61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49080
    Zsiga Gyula pedig pont a Fradinál nem bizonyított. Pedig kíváncsiak voltunk rá sokan, hogy a BL-győzelem inkább a csapaté, vagy közös eredmény.
    Nem bántanám, de őt inkább háttér embernek gondolom ma már.
  • Gabess8
    #49079
    Én meg nem! Minden tiszteletem az Övé, de ide most nem Ö kell. Itt most elsősorban le kell fejezni a teljes MKSZ-t, és egy új hosszútávú stratégia kell, egy főállású fiatal, de már tapasztalatot szerző kapitánnyal akit hagynak dolgozni.
  • kaloz174
    #49078
    Jaj ne! Laci bácsi dumál és annakidején bizony lejáratta magát.
    Nem vitatom a szakértelmét, de a stílusát inkább nem ragoznám.
  • Gabess8
    #49077
    Végre valamiben egyet értünk, ilyen is régen volt kár hogy egy borítékolható vereség kellett hozzá.
    Egyébként ugyan mire várna szerinted, kevés kivételtől eltekintve itt is sokan őt basztatják, mert nincs jobb dolguk, holott úgy mint én ők is tisztában vannak vele, hogy legkevésbé Ő a hibás.
  • Breki33
    #49076
    Legutóbb hasonló helyzetben őt kértük fel



    És Zsiga Gyulával párban aki ugye korábban azt nyilatkozta, hogy egy tapasztalt edző mellé egy fiatalabb ambiciózus szakember kéne el tudnám képzelni.
  • kaloz174
    #49075
    Jönnek a hírek. Mindenki továbbjut, szinte a gyenge ellenfél ellen.
    Azért nem értem megint a nk.szövetséget...
    Hogyan lehetett a németeket és bennünket összesorsolni?? Na de ennek a kérdésnek természetesen semmi értelme. Csak füstölgök...
  • kaloz174
    #49074
    Végül is nem várt sokáig Mátéfi Eszti, ma már lemondott.
    Nagyon sajnálom, hogy így alakult.
    2005. óta nem látok semmiféle tervszerűséget a válogatott menedzselésében, csak rövidlátó, értelmetlennek bizonyult, önsors-rontó szükségmegoldásokat.
    Most pedig nem látok senkit, aki kapitány lehetne...
  • kaloz174
    #49073
    Videók és nyilatkozatok

    Egy másik helyen olvastam Esztitől, hogy az elnökségi ülésen elmondja a gondolatait.
    Másrészt nagyon úgy tűnik most, hogy azok, akik keverték a dolgokat az utóbbi hetekben, nagyobb kárt okoztak, mint ahogy tűnt, pl. nekem. Nem gratulálok nekik, de lelkük rajta.
    Jöhetnek azok az emberek, nagy eséllyel, akik akkor is elvállalják a kapitányságot, ha semmi sem változik, mert nagyobb a hiúságuk, mint a szakmai önbecsülésük.
    Pedig ha nem lesz változás, eredmény sem várható...
  • Breki33
    #49072
    Nyilatkozatok

    http://www.telesport.hu/Hirek/2011/06/11/19/_Iszonyuan_faj__Csalodott_nyilatkozatok_az_elbukott_vb_selejtezo.aspx
  • Zóanagyvarázsló
    #49071
    Egyébként a kvalifikációs mizérián a kontinenseknek alanyi jogon járó, illetve a közülük legjobban szereplőknek járó extra helyekre gondoltam. Elég szerencsétlenül van megfogalmazva (ráadásul az is zavaró, hogy a férfiaknak fordított sorrendben következnek a tornáik), de nyilván a vb-szereplőkön mennek majd vissza kontinensek szerint, ergo a vb-ről jó esetben akár egy 10. hellyel is el lehet jutni a kvalifikációs tornára.

