61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49040
    Újabb debreceni adalék:

    Matek

    Azt hiszem, ebben az esetben csak drukkolni tudok a máskor nem éppen szimpatikusan megnyilvánuló GA-nak.
    Természetesen érdekelne a másik oldal véleménye is, de laikus szurkolóként az ő álláspontját látom, sajnos, igazolva. (pl. NA távozása, csapatok lehetőségeinek határozott gyengülése, ott, ahol nincs egy megszállott milliomos támogató.)

    Az már csak fokozza az ember ellenérzését, hogy eközben a focistadion építése megkezdődik...

    Lehet, természetesen, hogy rosszul látom. De majd csak jöttök és megmondjátok, nektek mi a véleményetek.
  • kaloz174
    #49039
    Köszi! Mégegyszer minden jót neki. Messzi kerül. Kicsit sajnálom (önző módon), de természetesen örülök, másrészt pedig.
  • Isthy
    #49038
    Interjú Gabival:

    [URL=http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2011-06-06]MR1 hangtár[/URL]

    A 19:05-kor kezdődő Sportvilág című műsort keressétek és abban hallható. Beszél a terveiről és arról is, hogy melyik is az igazi hazája.
  • kaloz174
    #49037
    Újabb nagy múltú együttes szűnik meg...
    Pedig nem akármilyen játékos kötődik számomra ehhez a klubhoz:
    Varga Pista, a kézilabdakirály

    Valami nagyon nem kerek nekem ebben a jelenlegi sportpolitikában. Na és nem akármekkora településről van szó...
  • kaloz174
    #49036
    Bővült a keret
  • kaloz174
    #49035
    Azt hiszem, Detti szerepe inkább abban nyilvánul meg, hogy egy mentálisan erős, nagyon küzdeni tudó alkat. Talán ezért van rá leginkább szükség. Mint ahogy írtad is: "odatette magát, ahogy kell".
  • Zóanagyvarázsló
    #49034
    Detti játéka számomra inkább pozitív, semmint negatív volt, de őszintén szólva az általam látott tavaszi meccsei alapján sem többet, sem kevesebbet nem vártam tőle, mondhatni a várhatót hozta, amúgy odatette magát, ahogy kell. Viszont az is látszik, amit eddig is tudtunk: Ő már inkább csak vészmegoldás, nem a jövő. Szóval inkább az a gond, hogy - Sopit leszámítva - teljes csapattal felállva is egyáltalán szükséges volt behívni. (Ha én jelölöm ki a keretet, pontosan ugyanez lett volna, legfeljebb egy Vincze-Juhász cserén gondolkoztam volna el, ahogy az EB előtt is, csak akkor fordított volt a helyzet.)

    Jó kérdés, hogy Szani pontosan mire gondolt, ezt egy félmondat alapján csak találgatni lehet. Azt kétlem, hogy egy minialapozást végeztetett velük Eszter, szóval más lesz itt a megfejtés :)
  • kaloz174
    #49033
    Ezt Szani vajon miből gondolta? Szerintem ez nem lehetett. Vagy legalábbis nem lehetett volna.
    Egyébként az én elképzelésem szerint neki kellene ballövőben döntő időben játszani, Dettinek pedig besegíteni. (Ahol kell.)
  • kaloz174
    #49032
    A helyzet az, hogy engem az zavar, hogy mindkét játékosnak volt 1 meccse. Görbe, szerintem, mélyen tudása alatt játszott. (Nem kellett volna erőltetni, ha beteg volt.)
    Detti sem tudott úgy teljesíteni, mint az Újvárosban, legjobb meccsein.
    (Ő annyira azért nem volt gyenge, véleményem szerint, különösen támadásban.)

