll-e (vagy tud-e, az adósságai miatt), addig talán a kluboknak sem kell hátha változás lesz alapon kidobni a saját érdekeiket az ablakon. Mindenesetre a szövetség elvben még mindig dönthet máshogy, ha változást akar, tesznek be a kluboknak elég módon. Ráadásul a válogatott és nem válogatott játékosoknak is használnak az afféle kiélezett csaták, mint amilyen mondjuk a Fradi-Loki elődöntő volt idén. Norvégiában pedig volt idén is rájátszás, szóval nem azért készülnek most együtt, mert a klubok lemondtak volna róla. (Más kérdés, hogy nálunk ilyen hosszú idény után nem szívesen szavaznának meg válogatott programot, a mi bajnokságunk élesebb.)

    Vanyus fejébe nem látok bele, de alighanem ő is jól becsomagolt, amúgy könnyen kitalálható klubérdekből képviselt más álláspontot, legalábbis Magyarországon a tudományos-fantasztikum körébe tartozna, ha valakit érdekelne a válogatott.
  • kaloz174
    #49146
    Bár inkább tapasztalat szülte ellenérzéseim vannak, mint tárgyi tudásom, a témában, de kb. ezt érzem én is:

    "A magyar válogatott érdekei úgy tűnik senkinek sem fontosak,komolyan mondom megáll az ész és ácsorog.
    Győrben életem egyik legszörnyűbb kézilabdaélményében volt részem,mikor kiestünk/elestünk a vb-részvételtől(még a lillehammeri 21gólos bukta sem fájt ennyire),fizikai rosszullét kerülgetett.Nem értem miért nem lehet tenni valamit.
    A norvég válogatott most is Portugáliéban van 3 hetes összetartáson,ahogy tavaly is.
    Magyarországon meg rájátszunk...mire is?A h.ülyeségre szvsz. "

    (A beírást a handball.hu fórumából. Köszönöm, Ibolya!)
  • kaloz174
    #49145
    Mondjuk, ha bevezetőt is elolvastam volna...
  • kaloz174
    #49144
    A 2. link talán így jobban működik:
    Karrier az élsport után - út a versenyszférába
  • kaloz174
    #49143
    Rögtönzött kudarcok nyomában
    Rácz Mariann szerint

    Ps:
    Mariann...Érdekes, kerestem az eredeti végzettségét, mert meg voltam róla győződve, hogy pszichológusnak tanult. (Ezért aztán nagyon is rendben valónak tartottam a válogatott mellett való szerepvállalását.) Most azonban teljesen más területre navigált át. (Ebben az írásban van róla szó + példák arra, hogy sportolókkal mi is történt az élsport befejezése után.)
  • Isthy
    #49142
    Te mit gondolsz az új horvát játékosotokról?
    Az a tény, hogy a tunéziai U19-es VB MVP-je volt, nem rossz ajánlólevél. A szaksajtó Balics utódjának kiáltja ki. Reméljük a 4 év alatt ebből láthatunk is majd valamit.
  • Isthy
    #49141
    Meli távozik Fehérvárról

    Sztem nem kerül messzire.
  • Isthy
    #49140
    Igen, ez a csapatok javaslata az MKSZ vezetése felé, akik erről majd a jövő héten döntenek. A többség akarta a rájátszást ezért javasolta a Liga. A VB alatt is lenne forduló és ha jól olvastam, akkor azok a csapatok akikben külföldi válogatottak vannak, azok halaszthatják a fordulót januárra.

