61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49000
    Jó, hogy szólsz.:) Ha véletlenül megnéztem volna.:)
  • Zóanagyvarázsló
    #48999
    Csak ennél én többet vártam, Pálinger pedig az esetek 95%-ában többet is hoz. Én is visszacseréltem volna, hátha többet nyújt alapon.

    Kíváncsiságból csúnya dolgot követtem el: ránéztem a sportnapilap honlapjára. A cikket nem olvastam el, látva, hogy nem emelték ki Tomorit, el tudom képzelni a szakmai színvonalt.
  • primavis
    #48998
    nos én a szélső gólokért és a távoli lövésekért hibáztatom mindkét kapust! Azt már megszoktuk a magyar csapatoktól, hogy feladják a szélsők elleni védekezést, rábízva a kapusokra a védést! No ez az ami ma nem ment! Ahogy lábbal sem tudták a védőink követni a betörő németeket!
  • kaloz174
    #48997
    Szerintem Herr Orsi egészen elfogadható volt. Bizony én nem cseréltem volna le.
  • primavis
    #48996
    bocs, mint=mind
  • primavis
    #48995
    ez egyértelmüen az edzők sara! lehet, hogy most jött elő/került felszinre a kavarás hatása?
  • primavis
    #48994
    igen, mint Gin mint H. Orsi egy csalódással teli szezonvég után érkeztek a csapatba s nem tudtak felpörögni.A Győrben az utolsó meccseken feltünő volt mindkét világhires kapus aránylag gyenge teljesitménye(ahhoz képest amennyit elvárhatnánk tőlük!).
  • kaloz174
    #48993
    Tény: a -2 gól semmi - sem lenne, na és ez a német csapat is, ha nem mi lennénk saját magunk legnagyobb ellenfelei...
  • kaloz174
    #48992
    Igaz. De engem ez a kapkodás, ez az ideges játék, zavart a legjobban.
    (Na és az, hogy kipróbálok valamit, nem megy, miért nem lehet váltani?? Különösen, ha volt, ami működött. Már féltem, hogy sérülések vannak!)
  • Zóanagyvarázsló
    #48991
    Nyilván számít, hogy ki milyen mentális állapotban érkezik a nemzeti csapatba, a legjobb példa erre talán Tomori lehet. De egy meccs után, és ilyen kevés megítélhető momentum után én inkább óvatos vagyok.
  • kaloz174
    #48990
    Csakhogy Gin, akit nagyon tisztelek és szeretek, ez nem kérdés, meghatározó a kapuban. Ennyire gyengén régen láttam védeni.
    Az egész csapaton pedig azt éreztem, hogy mintha nem is gyakoroltak volna együtt.
    Görbe irányító játéka egyáltalán nem érvényesült, Detti még jobban osztogatott.
    Szóval nehezen magyarázható ez az egész.
    Nagyon meg kell nyugodni mindenkinek a győri meccsig.
  • Zóanagyvarázsló
    #48989
    A győrieket ez alapján a meccs alapján nehéz megítélni, Orsi kifejezetten jó volt, Hornyák Ági kevés lehetőséget kapott, Misi annyit se, Görbe pedig a gyengébb arcát mutatta, de szemmel láthatóan készültek is rá, ha mondjuk két klasszis átlövő között játszik irányítót, neki is nagyobb lett volna a mozgástere, de nem ebben a szerkezetben, nem ezekkel az átlövésekkel, nem a németek ellen. Pálingert pedig eleve külön választanám a klubjától, nála azért ritkán múlt ezen a válogatottbeli teljesítménye.
  • kaloz174
    #48988
    Sajnos, egyetértek. A győrieken nagyon érződött a szezon kudarca, miközben a fradistákon a sikerélmény. Akkor ment jól a csapat, amikor a fradista játékosok voltak többségben.
    Gond nincs, de tényleg nagyon le kell vonni a tanulságokat.
  • kaloz174
    #48987
    Miért? A többiek jobbak voltak? Sajnos, nem. De egyébként is: le kell cserélni, ha nem megy valakinek.
  • Zóanagyvarázsló
    #48986
    Igen, az egészen nyilvánvaló, hogy a támadás-védekezés cseréket szerettük volna minimalizálni.
  • Zóanagyvarázsló
    #48985
    Valakinek próbálkoznia kellett, két fontos gólt így is szerzett. Szerintem mezőnyben Zizinek is hasonló lövőszázaléka volt, talán rosszabb is. Viszont miután látszott, hogy valószínűleg megmentő ember nem lesz, dinamikusságban pedig nem éppen tartozik a világ élvonalába, én támadásban mindenképp hoztam volna helyette Szanit. Vagy Tomorit ballövőben.

