61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49360
    Még annyit, hogy Boki sajnos nem, de Jókai Nóri már a következő meccseken ott lehet a pályán (tegnap még hiányzott).
  • kaloz174
    #49359
    Nem kell mondanom, hogy sokkolt a hír. Talán leginkább az, ahogy és amikor nyilvánosságra került, különösen annak tükrében, amiket tegnap hallottam.
    Ma azonban már valamennyire sikerült elfogadni, feldolgozni. Kellett hozzá egy emberközelíbb írás számomra:
    Hírlap
    (Még akkor is, ha Jankó Á. "követte el".)
  • kaloz174
    #49358
    Már mindegy. Az új edző (aki a Mestert tartja 2.apjának) mindenképpen szimpatikusabb.
    Tegnap nagyon jól kezelte a csapatot, jó húzásai voltak. Érdeklődve, valamint szerény bizakodással (ami inkább a helyzetre vonatkozik) várom további ténykedését.
  • Mse
    #49357
    kíváncsi vagyok Pistára, mint edzőre :)
  • Mse
    #49356
    mivel?
  • Isthy
    #49355
    Köszi a részletes a beszámolót!
  • kaloz174
    #49354
    Láttam természetesen mindkét meccset. Tipikus edzőmeccsek voltak.
    Mindkét edző próbálgatta játékosait. Imre Vili itt előnyt élvezett mindenképpen, mert szinte 2 csapatnyi játékosról volt képben, szemben az újvárosi vadonatúj edzővel, aki viszont még csak most kapkodja, szerintem, a fejét, hogy hol is van.:)
    Ráadásul az Újvárosnak ez volt az első 2 komoly felkészülési meccse. Ehhez képest az első találkozó könnyed labdázása során volt úgy, hogy bár a Siófok biztosan tartotta a vezetést, elég hosszú időn keresztül döntetlen közeli állást tapasztalhattunk. Kellemes meglepetésemre az újvárosi csapat, annak ellenére, hogy bizony sosem látott összetételben játszott, gördülékenyen szőtte támadásait, egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, pedig az ellenfél soraiban már ott villogott Herr Orsi, Bódi Berni, Mörtel Reni, valamint Bogdanovics Anna. Őt először nem is ismertem fel, mivel teljesen megváltoztatta frizuráját. Játéktudása azonban a régi, ezt tapasztalhattuk.
    A meccs vége felé aztán mindkét edző beküldte az addig kispadot melegítő játékosait. Ebben a részben, sajnos, azt kell írjam, természetesen, az Újváros húzta a rövidebbet, bár az egyik új játékos, Szamosi (remélem, jól írom) egészen ügyesen illeszkedett a játékba. 5 gól különbséggel zárták ezt a részt a csapatok, hogy elvonuljanak a jól megérdemelt pihenőre.

    A második meccs úgy kezdődött, hogy a Siófok nekirohant az Újvárosnak, gyorsan 6-1 lett, aminek hatására Gulyás Pista egyből időt kért. Az Újváros kicsit elpilledhetett az ebédtől, pedig együtt költötték el a csapatok. A Siófok új kezdősora (Herr, Ábrahám, Mörtel, Bogdanovics, Szepesi, Bódi, + 1 fő) úgy gondolta, megmutatja, hogy megéri a nyilván nem kis befektetést. Úgy tűnt, hosszú ideig, hogy ez a meccs már nagyobb különbséggel lesz a hazai csapaté. Azonban új edzőnk bátran cserélt, és a cserék meghálálták a bizalmat. Egyre csökkent a különbség, 2 gyors szélsőnk révén sokszor mattoltuk a siófoki védelmet.
    Sajnos, a meccs vége előtt Detti kapott egy csúnya ütést, amiért ő már nem játszott a hátralévő percekben. Ennek ellenére szerintem jól tartotta magát az újvárosi csapat, és "csak" 6 gólos vereséget szenvedett, ami attól a csapattól, amelyik már előrébb tart a felkészülésben, na és soraiban tudhatja az előbb felsorolt játékosokat, szerintem elfogadható eredmény. (Szerintem a Siófok jelenleg egyértelműen esélyes arra, hogy a legjobb 4 közé kerüljön.)

    Egyébként az eredmény nem lényeges, ilyen meccseken. Sokkal inkább örülök annak, hogy a zavaró körülmények ellenére a csapat tartása kiváló volt, gyors, tőlük megszokottan technikás játékot játszottak, na és nem látszott a fáradtság a 2. meccsen sem.
    Sok meccset kell még játszani és meglesz az eredmény. Mint hallom, nem is lesz benne hiány. (Következő ellenfél talán a feljutó csapat, a Kiskunhalas.)