    Na igen, elszúrták a tisztelt illetékesek, nem is kicsit...
  • Zóanagyvarázsló
    #49139
    A mellette szóló érvek egyértelműek, és az nem igaz, hogy média nem érdeklődne utána, inkább az történt, hogy az idén csúnyán elszúrták. Mindenesetre egyelőre csak azt tudni, hogy ez a csapatok többségének az akarata, szóval ha ők szakmailag hasznosnak ítélik meg, akkor én nem vitatkozom velük. A válogatott szempontjából kérdőjeles lehet a majdani döntés, de normál esetben a felkészülési idő is ugyanannyi nagyságrendileg, mint a riválisoknál - most a vb, olimpia miatt ez nyilván másképp néz ki.
  • kaloz174
    #49138
    Mégis lesz rájátszás

    Vajon mi értelme van? Különösen ebben a formában...
    A média érdeklődése nem mutatja, hogy különösebb szükség lenne rá, hogy valami haszna lenne.
  • Mse
    #49137
    mintha a focistákat hallanám :)) hát ki tiltja meg a sportolóknak hogy a sportpályafutásuk végével mással is keressenek pénzt? netán tanuljanak? (akár a sportpályafutás alatt, akár utána...) olyan lehetőségei lesznek amilyet teremt magának, amilyen neked vagy bárki más átlagos embernek...
  • Isthy
    #49136
    Megnyugtatlak, nem vagy vele egyedül

    A probléma persze sokrétű, kezdve a szövetségen, keresztül a hazai társadalmi környezeten és morálon egészen a játékosokig és a csapatoknál dolgozókig. Szinte mindenhol komoly változásra lenne szükség.
  • kaloz174
    #49135
    Új vezetőedző Marcaliban

    Nagy-nagy köszönet neki, és további sikeres pályafutást, egy már új szerepkörben!
  • kaloz174
    #49134
    ok!:)
    Szememben a Szövetség a leggyengébb láncszem. Konkrétan és általában is, mert nekik kellene (kellett volna) a menedzselést, szervezést hatékonyan, előrelátóan végezni, nem ráülni az éppen aktuális hullámhegyre.
    Akkor, amikor még jobbak voltak a lehetőségek.
    (Feltételezem, nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49133
    Azzal kifejezetten Duby alábbi mondatára reagáltam:

    Sztem bármilyen bírálat a szakmai stáb illetve a játékosok felé jogtalan.

    Szóval remélem, hogy más már nem érzi magát megszólítva emiatt. Csak tényleg túlzásokba kár esni, mert akármennyire is benne van mindebben Sinkáék keze, Balingenben nem ő állt például a kapuban. (Nem akarom Pálingert bántani, csak kiemeltem, hogy ott ő például ő is gyengébb volt, ezt amúgy le is nyilatkozta, sőt konkrétan részletezte is a hibáit, mert a helyén kezeli dolgokat. Idehaza aztán javított.)
  • kaloz174
    #49132
    Semmiképpen nem gondoltam teljes körű felmentésre, a magam részéről. Sokkal inkább a lehetséges hátráltató okok megkeresésére, amire természetesen kivülállóként gondolni lehet.
    Már nem a múltért, mert az, már - sajnos - történelem, hanem a jövőért, természetesen. (Igaz, ez részemről csak okoskodás és szurkolói vágyálom.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49131
    Hozzászólnék az alább elhangzottakhoz. Az nyilvánvaló, hogy a játékosok nálunk sokat keresnek, valószínűleg bérben vertük a német válogatottat, ráadásul Magyarországon reálértéken nézve még ugyanaz az összeg többet is érne. Az egy a hazai irigy, posztkommunista társadalomnak szóló érv volt, hogy a pályafutásuk alatt kell a sportolóknak bespájzolni. Van alapja, hiszen érthető, hogy ha valaki gyerekkorától felteszi valamire az életét, abban pedig a legjobbak között van, akkor szeretne azért ezzel arányos megbecsülést is kapni, és ezt a rövid "munkaviszonynak" számító sportpályafutás alatt nehéz összehozni. Ugyanakkor el kell fogadni, hogy ez nem nemzetközi foci, ez nem tenisz, ez nem F1, ez nem NBA, aki női kézilabdát akar profi szinten űzni, annak úgy kell alakítania az életét, hogy utána is tudjon magával mit kezdeni, de ez nem jelenti azt, hogy utána hátrányból indul (sőt), azt pedig pláne nem, hogy az átlagos magyar munkavállalóhoz képest nem járnak összességében jól. Ha a kézilabda nagyobb szerepet töltene be a szórakoztatóiparban, akkor többet lehetne vele keresni, amíg viszont nem, addig betörni is könnyebb. Van lehetőség a volt játékosok számára a pályafutásuk utáni elhelyezkedésre, saját klubjuk vagy másik kötelékében, lehet edzőnek menni, testneveléstanárnak, vagy akár fitnesz-, gyógytornászvonalon is, akiknek van erre affinitásuk, azok megszerzik az ehhez szükséges végzettséget, és az arcuk sok esetben előnyt is jelenthet ehhez.