    Ennek ellenére az egyik játékost egyenesen leminősítik, a másikra annyit mondanak, hogy igen, volt egy rossz napja...
    Azért írtam, hogy etos logika, mert több ETO szimpatizánstól olvastam ezt.
    Na mindegy. Ez van, előre lehetett sejteni, hogy így tesznek.
  • Zóanagyvarázsló
    #49031
    Én elhiszem, hogy ezt komolyan gondolja, de akkor is felmerül a kérdés, hogy miért a nem teljesen egészséges Görbét kell a második félidőben is sokáig erőltetni, és vele szemben miért nem szükséges mondjuk Misikét "beforgatni" a csapatba. Vagy miért nem szükséges Hornyákot? Miért kell Szabó Valinak védekezésben végig a pályán lenni? Nem lett volna-e helyes Tomorinak több lehetőséget adni, hogy még tovább nőhessen az önbizalma? Zácsik "beforgatására" ez a játékmennyiség elég volt? Persze nem tudhatom, hogy mi volt az eredeti terv, de már volt néhány makacs meccselése, mely után ezt a sok kérdőjelet nem tudom annyival elintézni, hogy a kapitány biztos jobban tudja. Pedig azt nem vitatom, hogy nálam jobban ért hozzá, csak szeretném, ha ez egyértelműbben látszódna. Az viszont igaz, hogy az első félidőben maga a forgatás is jól működött.

    Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy merre lejt az az 1-2 gól a visszavágó előtt. Ha hasonlóan egál körüli meccs lesz (márpedig én azt várok, ez a német válogatott komoly minőségbeli különbség nélkül nehezen verhető meg komolyabban), amire van sansz, akkor három góllal is nehéz nyerni, ahogy nehéz lenne a németeknek is fordított helyzetben. Engem kifejezetten zavar, hogy az összes játékos úgy beszél róla, hogy ez mennyire kevés hátrány, milyen könnyen ledolgozható. Márpedig hiba most átváltani a nemzetközi kupák logikáját, és azzal nyugtatgatni magunkat. Ezzel együtt nem érzem tragikusnak a helyzetünket, megvan bennem a kincstári optimizmus, és bár a nehezen érthető taktikai húzásokon joggal agyal a szurkoló, nyilván inkább a csapat mellett kell állni, mint bűnbakokat keresni már most. Németországban két góllal kikapni nem rossz eredmény, csak a meccset látva és a tét miatt bizony zavaró.

    Amit nagyon furcsállok, hogy Szani szerint a 45-50. percben már fáradtak voltunk.
  • Zóanagyvarázsló
    #49030
    Egyrészt kár ezekkel foglalkozni, másrészt pedig aligha van egységes ETO-s logika (szerintem értelmes és buta van, na meg az elvakult, de az belefér az utóbbiba), egyesek a saját csapatukból is kiebrudalnák Görbét... Az egy rossz nap annyiból furán hangzik, hogy volt jó néhány rossz meccse mostanában, viszont igenis voltak kifejezetten jók is tavasszal, és a pályán szerintem mindig igyekezett odatenni magát. Most viszont elvileg betegen/betegség után játszott, szóval tényleg nem kell általánosnak felfogni ezt a teljesítményt tőle.
  • kaloz174
    #49029
    Meghallgattam az Esztivel készült videó riportot.
    Ennek alapján azt sejtem, ő sokkal inkább 2 meccsben gondolkodott, mint bárki más.
    Előrébb helyezett egyéb szempontokat a győzelemnél.
    Győrben kiderül, helyesen gondolta-e.
    (Egyébként vajon mennyivel lennének jobbak az esélyeink, ha nyerünk 1-2 góllal?)
  • kaloz174
    #49028
    ETO-s logika:
    Görbének volt egy rossz napja...
    Detti nem válogatott szint...

    Mindez ugyanaz a meccs alapján...