    Sajnálom, hogy ma nem lehettem ott Győrben, de meccset nézve talán örökre ott maradtam volna, igaz, nem az izgalmak miatt kaptam volna infarktust. A holnapi nap legalább az egészségre veszélytelen lesz.
  • kaloz174
    #49070
    Nem vitatom, voltak Esztinek hibái a 2 meccs alapján. (bár kinek nem voltak)
    De a legnagyobb az volt, hogy ilyen feltételek mellett vállalta a kapitányságot, bármilyen nagy megtiszteltetés is az. (NA már nem vállalná, az biztos.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49069
    Sajnos látszik, hogy manapság milyen könnyen eljutnak hozzájuk a különböző laikus vélemények, és néha tényleg az az érzése, mintha a legszínvonaltalanabb fórumhozzászólásokra reagálnának tettekben és szavakban. Vagyis a szalmaláng természetű magyar közvéleménynek :(
  • Mse
    #49068
    egyébként arra volt jó a Detti elleni nagy hőbörgés, hogy Eszter ma ne merje becserélni kellő időben... a konkrét hibás döntésen túl ez is mutatja hogy mennyire nem kapitányi posztra termett :(
  • Zóanagyvarázsló
    #49067
    Még annyit, hogy összességében én is úgy érzem, szurkolóként hibáztam, amikor az ismert hibák ellenére túl sokáig vettem a védelmembe Mátéfi Esztert. Tévedtem. Messze nem ő a legnagyobb hibás, de nem tudott élni a kapott esélyekkel.
  • kaloz174
    #49066
    A handball.hu írása
    Ajánlom mindenkinek az utolsó mondatokat.
  • Zóanagyvarázsló
    #49065
    Sok minden vezetett ide, az MKSZ évtizedes gyenge munkájától, az utóbbi idők botrányáig, sok mindenkinek megvan a felelőssége kisebb-nagyobb mértékben. Bárkivel megeshet, hogy egyszer nem végez az élmezőnyben, peche van, és jó csapatot fog ki, tehát megtörténhet az, hogy egy világbajnoki selejtezőn két hasonló tudású csapat találkozik, ezen a szinten pedig apróságokon is múlhat, és ehhez bizony hozzátartoznak a szövetségi kapitány döntései is, aki azért ezen kívül a felkészülés során is foglalkozott a csapattal, a körülmények ellenére a felkészítés is az ő dolga volt.

    Nem Eszteren kell elverni a port, ő legalább jót akart, tisztességesen állt hozzá, ez a többi felelősről nem mondható el, akiket szívem szerint nem a kispadról, de az országból vagy a bolygóról űznék el. Ezzel együtt amikor azt mondtam, hogy adnék még neki időt, mindig benne volt az is, hogy neki is kell az, hogy felnőjön a feladathoz. Mert sajnos eddig egyszer sem hozott a körülményekhez, aktuális kerethez képest átlagosan elvárhatónál többet, de rosszabbat igen, gyenge meccseket is. Ma sem voltam vele elégedett (pedig edzőpárti vagyok, és ha látok is hibákat, amíg lehet tolerálom őket), de úgy érzem, ha +2-ből jövünk Balingenből, akkor más lehetett volna ma a helyzet, mert a második félidő eleji -5 nem -7-et jelentett volna, hanem -3-at, máshogy működtek volna a fejek, ha most nehéz is elképzelni, hogy ma itt lehetséges lett volna továbbjutni. Összességében nem tudok érvet mondani amellett, hogy miért maradna kapitány. Egyébként biztos vagyok benne, hogy magától is benyújtja, benyújtaná a lemondását, és azt elfogadják. (Az esetleges új szakember személyét tekintve nem tudom, hogy merjek-e optimistán várakozni.)

    A lényeg, hogy ezután a pofon után nem sírdogálni kell a sarokban, hanem talpra ugrani és cselekedni! Bár Sinka lemondása után már nem kellett drukkolni a nemzeti csapat ellen, talán ez a kellemetlen fejlemény ráirányítja a figyelmet az amúgy jól ismert problémákra. Én bízom abban, hogy nekünk is van innen visszaút, elvégre volt a férfiaknak is (ők még segíthetnek is csajoknak az olimpiai szereplés kivívásával), és más válogatottnak is, változások nélkül pedig ennek a bekövetkezte idő kérdése lett volna. Magyarországon népszerű sportág a kézilabda, és bár kellemetlenül érinti a sportágat, én nem beszélnék tragédiáról, pláne hogy az EB-n majd kinn leszünk, azután rendezhetünk sajátot is, és a klubcsapataink is ott vannak még. Szóval nem vagyok hajlandó siratni hajdan volt nagyságunkat, mert nem hiszem, hogy ez itt már a vég lenne. Persze jó lenne (szép álom), ha szemetet kivetné magából a kézitársadalom, gondolok itt egy bizonyos, minden erkölcsöt nélkülöző "szakportálra", és a hozzájuk hasonlókra.