    A siófokiaknál Bódi Berni, Herr Orsi játéka tetszett legjobban. Most úgy tűnik, mindenkinek (ETO leszámítva) komoly ellenfélként kell velük számolni.
  • Isthy
    #49353
    Ebben egyetértünk. Nemrégiben én is írtam, nekünk most a 9-10. helyért való küzdés néz ki leginkább.

    A #49307-ben anno 4 nappal ezelőtt már leírtam, hogy Bogdanovics nem az egyedüli távozó lesz. Egyetértek, ezzel a Loki lehetőségei már nagyon beszűkülnek, nem valami biztató ez a BL selejtező előtt. (tavaly sztem is lehetett volna esélyük a KEK-et érő helyre a csoportukban, de éppen a sérülések miatti kieső játékosok pótlásának problémája lett a vesztük)

    Ma délelőtti edzőmérkőzésen:

    Siófok-Dunaújváros 32-27 (17-14)
  • Zóanagyvarázsló
    #49352
    Igen, ez valahol jó hír, az egészsége a legfontosabb, ha szomorú is, hogy nem láthatjuk már a pályán. Azért örülök, hogy egy rövid időre visszatért az elmúlt években. Azt hiszem, az Újvárosnak nehéz lesz elkerülnie az alsóházat, idegenben még a Szekszárd ellen sem lesz borítékolható a győzelem.

    Szabó Valéria Zvezdába igazolása viszont rossz hír, így már erősen rövid lesz a kispad a Lokinál, pedig egy sérüléshullám még tavaly is el tudta rontani a BL-szereplésüket. (Persze nem európai hódítást vártam tőlük, de a Lipcse és a Hypo nem lett volna megelőzhetetlen csapat, a KEK-et jelentő helyre mindenképp egész jó esély lett volna.)
  • Isthy
    #49351
    Az edző okozta saját maga vesztét, a lépés indokolt volt.
  • Isthy
    #49350
    Boki visszavonul

    Helyes döntés. Óriási egyéniség volt a pályán mindent lebíró akarattal és küzdeni tudással. Köszönöm az égieknek, hogy 1998 óta közelről csodálhattam a játékát és szurkolhattam neki. Mindent köszönünk Boki!

    Sok sikert neki az akadémián, igazi példaképként lesz mit átadnia az utódoknak.
  • primavis
    #49349
    Mivel a horvátok elleni döntő jellegű meccs is azon ment el, hogy 7-est hagytunk ki.......talán meg kellene tanulni azt bedobni, nemde? ha már ennyire labilis a társaság lelkileg, akkor talán a cserepadra egy erre speciálizálódott játékost is ki lehetne vinni (3 kapus helyett!) s több haszna lenne! Sok csapatnál van ilyen, idehaza is. Értem én, hogy Klivinyi vagy más jól dobja általában (ahogy Görbicz is, pl), de mivel a játék hevében van s nem tud eléggé lehiggadni, sorsdöntő helyzetekben rontanak.
  • matyi0323
    #49348
    (Y)
    Mindenkinek olyan felfogásúnak kellene lenni. ( ezzel nem leszólni akartam a többieket )
    Láttam szerencsére pár meccsét cserepad távolságról, eszméletlen mekkora nyerni akarás, hajtóerő van benne. ( nagyon sokszor még semmilyen, lehetetlen helyzetekben is. ) (Y)
  • kaloz174
    #49347
    Előtte viszont az ő általa kiharcolt hetest a csapattárs hagyta ki, sajnos. Tényleg e kezünkben volt a meccs, nem tudtunk élni vele.
    Ennek ellenére Klivinyi játéka nekem mindig nagyon szimpatikus volt. Bár sok ilyen lenne még a korosztályában.
  • matyi0323
    #49346
    Sajnos kikaptak 28-29-re :S