    (De hülye vagyok, hogy ilyeneket olvasok, remélem, a válogatott tagjai nem teszik!)
  • Isthy
    #49027
    Tény, hogy ME-nek több hibát is fel lehet róni. Talán valahol túl korán is került erre a posztra. De itt megint tudnám ecsetelni az MKSZ felülmúlhatatlan érdemeit...
    Na megint itt a vihar, így be kell fejeznem mielőtt elmegy a net...
  • Isthy
    #49026
    Kb. ezekről beszéltem én is. Nicsak egyetértünk
  • Isthy
    #49025
    Ha lesz időd, tedd meg mert érdemes. Nem csak Bradeanu, hanem Misi és Görbe is említve lett általam. Nem véletlenül. Ugye mindig vannak egyenlőbbek... Hidd el megfelelőek az információim Orsi feladatával kapcsolatban.
    A többi felvetéseddel egyet tudok érteni. Bizony jobb oldalon sem volt valami komoly a védekezésünk. Meg a szünet után középen végképp nem...
  • kaloz174
    #49024
    Végül a csapatvezetés "úgymond" elengedte őket. Csak a figyelemfelkeltés miatt csinálták az egészet...
  • Grenzjager
    #49023
    a debreceni kézisekkel mi lesz?
    (Szabó Valéria és Juhász Gabriella tiltás ellenére pályára lépetek a németek ellen)
  • Zóanagyvarázsló
    #49022
    Sajnos elég sok látványos, nehezen érthető hibát követ el, ráadásul ezekkel olykor rossz ütemben hangolja maga ellen a közvéleményt (a brazilok elleni logikátlan forgatásra és felállásokra célzok, azt nem a jóakarói előtt kellett volna bemutatni). Ezekkel a döntésekkel magának keresi a bajt. Tegyük hozzá, mivel már nem klubedző, ha normális fizetést nem is kap a munkájáért, ideje legalább jut rá, és végre elkezdték a stábot is bővíteni, hát ideje volt.

    Ami például az EB-t illeti, a keretünkhöz mérten (mely alapján én sem reméltem éppen elődöntőt) még mindig három rossz meccset látok egy jóval szemben, ezeken kívül ott volt a nyitómeccsnek megfelelő, kötelező győzelem a szlovénok ellen, és a svéd meccs, ahol egy jó és egy rossz félidőnk volt, csak hát az előbbihez elsősorban egyéni teljesítmények, az utóbbihoz pedig a csapat egész tornán való gyenge forgatása és rossz meccselés kellett... Hagyni kell szerintem is dolgozni, de egyelőre ezt már az említettek miatt Eszternek kellene indokolnia a következő meccsen, majd remélhetőleg a vb-n és az arra való felkészülés során, mert egyre nehezebb kiállni mellette.

    A rájátszás eltörlésére és több felkészülésre pedig szükségünk van, mert jól látszik, hogy hátrányban vagyunk a gyengébb minőségű felkészülésein miatt (bár a Batta Kupa már pozitív elmozdulás volt), és az egy klubcsapatra épülő válogatottakkal szemben összeszokottság terén is. Talán a franciák is részben ezért kezdik rosszul a világversenyeket.
  • kaloz174
    #49021
    Nem tudom, ki kérdezett Mátéfi Esztitől a handball.hu képviseletében, de fura, hogy nem kérdezte meg azt a mindenki által evidens felvetést, hogy miért nem küldte vissza a jól működő Fradi-sort?
    Bár már eső után köpönyeg, csak remélni lehet, hogy a megfelelő tanulságokat sikerül levonni.
  • kaloz174
    #49020
    Dettivel kapcsolatban bánt, hogy őt próbálják meg sokan bűnbaknak beállítani, amikor szerintem egyértelműen hasznosabb volt, összességében, mint pl. Görbe. (Pedig Görbe csapattársaival játszhatott együtt. Egyébként őt sem bántanám, mivel nem a játékos az oka, hanem az adott szakvezető, hogy akkor is pályán van, amikor a formája alapján nem kellene ott lennie. )
    Sosem fog kiderülni, mennyire lett volna eredményes Zácsik Szandra nagyobb szerepe, én szerettem volna, ha Eszti több lehetőséget ad neki.
    Szerintem Esztinek volt egy elgondolása és nem tudott tőle időben szabadulni.
    Mert más magyarázat nemigen létezik számomra, mivel azt nem gondolom, hogy ő kevesebbet értene a kézilabdához, mint amennyit ebben az országban sokan, akik most, sajnos, joggal (bár számomra elfogadhatatlan stílusban) okoskodnak.

    Én sem érzem az előrelépést, na és nem érzem a top-formát, sajnos.
    Az egyik okát ennek abban látom, hogy nem sikerült színvonalas felkészülési meccseket játszani, megfelelő időben és ebben az összeállításban. (És itt nem gondoltam végig a versenynaptárt, megmondom őszintén.)