    A mérkőzésről inkább nem értekeznék külön, de annak örültem, hogy a szövetségi kapitány utáni második számú közellenség ma a pályán válaszolt a gyűlölködőknek, ha ez sajnos a nagy cél eléréséhez kevésnek is bizonyult.

    Egyébként az olimpiára kijutás szabályai elég körülményesek, hivatalos helyen sem találtam meg normálisan őket, de egy ki nem fejtett félmondat alapján nekem az jött le, hogy az olimpiai selejtezőcsoportokat adott esetben az EB mezőnyéből is feltölthetik, tehát ha az EB első hét helyezettjéből hat benne lesz a vb első hét helyezettje között, akkor tizedikként is lehet még esélyünk. Már ha jól értelmeztem, már ha az IHF maga egyáltalán tudja, hogy mire gondolt az olvasott anyagban, és még átszámolni is át kéne egyszer. Mindenesetre erre nem adok sok esélyt, nem is kívánok ebbe kapaszkodni, nem most néztem meg, hanem még korábban. Mindenesetre a csajok nélkül számomra az egész olimpia sokkal kevesebbet fog érni, pedig szinte minden sportágat szeretek. Továbbá nagyon remélem, hogy a brazíliai vb-t tudom majd valahol fogni, és nem streamet kell vadásznom, mert azért érdekelne.
  • Mse
    #49064
    fájó ezt kimondani, de Eszter kevés volt ehhez a feladathoz, függetlenül attól, hogy milyen állapotok uralkodnak a szövetségben.
  • kaloz174
    #49063
    Természetesen csalódott vagyok, mint mindenki.
    Ma a németek jobbak voltak nálunk, sajnos.
    Azt gondolom, sokkal inkább csapat voltak, mint a miénk. Itt látom az egyik alapvető felkészülési hibát. Egyértelműen többet és alaposabban kellett volna készülni erre a 2 meccsre. (hasonlóan a németekhez)
    Szinte mindenki most Mátéfi távozását követeli. Azonban hiába megy el ő, ha a feltételek nem változnak. (úgy tűnik, ebben egyetértünk)
    NA a meccs után mondott érdekes dolgokat. Az egyik mondata kb. így hangzott: aki már volt Magyarországon szövetségi kapitány, az nem kívánkozik oda vissza...

    Egy korszak mindenképpen lezárult. Sajnos, nem látom, hol lenne a jelenlegi helyzetből a kiút. Szerintem nagyon sok változásra lenne szükség, ebből csak a felszín a kapitány személycseréje.
  • Gabess8
    #49062
    Mielőtt pontatlansággal vádolnátok,"ami lehet kellett" már én tettem hozzá. A nagy tudásút pedig azért írtam, mert semmivel nem tartom jobbnak mint bárkit.
  • Gabess8
    #49061
    Hirtelen az jutott eszembe, hogy eljött az igazság pillanata!!!!!!!!!!
    Gratulálok mindenkinek a játékosok és a szövetségi kapitány kivételével akik ide juttatták a csapatot, igazán szép munka volt!!

