61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #49120
    Kajak -kenuban is áll a bál és ott is a klubérdekek állnak szemben a válogatott érdekeivel! Ld.erről Németh A.-sal készült interjut a mai MN-ben.
    Ami a kettős magyar-német párharcot illeti, jellemző volt, hogy a technikailag gyengébben képzett, de fizikailaig s főleg lelkileg erősebb csapatok jutottak tovább! Nem mindegy, hogy az akarat görcsös kinlódásban vagy az ellenfél megevésben nyilvánul meg.Ez egyrészt lelki alkati kérdés, másrészt felkészitési probléma is. Mind Mátéfi, mind Székely N. ebben gyenge, nem képesek sem fanatizálni sem plusz erőt adni játékosaiknak. Lanyha tűznél a rajta levő étel sem forr, hanem csak gyengén fő/sül.
  • kaloz174
    #49119
    A németekhez:
    Kosarasaink is pórul jártak velük szemben.
  • kaloz174
    #49118
    Nehezen fogjuk feldolgozni, ami a hétvégén történt. Találtam egy írást arról, hogy a Csapat hogyan élte meg:
    Magyarázat a kudarcra: Nyuszik voltunk
    (Buli szemszögéből.)
  • primavis
    #49117
    ugyan, Ausztriában könnyebb csoportból estünk ki, előtte meg nehezebből mentünk simán tovább! Pont a spanyolokat verve, pl.
  • banok
    #49116
    no chance
  • Isthy
    #49115
    Ez bizony a halálcsoport és a nehezebb ág. Mindjárt az első meccs sorsdöntő lesz az oroszok ellen a továbbjutás szempontjából.
    Nem tudom, hogy másoknak is feltűnt-e de a németek valahogy megint a gyenge csoportot és a könnyebb ágat "kapták"...
  • [HUN]FaTaL
    #49114
    pff ez ám a csoport...
  • primavis
    #49113
    na ezt is kifogtuk: férfiak EB csoportbeosztás:
    A-csoport: Lengyelország, Dánia, Szerbia, Szlovákia
    B-csoport: Németország, Svédország, Csehország, Macedónia
    C-csoport: FRANCIAORSZÁG, MAGYARORSZÁG, SPANYOLORSZÁG, OROSZORSZÁG
    D-csoport: Horvátország, Norvégia, Izland, Szlovénia
  • kaloz174
    #49112
  • kaloz174
    #49111
    Ők ketten búcsúztak, minden valószínűség szerint, a válogatott színektől:





    Köszönet nekik![#worship] Még akkor is sokszorosan megérdemlik, ha a búcsú nem volt a legszebb.
  • Gabess8
    #49110
    Na az említett média az csak kurvára, de kibaszottul legyen inkább csöndbe, nem tudom ki lo..sz, építette le többek között az egész sportágat és sorolhatnám még mi mindent...
  • Isthy
    #49109
    Ha ezt ilyen jól látják, akkor miért nem propagálták ezt az elmúlt 4-5 évben az illetékesek felé? Most írhatnám, hogy forog a gyomrom...

    Na igen, a jelenlegi környezetben nem igazán tud az ember optimista lenni.

  • Isthy
    #49108
    Olyan is a színvonaluk amik várhatóak az ilyen médiáktól...
  • Isthy
    #49107
    Én kb. 1 % esélyt adnék rá. De szinte biztos vagyok benne, hogy a spanyolok és a németek közül valamelyik benn lesz a 8 között. Mondjuk inkább a spanyolokat látom esélyesnek erre.
  • Zóanagyvarázsló
    #49106
    Elég olyan szaga van a cikknek, hogy "most ez a felkapott téma, írjunk róla valamit". Azért a KEK-et harmadik számú kupasorozatnak minősíteni elég erős, de eddig is jellemző volt rájuk, hogy minden sikert kisebbíteni próbáltak, mármint nem a hurráoptimizmus és a túlzások ellen léptek fel, hanem a kicsit is pozitív gondolkodás ellen. Ha már a küzdőszellemet, mentalitást kérik számon a csapaton (más cikkben), akkor kezdhetnék magukkal is. Népszabadság, én így szeretlek!