    Mégis: leginkább azokkal értek egyet, hogy most mindenképpen támogatni kell a válogatottat, a közös cél érdekében.
  • Zóanagyvarázsló
    #49019
    Ennek a kielemzéséhez valóban vissza kell nézni direkt erre figyelve. Nyilvánvaló, hogy a védekezés egymást le tudják húzni a gyengébben teljesítő játékosok. Na meg megközelítés kérdése is, az ETO nyilvánvalóan a kapusukra bazírozva túlságosan is feladja a széleket, ezt viszont nem biztos, hogy mindenki ellen és minden körülmények között erőltetni kell - Orsi inkább ezzel menthető, nem pedig Bradeanu "gyengeségével". (A tegnapihoz hasonló kapusteljesítménnyel egyenesen nem szabad.) A Fradinál ugyanakkor szűkebb lehetőség jut az ellenfél szélsőjének, viszont hézagosabb a fal. Tegnap talán az is a probléma volt, hogy míg a szélsőket viszonylag hagytuk élni (mi lőttünk sikertelenül rosszabb szögből is, mint ahonnan ők), annak ellenére belül is meg tudtak nem egyszer minket verni lábbal, és komoly átlövésük még csak nekik sem volt sok. Én nem tudom, hogy Mátéfi Eszter mit kért Orsitól, de ha tényleg folyamatosan be kellett neki segítenie a B2-nek, akkor miért nem próbálkoztunk más rendszerrel? Éppen a védekezést a középpontba állító kapitányunk adja fel a baloldalt? Továbbá biztos az, hogy mindig csak olyankor segített be tegnap, amikor muszáj volt, vagy a klubjában felvett megszokások is erősítették a védekezésének ezt a jellegét? Azért látok itt kérdőjeleket. Talán jó lett volna jegyzőkönyvet vezetni, mert bizony nekem úgy rémlik, hogy jobbszélről érezhetően több gólt kaptunk, pedig a J2-es védekezésünk sem volt ellenállhatatlan. Az a gond, ha valaki rosszul védekezik, ránthatja magával a többieket, vagy akár egész egyszerűen egymást, ilyenkor nem mindig az egyik játékos a bűnös. Úgy érzem, hogy az egyéni védőteljesítményekben is maradt tartalék, ha mondjuk Tomoriban inkább csak úgymond mennyiségileg. És talán kevesebbet játszunk olyan felállásban, amely támadásban nem meggyőző, de legalább védekezésben sem az.

    Egyébként ami Orsi formáját illeti, az utóbbi meccseken mintha megint nagyobb önbizalommal értékesítené a ziccereit (nem mindegyik mérkőzést láttam teljes egészében), és talán ennek köszönhető a tegnapi átlövésgólja is.

    Amúgy látszólag a 26 gól vállalhatónak tűnik, de szerintem a németek nem is igen szoktak ennél többet lőni, és így is Jurack - sikeres - bombái nélkül eddig jutottak egy ilyen meccsen, így nem is annyira kevés. Különösen bosszantónak találtam azt is, hogy míg eleinte a az emberhátrányokat jól védekeztük ki, később komoly problémáik lettek velük (ha nincs Buli jogos kiállítása, alighanem megvan legalább az X), ráadásul emberelőnyből is hagytuk magunkat megbolondítani.
  • Gabess8
    #49018
    "sem nem számít a legelismertebb magyar edzők közé. Túl hamar jött neki ez a pozíció (és egyéb okokból is rosszkor), és bár én nem bánom, ha továbbjutás esetén marad, de hiába szorítok alapvetően neki is, elkövetett már annyi hibát, hogy akkor sem lehetne senkinek egy szava sem a kirúgása esetén"

    Szerintem meg semmivel sem rosszabb kapitány, mint az összes többi, csak mindegyiket hagyni kellene végre dolgozni!!!!!!!!!!
    Vagy talán joker Jani jobb lenne??????????????????????????
  • Mse
    #49017
    igazából Detti támadásával szerintem egyáltalán nem volt baj -a kényszerlövései amik zárás és helyzet nélkül mentek kapura azok nem sikerültek csak,amúgy szépen megtalálta a társait is, és a tőle megszokott leforgást is megcsinálta. :)

    Támadásban meg is próbáltam volna a saját posztján is játszatni, mert Zácsiknak és Tomorinak is ment, nem kellett volna lövőt játszania. Felesleges volt Görbét, Bulit erőltetni, főleg a legvégén a 3 irányítós játékot "bevetni".
    Ellenben a védekezése hagyott kívánni valót maga mögött. Ott én mindenképpen cseréltem volna.