    Ja hogy most gyorsan picsán rúgjuk Esztert, kurva sokat fog érni, semmit, esetleg jöhet más itt is istenített szakember aki semmivel nem lesz jobb mint elődei.
    Igen Gundel az imént mondta, hogy nagy pofont ami lehet kellett, most pedig arról dumálnak a nagy tudású Németh Andrásék, hogy mikor menet el a meccs, ja kérem ez a hajó már régen elment ez csak a kegyelem döfés volt.
  • banok
    #49060
    Ez nagy szégyen.
  • [HUN]FaTaL
    #49059
    Az elmúlt 18 év mélypontja...
  • Breki33
    #49058
    legalább a becsületért hajtsunk
  • [HUN]FaTaL
    #49057
    Ez már esélytelen....
  • Breki33
    #49056
    hát innen már csoda kell..........
  • passatgt
    #49055
    tomori, bulath, mátéfi gtfo:)
  • [HUN]FaTaL
    #49054
    Ha pár percen belül nem kapjuk össze magunkat óriási gond lesz :(
  • [HUN]FaTaL
    #49053
    Hajrá Lányok! :)
  • Zóanagyvarázsló
    #49052
    Ha már média, felháborítónak tartom, amit múlt szombaton az m1-en láttam, Zsiga Gyulától csúnyán elvették a szót, Gundelt nem küldték ki külföldre, a szakértőt pedig akkor már be lehetett volna ültetni a kommentátor mellé, ha már amúgy nincs lehetősége megszólalnia. Ezek után egyelőre nem is tudom, hogy ma hol nézem a meccset (sajnos a győri út nem opció), nagyon remélem, hogy a csajok az eredménnyel és a játékkal vigasztalnak. Én pedig majd holnap a magyar-észttel pótolom a meccshiányom. Hajrá magyarok! (Be kell vallanom - számomra is hihetetlenül hangzik -, bár 1995 óta rajongom ezért a sportágért, 2001 óta járok változó gyakorisággal mérkőzésekre, férficsapat meccsén még sosem voltam, legfeljebb a végére értem oda, ha a női előtt volt. Őszintén szólva a "gyökereim" miatt manapság is jobban motivál egy NB I/B-s női meccs, mint egy férfi rangadó. Pedig jövőre is jön házhoz a Veszprém, a Szeged, meg a többi. Azért valamelyikre csak kinézek.)

    Bízom a mai továbbjutásban, és külön drukkolok Eszternek is, hogy jól meccseljen, a változó szelek ugyanis az ő pozícióját sem erősítik. Azért írok most erről, mert ha a mai találkozó után tenném ezt, akkor talán más színben tűnne fel a álláspontom, egyébként a korábban írtakat tekintve jottányit sem változott a véleményem, ezzel együtt értelmezendő. Tehát ki kell jutni a vb-re, és ha ezt a kapitányunk különösebb - nem feltétlen a "jóakarói" által annak vélt - hiba nélkül teszi, akkor nagyon remélem, hogy a vb-re is ő kapja a meg a lehetőséget. Annak viszont szerintem mindenképpen a sorsáról kell dönteni, süllyedés ide vagy oda, az aktuális kerethez mérten mindenképpen előremutató játékot várok. A legjobb hét közé kerülés mellett, mert az ha könnyű, ha nem, mindenképpen cél kell, hogy legyen, és egyszer Eszternek is át kell lépnie a válogatottal a saját árnyékát, a sérültekre se lehet mindig hivatkozni, ha a múltban ez jogos is volt, talán a jövőben is az lesz, a körülmények ellenére is teljesíteni kell. Normális felkészüléssel a mostani keret szerintem igenis elég rá, kevesebbet megcélozni dőreség lenne. Azért abban az értelemben mindenképpen vannak biztató jelek, hogy látszik mely, a válogatottban korábban kevésbé meghatározó játékosokra lehet építeni, és bizonyos értelemben ez is erősödés.

  • Zóanagyvarázsló
    #49051
    Fontosnak tartom megjegyezni, hogy mindez akkor érvényes ebben a formában, ha Gellén számaiban nincs csúztatás (ezt nem feltételezem, de ugye nem leeht tudni), hanem teljes mértékben stimmelnek, és más formában sem üzemeltethető kisebb terhekkel egy sportvállalkozás. Sőt, az utánpótlás sem.
  • Zóanagyvarázsló
    #49050
    Ennél azért árnyaltabb a kép, csak maga a cikk összefoglalónak nem elég átfogó a helyzetről, ezért nem biztos, hogy mindenki könnyen megérti a klubtulaj gondolatait, és sajnos első olvasatra tényleg elrejti a mártíromkodás az igazságtartalmat is. Hozzáteszem, részint terjedelmi okok miatt, részint azért, mert mégsem dolgozom egy csapat vezetésében sem, igazi mélységében én sem megyek bele az alábbiakban, de megpróbálom érthetőbbé tenni az álláspontját, amellett, hogy az általad írottakat sem vetem el ezzel. (Az élsportoló bére utáni valódi adózást komolytalan dolog bárkinek is kikérnie magának.)