    Mellesleg ők voltak azok, akik az egyik Fradi-Loki elődöntőnek még az eredményét sem közölték le, miközben a teljes másodosztályú fordulót (foci) felsorolták. Persze ezek lehetnek elírások is, d enálam sok van a rovásukon.
  • kaloz174
    #49105
    Kivételesen egy olyan oldalról, amelyiknek egyébként, pontosan a válogatott felkészülési ideje alatt keltett botrányokban volt szerepe...:(

    "Persze reménykedni lehet, de ha józanul vizsgáljuk a közelmúlt történéseit, szomorúan kell megállapítanunk: egyáltalán nem sikerült meglovagolni és kiaknázni egy bámulatos eredményeket hozó korszak sikereit, és a sportág, a szakág irányítói képtelenek voltak kiépíteni egy olyan rendszert, amely utánpótlás- és képzési szinten ontaná a tehetségeket és a kiváló szakembereket, akik versengenének a válogatottért.

    Ez az igazi tragédia, és nem az, hogy 18(!) év után nem leszünk ott egy világversenyen."

    Kérdés, most amikor a "csillagok állása" egyáltalán nem kedvező, lesz-e olyan vezetése a Szövetségnek, aki ezt megkísérli legalább??
  • kaloz174
    #49104
    Jönnek a sajtóvisszhangok...
    Epés megjegyzésem:
    Ha továbbjutunk, biztos nem kapja meg a szakág ezt a figyelmet. :(
  • [HUN]FaTaL
    #49103
    Ebben azért annyira nem bíznék, kb nulla az esélye.
  • Breki33
    #49102
    Maradt még esélye a londoni részvételre a női kéziseknek?

