61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #49320
    Egyáltalán nem gond, mert a kajak-kenu vb-ről én is csak hétfőn délután érek majd haza.
  • Zóanagyvarázsló
    #49319
    A másik két nevet nekem szűri is az agyam, így nem is látom...
  • Zóanagyvarázsló
    #49318
    Ebben sok igazság van, de nem is kell ennyire végletesen felfogni, elnézve a tegnapi meccset, nem a lányok képességeivel van baj, az U17-es szereplés pedig abszolút rendben volt. Megpróbálom pozitívan felfogni a történteket: talán rájönnek végre, hogy Gyurkának nem való a kispad. Az ő személye miatt nem tudom komolyan venni a Veszprémet sem. Mármint komolyan, eddig még semmi arra utaló jelet nem találtam, hogy belőle valaha jó edző lehet.
  • Zóanagyvarázsló
    #49317
    A népligetin mindenképpen ott leszek, ha nem jön közbe semmi rendkívüli. Viszont hétfő délután, este előtt aligha tudok beszámolni róla, lesz a hétvégén más dolgom is :)
  • Isthy
    #49316
    OFF

    Ha már sikersportág, akkor akit érdekel, annak egy kis emlékeztető:

    Kajak-kenu VB Szeged

    Lassan lehet ráhangolódni
  • Isthy
    #49315
    Tény, hogy a legutóbbi 2 utánpótlás világverseny nem a mi jó szereplésünktől hangos... Persze a szakági szövetség ténykedése alapján ez nem meglepetés
  • kaloz174
    #49314
    Pár kellemetlen meglepetéssel jelzi a sportág, hogy mennyire elhanyagoltuk az utánpótlás nevelést az utóbbi időben. Hogy mennyire nem alkalmazkodtunk a megváltozott környezethez, na és mennyire elfeledkeztünk, a szép eredmények tükrében arról, hogy jövő is lesz. A jövő pedig eljött... Kíméletlenül megmutatva, mit érdemlünk.
    Volt egy sikersportágunk?
  • primavis
    #49313
    na 8 lett belőle s így nem kerültünk a nyolcba!
  • primavis
    #49312
    No a lányok megint gyengén muzsikáltak (22-31 Dániával) így a sorsuk a lengyelek kezében van, ha több mint 6 góllal kapnak ki, akkor a horvátok mennek tovább!
  • Gabess8
    #49311
    Szerintem nem a választékkal van a gond...
  • kaloz174
    #49310
    Ha közülük kellene választani, akkor én Bőhn mellett tenném le a voksot.
    "Minden relatív." Mit mondjak? nem túl bő választék, ami azt illeti.
  • Isthy
    #49309
    A meccseket nem láttam, de még bármi lehet. Minden meccs más. A dánok is csak 2-vel verték a lengyeleket.
    A norvégok meg simán kikaptak az osztrákoktól...
  • Isthy
    #49308
    Nem reagáltam, mivel még nem olvastam róla. Hol van erről szó?

    Amúgy meg Jolly Jokertől mentsen meg minket az ég...
  • Isthy
    #49307
    Lehet nem lesz ezzel a távozással egyedül...
  • primavis
    #49306
    no a lányok igencsak gyengén muzsikáltak a horvátok ellen! Tovább jutnak valószinüleg, de a 8-ban sok keresnivalójuk nem lesz ezzel a játékkal.
  • primavis
    #49305
    Mi van? Arra nem is reagáltok, hogy Hajdu (!)és Kovács mellett Bohn meve is felmerült mint a női csapat kapitányéé? Érdekes lenne, ha őt nevezik ki s összekerülünk a norvégokkal tétmeccsen! Férje fogja felkésziteni a magyarokat Löke elleni védekezésre? Vagy addigra megtanulják a lányok maguktól is? -:))
  • kaloz174
    #49304
    Azt hiszem, megvan a nap híre.
    Bogdanovics távozik
    Nem lepődtem, meg, sajnos. Ha igazak a hírek, ezzel - véleményem szerint - a legjelentősebb erősítést kapja a Siófok.
  • kaloz174
    #49303
    Mindenképpen szándékomban áll. Miután a siófoki oldalról már jó ideje tudom az időpontot - na és nem 2 nappal a meccs előtt kell elhatározni...
  • Isthy
    #49302
    Kicsit kosárlabdás eredmény, úgy tűnik nem a védekezés volt az elsődleges.