    Mátéfi 2. félidei döntései közül pár azért eléggé kérdőjeles volt, nyilatkozatból sem kaptunk rá választ.
    Mindenesetre ha továbbjutunk örülök, de akkor sem érzem hogy a csapat játékban előrelépett volna, legalábbis az eddig látottak nem azt mutatják.
  • Isthy
    #49016
    Pár gondolat Vérten Orsi védekezéséhez. Mostanában Győrben és most a válogatottnál is nagy divat szidni őt érte. Én már régóta figyelem ezt a dolgot és most már itt az ideje, hogy írjak pár szót róla.

    Alapvető feladata a besegítés a B2-es védőnek Győrben és válogatott szinten is. Ezt rendszeresen megteszi, mert ezt kérik tőle, hogy inkább hagyjon kicsit nagyobb teret a szélsőnek, rábízva többet a kapusokra. Ha majd azt kérik tőle, hogy ezt ne tegye, akkor nem fogja csinálni. Nem ő találja ki, hogy megszegve az utasítást állandóan elkalandozik befelé. Sőt, az is feladata, hogy az érkező támadót B2-ben a 2-es védő előtt fogadja-ütközze és ekkor a B2-es védőnek kell kilépnie oldalra a szélsőre. Na ez az ami szinte mindig elmarad, ezért a szélső szinte szabadon beugorva jó szögből lőhet ziccereket a kapusoknak. Ez már ezerszer látható volt a Győr meccsein is és a tegnapi válogatott meccsen is. Én direkt figyeltem erre az utóbbi hónapokban, mert annyira kirívóan látszott a dolog. Csodálkozom, hogy ez nem nagyon tűnt fel senkinek. Persze a játékos "mocskolása" az megy ezerrel. Soha nem a B2-ben védekezőt veszik elő ezek miatt, hanem Orsit "köpködik" előszeretettel. Persze ez a legkönnyebb és ehhez még gondolkodni sem kell csak menni a többi "birka" után. Ráadásul tegnap Orsi sokszor szűkebb helyet hagyott a szélsőknek, kevésbé besegítve a 2-es védőnek, de sajnos a kapusaink egészen kis szögből is képesek voltak rendszeresen gólt kapni. Mivel ezt direkt figyeltem, elhihetitek nekem, hogy így volt. Most hagyjuk az emberhátrányos védekezéses helyzeteket. De aki akarja és tudja az visszanézheti.
    A hab a tortán az, amit már többször láttam az ETO meccsein az utóbbi időben: a B2-es "elfelejti", hogy neki kéne szélre zárni és gólt kapnak. Ami után KCS a taktikában nem hibázó Orsival kezd üvöltözni. Bravó!!! Nem a B2-ben "fegyelmezetlenkedő" Görbével, Bradeanuval vagy Kovacsiccsal. Ha tudjátok, akkor az ehftv.com-on nézzétek vissza a BL meccseket és ti is láthatjátok majd.

    Azután csodálkoznak az "okostojások" hogy Orsi nem olyan magabiztos az utóbbi időben a helyzetek kihasználásában meg a játékban. Ráadásul az ETO-ban mostanában elfelejtik középen, hogy van ám balszélső is a csapatban és csak elvétve kerül hozzá a labda. Azután ugyanezen "okostojások" megint "nekimennek" hogy nem lő gólokat, már nem is jó játékos és stb.. Mindenhonnan csak a "szépet" hallja és kapja... Amit kap a szurkolóktól és a saját edzőjétől annak fényében én nem csodálkozom ezen, hogy mentálisan nem a legjobb hatással van mindez a játékára. Csak képzeljétek magatokat az ő helyébe...