    De miért nem sajnálja senki a kisebb csapatokban, akár a másodosztályban szereplő játékosokat, akik biztosan nem keresik halálra egy életre magukat (főleg a skandináv modellt követő, kézilabda mellett dolgozó FŐGÁZ-játékosok), pedig ők is hoznak áldozatot, hogy a világbajnok búvárúszóinkról ne is beszéljünk. A sztárjátékosaink csak a jéghegy csúcsát jelentik.

    Mással viszont valóban van vaj. Többször előkerült már, hogy a sportolóink sem folytatnak egészséges életmódot, holott ezt nyugaton egyre szigorúbban veszik, illetve sportegészségügy szempontjából sem állunk jól, de ez a probléma nem a válogatottnál, hanem a klubjainknál kezdődik - melyek viszont még sikeresek, és abban biztosak lehetünk, hogy a válogatott riválisai közül sem előz meg minket mindenki, tehát ebben előrelépni kéne, de ezzel takarózni erős túlzás. Jó kérdés (és tényleg minden elítélés nélkül vetem fel), hogy például a dohányzás mennyire megengedhető egy élsportolónál (hogyan kezelik máshol), manapság Görbét szokták ezzel fórumokon támadni, de magam is láttam hajdanán füstölni Siti Esztit a népligeti csarnoknál, vagy éppen Nicolas-t egy válogatott meccs előtt vagy után (Az előtt durva lenne, de nem esküdnék meg, hogy utána láttam, és nem az érkezésemkor.)

    A kapitány főállású mivolta sem mellékes dolog, ahogy az anyagi megbecsülése sem, de aligha hiszem, hogy Eszter a bére mértéke miatt teljesített alul, nem hiszem, hogy a kenyér árán rágódott, amikor szakmai hibákat követett el. Más dolga pedig már egy ideje nem volt. Mellesleg Heine Jensennek is ott volt még a Lipcse, a németeknek meghiúsult egy összetartása, és az EB-szereplés után, valamint az Osmann vs sztárok kapcsán állt ott is a bál. Rangosabb volt az ő húsvéti tornájuk, de most a miénk is előrelépésnek tűnt, előnyt talán szereztek ezzel, de erre sem lehet kihegyezni a kudarcot.

