14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Nuki
    #1161
    off on:
    Az Őrzők támadásaira nincs immunitás :) se ward.
    Idézett egységekkel ki kell nyírni a körülötte lévőket, aztán egyenként küldesz be még idézett egységeket, jó erőseket akik legyengítik, aztán kis-hősökkel is beszaladsz, esetleg hátha missedel ellenük és tudsz 10-20at sebezni/hős:)
    igen, amúgy ahogy előttem lélvők mongyák, tápoló varázslatok, piják, paralizálós artifaktok, egységek :) stb...
    bár Hrisskar (morrowind fórum-bocsi a reklámért:) ő volt olyan fanatista, hogy talán egy hősével képes lett volna az erősebbik fajta (talán900 életü) Őrzőt is kinyírni :D nem viccelek, annyi időt jáccott vele ^^
    Szegénykémnek ha megvan a Rise of the elves, akkor még artifactjai is lennének a hősök mellé exportálva.
    off off.
  • Thanatos
    #1160
    hát akkor tényleg elbezséltünk egymás mellett, amugy megint emrt amire válaszoltál azt nem én irtam szvsz :D mármint hogy mivel kel kinyirni a portást :P

    amugy h4 keig meg szeritnem új campaign és új egységek, hogy pontosna mik nem tom , alap h4-el elég kevesett játszotam azt köv nekifutásra már egyből a keigeket is felraktam, igaz azzal se nyomtam olyan vészesen sokat mint itt egyesek :D
  • NeoMaN
    #1159
    úristen

    Az elsőt végignyomtam, a 2.-at talán félig...

    A várurak 1 csapásától (varázslatától) döglött az egész seregem....
    :D
  • Kandurex
    #1158
    Megfelelő csapatokkal, egy csomó potional ami a tulajdonságokat növeli, meg védettséget emelővel úgy le lehetett verni az őrzőket, mint a pintty :) Végefelé cél is, hogy legyepáld őket,... bár később olyan csapatok jönnek ellened, hogy az őrök kis porbafingó senkiknek számítanak.
  • NeoMaN
    #1157
    jaaaa
    winds of war meg a gathering storm... vagy a homm3-ról bazseválsz??? :D


    Amúgy Disciplesben hogy a faszba bírtad kinyírni a várurat? Esetleg immunitással??

  • Nuki
    #1156
    jó, nem azzal a hőssel kell kiirtani, akivel kezdesz azon a páján, de meg lehet oldani hogy megöld a várát, csak trükk kell :)

    amúgy frankón elbeszéltünk esmás mellett, mert disciples kiegészitőit ismerem én is, Rise of the elves amelyik 3.nak jött ki:)

    de én híróz kiegészítőkre gondoltam, hogy abból jött kettő és hogy AZ MIKET tartalmazott.. :))))))))) - (mert nature ugye a Heroes4-ben van:)
  • Mutans Zombi
    #1155
    Ha már úgy is offtopikolunk - mivel a topic címét adó játék még sehol sincs.

    Jómagam végigvittem elf oldalról a Discpline 2-t, igaz csak easyben, az élőholt kampányba meg csak belenéztem.
    Kétségtelen, van a játéknak egy különleges atmoszférája a fejlődő egységeivel, de valahogy nem tudom. Nekem túlságosan sötét az egész játék - kezelőfelületestől, pályástól - túl sok barna színt alkalmaztak és ezért kicsit nyomasztó, ami nem túl szerencsés egy játékot tekintve.
    És ha ezt még nem is vesszük figyelembe, még akkor is ott figyel egy roppant bosszantó dolog, hogy az ellenfelet nem igazán lehet kiírtani a pályáról, mert mindig ott kuksol bent a főportás a kutyaolban, akit aztán nincs az az istenharcos aki kinyírna, ez meg így valahogy nem az igazi. Persze még emelett van számos hibája, de az mindegy, alapvetően ez a két dolog nem tetszett benne.
  • NeoMaN
    #1154
    Guardians Of The Light
    Servants Of The Dark
  • Thanatos
    #1153
    naturék? izé, elfekre godnolsz? emt azok alapba nincsenek is, hanem ők a 3. kieg :D
    amugy anyira nem vagyok bennejátszogattam vele, nem is volt végülis rossz de anyira nem fogott meg, sajnos hearoes közelébe se ér 8igaz nem is akar mivel azér tpicit más)
  • Nuki
    #1152
    ezt sejtettem de valami konkrétizálás plíííz :)
    mongyuk Naturék kaptak valamit?
  • Thanatos
    #1151
    amugy van topicja is asszem
  • Thanatos
    #1150
    új egységek, új campaign, ilyesmik
  • Nuki
    #1149
    hiroz-hiroz, most csak nem harapnak meg mert más hirozról is beszélünk :)
    hátha másokat is érdekel :) mer engem igen.
    hogy érted hogy a sötét és világos oldalt támogattya? új egységek vagy mi? mert én csak láttam eccer-kétszer, többször mindenféle müszaki bolt polcán, és soha nem jutottam el addig hogy megvegyem...
  • Thanatos
    #1148
    amugy az hogy van uyge az alap game + két kieg (egyik uyge a sötétebbik odlalt támogatja meg a másik meg a jó odlalt) namost ha mind a kettő fentvan akkor az egész gamenek valami más alcime lesz , tehát tulképp "egyesül a két kieg" (jah és mindkettő standalone és tartlamazzák az alapgamet is...) namost a dleuxe vagy miylen edition az meg egyből azt az egy név alatt lévő verzsönt tartlamazza tehát nem kell külön felrakosgatni a kté keiget..., ez a tömör léyneg jobban nem tom elmagyarázni :D meg ez itt rohattul offtopic ám :)
  • Thanatos
    #1147
    én spec nem onnan vettem, de lehe tott is van, addig nem jutottam :D
  • Nuki
    #1146
    érdekes, a 'Summon Thanatos' meg a Thanatos mint lény, nem Disciples-ből van? :P