    Pedig utolsó percben kaptak egy 7-est, amit Klivinyi kihagyott. :(
    Azzal több mint valószínű, hogy döntetlen lett volna..
  • matyi0323
    #49345
    Magyar-Francia meccsen 5 perccel a vége előtt 1-el vezetnek a franciák. :(
    Félidőben 5-el vezetettek..
  • Gabess8
    #49344
    Oké, így már jobban néz ki. Egyébként ha már felhoztad szerintem szépen haladunk a szerintem itthon nem létező sportág felé, csak nehogy elérjék amit ott elértek nálam... (kb 8 éve nem láttam meccset és nem is kívánok ezen változtatni) belegondolva #49341-ba jajjaj
  • Mse
    #49343
    ?
    mi a történet, mert én csak a végkimenetelét olvasom/látom ;)
  • Zóanagyvarázsló
    #49342
    Félreértesz, én semmi ilyesmit nem írtam, és amióta csak ideírok,. én is kritizálom a kifogásolt dolgokat, szóval nem is értem, hogy miért kell magyarázkodnom. Az én kijelentésem mindössze arról szólt, hogy most még van utánpótlások (a negatívak mellett pozitív jelekkel is), vannak jó játékosaink (persze nem olyanok, mint 10 éve), de ha lenne pénz és akarat a megfelelő körülmények biztosítására, most még simán ott lehetnénk a közvetlen élvonal mögött. Fociban már évtizedek óta nem beszélhetünk erről sem, persze ott nagyobb konkurencia, de akkor is. (Ugye már ebben a topikban is előkerült a focis párhuzam, valamint a világversenyek sorozatos kihagyása, de ez reálisan nézve hosszú távú szcenárió lehet. A hosszú haldokláshoz még mindig kiválóak a feltételek. De ennél tényleg jobban reménykedem, egyszer már csak kisüt a nap...)

    A junior EB kapcsán pedig határozottan azt éreztem, hogy egy gyengébb csapatok ellen is elképzelés nélküli gárdát látok folyamatosan, akik nincsenek összerakva (mondjuk egy jó formájú beállós nagyon hiányzott), akik az ellenfélre nem készültek fel megfelelőképp, velük szemben ők ránk igen.
  • Isthy
    #49341
    A most már hivatalos 3 jelölt

    Továbbra is azt mondom, hogy amíg a szövetség ilyen addig nem fogunk sokra menni...
  • Zóanagyvarázsló
    #49340
    A két szakágat azért elválasztanám egymástól, férfiaknál eleve régóta csak csurran-cseppen egy-egy jobb eredmény, így még örülhetünk is, hogy egy jó felnőtt csapatunk van. Szóval női fronton azért összességében alig egy-két ország jár nyilvánvalóan előttünk, ha visszanézzünk az elmúlt X év nagy utánpótlástornáira, ami nem rossz eredménysor. Persze ahogy az illetékesek végzik a munkájukat, lesz ez még rosszabb is. Most sincs miért éljeneznünk, az irány rossz, de még nem mentek el mellettünk, ha ezért mindent meg is teszünk.
  • matyi0323
    #49339
    Tényleg működik a stream. :)
    Ahogy néztem, sajnos a magyarok nem egy jó kameraállású terembe lesznek.., viszont a spanyol meccs teljesen nézhető :)
  • Gabess8
    #49338
    Ugyan már, hagyjuk már ezt a marhaságot, hogy a játékosok képességeit ismerve jól állunk.
    Te is nagyon jól tudod, úgy mint itt bárki más is, hogy itt a válogatottnál -semelyiknél- már régen nem a játékosok képesség határozza meg az eredmény alapjában!!!
    Ne dumáljunk már mi is itt össze vissza, hogy minden szép és jó, amikor szart sem ér az egész...
  • primavis
    #49337
    ma 18-kor és 20-kor ugyanazokon a pályákon lesznek a nyolcaddöntők!
  • primavis
    #49336
    a megadott linken módósits! szerintem nagyrésze érvényes a mai estére is!
  • matyi0323
    #49335
    Végig olvasva mindent már értem hogy is állunk. :D