    http://www.telesport.hu/Hirek/2011/06/13/16/Maradt_meg_eselye_a_londoni_reszvetelre_a_noi.aspx
  • kaloz174
    #49101
    Szóval mint ahogy annyi mindenben, ebben sem volt szerencsénk. Igazságod van, de a KEK megnyerése után nagyon reménykedtem...
    A gond, hogy a szerencsének túl nagy szerep jutott már, ilyen feltételek mellett.
    Kérdés, lesz-e lehetőség a jövőben, hogy nem legyen ennyire lutri az egész.
    Egyébként ha még nem írtam volna, számomra talán 1 edző lenne, aki - a maiak közül úgymond megfelelne, szakmai és emberi szempontból is. Németh András. Sajnos, nem vállalja. Amit egyébként megértek.
    De mint mondom, újra és újra, hátha működik a ráolvasás, nem ez az elsődleges gond.
  • Zóanagyvarázsló
    #49100
    Szerintem Szani eleve lutri volt ekkora feladathoz, hogy ő legyen az egyetlen igazi, régieket idéző átlövőnk, hiszen ő az egész szezonban hullámvasúton ült, a védekezése gyenge volt, a szép megoldásokra, gólokra sok technikai hiba jutott, köszönhetően mindez annak is, hogy egy hosszabb sérülés után valódi alapozás nélkül tért vissza, és majd' 5 kilót még le is dobott a szezon hajrájában betegség miatt. Ráadásul még mindig roppant fiatal, és a mellette játszóknak se ment. A Fradiban néha még félholtan, gyengébb játékkal is lőtt 4-5 gólt, de a német védelem és Schülke más színvonalat képviselt, még a Viborghoz képest is, pedig akkor még a topon volt. Mind a Fradi, mind a válogatott nagyon sokat erősödhet, ha Szani alapozása és felkészülése rendben lesz a nyáron. Így tényleg csak reménykedni lehetett, hogy hátha sül a keze.
  • kaloz174
    #49099
    A "nincs tovább" erre a sorozatra szólt, ebben az esetben. Természetesen van tovább. Az viszont természetesen nem mindegy, hogy egy ilyen csalódás képes lesz-e elindítani legalább egy megtisztulást.
  • Gabess8
    #49098
    Én ebben nem vagyok biztos, hogy őket kellett volna, nyomasztja a tét. Náluk valószínűleg sokkal jobban rendben vannak a dolgok mint nálunk, ezért tényleg csak ezzel kellett, hogy foglalkozzanak. Nálunk meg balhé hátán balé, mindenki csak erről beszélt mintha élet halál kérdés lenne,- ha valaki elveszti a csapatát akkor az tényleg az - de ez ettől még messze van. Ilyen közegben, hogy tudnának maximumot nyújtani, sehogy, te sem tudsz normálisan dolgozni ha a munkahelyeden nem mennek rendben a dolgok.
    Az pedig, hogy nincs tovább hülyeség, tudom én is sokszor mondtam az elmúlt időszakban, aztán mégis van tovább. Remélhetőleg most ott vannak a játékosok mellett a szeretteik akik segítenek és azt mondják gondolom, én ha más is beleszarik akkor te is tedd azt most egy kicsit, menj nyaralni pihenni, utána jön az új bajnokság.
    Én neked csak azt tudom mondani ne éld bele magad ennyire, tudom monitor előtt könnyű ilyet írni, de ha másnak nem számít az edzők nem tudnak összefogni akkor tök kettő...
  • kaloz174
    #49097
    Még mindig nehéz elhinni, hogy nincs tovább...
    Visszagondolva azért az itthoni meccsre, többen azért elég mérsékelt teljesítményt nyújtottak, ahhoz képest, amire számítottam tőlük.
    Ezek közül az egyik Zácsik Szandra volt, akiben nagyon bíztam, de a meccs napja nem az ő napja volt, sajnos. (ezt egyébként Elek Gábor is nyilatkozza)
    Azóta is értetlenkedem, miért ment neki (is) ilyen gyengén. Görbe nyilatkozta egy helyen, hogy többen még nem értek meg az ilyen tét elviseléséhez a csapatból. El kell, hogy fogadjam ezt, mert ő azért elég közelről látta és tapasztalta a dolgokat.
    Mentálisan a németek sokkal jobbak voltak, pedig őket kellett volna, hogy nyomassza a minimális hazai győzelem, valamint az idegen környezet.
  • kaloz174
    #49096
    Németh András 10 megfelelő jelöltet tudna - legalább, ha jól olvastam. Szerintem akkor lenne igaza, ha azok a bizonyos feltételek, amik miatt ő sem vágyik erre a posztra, teljesülnének.
    Kovács Péter látszik közülük a legvalószínűbbnek, kimondottan azért, mert jelenleg szabad, valamint már régen szeretne kapitányi posztot magának.
    Azok alapján, amiket vele kapcsolatban tapasztaltam, illetve hallottam, amikor Újvárosban dolgozott, őt tartom az egyik leggyengébb jelöltnek.
    Maradjunk annyiban, hogy nem női csapat mellé való szakvezető.
    (Amit nálunk az utolsó meccsen művelt, nem sportemberhez és edzőhöz méltó.)

    Na de majd az "okosok" eldöntik. Ez lesz a legkönnyebb dolguk, úgy gondolom.
  • kaloz174
    #49095
    A gond az, hogy nem a szövetségi kapitány személyével kellene kezdeni...
    Szerintem, laikus szurkoló szemével, legalábbis.
    - főállású kapitány kellene, de határozottan kimondva, mögötte egy precízen és korszerű magas szintű szakmai igényességgel működő segítő csapattal,
    - a válogatott legalább egyenrangú legyen, amikor a versenynaptár összeállításra kerül,
    - ennek megfelelően kellene igényes, magas szintű felkészülés, ami magában foglalna komoly ellenfelek ellen megvívott felkészülési meccseket,
    - jobb sportdiplomácia: országon belül és kívül,
    - ...

