61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #48960
    Természetesen majd igyekezni fogok a "tudósításokkal"
  • kaloz174
    #48959
    Sok örömet és boldogságot a civil életben.
    Fura lesz, hogy nem követhetjük már kézis pályafutását, ha nem is itthon játszott. (Önkéntelenül is drukkoltam annak a csapatnak, ahol volt - Gabca miatt.:))
    Még szerencse, hogy legalább tavaly "itthon" járt! Mint ahogy a kép is bizonyítja.
    Várom majd a "tudósítás"-t az eseményekről.

    (Mellesleg ha már volt játékosaink: Sanela és Paula újra 1 csapatban!... Nálunk is nagyon szimpatikus párost alkottak.)
  • Isthy
    #48958
    Gabca bejelentése

    Sok sikert Gabi a magánéletben is!
  • kaloz174
    #48957
    Veszprémben vannak nagy igazolások.:) (A lányoknál talán még nagyobb...)
  • kaloz174
    #48956
    Biztos bennem van a hiba, de amit a Loki főszponzora megenged magának, azt azért talán mégsem kellene...
    (Kissé elképesztett a fórumbeírása: http://handball.hu/2011/06/01/szerzodeshosszabbitasok_a_lokinal/, 3. sz. hozzászólás.)
  • Isthy
    #48955
    Egy kis nyalánkság:

    MKB Veszprém

    Érdemes megnézni az elnökség névsorát. Hogy fognak neki örülni mondjuk Szegeden...
  • kaloz174
    #48954
    Sajnos, egyetértek.
  • Isthy
    #48953
    De jó lenne, ha ilyen smileyt használhatnánk többször majd a tevékenységével kapcsolatban is. De nekem a kormányzatból jött emberekkel kapcsolatban nincs nagy bizodalmam. Ismerve a mai magyar valóságot, egyelőre nem tudok optimista lenni. Bárcsak rám cáfolna...
  • kaloz174
    #48952
  • primavis
    #48951
    igen, Iván, ezért nem találtam!
  • Isthy
    #48950
    Miniszteri biztos, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának elnöke.

    Életrajz

    Vetési Iván 1972-ben született, a veszprémi Lovassy László Gimnáziumban tett érettségi után okleveles villamosmérnökként végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen 1995-ben. A diploma megszerzését követően a Matávnál (a mai Magyar Telekom) helyezkedett el, kezdetben rendszermérnökként, később csoport-, majd osztályvezetőként dolgozott, 2002-ben pedig igazgatóhelyettes lett az üzleti megoldások értékesítési divíziójában. 2004-től az Oracle Hungary Kft.-nél folytatta munkáját a kormányzati és egészségügyi üzletág vezetőjeként. Vetési Iván nős, három gyermek édesapja.

    Karrier info
    2010-
    Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatal, elnök
    2005-2010
    ORACLE Hungary Kft., kormányzati üzletág igazgató
    -2005
    Magyar Telekom Nyrt., regionális értékesítési vezető
  • primavis
    #48949
    Egyelőre Sinka javasolta utódjául.
  • primavis
    #48948
    A gugliban viszont csak kosáredzőt, ujságirót, stb. találok, pedig az egyik esti tv hiradóban mutatták az arcképét és nyilatkozott is, hogyha felkérik hivatalosan akkor vállalja is a megtiszteltetést!
  • primavis
    #48947
    valami állami szerv vezetője civilben, ergo gazdasági ismeretei is kell legyenek s vezetői vénája is.
  • kaloz174
    #48946
    Ez nem hátrány! :) Remélem, a szervező- és érdekérvényesítő képessége is megfelelő, mert nagy szükség lenne rá.
  • primavis
    #48945
    Vetési Imrének hívják.
  • primavis
    #48944
    Kézilabdázott és a fia is játszik. Ergo köze van a sportághoz.
  • Gabess8
    #48943
    Na erre kíváncsi leszek, mit tudni az utódról, sógor, koma, jó barát, vagy tényleg új seprű...
  • Isthy
    #48942
    Végül is dátum szerint csak a selejtező után mond le, majd 24-én.