    Elnézést a terjedelmesebb írásért, de ez már nagyon b*szta a csőrömet és le akartam írni, ha már mások nem foglalkoztak vele.
  • Isthy
    #49015
    Az a helyzet, hogy egyre több mindenütt a hőbörgő nethuszár, akik ráadásul egyre alacsonyabb színvonalat hoznak a fórumokra. Iszonyúan felhígult velük szinte minden fórum mind szakmailag, mint kulturáltsági fokban. Alig vannak már olyanok akikkel érdemes egyáltalán eszmét cserélni és megvitatni érdemben a dolgokat. Én már csak a legritkább esetben írok bárhová is bármit.
  • Zóanagyvarázsló
    #49014
    Még a végén kiderül, hogy a németekkel jobban járunk, mint Izlanddal :) Az eredményeket láttam, én is ezen a kettőn lepődtem meg. Azért az ukránok az utóbbi időben képesek magukat csúnyán alulmúlni, és elvileg páran hiányoztak is tőlük.
  • Isthy
    #49013
    Most nézem a tegnapi selejtezős eredményeket van köztük érdekesség. A horvátok 11 góllal (36-25) verték a szerbeket, ez az arány számomra elég meglepő. Úgy fest az egyik nagy párharc eldőlt (a másik ugye a mienk). Ami viszont egyenesen megdöbbentő:

    Izland-Ukrajna 37-18!!!

    Hogy itt mi történhetett...
  • Zóanagyvarázsló
    #49012
    Én általában attól függetlenül tapasztalok - finoman szólva -kifogásolható hangnemet vagy elfogultságot, hogy kinek drukkolnak. Most az ETO számít az első számú magyar klubnak, ezért megnőtt a szurkolóik száma, ugyanakkor célponttá is váltak, egyfolytában megtalálják őket a légiósok, a BL-siker elmaradása, illetve az Antikrisztusnak kikiáltott Görbicz Anita miatt, miközben a lokisták verik a mellüket, hogy övék a legjobb magyar csapat, a fradisták a KEK-győzelmüket dörgölik az orruk alá, és most még a válogatottért is ők a hibásak. Valahol megértem, ha ebben a folyamatos defenzívában besokallnak. Mondjuk én nem is kínzom azzal magam hogy sok helyen beleolvassak a "véleményekbe".

    Érdekes kérdés lehet amúgy Eszter jövője, egy új MKSZ-elnök ugye személyi kérdésekben is hozhat új szeleket, ráadásul valljuk be,a kapitányunk sem nem népszerű, sem nem számít a legelismertebb magyar edzők közé. Túl hamar jött neki ez a pozíció (és egyéb okokból is rosszkor), és bár én nem bánom, ha továbbjutás esetén marad, de hiába szorítok alapvetően neki is, elkövetett már annyi hibát, hogy akkor sem lehetne senkinek egy szava sem a kirúgása esetén, ha hússzal verjük Győrben a németeket. Egyébként a elé irányuló "jóindulat" is visszataszító, de alighanem bárki megkapta volna a helyében.
  • kaloz174
    #49011
    Sajnos, most bármelyik fórumba beleolvasni mazochizmus.
    Annyian érzik magukat "okostojás"-nak, hogy az már elképesztő. Ha ebben rendeznénk világbajnokságot, nem lenne kérdés a toronymagas I. hely.
    Természetesen nem gond, hogy vannak vélemények. Sokkal inkább az, hogy valakik nem tudják most sem levetni a klubszemüveget (most érdekes? módon az eto-fanok különösen), valamint az a hangnem, amivel véleményüket alá szeretnék támasztani.
    Mivel azonban kisebbségben vagyok, biztos bennem van a hiba, hogy mindezt zokon veszem...
  • kaloz174
    #49010
    Teljesen hasonlóan látva a helyzetet, mint ahogy leírtátok, 2 dolog van, ami motoszkál bennem:

    - Detti mégiscsak irányító. Ha és itt arra a mondatra gondolok, amit Zó az előbb leírt: jobban osztogatott, mint azok, akik ezzel a feladattal kerültek a pályára.