    Először is nyereséges soha nem volt, és jó darabig biztosan nem lesz az a Loki kézilabdacsapata, egyfolytában emiatt panaszkodik. A köz javára alatt azt is érti, hogy Debrecen város nevét forgatja a BL-ben (a legsikeresebb csapata a városnak, sportágtól függetlenül), ehhez képest a település méretéhez képest nevetséges pénzt kapnak tőlük, holott a város harmadrészben tulajdonos is, de ettől a résztől nem válik meg, a hírhedt többségi tulaj pedig ugye keményen adózik feléjük. Ez kapcsolódik ugye azzal, hogy Győrben sokkal több pénz jut az ETO-ra, az Érd jön fel, mert az önkormányzat nem sajnálja futtatni, teli szájjal szidja a Veszprémet a politikai összefüggések miatt, és a Siófokot is - részint a licitverseny miatt, részint azért, mert neki egyedül, a saját pénzéből kell folytatnia a "harcát". Ez érthető, de az hozzáállása nem mentes a túlzásoktól és a paranoiától, ráadásul ezt a szurkolók körében is erősíti más csapatok irányába.

    Emellett ugye az a problémája, hogy az egyszer már leadózott pénzére mennek rá a további adók, járulékok. Főleg az olyan tételekkel van baja, mert természetbeni juttatásként jól megadóztatják azért is, ha megetetik egy út során a serdülő vagy fiatalabb játékosokat, vagy éppen amikor a vendégcsapatot el kell szállásolni, amiatt is leszedi az állam a sápot (állítólag +52% teher). Mindez azért vicces, mert idehaza akkor kell az ellenfelet éjszakára vendégül látni, ha furmányosan délre teszik a meccset, így még a nézőszám is megcsappan, az idény után pedig az egész szezonra kapnak 4 milliót a közvetítésekből... Valahol érthető, ha azt látja, hogy a saját pénzét szórja számolatlanul bele ebbe az "üzletbe" (Magyarországon női kézilabda nem profitorientált, a Fradi is nonprofit kft.-ként működik), ami eleve nem lehet nyereséges, az állam minden címen lehúzza, az önkormányzat tesz rá, a szövetség csak kitol vele, ráadásul ő áldoz utánpótlásra is, csarnokot is épít nekik. Szóval azért valahol mindebben benne rejlik a válasz arra is, hogy hol vannak a hozzá hasonló mecénások (azért persze akadnak, de kevesebben, mint kéne), amikor sporttámogatásról van szó. Szóval miközben az egyszeri állampolgár azt hiszi a mai napig, hogy az állam önti a pénzt a sportba (valójában amúgy is inkább az önkormányzatokra igaz ez), az az igazság, hogy valójában elég komoly bevételeket szerez egy nonprofit, országos és területi imázst, sportkulúrát is fejlesztő sportegyesületektől, kft-ktől. Nem tudom, hogy külföldön hogyan adóztatják meg a sportot, de érdemes lenne megnézni, mert ha ebben hátrányban vagyunk, a társasági adóból leírható százalékok (melyet úgyis átvesznek mások, talán jobban is csinálják majd, mint mi) nem segítik annyira a versenyképességünket, mint az szeretnénk, ha a rendszer más aspektusaiban eleve rossz. Ugyanakkor az is igaz, hogy az élsport alapesetben nem jótétemény, és ahogy említettem, a játékosok milliós bérei után igenis illendő adózni, márpedig ott ment a trükközés. Viszont akkor rendbe kell tenni az egésznek a másik oldalát is.