    Összességében abban bízom, hogy a mérkőzés képe alapján nem a legerősebbnek tűnő összeállításban játszottunk végig, szóval ez a második meccsre fokozható. Döntő lehet az is, hogy ott melyik oldalon lesz végre komoly kapusteljesítmény, ma mind a négy hálóőr csalódást okozott, ha nem is kötelezőket rontottak. (A hangsúly azon van, hogy senki nem tudta elkapnia fonalat, szerintem ez meglepetés.)
  • primavis
    #48984
    Lőtt két gólt, adott gólpaszt és jól védekezett!
  • primavis
    #48983
    Tomori mellőzését én sem értetem, no meg a Hornyákét sem, miközben Szabó szerencsétlenkedett elől és hátul is. A Szaniénak az lehetett az oka, hogy a túlsó oldalon játszott volna és nehéz lett volna lecserélni védekezéskor.Ami csalódás volt az Görbicz és a két kapus. Nem tudom mennyi lehet a %-uk, de nem hiszem, hogy 20 felett lenne.
    Győrben ennél sokkal jobban kell játszani és meglesz a továbbjutás!
  • [HUN]FaTaL
    #48982
    Én Ferlinget nem értem, hogy miért volt pályán, majd minden labdát fölé/mellé lőtt. :(
  • Zóanagyvarázsló
    #48981
    Szerintem a németek ellen csodaszép játékot nem is lehetett várni, inkább ilyen küzdős, izzadtságszagú meccset, pláne így szezon után. Tomori kaphatott volna több lehetőséget a második félidőben, és bár Pirosnak nyilván kellett egy kis pihenő, a helyén támadásban Szabó Vali legfeljebb kényszerből vethető be. Zácsikot szintén hiányoltam, de őt védekezésben egyelőre cserélni kellene, és gondolom nem mutatott eget rengető formát, ha nem kapott sok lehetőséget, de az első félidőben nem volt rossz, és most is az igazi átlövések hiányoztak, a kétirányítós játéknak szerintem csak plusz taktikai variációnak kéne lennie, nem már-már első számú tervnek.

    Érdekes, hogy a 29. percig csak "Fradi-gólokat" szereztünk, de az annak is köszönhető, hogy más klubtól kevés mezőnyjátékos fordult meg a pályán. A Debrecen játékosainak négy kiállítása viszont aggasztó, nehezen tudom a válogatottbeli védekezésüket elválasztani a Lokiban való szabálytalankodásaitól, talán van is összefüggés. (Természetesen a válogatottban helyet kapó három játékost én is játszatnám, de Bogdanovic nálam éppen ezért nem kerülne be: vegyes minőségben védekezik, de sok a kiállításgyanús megoldása, melyeket nemzetközi szinten befújnak.)