    - A tét, valamint az, hogy a 2 csapat nem játszott még egymás ellen, ebben a helyzetben és felállásban, nagyon rányomta a bélyegét a meccsre, legalábbis én így éreztem. Idegbajos találkozó volt. (talán nem csak én éreztem így)

    - Hívjuk vissza Bokit! Na jó, ez természetesen, mint látható, nem komoly, de az ő helye aztán nagyon lyukas poszt volt tegnap, sajnos, leginkább amikor Tomori a kispadon pihengetett, valamilyen oknál fogva. Szóval ott csak kényszermegoldásaink vannak, sajnos, még mindig. Láttok-e olyan balkezest (Planéta?), aki esetleg, legalább hosszú távon megoldást jelenthet? (A mostani mezőnyben én nem.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49009
    Érdekes dolog ez, ha Kati nem A Pálinger lenne, akkor a visszavágó előtt ki kéne cserélni Pastrovicsra, hiszen az utóbbi jó formában volt mostanában, kevésbé ismerik a németek, és sok játékossal van összeszokva. Viszont mivel az, aki, így én sem ejteném meg a cserét, viszont felmerül a kérdés: minek harmadik kapus vésztartalékon kívül, ha ilyen teljesítményekkel benn lehet maradni? Vagy éppen a még mindig jobb teljesítményt nyújtó Herr Orsit kéne "leváltani"?

    Na mindegy, csak a helyzet faramuciságára kívántam célozni, nálam Pasi egy három hónappal ezelőttig legfeljebb negyedik vagy ötödik számú kapus lehetett volna, de most pillanatnyilag nálam is harmadik. Nyilván a Fradi szempontjából csak jót jelent, ha ez nem változik, csak pozitív irányban. (Pláne ha Léna formája jövőre jobban kitart tavaszra.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49008
    Még egy dolog lehet hosszabb távon aggasztó: lábbal ezúttal is többször csúnyán megvertek minket, márpedig ebben a versenyszámban sokkal veszélyesebb csapatok is vannak a németnél, melyek ellen a most jónak tűnő visszarendeződés sem biztos, hogy elég lesz. Igaz, másoknak pedig ilyen szervezett védőfala nincsen. Mindenesetre látszik, hogy még messzire van az élvonal, de most ezt a párharcot kell megnyerni, egy reménybeli világversenyre a felkészülés is más lesz, és remélhetőleg az összeszokottság szintje is.

    Szaninak nagyon jó szüksége lesz egy jó alapozásra, mármint ez nyilvánvaló, de ez kell a válogatottnak is, akkor több erővel stabilabb formát tud hozni, el tud bírni egy világversenyt, nem utolsósorban pedig a védekezéshez is több ereje lesz, és akkor nem kell cserélni. (Mondjuk szerintem idén sem volt egy Sopronyi, egy Mörtel vagy Mehlmann, legalábbis nem mindig...) És bizony, egy jó Szűcs Gabi is kéne, mint egy falat kenyér. Cifrára leszek még kíváncsi, ha nálunk bejátssza magát, az a válogatott közelségét is meghozhatja a számára, elvégre Eszter szemével egy a csapat felével összeszokott, agilis, kettest és hármast is védekezni tudó fiatal beálló ígéretesnek tűnhet. Sajnos ezen a poszton minden helyzeti előnybe kapaszkodni kell, és Mayer vagy Ábrahám (vagy egy csúcsformájú Tóth Katalin) a védekezése miatt még mindig necces.
  • Zóanagyvarázsló
    #49007
    Én sem a kapitányunkkal értek egyet, de a motivációja nyilván a leírt volt.

    Még pár jegyzést azért hozzáfűznék a meccshez is, mert a gondolatok még mindig csak kavarognak a fejemben. Így utólag egyre kevésbé értem Mayer kimaradását is. Én nem vittem volna, de nem is védekeztettem volna olyan sokat Pirost (elvégre ott van Hornyák), hogy támadásban szinte végiga pályán lehessen, mert Vali abban mostanában inkompetens. Meggyőződésem, hogy a második félidő elejét a csapat nem jól elsülő felforgatása mellett éppen egy kellően harcos beálló hiányában nem tudtuk megoldani. Tekintve, hogy Kovacsics nélkül is volt három irányító keretben, és még páran, akik időszakosan magas szintű vészmegoldást jelentenek a poszton, ki lehetett volna hagyni, ha egyszer pályára sem küldtük, még nyitottabb védekezésbe se.