    Hiába vannak máshol a sportág egészét tekintve a fő problémák, a kapitány és a játékosok teljes körű felmentését védhetetlen álláspontnak tartom, ezt támasztják alá a mérkőzések is.
  • primavis
    #49130
    Lehet, hogy nem önző, pont amennyire én nem vagyok szüklátókörű! A 70-es évekbeliek az akkori ellenfelekkel csatáztak, a mostaniak meg a mostaniakkal. Nem kötelező elvállalni a válogatott vezetését ha nincsenek biztositva a munka feltételei.Aki ilyent elvállal az komolytalan.
    Az utánpótlás műhelyek fenntartása és működtetése klub ügy és működik is ott ahol nem idegen tollakkal akarnak a felnőtt csapatok ékeskedni. S ha jól működnek, akár még jövedelmezőek is lehetnének. Megfelelő szabályozás keretében. Ha Izland, Montenegro, stb. annyi lakossal amennyijük van képesek megoldani az utánpótlás kérdését, akkor Mo-on nem jelenthetne problémát. Csak az utánpótlásnál nem a csapatok eredményességét kellene nézni, hanem a kinevelt és a felnőtt csapatokban a különböző posztokon használható játékosok számát és minőségét! Lehetetlen állapot, hogy mind férfi, mind női vonalon képtelenek legyünk évek óta balkezes átlövőket felhozni! Vagy szintén hiányposzt a megfelelő beállók kiválogatása és képzése. Ez szervezési és szakmai kérdés. Az meg válogatási, hogy akaratgyenge játékosokra- bármenynire is trehetségesek lennének technikailag- felesleges az időt, munkát, pénzt pazarolni.
  • kaloz174
    #49129
    off:
    Sport-jövedelmek a világban
  • kaloz174
    #49128
    Lehet, ezt nem nekem írtad?:) Na mindegy. (Szurkolótársunkról,Dubyról annyit, hogy az önzés éppen nem jellemző rá. Max. máshogy látja és éli meg.)
  • kaloz174
    #49127
    Csakhogy: a válogatott ellenfele nem e 70-es évekből érkezett, hanem a mai világból, amikor pl. alapvető, szerintem - ha nem is főállású, de határozott feladattervű - szakmai segítő stáb. (eü., videó, stb...)
    A kapitány és a válogatott pedig kapjon megbecsülést minden téren, megfelelő felkészülési lehetőségeket - ez például most nagyon hiányzott és visszaütött, véleményem szerint - ne csak az eredményeket várjuk tőlük.
    Azt egyébként nem hiszem, hogy a mai csapattagok ne akartak volna. Más kérdés: mennyire tud akarni a ma játékosa, valamint mennyire tehetséges.
    A magyar kézilabda története egyébként egy hullámvasút. (Gondolj bele, hány évente is sikerült az elsők közé jutni?) A kiválasztódás véletlenszerű, így nem minden generációban jön össze egy klasszisokból álló gárda.
    Azt is meg kell jegyezni, hogy voltunk mi a "C" csoportban is. Pedig az nem "ma" történt.

    Ha szeretnénk az élvonalban maradni ebben a sportágban, akkor minél előbb meg kellene teremteni a minőségi utánpótlás műhelyeket, mivel az előző évtizedek mennyiségi szemlélete itt sem fog működni. A csapatok és az igazolt játékosok száma - sajnos a mai helyzetből adódó törvényszerűséggel - folyamatosan csökken.
    Látok egyébként erre utaló jeleket (akadémiák, pl.), de ezeket sokkal jobban kellene menedzselni és összefogni, hogy igazából esélyt adjanak arra, hogy magyar játékosokkal sikerüljön feltölteni a felnőtt játékoskereteket is, így a nemzeti csapatba is BL-szintű játékosok kerülhessenek, akik - magyar létükre is - egyenrangú ellenfelei a legjobbaknak.