    Hirtelen ezek jutnak eszembe.
    Na és az, hogy mindez álom, már ha csak a Szövetség 150 milliós adósságára gondolok.

    Így aztán marad egy másik szövetségi kapitány megbízása... Kényszermegoldásként. Aminek eredményessége közelít a lottó ötös megnyeréséhez.

    Semmi jóra nem számítok.
  • Zóanagyvarázsló
    #49094
    [URL=http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20110612-oriasi-a-problema-a-noi-kezilabdaban.html]"Nem látom a jövő klasszisait" - Laurencz kikészült, Németh hisz a magyar kéziedzőkben[/URL]

    Amit az edzők mondanak, azzal mind egyet tudok érteni - Róth jelölését elszámítva. Az Origo színvonala már más kérdés, nekem több fenntartásom van néhány szakemberünkkel szemben, Kiss Szilárdnál pedig konkrétan tárgyi tévedést is elkövettek(BL-döntő). A 2004-es EB-bronz kicsúszott eredménynek minősítése pedig barokkos túlzás.
  • Zóanagyvarázsló
    #49093
    Egyébként nem tudok optimista lenni a kapitánykérdésben, azok közül, aki csak félig-meddig is szabad, számomra senki sem egyértelműen meggyőző, főleg aki tényleg befutó lehet, és nem csupán elvileg merülhet fel. Persze nyilván annak kell szurkolni, akit kineveznek. Ki jöhet vagy jöhetne egyáltalán szóba? Az első körben az alábbi pár név ugrott be.

    Gyurka János - a veszprémi lobbi és az MKSZ pénzhiánya vezethet az ő kinevezéséhez is (de akkor ugye a junior csapat élére kell más), rossz döntésnek tartanám, hiszen klubedző, nem bizonyított, és talán lemásolhatnánk vele a Mátéfi-modellt, azáltal, hogy időközben fellázadnak ellene a játékosai, így lehetne beálló olcsó főállású kapitány...

    Róth Kálmán - felnőtt szinten erős csapattal ért el többnyire elvárható eredményeket, ez nekem kevés, személye megosztaná a lehetséges válogatott játékosokat (vajh az egykori pucccsistákkal miylen lehet a viszonya), ráadásul bár elismerem az utánpótlásban végzett munkáját, mégiscsak ő az egyik legnagyobb rákfenénk a magyaros, "nem baj ha lemaradsz lábbal, majd löksz rajta két kézzel" védekező iskola legfőbb képviselője; ugyanakkor előnye, hogy jól ismeri az utánpótlást

    Papp György - jó szakember, nem tapasztalatlan (Eszterhez képest, bár felnőtt szinten a Békéscsaba komolyabb volt, mint az általa irányítottak), jól ismeri magyar és a nemzetközi utánpótlást, a játékosokat, ugyanakkor számomra kicsit sötét ló, mert kevés meccsét láttam, illetve kevésre emlékszem

    Kovács Péter - a törökéknél való munkáját nem ismerem igazán, azon kívül pedig régen bizonyított, és inkább a junior válogatottal, egyelőre a legnagyobb érv mellette, hogy szabad, a neve pedig ismert