    10-én kimégy majd a meccsekre? Jó lenne róla beszámoló
  • Isthy
    #49301
    Köszi a beszámolót!

    Várjuk majd a többit is mondjuk a Szabella kupáról
  • kaloz174
    #49300
    Vasas

    Találtam egy írást. Bár nem mostani, de az idejében nem olvastam, sajnos.
    Érinti a Vasas legendás csapatát. Nem is akarom elhinni, hogy sikerült Amált hazacsábítani, de jó látni még utólag is a képet.
    (A még ott szereplő jelenlegi vezetőről inkább nem mondanék véleményt...)

  • kaloz174
    #49299
    Köszi a beszámolót!
    Az eredményből ítélve azt gondoltam, nem csak 2 félidő volt. (Ami azért előfordul edzőmeccsek esetében.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49298
    FTC-Érd 41-37 (17-19)

    Első felkészülési mérkőzésnek szerintem rendben volt a színvonal és az iram, de azért voltak a találkozónak árnyoldalai. Gondolok itt a durvaságokra, melyekből szinte annyi volt, mint gólból. Először talán az Érd volt a kelleténél keményebb (ez náluk némi védekezéssel is társult), majd felvettük a kesztyűt (csak olykor védekezés helyett), mindenesetre szabálykönyvet követő bíráskodás esetén a végül pályára nem kerülő fiatalok is lehetőséghez jutottak volna - kényszerből. Azért az mókás volt, amikor a hazai tábor azért szidta fennhangon a bírókat (aki nem, az csendben hüledezett - vagy a védőjátékos mozdulatán, vagy az ítéleten), mert Tomorinak a Tóth Tímeán alkalmazott, legfeljebb szabadfogású birkózásban vagy dzsúdóban értékelhető megoldása után csak szabaddobást kapott az Érd. Viszont Szekeres a sérülését egyértelműen magának köszönheti, először azt hittem, hogy a kinéző, két perces pihenő fáj neki már előre.

    A szokásos kezdőcsapattal kezdtünk, ők hozták a szokásosat, pontosabban, ami így, ebben felkészülési szakaszban elvárható tőlük (jó, azért védekezésben több is). A sérülésből visszatérők (Dajka, Deáki) és az új játékosok egyelőre nem mutattak igazán sokat, bár Cifrán szerintem már most látszott, hogy majd rendben lesz, Zizi rontása után pedig Zivkovic személyében találtunk egy heteslövőt, legalábbis egy meccs erejéig biztosan. A 16 éves jobbszélsőnk, Lukács Viktória viszont elképesztően mutatkozott be, a ziccerek hibázásába belekezdő Móni helyére beállva 5 gólt termelt, és ebből talán egy volt indításból, erre nem esküszöm meg, (Móni később visszajött, és ismét belelendült), persze voltak hibái, vonalra lépései, de simán NB I-es szintet hozott, és hatalmasat küzdött. Ahogy az egész csapat is nagyon odatette magát, ennyi vetődést talán életem összes kézilabda meccsén nem láttam, kőkeményen ment a harc minden labdáért, mintha BL-fináléról lenne szó - vagy csak Murauban Elek Gábor eldobta előlük a labdákat, és már nagyon ki voltak éhezve :) Összességében elmondható, hogy ezt a meccset a nagyobb akaratnak - és természetesen Lukács Vikinek :) - köszönhetően nyertük meg (ha nem is az eredmény volt ezúttal a lényeg, a küzdeni tudás viszont fontos!), mert az Érd az értékelhetőbb védekezésével, két jó kapusával (jöhettek az indítások: lásd Vincze Melinda lőlapját) és Sopi klasszisával könnyen fölénk nőhetett volna. Nehéz ennyiből megítélni, ráadásul más csapatok felkészülési meccseit eddig nem láttam, de jó csapatnak ígérkezik jövőre a Pest megyei gárda. Mondjuk nálam már egy ideje ők a nem is annyira titkos favoritok a negyedik felsőházi helyre, talán nem késő, ha ezt csak most jelzem "hivatalosan".
  • Isthy
    #49297
    Gondolom lesz majd helyszíni tudósítónk is