    Megtaláltam, hogy ma is lesz este 8-tól egy meccs, már csak ahhoz kellene valamilyen stream, azt viszont nem találtam.. :S
  • primavis
    #49334
    a már vége a csoportkörnek (az eredményekt az előbbi tippen láthatod meg, minden csoport végeredményét, a magyarok sajnos gólaránynal a 9-16 helyre kerültek!), ma kezdődik a második etap.
  • primavis
    #49333
    egyébként a handball.hu honlapjáról indulva a külföldi eredményeknél az Eb-ről szólóknál ajánlják fel az illető cikk végén a live streamet.elég rákattintani és bejön.
  • matyi0323
    #49332
    Most buta kérdés jön.. ( sajnos időm nem sok van/volt ).
    Az U19-es női EB csak hétvégén kezdődik, ugye?! A magyarok mikor szerepelnek? Mert most látom, hogy volt elég sok meccsük.. ( ez akkor milyen meccsek voltak, felkészülési?:O )
    Vagy most egyáltalán nem értem, ha elvileg hétvégén kezdődik az EB, akkor hogy volt ennyi meccs? :)
    Bocs, csak kicsit szétszórt, fáradt vagyok:)
    Ja, tv-ben lehet őket nézni? Régebben sport klub mindig közvetítette ezeket, akkor pl most a lejátszott meccseket miért nem lehetett látni?
  • primavis
    #49331
    http://eng.ekhandbal.nl/schedule-a-results/final-tournament/available-streams.html
    itt mind a 4 csoport meccsei láthatóak voltak.akár egyszerre is. nagy hibájuk, hogy az eredményt csak a közvetités szövegéből tudhatod, mert sehol sem látszik a képen!
  • matyi0323
    #49330
    Bocs az off-ért, de hol nézed ezeket a meccseket, mivel ezt várom vagy másfél hónapja. Naponta nézem a sportadók elektromos műsorfüzetét, de véletlenül se találok kézilabdát.
    Mikor vannak ezek a meccsek? Esetleg akkor linket kaphatok?
    Köszi.
  • primavis
    #49329
    Én elfogadom azt az elvet, hogy az utánpótlás nevelés esetében nem a csapateredményekre, hanem bizonyos posztokra kell koncentrálni! Azokra kell kinevelni tehetségeket a felnőtt csapatok számára. Ez érvényes mind a válogatott mind a klubcsapatok esetében is.
    Számomra ezek az utóbbi versenyek azt bizonyitják, hogy a szövetség egyik irányba sem halad. Sem a csapatépités, sem tehetségek kinevelése felé.
    Néztem ennek a csapatnak a meccseit. Nos, gyakorlatilag szinte egyik poszton sem láttam olyan teljesitmányt,a mely biztató lehetne a felnőtt válogatot gondjainak a megoldására hosszú távon! A kapus, szélső, beálló teljesitmány igen gyenge volt. Azt, hogy valaki irányitott volna, nem lehetett észlelni. Planéta rettenetesen lassú volt , nem is volt jól megjátszva, képességeinek a töredékét nyújtotta. Klivinyit talán lehetne dicsérni, de az ő teljesitménye is felemás volt. A csapatjátékról felesleges beszélni: minden hibát, amelyet a felnőtteknél elkövethetnek, itt sorozatban mutatták be mind a védekezésben, mind a támadásban. A képességekben sokkal gyengébb horvát csapat magasan szervezetebben játszott.
  • Isthy
    #49328
    Visszavonom az elnökre tett megjegyzésemet a jelenlegi esettel kapcsolatban. A történet azonban tényleg elgondolkodtató.
  • Isthy
    #49327
    Azért az barokkos túlzás, hogy még mindig jól állunk...
    A férfi ifi vb-re ki se jutottunk, a junior vb-n meg a 17-24. helyért játszottunk.
    A női ifi eb-n a 4. hely rendben van, a junior eb-n pedig a 9-16. helyért játszhatunk.
    Egyetlen tornán szerepeltünk normálisan a 4 utánpótlás világversenyből... Ez hűen tükrözi az MKSZ utánpótlás tevékenységét
  • Isthy
    #49326
    Sajnos a történet maga a borzalmas... Nagyon kellett nekünk ez a Fehér Tamás nevezetű új elnök...
  • kaloz174
    #49325
    Új edzőnk van.
    Önmagában közömbös, ha már nem Kiss Szilárd, hogy ki az új, ismeretlen, szakvezető. A történet, természetesen, nem nyugtat meg. Az újabb szakvezető ennek ellenére szimpatikusabbnak tűnik...De ez csak tényleg teljesen szubjektív vélemény.
  • Zóanagyvarázsló
    #49324
    A mérkőzéseket részben látva, a játékosok képességeit bizonyos szinten ismerve mondom ezt, nem hasból. Amúgy az oroszok és a norvégok is kiestek. Azt pedig sosem állítottam, hogy jó irányba tartunk, nincsenek komoly problémák, még mindig jól állunk, csak nagyon keveset teszünk azért, hogy ez így maradjon.

    Amúgy Alföld TV-n megy a Loki-Fradi felvételről, most kezdődik a második félidő.
  • Gabess8
    #49323
    Örülök neki, hogy te ilyen optimistán látod a helyzetet, én nem így látom, szerintem itt nem a kispadról van csak szó...
  • Gabess8
    #49322
    Ahogy mondani szokták Isthy a számból vette ki a szót, mi volt ebben meglepetés, szart sem ér az egész szövetség...
  • Isthy
    #49321