    Érdekes lehet még a sportfogadások kérdése, Csank János panaszkodott nemrég amiatt, hogy ők miért nem látnak abból pénzt, ha például a szlovák fogadóirodáknál lehet a meccseikre fogadni. Nem értek ennek az iparágnak a jogi hátteréhez, de jogos elvárásnak tűnik, hogy innen is jusson tisztességesen pénz. A tévéközvetítéseket pedig már említettem futólag: amíg egy csapatnak csak a veszteséget okoznak, a nézők pedig rangadókat, rájátszást sem nézhetnek, ott valami nem stimmel. Ebben egyértelműen hunyó a sportmédia, de az MKSZ még jobban.
  • Mse
    #49049
    "Nincs mellébeszélés, nincs köntörfalazás, csak a tények, feketén fehéren. Igazi karakán módon lényegre törően világosan érthetően megfogalmazza a tényeket, szándékait."

    a "karakánság" meg a tapló paraszt stílus hála istennek még nem szinonima. Szerintem te nem olvasod a megnyilatkozásait, vagy ha igen és ennek ellenére azt gondolod, hogy ez a követni való út, az igen meglepő számomra. A fenyegetőzés meg aztán pláne nem tartozik bele a korrekt, tisztességes játékba, akár mi is legyen a célja. (szerintem azért a cél nem szentesít minden eszközt...) Nem mézes mázos seggnyalónak kell lenni, de az üzleti világban igenis meggondolja az ember hogy milyen helyre adja a pénzét, mert azért nem szereti senki sem, ha a nevét (cége nevét) összekötik negatív dolgokkal, persze Kiszel Tünciknek a negatív reklám is reklám, de azért ennél magasabb szinten már annyira nem örö és bódottá :)


    Magára a cikkre:
    1. Nem a sporttörvényt lebegtették (Tatabánya képviselője szóvtette 1 éve...), mert amiről beszél az a társasági adóra vonatkozó szabályozás.

    2. Azok akik a társasági adójukból adnának nem szponzorok, hanem mecénások, a különbség hogy utóbbinak nem jár érte és nem is járhat érte semmi ellenszolgáltatás, értsd mezen való megjelenés, stb...

    3. mi az hogy KÖZ JAVÁRA működteti a csapatot????? Ez egy akkora demagóg duma... mert ha csak szabadidősporttal foglalkozna, ahol mindenki a sportolás élvezetéért jár oda, vagy csak gyerkőcökkel foglalkozna, akkor igen, de így... akkor egy mozi is a köz javára működik? El kellene már felejteni ezt a hülyeséget.

    4. ha az adózási részéhez, arculatátviteli szerződésekkel meg minimálbérekkel trükköztek eddig, akkor ahhoz képest tuti megterhelő befizetni az adót, ha viszont eddig is tisztességesen fizettek, akkor nem... ezt elfelejti kedves Gellén úr.. meg hát ugye az adó köz javára megy :DDD ne háborogjon ha már ő maga is ezt hozta fel érvnek maga mellett :)

    5. egy dologban tudok egyetérteni, a játékosok bérét és járulékait mikor a válogatottnál vannak kirendelésen, fizesse a szövetség, ahogy arra az Mt. lehetőséget is ad.
    Ennyi, amúgy is a válogatott és a létesítmények fejlesztésén- fenntartásán, iskolai sportoláson, nemzetközi (kiemelt hazai) sportesemények támogatásán túl nem hiszem hogy az államnak bármiféle támogatást kellene adni a piaci alapon működő csapatoknak.
    Mert lehet én emlékszem rosszul, de nem is olyan régen még Gellén dicsekedett azzal, hogy ők nyereségesen működnek....
  • Breki33
    #49048
    Ma reggelben Sinka nyilatkozik most az M1-en
  • kaloz174
    #49047
    A vélemények nagy része kb. azon a szinten van, amit ez a mondás képvisel: a "focihoz mindenki ért".
    Most, amikor biztatni kellene...
  • kaloz174
    #49046
    Nagyon sajnálom, hogy a kapitány példákat kiragadva, közvetve ugyan, de reagált a bírálatokra, amik között kevés reálisat, annál több önteltségről tanúskodót, zsigerből gyűlölködőt olvastam, sajnos.
    Sokaknak mondtam volna szívem szerint, hogy "fő az önbizalom!".

    Nem szabadna ezekkel foglalkozni. Most semmiképpen.
  • Isthy
    #49045
    Érdemes elolvasni, tényekkel fűszerezett helyzetértékelés.

    Bennem mindjárt az első mondata érdekes gondolatokat ébresztett:

    "Igazából az engem nem érdekelt, hogy a szövetség 150 milliós hiányát miként kellene megoldani..."