    "Túl fiatalok vagytok ahhoz, hogy ismerjétek azokat a felkészülési lehetőségeket amelyek a 70-es évekig léteztek."
    Ezt a bókot - én személy szerint - köszönöm. :)
  • primavis
    #49126
    Nos ha a válogatott gerincét adó ETO meg FTC játékosait vesszük, akkor fix, hogy nagyobb az összeg az általam írtnál. A válogatott edzőnek sem elhanyagolható összeg, ha figyelembe vesszük időarányosan is a tevékenységét a 12 hónap alatt. Persze, lehetne több, de a lehetőségek adottak.
    Túl fiatalok vagytok ahhoz, hogy ismerjétek azokat a felkészülési lehetőségeket amelyek a 70-es évekig léteztek. Ennek ellenére az akkori élsportolók, válogatottak sokkal többet próbáltak nyújtani mint a maiak, s már akkor is jóval rosszabb körülmények közt készültek fel mint nyugati ellenfeleik.
  • primavis
    #49125
    Aha, te meg önzően. Az a tíz év lehetőség, de nem jelenti azt, hogy azután nem kell többé semmit sem csinálni, hanem élni az összegyűjtött pénzből! Másrészt a focin , golfon, profi boxon, stb. kivül nem is sok sportágban adódig meg ez a lehetőség. Pláne ha közbejön egy maradandó sérülés/betegség. Ergo, mindegyikük fel kell legyen készülve a civil élet évtizedeire is.
    Az meg költői túlzás, hogy a sportolók családja átlagban nyomorogna s az kihatna a sportolóra.
    Ami a lelkesedés hiányát jelenti, érdekes a külföldieknél mintha nem érzékelné ezt az ember. Ők azért szoktak megsértődni, ha kihagyják őket a címeres mez alatti szereplésből. A mieinknél ez egy rossz beidegződés, nevelési hiányosság. Rosszul lehet játszani, flegmán, nemtörődöm módon nem! Ha a válogatott tagjaként sem éreznek + motivációt, akkor mikor?
  • Duby
    #49124
    Szerintem szűk látókörrel tekinted a helyzetet. Keressen egy válogatott akár ennyit is, nem tudom, nem vitatom, nem is érdekel. De egyrészt ezt nem egy életen át, 30-40 évig gyűjtögetheti, hanem kb 10. Utána meg egyéne válogatja milyen lehetőségei lesznek. Így azért már nem olyan egetrengető összeg. Másrészt attól hogy a játékos keres esetleg (az átlag civilhez képest) nagyobb összeget, szülei, testvérei, családja, ugyanúgy a szokásos magyar átlagot érintő napi problémákkal küzd, ami így a játékosra is kihat.

    Az nyilvánvaló, hogy a nemzetközi top szinten kézilabdázók nem felejtenek el rögtön mindent, amit tudnak attól, hogy felveszik a címeres mezt. Az, hogy a klubjukban beleadnak x-et, ám a válogatottban csak x/4 teljesítményt produkálnak, és az eset egyáltalán nem egyéni, az jelent valamit. Ott egyáltalán nem az önbizalomban van a probléma, s a minimális lelkesedés csak okozata már valaminek.
  • kaloz174
    #49123
    Nem tudom, kinek mennyi a jövedelme a játékosok közül. Nyilván eltérő. A kapitányi poszt - ebben az esetben fórumbeírások szerint - 300000,- Ft-ot ért.

    Na de én sem gondolom, hogy a konkrét esetben ez számított volna. Viszont úgy általában igenis jelentősége van, hogy pl. a válogatott felkészülési lehetőségei nagyon szegényesek az ellenfelekhez képest.
  • primavis
    #49122
    Bocsi, de egy havi 2-3.000 eurós fizetés mellett már nem kell nélkülözni! S ez a válogatottak többségénél és edzőiknél adott ma is. A probléma az, hogy képtelenek lélekben megfelelő hangulatba kerülni egy-egy fontosabb mérkőzésre! Olyasmire, amire a fradisok képesek voltak pl. a KEK-ben. Ehhez halvérű edzőkkel/stábbal nem lehet felkészülni.Ha a mieink felpörögnek, ez rendszerint a túlizgulásban mutatkozik meg s nem a középúton járásban. Aki nem képes lezserül, mosolyogva küzdeni utolsó energiájáig, az küzdjön összeszoritott fogakkal, de küzdjön.A szétszórtság, az önbizalom hiány sohasem visz nagy eredményekre.
  • Duby
    #49121
    Meg az se mindegy, hogy a játékosok/edzők családjában mennyire van jelen a nélkülözés, ők is csak a fasza kórházainkba hordják a szüleiket, ... , nap mint nap bőrükön tapasztalják a lenyűgöző közállapotokat, az álprofi magyar klubok napi fusijait.
    Hol vannak ezek a körülmények a nyugati, valóban profi, adottságokhoz? Nemcsak Mátéfi, vagy Székely küszködik kihívásokkal azokban, amit említesz, hanem bárki, aki helyükbe lenne/lesz.
    Sztem bármilyen bírálat a szakmai stáb illetve a játékosok felé jogtalan. Amíg ilyen körülmények veszik körül őket egy válogatottnál, addig nincs miről beszélni.