  • Zóanagyvarázsló
    #49092
    Lemaradt, hogy bár nagy a baj, tűzoltásra nincs szükség, éppen hosszú távú építkezésbe kellene belefogni, nos, ez sem Laurencz mellett szól.
  • Zóanagyvarázsló
    #49091
    Nincs realitása, meg sem tudom számolni, hogy az utóbbi pár évben hányszor mondta el: nem vállalna klubedzőséget, legfeljebb szaktanácsadást, mert már nincs ehhez ereje, idegzete, ideje. A válogatottra talán kevesebb idő is elég, főleg egy jó segítővel, de szinte biztosan nem vállalná azt sem. A másik, ami mindig elhangzik tőle, hogy nem követi igazán a nemzetközi kézilabdát már, mint az aktív szakemberek, márpedig egy szövetségi kapitánynál ez sem árt. Abban sem vagyok biztos, hogy megfelelően integratív kapitány lenne a jelenlegi helyzetben, illetve a személye és módszerei nem vezethetnének lázadáshoz, a válogatási elvei kedveznének a válogatottnak (Tomori?), és az is látszik már, hogy benne van a korban - ez több szempontból is komoly ellenérv, de az biztos, hogy egy öregembert nem tennék ki annak, hogy mai érdemtelen (?) magyar közönség céltáblája legyen. Jobban teszi, ha marad a csepeli gyerekeknél.

    Zsiga Gyulának pedig szerződése van egy klubbal, tehát neki sincs realitása, szerintem jobban is teszi, ha ott igazolja újra, hogy komoly eredmények elérésére hivatott, nem mostanában irányított sikerrel nemzetközi szinten jegyzett élcsapatot. Persze az szinte biztos, hogy a majdani kapitánynál ő jobb megoldás lenne.
  • Breki33
    #49090
    Women's Handball - Hungary's photostream

    http://www.flickr.com/photos/22506116@N04/
  • Isthy
    #49089
    Az üzenet lehet, hogy eljutott, de nem fognak a falnak menni tőle... A folyamatban sokaknak része volt az elmúlt 5-6 évben, így nemcsak az utóbbi idők eseményeire kell gondolni.

    Anno 2006-2007-ben valaki néhány kérdésemre válaszolva szinte előrevetítve megjósolta, hogy nemsokára kb. ide fogunk jutni. Ő ismerte jól a közeget és lám igaza lett 4 éven belül. Még ha nagyon nem örülök is neki, de sajnos most meg kell hajolnom a jóstehetsége és a tudása előtt...
  • Isthy
    #49088
    Ez a sorsolási eredmény a két csapat legutóbbi világversenyen bemutatott szereplésének a következménye volt. A németek ezt a szereplést megúszták, mi nem...
  • Isthy
    #49087
    Ahogy olvasom Kati befejezte a válogatottban... Végigszenvedte a hanyatlást... Jobb lett volna ha 2008-ban fejezi be, ahogy anno gondolta. Én akkor támogattam a döntését, de "visszasírták" a válogatottba és ő nem tudott ellenállni. Sajnos ilyen búcsú lett a vége...
  • kaloz174
    #49086
    Igen, arra. Kérdés, eljutott-e az üzenet azokhoz, akik ilyen sikeresen hozzájárultak a válogatott bukásához?
  • Isthy
    #49085
    Ha a vonal alatti részre gondoltál, akkor egyetértek.
  • Isthy
    #49084
    Valóban nem igazán tudott jól megfelelni a feladatnak. A szövetségben uralkodó állapotoknak tökéletes következménye volt az ő ilyen kinevezése. Tehát nem volt az annyira független... Mondjuk anno Csoknyai kinevezése is ugyanezt mutatta a férfiaknál...
  • kaloz174
    #49083
    Ha nem változnak a feltételek, minden kapitány csak esetlegesen lehet sikeres.
  • Isthy
    #49082
    Ezzel kb. én is egyet tudok érteni
  • Isthy
    #49081
    Nem láttam a meccset, így véleményt nem tudok írni róla. Szerencsére nekem kellemesebb programom volt péntek délután óta öcsém születésnapján illetve a 1,5 hónapos unokahúgommal

    Akkor most elvileg lesz idő eltakarítani a szemetet és elkezdeni mindent normálisan az alapoktól. Csak ugye a mostani magyar viszonyokat és körülményeket ismerve én nem tudok igazán optimista lenni...