    Ez egy lépés, de még rengetegnek kellene követnie mondjuk pl. a szervezeti karcsúsítás jegyében is.
  • Zóanagyvarázsló
    #48941
    Távozik posztjáról Sinka László

    Nocsak, azt hittem, hogy a selejtező végét megvárják ezzel, bár végül is szép csendben történt. Meglátjuk, hogy ez előrelépést jelent-e, visszalépést aligha.
  • kaloz174
    #48940
    Válogatott felkészülés:
    Végre inkább a szakmai munka a téma

    Sajnos, a sérülések most sem maradnak el. Mielőbbi jobbulást mindkét érintettnek!
  • kaloz174
    #48939
    Mindenki érti, miért csinálták. Sőt, ezzel mindenki egyet is ért, szerintem. De ezzel, véleményem szerint, többet ártottak, mint használtak.
    Így nem lehet eredményt elérni.
  • Gabess8
    #48938
    Azért nem egészen, mostanában reggel rádiózok készülődés közben, ott elmondták a miért így csinálták.
  • Gabess8
    #48937
    Hosszasan írni, most nincs energiám, de maradjunk annyiban, hogy nagyon nem egyezik a véleményünk és ez igaz a #48933-ra is. Persze nem kell nekünk mindenben egyet érteni.
  • kaloz174
    #48936
    Nagyon szépen köszönöm!
    (Remélem, máskor is "láthatunk". )
  • kaloz174
    #48935
    Szia Tamás!
    Sosem késő! Természetesen. A jókívánság bármikor jól esik.
    A legnagyobb ajándék, hogy a kedvemért benéztél ide, nagyon hiányolunk.
  • SZT
    #48934
    Kedves Eta!

    Remélem, még nem késő, hogy szülinapodra, és úgy egyébként is, sok boldogságot, és jó egészséget kívánjak, Neked!

    Tamás
  • Zóanagyvarázsló
    #48933
    Bizony, a foci az egyik kedvenc sportágam, de azért csak akad még egy rakat, melyet annyit vagy ugyanannyit nézek (pl. teniszt se nézek éjjel-nappal, de csak idén többet néztem, mint focit az elmúlt 3 évben), elfogult biztos nem vagyok mellette, persze a te állításod sem erről szólt csak ezt szerettem volna tisztázni.

    A fociba ölt pénzt azért tartom valamennyire jogosnak, mert ott bizony lehetséges üzleti alapon működtetni a sportágat, tehát értelmezhető üzleti befektetésként is: akármennyire tűnik feneketlen kútnak, előbb térül meg anyagilag, mint a kézi, és több embert érint (viszont a kézi legalább nem nyel el nulla eredményekhez is sok pénzt). Nem csupán a nézőkre célzok, vagy a potenciális érdeklődőkre gondolok, de az igazolt sportolóknak is körülbelül a fele focista, a gyerekek is leginkább ide ránthatók be, és ez is fontos szempont. De még egyszer: engem is zavar olykor a foci tolása, de én látok benne némi nemzetgazdasági rációt, ha szerintem, nem is feltétlen úgy kéne csinálni, ahogy. (Ezzel már talán magamat ismételtem.)

    Egyébként itt akartam kitérni a sport és az adó ügyeire, hogy valójában az állam mennyire megkopasztja a sportszervezeteket, gyakorlatilag az utánpótlásnevelést is mennyire megadóztatja, tehát nem csupán arról van szó, hogy az állam (illetve mellette az önkormányzatok) önti bele a pénzt és kész. Ahogy ugye az EU-nál keresztül vitt tervek kapcsán is elhangzik egyesektől, hogy ez így megint csak bevételkiesés lesz ebben a gazdasági helyzetben, pedig valóban a sport komoly bevételeket hoz az államnak, és már régen nem ők tartják fenn a klubokat, még csak a létesítmények használata sem jár minden esetben ingyen, sőt. Mindezt kár is részletezni, Gellén megelőzött, és mi úgyis tudjuk. Mindenesetre éppen ő mondta egy interjúban, hogy míg Szima Gábor már lassan ott tart, hogy nyereséges neki a Loki, addig ő sosem juthat el oda, mert a női kézi az más, neki ez mindig csak pénznyelő marad.
  • Isthy
    #48932
    Reménykedjünk benne, hogy a megfiatalodó csapattal is helyt tudunk majd állni jövőre a bajnokságban. Nem lesz egyszerű feladat...
  • Zóanagyvarázsló
    #48931
    Egy bizonyos szint fölött nem elég, ha az ember "jó arc" (az lehet egy analfabéta is), joggal várja el a közönség az értelmes, átgondolt cselekvést, a következetességet. Alább már kifejtettem, hogy miért érzem Gellén húzását butának, sajnos mindent megtett, hogy magát rossz színben tüntesse fel általa, és még a problémát is gyengén artikulálta. Az, hogy elvárok bizonyos szintű diplomáciai készséget, úriemberséget, nem azt jelenti, hogy a Sinka-féle simulékonységot pártolom. A kettő nyilván nem ugyanaz.