    Egyébként érdekes, hogy míg a Fradi-sor erejét az összhang is adta (külön-külön azért ők is gyengébbek voltak), addig a két rutinos válogatott irányító(-átlövőnk) közül Görbe, aki sok játékossal játszott már együtt, ezúttal nem találta velük megfelelő szinten kapcsolatot, ellenben Detti igen.

    Győrben jó kérdés lesz, hogy ki tud javulni, mi meccselésben és kapusposzton remélhetőleg mindenképp, de van pár játékos is, aki többre képes. Ugyanakkor a németektől is kinéz egy jobb kapusteljesítmény - és Jurack. (Mondom ezt a német kapusok jó százaléka ellenére, ellőttük más védelem állt, mint a mieink előtt, és több gyenge kényszerlövést kellett hárítaniuk.) Továbbá ha a Loki-játékosokat "bántottam" a klubjukban is produkált védekezésük miatt, Vérten is hozta a győri formáját, fellépkedve túl nagy helyet hagyott a jobbszélsőnek, ez ezúttal még kevésbé jött be, mint az ETO-nak. Persze támadásban kifejezetten jó volt, összességében elégedett voltam vele, de ez is egy fontos momentum volt. A védekezés viszont sajnos olyan, hogy egy-két játékos hibája vagy az összhang hiánya ránthatja magával akár az egész "oldal" vagy az egész fal teljesítményét, ez nyilván több tényezőn is múlott.
  • Isthy
    #49006
    Vazzz, micsoda mazochista hajlamaitok vannak
  • Isthy
    #49005
    A kapusaink sajnos gyengék voltak, bár Herr Orsi sztem is még elfogadhatóbb volt. Mondjuk én is visszacseréltem volna Katit, mert be szokott jönni a csere. Ma nem jött be, Gin sajnos nagyon gyenge napot fogott ki, ami elég ritkán fordul elő vele, de ma ez a nap volt soron nála. Biztos vagyok benne, hogy a visszavágón hozza majd magát.
    Az első félidőben a védekezésünk jó volt, a szünet utáni felállásban nem tudtuk lekövetni a németek mozgását.
  • Isthy
    #49004
    Detti hasznos tagja volt a csapatnak, gólokat lőtt és gólpasszokat is adott. Ráadásul játékba hozta Vérten Orsit, így legalább a bal szélen végre volt szélsőjátékunk! Igaz volt 2 rossz lövése is, de ennyi másoknak is volt. Ráadásul mindkettőnél kényszerhelyzetből kellett lőnie mert senki nem vállalkozott a befejezésre. Azért az eléggé beszédes, hogy Vérten Orsinak kellett talpról átlövésgólt szereznie. Ami viszont pazar volt, mert a németek csak "filmezték" Szaninak szerepet kellett volna adni elöl, akár még Detti irányítása mellett is, lett volna kettős lövőerő.
  • Isthy
    #49003
    Pedig simán belefért volna Szani cseréje többször is, mert a németek nem rohantak egyáltalán.
  • Isthy
    #49002
    Így van, kellett volna Szani és Tomori is a szünet után támadásban. A németek nem rohantak annyira, hogy Szani cseréje ne fért volna bele legalább 4-5 alkalommal. Tomorit pedig Buli helyére hoztam volna be egy idő után, mert szünet után Buli semmilyen veszélyt nem jelentett a kapura J2-ből. Tomi pedig szépen élt ott az első félidőben. Ráadásul őt még cserélni sem kellett volna, hiszen a legjobb védőjátékosunk. A védekezésünk vele az első félidőben igen jó volt.
    Meggyőződésem, hogy mindkettejüket be kellett volna hozni néhány játékpercre, akkor nem így alakul a 2. félidő.
  • Isthy
    #49001
    Sajnos tegnap este egy brutális vihart kaptunk itt, így épp hogy csak röviden tudtam pár sort írni a meccsről. Utána el is ment a net, csak ma jött vissza. Tulajdonképpen minden lényeges dolgot leírtatok, amit én is akartam, így nem írok már róla hosszabban semmit. Sajnos a 2. félidei gyenge védekezésünkkel reményt adtunk a németeknek. Nagyon kemény visszavágóra számítok.