    Na most akkor erre szívesen mondanék valamit, de nem teszem, mert nem lennék kulturált... Inkább csak megkérdezem, hogy vajon miként is lett ez a 150 milliós hiány?

    Nagyon sok mindenben igaza van és az itteni hangneme sztem még Zónak is megfelelő

    Ha már Loki, akkor:

    Szűcs Gabi újra itthon

    Remélem a sok kispadozás után idővel újra hasznos tagja lesz a magyar kézilabdázásnak.
  • Zóanagyvarázsló
    #49044
    Azon a szinten pedig már nem az igazság számít,

    Itt kimaradt egy "csak".
  • Zóanagyvarázsló
    #49043
    Bár nem nekem címezted a hozzászólást, mégis megszólítva érzem magam, mert máshol nem követek nyomon más vitafórumot Gellén Andrásról, ugyanakkor a saját gondolataim egy részben félreértett verziójára látok felfedezni reflexiót.

    Miért tartom hát elfogadhatatlannak a Gellén-módit?

    1. Nem tartozom azok közé, akik szerint a cél minden körülmények között szentesíti az eszközt. Ezt egy veszélyes elvnek tartom, és aki megszállott (Gellén pozitív és negatív értelemben is annak tűnik), az úgyis biztos abban, hogy neki van igaza, azért pedig bármit megtehet, bárhogy reagálhat. Neki is vannak mostanában eléggé paranoid megnyilvánulásai, ezek némelyikéről konkrétan tudom, hogy a semmit fújja fel, de éppen az indulatai és elvakultsága miatt nem vevő az érvekre. A hozzáállás tehát a fülek bezárásához is hozzásegít. Sajnos olykor az érveinek összeszedettségén is látszanak ezek, ami azért egy vitában fontos szempont.

    2. Folytatva az előző gondolatot: éppen ez baj, hogy ezzel csökkenti az ügy képviseletének a hatékonyságát is. Nem veszik át a cikkeit, bolondként kezelik, megosztja, maga ellen fordítja a közönséget, támadási felületet nyújt, a többi klubvezető számára megnehezíti a maga és ügye melletti nyilvános kiállást, távolról puffog, de amikor médianyilvánosságot kapna, akkor hagyja, hogy csak a másik oldal mondja el az érveit, mert neki elég, hogy vihart kavar. Ez figyelemfelhívásra jó lehet, de érdekképviseletnek kevés.

    3. Nagyon szomorúnak tartom, ha tényleg ünnepelni kell valakit, aki kulturálatlanul nyilvánul meg. Egyrészt, mert az azt jelenti, hogy tényleg ott tartunk, hogy már annak is örülni kell, ha valaki így kimondja az igazságot, másrészt annak is, hogy manapság a kulturáltság nem elvárás. Még egyszer: én nem Sinka-féle simulékonyságot várok el, nem álszent sportszerűséget, sem meghunyászkodást, de azért mindennek van a határa. Hogy milyen objektív okokból tartom mindezt károsnak is, azt már leírtam feljebb. Én is szeretek keményebb szavakat használni (ami persze nem nyilvános mocskolódást jelent), ha az adott, felháborító eset megkívánja, de ha valaki folyamatosan alpári, az számomra a legritkább esetben igazolta vissza, hogy egy intelligens, amúgy jól érvelő emberről van szó, sőt a legtöbb esetben igaza sem volt az így hangoskodónak, hanem a hevességét használta érv helyett. Szóval okkal vannak fenntartásaim bizonyos "stílussal" szemben. (Azt pedig nem tudhatjuk biztosan, hogy mások a háttérben nem próbálnak tenni az ügy érdekében, igaz, ha ez így is van, látszatja nem sok van.) Gyakorlatilag ha ideírogatna Gellén úr a már nem egyszer elővett stílusában, joggal merülne fel a helyiekben a kérdés: miért nincs kitiltva, normális fórumon ez nem megengedett!