    De tudok róla jót is mondani, amellett hogy áldoz a kézilabdára, szívügyének tartja azt (és komolyan veszi az utánpótlást is, a légiósokat is csak végső mentsvárnak tekinti, ez két további jó pont mindjárt!), a szándékai alapvetően jónak tűnnek, kiáll azért amit gondol (csak hát hogyan). Ezek fontos dolgok, és sajnos a többségből hiányoznak.

    Amennyire nem értem, hogy Gellén látszólag miért nem próbált szélesebb összefogást összehozni, annyira nem világos, hogy miért tűr látszólag csendben az összes klub, melyek közül többen a szövetség elnökségében is képviseltetik magukat, amikor a problémákkal mindenki tisztában van. Persze nem vagyok naiv, nyilván le vannak osztva a lapok, és szeretném azt hinni, hogy ez nem a gyávaságról szól. Talán újraosztásról lehet szó a közeljövőben? Önmagában a Loki-tulaj akcióját egy kétségbeesett és elég szerencsétlen módon megejtett kiáltásnak tekinteném, mellyel az eddigi útján lépett csak előre, igaz, felülmúlva eddigi csúcsteljesítményét. Viszont mostanában már annyi balhé kezd a sportág körül lenni, ráadásul fokozatosan adagolva (ráadásul volt egy politikai kurzusváltás is, ilyenkor rendre átrendeződnek némileg az erőviszonyok a sportágakban, esetleg újabb arcok bukkanak fel), hogy az ember vakarja a fejét: talán ez nem véletlen. Részemről egy váltást nem bánnék, rosszabb talán úgysem lehet, de a jobban pedig nehéz reménykedni ebben az országban. Meglátjuk, ez egyelőre csak hangos gondolkodás. Az biztos, hogy a vb-re való kijutás a jelenlegi vezetést erősíti, de ha lesz lemondás, ha nem, az csak a párharc után történhet meg, talán győzelem esetén is meglesz, talán nélküle se (csak ha a fiúk sem jutnak ki, vagy valaki újabb balhét kavar, vagy...), én biztosan nem fogok erre bazírozva a nemzeti válogatott ellen drukkolni (ennek amúgy Mátéfi Eszter is nagyon meginná a levét), még ha logikailag érthető is lenne, én erkölcsileg hosszú távú érdekek miatt sem tudom felvállalni, számomra "szurkolói bundázás" lenne. De más nyilván gondolkodhat máshogy, én viszont nem látom olyan egyértelműnek és ebből következőnek a megtérülést.
  • Isthy
    #48930
    A szarkupac meg csak egyre nő tovább...
  • kaloz174
    #48929
    Ízlések és pofonok. Nekem pedig egy felelőtlen, a pénzével visszaélő, kivagyi vállalkozónak, aki állítólag ráadásul Szlovákiába fizeti az adóját. (ez egy feltételezés, de elég sokan írják)
    Számomra veszélyeztetni több nemzedékre visszavetni a magyar női kézilabdát főben járó bűn. Ráadásul elég sok olyan, a pénzén felkapaszkodott, gőgös illetővel találkozom, aki nagyon emlékeztet rá...
    Mint mondtam: nem kellene a fürdővízzel kiönteni a gyereket.
    Én már láttam, mit jelent, és mennyi időt vesz igénybe az, hogy a szakág visszakapaszkodjon a nemzetközi élvonalba!
    Ráadásul ez az akció teljesen értelmetlen, átgondolatlan. Ez csak zűrt okoz, de megoldás nem hoz.
    Sem az adótörvények, sem a politikusok hozzáállása, sem az MKSZ ennek hatására nem fog jó irányba változni. Sőt! Sokakban kelt az egész ellenérzést. Akkor mi értelme volt, a balhén kívül???
    Balhé - önmagáért? Vagy - balhé - magamutogatásért? Mint amikor a kamasz odavágja a táskáját, hogy "világ, itt vagyok ám én is"!
    (Na és egyszer majd talán azt is megtudjuk: mi az oka, hogy a játékosok, a jó körülmények ellenére, ilyen jelentős számban jönnek el a Lokiból. Mert ennek ténye is eléggé elgondolkodtató.)
    kb. hasonlók miatt nem jutunk mi, magyarok előre.
    (Elrettentő példa: mesélte egy kedves ismerősöm, hogy kint élő magyar lányok inkább kértek védelmet egy másik országból érkező ffi csoporttól, mert tudták, hogy a magyarok úgyis széthúznak...Ez nem stat.felmérés. Miért van mégis olyan érzésem, hogy jellemző??)
  • Duby
    #48928
    Nekem ezek után méginkább jó arcnak számít Gellén András, és miatta már nemcsak mezei magyarként, fogok szurkolni a Lokinak, hanem kicsit többről kezd szó lenni.