    De előtte még holnap a Cunder adja majd az ETO-Alcoa felkészülési meccset.
  • kaloz174
    #49296
    Felkészülési tornák Siófokon és Győrben
  • kaloz174
    #49295
    alkottam:)) (bocs, Mse!)
  • kaloz174
    #49294
    Bajnokcsapatok háza tájáról:
    Győri ETO
    MKB Veszrpém
  • kaloz174
    #49293
    Bevallom töredelmesen, hogy én csak a jubileumi ünneplés csapatképéről tudtam meg, ő is csapattag volt. Mea culpa.
  • Isthy
    #49292
    Én is nagyon kedvelem Renit. Annak idején többször is beszélgettünk Újvárosban, akár még edzések között is napközben a csajok akkori kedvenc helyén.
    Kerner Kriszta? Emlékszem rá, mint kiegészítő emberre 1998-99-ből. Nagy hasznára volt a csapatnak, bár a pályán nem sok szerepet kapott.
  • kaloz174
    #49291
    Az váci ffi csapat új edzője:
    Egy érdekes hír
    Régen hallottam felőle. A mai fiatalok nevét talán már csak a kézitörténelemből ismerik. Bennem nosztalgikus hangulatot ébreszt.:)
  • kaloz174
    #49290
    Kelecevic :(
    Nyugodjon békében!
  • kaloz174
    #49289
    Számomra ez szimbólikus jelentőségű. Különösen veszprémi beszélgetésünk fényében, amikor még egészen máshogy gondolkodott. Nagyon szeretem őt, mint embert (is).
    Más kérdés, hogy már, sajnos, nem a Mester ül a kispadon Újvárosban. :(
    (Az újságcikk ugyan nem írja meg, de mi tudjuk, hogy ő adott először neki igazi lehetőséget. Reni azóta is nagyon nagyra tartja őt. Sokunkkal együtt, természetesen.)

    (Jelenleg edzőtáborban van a csapat. Győri Ági végül Marcaliba távozott. Szerintem jó helye lesz BB és Kerner Kriszta keze alatt.)
  • Isthy
    #49288
    Reni visszatért

    Végre valami jó hír nálunk is
  • Isthy
    #49287
    Való igaz, komoly szponzorok nélkül nem lehet eredményesen működtetni a sportágban egyetlen csapatot sem.
  • Isthy
    #49286
    Sztem is túlzás ez a 20 milliós bukás dolog.
  • Isthy
    #49285
    Így van, minden párharcnak mi vagyunk az esélyesei.

    A Fradi szurkolók vajon, hogy férnek majd el az osztrák csarnokban?
  • Zóanagyvarázsló
    #49284
    Ezen az alapon NB I-ben sem kell indulni, mert az MKSz-től nem folyik be annyi pénz, hogy fedezze az az utazást, vendégcsapatok elszállásolását, és akkor még a játékosok fizetéséről nem is beszéltünk ;) Ez a sportág szponzorok nélkül még jó darabig csak "veszteségesen" működtethető.
  • Gabess8
    #49283
    Ez marha egyszerű, ha ez tényleg ennyire veszteséges,- amit én nem hiszek el, és azt mondom rá, hogy könyvelni tudni kell,- akkor nem kell indulni és kész.

    Az optimista források mind szépen hangzik, és lehet hogy tényleg lesz belőle valami, de szerintem várjunk még vele. Szerintem a következő bajnokság tavaszán, de inkább a 2012-13-as szezonban lehet pozitív látszata.
  • kaloz174
    #49282
    Ez teljesen jogosnak tűnik. Nem tudom, Gábor hogyan gondolta. (handball.hu-s beírásában láttam, ha jól emlékszem) Remélhetőleg profitál belőle a Fradi, nem csak erkölcsileg.
  • Zóanagyvarázsló
    #49281
    A 20 milliós nagyságrendet Köke levezette pár nyilatkozatban, és ezekben jól látszik, hogy az a kiadási oldal. Mivel minden ÁFA-val és egyebekkel együtt is 10 millió fölött kellett befolynia a jegyeladásokból, a 20 milliós veszteséget képtelenségnek, szenzációvadász szalagcímnek tartom.

    Arról már nem is beszélve, hogy a menetelés során több szponzor is felbukkant a csapat háza táján (csodálnám, ha csupán a bajnoki szereplés és a bőcsi diadal csalogatta volna be őket a népligetbe), így közvetve is hozott pénzt a KEK.