    Nagyon nehéz lesz továbbjutni, mert Győrben is szoros meccs várható, így Zsiga Gyulával szemben Gundel takácsnak kell igazat adnom: a háromgólos hátrány kifejezetten kellemetlen lenne, de így sincs okunk a mellünket verni.
  • kaloz174
    #48980
    Ez csak rajtunk áll. A -2 gólt szerintem a többség aláírta volna látatlanba, az ideges, kapkodó, különösebb elképzelést mutató játékot viszont egyáltalán nem.
    Érthetetlen, hogy a jól működő csapatot, legalább pihentetés után, miért nem hozta vissza a kapitány?
  • Isthy
    #48979
    Németország-Magyarország 26-24 (11-12)

    Az első félidőben jól megoldották a csajok a meccset. A szünet után a megváltozott szerkezetű csapat már nem védekezett olyan jól. Nem értem, hogy Tomorit miért nem lehetett visszahozni legalább hátulra korábban. Szani egész 2. félidőn át tartó pihentetését sem értem, mikor láthatóan akadozott elöl a gépezet, kellett volna a lövőerő.
    Magunknak tettük nehézzé a továbbjutást, mert ezt a meccset x-re simán lehetett volna hozni. De a győzelem is benne volt ebben a csapatban.
    Vérten Orsinak külön gratulálok a játékához!
  • [HUN]FaTaL
    #48978
    Németország - Magyarország 26-24

    Nem látom, hogy kijutnánk a VBre. :(

    De jövőhéten kiderül.
  • Isthy
    #48977
    Ha esetleg valaki még nem tudná:

    Németország-Magyarország
    VB selejtező 1. mérkőzés
    2011.06.05. 18:30 m1

    Hajrá csajok!!!
  • kaloz174
    #48976
    Ennek=ezzel
    (meleg van!:))
  • kaloz174
    #48975
    Köszi a beszámolót!
    Nekik kicsit könnyebb dolguk volt, mint nekünk lesz, ez biztosnak tűnik.
    Ennek együtt is grat. a győzelemhez, természetesen!
  • Isthy
    #48974
    Tegnap volt szerencsém megnézni a Csehország-Montenegro VB selejtező mérkőzést. Azt kell mondjam, hogy a cseheknek közük nem volt a meccshez hazai pályán. Keresztül gázolt rajtuk a montenegrói válogatott egy félidő alatt. A 21. percben már 10 volt közte (15-5) és ekkor már kezdtek pihenni a kulcsjátékosok. A félidőre eldőlt minden, 21-7-re vezettek a vendégek. A szünet után már nagyrészt a cserék játszottak és lazábbra vették a meccset a montenegróiak, így a végére alig nőtt a két csapat közötti különbség. Végül 42-26-os vereséget mértek a csehekre, egy elég egyoldalú mérkőzésen. Elnézve a montenegrói válogatott mezőnybeli kezdősorát (Szavics, Popovics, Radovics, Bulatovics, Radicsevics és Dokics) elég komoly játékerőt képviselnek és ez meg is látszott tegnap. A gyenge pontjuk a kapus poszt, ahol sebezhetőbbnek tűnnek komolyabb csapatok ellen, a fiatalabb kapusaikkal. Mondjuk mindketten a BL-ben edződnek már egy ideje, a fiatalabb - még éppen csak 18 éves - Vukcsevics is letette már a névjegyét a csoportmeccseken. A legutóbbi EB-n is jól helytálltak, ahol a 6. helyen végeztek Bulatovics és Dokics nélkül. Velük kiegészülve sztem Brazíliában még előrébb végezhetnek, akár az elődöntőbe is bejuthatnak. Gabi ott volt a csapatban, de pályán nagyon keveset volt.
  • Isthy
    #48973
    Csodálom, hogy még senki nem szólt róla:

    A két kimaradó

    Igazából várható volt, hogy egy kapus és egy beálló marad ki. Mayer kihagyásával ME a védekezés mellett tette le a voksát.
  • Isthy
    #48972
    Egyetértek!
    Sajnos azok akikről beszélsz vígan élik világukat és kurvára nem érdekli őket a dolog...
  • kaloz174
    #48971
    Ráadásul demagóg városvezetői dumákban még mindig "sportváros"-ként van képük emlegetni Dunaújvárost.
  • Gabess8
    #48970
    Szomorú...
    A csapatot kivéve szégyellje magát egész Dunaújváros és mindenki aki ide juttatta a csapatot...
  • kaloz174
    #48969
    Volt egyszer egy csapat...:(
  • Gabess8
    #48968
    Igen bemondták a médiákban, hogy erős fronthatás van...
  • Gabess8
    #48967
    Hát tudnám nemesebb, hasznosabb célokra is elkölteni...
  • Gabess8
    #48966
    Sok siker kívánok neki!
    Egy dolog azért eszembe, minden elmond a mai magyar viszonyokról, és az edzői gárdáról az ő esete sajnos...
  • Isthy
    #48965
    Ne beszélj már botorságokat
    Most mondta meg a frankót a szakmai alelnök úr, idézem:
    "Mindig azt vallottam, hogy a magyar kézilabdázás elnökének lenni komoly státusz, a kézilabda támogatottsága megközelíti a labdarúgásét."

    Komoly...
  • kaloz174
    #48964
    Köszi a tájékoztatót. Sejtettem, hogy Te jobban képben vagy, a témát illetően. Ez egy megnyugtató, elfogadható válasz számomra.

    Az ellenérzéseimre pedig a válasz: nem vagyok mai csirke, mint tudod. Mind játékosként, mind szurkolóként azt voltam kénytelen tapasztalni, hogy a foci a mutatott teljesítményéhez képest mindig - véleményem és érzéseim szerint - aránytalanul több támogatást kapott, mint pl. a kézilabda. Ráadásul a szint, amit képviselnek, erősen lefelé mutató trendű.
    Na de többet ezt a témát, ígérem, ilyen összefüggésben, nem hozom fel. Most is inkább csak az összevetés lehetősége miatt tettem.
  • Zóanagyvarázsló
    #48963
    Annyiszor kerül szóba itt a foci ellen a sikertelenség, hogy fel kell tennem a kérdést: ha a labdarúgásunk előbbre lépne, a kézilabdánk lecsúszna, az itteniek többsége átköltözne a csarnokokból a stadionokba, ebből a topikból a focisba? Ami engem illett, én szeretem a kézilabdát, ha másodosztályú ifimeccsről van szó, akkor is. (Bár az tényleg nem hasonlít egy BL-találkozóra.)

    Egyébként a 2 milliárd engem meglepett, bár azt tudtuk, hogy az előző vezetés iszonyúan nagy túlköltekezést művelt, ez gyakorlatilag rablás volt. Ugyanakkor a labdarúgó Zrt. a szponzorok és a tulaj pénze nélkül is összeszed annyi bevételt egy évben (jegyeladások, tévéközvetítés, játékoseladás), mint mondjuk a Pick-Szeged költségvetése, és most az 1,3 milliárd is három komoly támogatóval fog összejönni. Jelenleg amúgy a Fradi focicsapatára többen kíváncsiak, mint a Veszprém férfi kéziseire. A tévéközvetítésekből úgy folyik be 80 millió Ft. Női kéziben a legtöbb csapatnak kijönne belőle legalább a fél költségvetése, némelyiknek az egész, hogy ezzel szinte megvágják a Fradit, megy is mindig miatta a sirám. A Loki amúgy 1,2 milliárdot kapott az UEFA-tól az Európa Ligában való szerepléséért. Sajnos más volumen a két sportág.
  • kaloz174
    #48962
    Off ugyan, mert fociról van szó, csak a nagyságrend miatt írom be:
    700 millióval kevesebbet költhet a Fradi

    Már csak azt szeretném tudni, miből is áll össze egy ilyen költségvetés? Még mindig ennyi támogatója lenne egy ilyen, semmi eredményt el nem érő, sportágnak?
    Ha így van, akkor a megszokás és a személyes nosztalgia nagy úr.
  • kaloz174
    #48961