    Ez a fajta mentalitás meg, hogy "csak jussunk ki", "össze kell kapaszkodni, nem kell foglalkozni semmivel, csak ezt most oldjuk meg" szerintem oda vezet, ahol vagyunk. És még lejjebb.
    Se fizetett szövkap, se stáb, se a válogatott játékosok nem kapnak lótúrót se. De persze, oldjuk meg okosba, mint eddig mindig mindent, magyarosan, eddig ez pompásan falazott a Sinka-féle piócahadnak. Hízlaljuk őket szorgalmasan tovább.
    Nem hirtelen felindulásból, de leírom, a sorok között úgyis így gondolom: remélem elbukjuk a kvalifikációt a németek ellen.
    Nem, kurvára nem leszek boldog, ha így lesz, de vallom, hogy most már minél rosszabb, annál jobb, mert ez így nem mehet tovább.
  • kaloz174
    #48927
    Csak blöffölt...
  • kaloz174
    #48926
    " a DVSC enged és elenged - játszhatnak kézisei a németek ellen

    Hétfőtől már Tatán készül a magyar női kézilabda-válogatott a németek elleni, vasárnapi világbajnoki selejtezőre. A keret debreceni játékosait a klubvezetés eltiltotta a szerepléstől. A Magyar Rádiónak este adott nyilatkozatában László Péter szakosztályvezető ugyanakkor közölte, hogy mégis elengedik a játékosokat.
    „Természetesen elengedjük a játékosokat" - fogalmazott, majd hozzátette, a játékszabályzat sem tenne lehetővé hasonló lépést, egyúttal bíznak abban, hogy az illetékesek majd felkapják a fejüket.”

    „Számunkra is fontos a Németország elleni mérkőzés” – szögezte le László. "

    (A handball.hu fórumáról.)

    Ennyit Gellén "forradalmáról".
    Több szót és figyelmet részemről nem érdemel.
  • Zóanagyvarázsló
    #48925
    Aztán ki tudja, hogy van-e más is a háttérben, és ez az egész kavarás mögött egy újabb helyezkedés, hatalmi újraelosztás is meghúzódik-e...
  • Zóanagyvarázsló
    #48924
    Lásd az előző hozzászólásom második bekezdését, az igen vaskosan neked is szólt. És még egyszer: a válogatott program alatt pihenő nem válogatott játékosok is kapják a fizetésüket, mert az egész évre szól, a bajnokság célja (melybe nevezett a Loki) a kiírás szerint pedig a válogatott eredményességének elősegítése. De mint írtam, nem baj, ha kitalálnak valami köztes modellt, biztosítás mindenképp illene (mondjuk világversenyeken előbb-utóbb már lesz is, az IHF megkezdte, ahogy, ha jól rémlik, napidíjat is).