    Idetartozik, ideje megjegyezni, hogy a saját bevallása szerint már nincs meg a felvidéki cége, és ahogy az irományából is kiderül, magánszemélyként támogatta a legutóbbi szezonban a Lokit. Tehát a szlovákiai adózását hirdető álláspont már nem aktuális, az a lemez lejárt. (Azt ugyanis nem tételezem fel róla, hogy ez ügyben hazudott, az őszinteségét nem vonom kétségbe.) Szintén nem értem, hogy miért kell olyan dolgok miatt is támadni, mint mondjuk a rovásírás használata, én ebben semmi vitathatót nem látok. Engem mondjuk a történelmi Magyarország sem zavar a mezeken, bár egy érdekes kérdés lehet, hogy helyes-e így módon feszültséget kelteni egy romániai BL-meccsen, mi is hajlamosak vagyunk más nemzetek párhuzamba állítható dolgain megsértődni. (Ugye mindezt azon túl értelmezve, hogy "kinek van jobban igaza".) De ezt már csak azért említettem meg, hogy ezekért megtalálják, pedig ez már tényleg túlzás.

    Szerintem is sok Gellén Andrásra lenen szüksége, mármint arra, aki pénzt szán a sportra, felismeri az utánpótlás jelentőségét, és küzd. Abból viszont egyet sem akarok látni, akit a túlzó, a sportágra meggyőződésem szerint ártalmas megnyilvánulások jellemeznek, mert az nem sokkal magasabb szint, mint amikor rosszabb környéken beszólogatnak az ember barátnőjének, húgának, édesanyjának az utcán. Azon a szinten pedig már nem az igazság számít, vannak más dolgok is, amelyek az embert emberré teszik. (Még egyszer: a megalkuvást sem tartom ezek közé valónak, kérem, hogy ilyet soha és senki ne adjon többet a számba!)
  • Duby
    #49042
    Kösz a linket. Szokásomhoz híven azért - a jegyzőkönyv kedvéért - leírom, hogy véleményem szerint sokkal több Gellén Andrásra lenne szüksége e nemzetnek. Nincs mellébeszélés, nincs köntörfalazás, csak a tények, feketén fehéren. Igazi karakán módon lényegre törően világosan érthetően megfogalmazza a tényeket, szándékait. Ezen szándékai miatt megemelem előtte a kalapom, és minden tiszteletem az övé.

    Számomra az, hogy valaki a mondandóját hogy közli, teljesen mellékes, a lényeg, hogy mit beszél. A stílus bírálata, a körmönfont cizelláltság (úriemberség/polkorrektség) hiányára való hivatkozás, mint bírálat, szememben semmi, sőt ez általában politikusi/kufári szint, erre hivatkozni egy vitahelyzetben, mikor világosan látszik, hogy érdemi ellenérv nincs, mert nem is lehet, akkor kiáltsuk ki a pofát nácinak, bunkónak, bűnözőnek, bárminek, szóval ez tipikus bevett fogás, ami az átlagnál beválik, nálam nem.

    Ezzel együtt nem leszek meglepve, ha a keményt.kű Gellén András folytatja szélmalomharcát, akkor pár hónap múlva mit nem ad Isten, és kipattan egy kis adócsalás, hűtlenkezelés, ez-az vele kapcsolatban. Mert az lesz az ellenérvek követező szintje majd.
  • Zóanagyvarázsló
    #49041
    Érdemes lehet elolvasni a június 2-án felkerült interjút is, nagy újdonságot nem mond, és sok vitatható megjegyzése is van, de a közvetítések kapcsán elhangzottak is elég vérforralóak tudnak lenni.

    Nagy kár érte, hogy jó célokért úgy küzd, ahogy. Sajnos az a pitiáner sértődöttség, amit levág, hogy "senki" nem kíváncsi az interjújára, pedig magának köszönheti, hogy közellenséggé vált, és garantáltan szitokáradatot és "intelligens" kommenteket vonzana magával. Olykor a sajátjaiét, valamelyik nap belefutottam (ismét) egy pár hozzászólásába, ahol is érintettként tartotta fontosnak megvédeni a mundér becsületét, sajnos szokás szerint (?) a legalja útszéli stílusban, még internetet látott embernek is kinyílik a bicska a zsebében. Én nem értem, hogy egyesek miért gondolják, hogy a az őszinteséghez és karakánsághoz hozzátartozik a primitivitás és az esetenkénti sportszerűtlenség is. Az egész kézilabdának árt, ha elszigeteli magát. Na mindegy, kár is ezzel ennyit foglalkozni, csak valahol nagyon elszomorító.