    Tőlem lehet valakinek bármilyen célja, ha a módszere tisztességtelen, akkor nem tudom becsülni. Ahogy akkor sem, ha mindezt buta módon teszi. Gellén Andrásra jelen esetben mindkettő igaz.
  • Zóanagyvarázsló
    #48923
    A tegnap éjjeli közleményben szinte kizárólag az adókról van szó, ahhoz pedig a válogatottnak nincs köze. Persze én is tudom, hogy nem kizárólag ezzel van a problémája Gellénnek, de mégiscsak érdemes abból kiindulni, ami az ő egyetlen hivatalos megnyilatkozása volt az ügyben, az MKSZ milliónyi sarát pedig még azon kívül is alig nevesítette a napokban, hiába szerepelhetnek a motivációi között.

    Az MKSZ-nek amit a válogatottnál fel lehet róni ebből a szempontból, az a valódi biztosítás hiánya, hiszen a sportolók és a klubok is megérdemelnék ezt a fajta védettséget. A teljes bér járulékokkal együttes átvállalása (pláne ha mellé még napidíjat is várnánk el) azért erős túlzásnak hangzik, de nyilván mindezzel együtt van baja Gellénnek, azért szakadt el a cérna. Engem viszont dühít ez a megközelítés, mert régóta azt látni, hogy a válogatott érdekeit mennyire a háttérbe szorítják a klubok, más sportágban ellenben több áldozatot hoznak érte, kevesebb nyavalygással. Másrészt - ha kissé demagóg szeretnék lenni - a világversenyek idején eleve áll a bajnokság, a nem válogatott játékosoknak is jár a bérük, ezen az alapon azzal is "megvágják" a klubokat. Mondom, nem azzal van baj, hogy alapvetően rosszak Gellén céljai, hanem hogy ezt elképesztően elfuserált, önmagát lejárató módon teszi, és összefüggéstelen, nem tisztázott elvárásokkal, indulatból érvelve. (A megválaszolatlan emailjei persze lehettek cizelláltak, illetve vázolhattak fel nyerő stratégiát az egész sportág számára, de ezt én nem tudhatom...) Éppen ez a baj, hogy az MKSZ hiába bűnös, Gellén nem is annyira velük, hanem a magyar kézilabdával helyezkedik szembe, miközben annak az érdekeit képviselné, ezzel pedig csak az egész akciót hitelteleníti. Az pedig egyenesen a legalja, hogy a figyelem középpontjába helyezi magát ezzel a lépésével, majd nem válaszol se médiának, se a szövetségnek sem emailre, sem telefonhívásra, így még csak meg sem adja magának a lehetőséget, hogy előadja a saját álláspontját. Persze mindeközben ráér arra, hogy a klub honlapján beszólogasson, indulatos hozzászólásokat írjon. Ezt már perszenem is azért írom, tudom, hogy te sem értesz vele egyet, csak tényleg bosszantó, hogy még a saját ügye mellett sem tud normálisan kiállni. Ez csak valaminek a keverése, semmi más. Azért reménykedem, hogy a problémára is jut figyelem, mert az létezik.
  • primavis
    #48922
    Ide figyelj okoska, látom te képzeled magad a fórum kútfejének! Mire fel? Nem kellene kicsit visszavegyél? én már akkor jártam, majd bíráskodtam kézilabda meccseken,amikor te még gondolatban sem létezhettél! capisci?
  • kaloz174
    #48921
    A helyzet az, hogy én sem azt kifogásolom, amit elérni akar, vagyis a sportklubok működési feltételeinek javítását, hanem természetesen azt, hogy mindezt zsarolással, felforgatva a válogatott felkészülését, akarja elérni, közvetlenül a sorsdöntő meccs előtt. Még akkor is önző megoldásnak tartom, ha azt akarta nyilván, hogy nagyot szóljon a dolog.
    Igen, lehet kiesni, lemondani, stb. Ennek negatív következményeit azonban nem lehet pár hónap alatt helyrehozni, még akkor sem, ha lecserélődik a teljes MKSZ garnitúra, ha a törvények - a kézilabda szempontjából - optimálisan alakulnak.
    Ezekre egyébként nem is látok esélyt jelenleg. Szóljon, ha valaki igen. Így az egész értelmetlen, és esélyromboló.