    (hogy érted, hogy külön nevü "nagy gém")?
  • Thanatos
    #1145
    jah, az se rossz game de azért valahogy homm-ok mindig is közelebb áltak a szivemhez :) (amugy megvan abból valmai spoéci deluxe változat magyarul az alap a két kiegel egybe (amiből valami külön nevü "nagy game lesz" + a 3. kieg :) )
  • Nuki
    #1144
    Valamékőtök játszott már a Disciples2-vel?
    Morál ide vagy oda, de ha az egységed (egy jó tápos) missedel, akkor szophatod a jó sebzésed:D
    (mint kb. a Minotaurusznál:)
  • 3P
    #1143
    Meg tudom erősiteni, mert tényleg ilyen a Berzerker a 4. részben, de ennyi előnyt adhatunk a gépnek... ;)
  • Mutans Zombi
    #1142
    Nos emlékeim szerint a 4-ben azért volt némi érdekesség, amit a gép csinált - hamár a csalásoknál járunk. Persze lehet csak én nem néztem körbe alaposan, majd most jól megmondjátok, hogy így van-e.

    Szal vala a Barbár horda, s benne a Berzereker. Mint azt bizonyára mindahányan tudjuk, azt a gép irányíja, nincs uralmunk felette.
    Nade itt jön a tréfa-répa. A gépnek, ha van a csapatában, akkor tud neki wait-t nyomni, így nem üti meg az általa levakított lényeimet, nem ront ki vártámadáskor egyszál magában, míg én ezt nem tudom megtenni és ezért az a kis **** megüt boldog-boldogtalant.
    Azért ez így nem egészen fair.
  • robotnyk
    #1141
    a 3ban "legjobbak" a semmiből feltűnő seregek voltak 20-30 sárkánnyal, na meg az ezer darab hős 0 egységgel, akiket alig lehetett levadászni, annyian voltak
  • b-type
    #1140
    A morál nagyon nagy gecó tud lenni, hisz ha nincs képessége a hősnek az állandó visszatámadásra, akkor egy visszatámadás után körbeütik, és ha morálbüntetést kap, akkor már abban a körben sem támad vissza.
    A Fog of War csalása pedig olyan átlátszó hogy csak mosolyogni lehet rajta :)
    többször volt hogy abban az egyetlen kis homályban lapult az ai hőse...:)
  • b-type
    #1139
    :)
    Természetesen az összes ilyen dologra ügyelek, a példa legtöbbször olyankor áll fent ha egy hőssel kalandozom, a magas szintű hős egymaga képes lenne legyűrni a sereget, hisz akár seregeket is idézhet, morálja jó vagy annál jobb, sebzést nem kapott, ellenben az ellefelet a védő/támadó varázslatokkal megtámogatott idézett seregem viszont szépen besebezte, vagy egy egységét teljesen lecsapta.
    Ekkor morált kap egy megfelelő sebzésre képes serege és levadássza a hősömet, majd aztán természetesen az idézett seregemet is.
    vagy:
    A hősöm önmaga gyógyításával és visszaütésekkel legyőzné az ellenfél seregét, és szépen csapkodja is agyon őket, majd a full hp-ra gyógyított hősöm morálbüntetést kap és ezért a körben előtte következők körbeütik, és ha azt a kört ki is bírja, a következőt már nem.
    A 3-ban nagyon szembetünő volt, hogy maximál morál mellett is sokszor az ellenfél ai kapta a morálbonuszokat, pedig neki semleges volt.
  • 3P
    #1138
    Fura, de én ilyennel nem talákoztam, hogy így "csalt" volna a gép. A morál ilyen jellegű viselkedése, mármint, hogy rossz morál lesz, ha 10x-es túlerővel állsz szeben teljesen természetes. Gondolj bele, ez valóságban is ilyen. Ezért nagyon fontos ilyen esetekben, hogy szinte kizárólag morál javító artifaktokra tápolj rá, s ezért fontos a mgas leadership skill, de rombolja a morált, ha több különböző várból rakod össze a csapatod, főleg ha olyan egységek vannak egy csapatban, amelyek kifejezetten utálják egymást (pl. ilyen a Dzsinn-Black Dragon páros egy csapatban...)
  • b-type
    #1137
    Az ai már eddig is trükköket vetett be :)))))

    Soxor a halálba kerget azzal hogy előszámolja az esélyeket, és néha egyszerűen nem enged nyerni egy csatában..mivel a 4+kieg.-ben lehet csata közben menteni, ezért utánajártam körröl körre hogy meddig húzom...és van úgy hogy ha a gép 'eldöntötte' hogy nem nyerhetek akkor nem fogok...megmagyarázhatatlan morábonuszok természetesen a hatékony egységén, vagy éppen én kapok morálbüntetést pedig semmi alapja nincsen, ilyenkor szoktam dühöngeni. :)
    Még a 10%-os esélyt is ki lehet játszani, de ha nem engedi, akkor bukom a csatát mindenképpen,....vagy éppen a FoW kihasználásán is látszik hogy aljas trükköket használ. Ezen javíthatnának, ..azzal semmi problémám nincs ha a lehetőségeit használja ki maximálisan, de többször csal. :)
  • Kandurex
    #1136
    infók:


    - a Havennel játszók számára lehetőség nyílik alacsony szintű csapatokat magassá konvertálni, például Peasentből Knightokat faraghatnak
    - a Sylvannal harcolók kijelölhetnek néhány ellenséget a csata során, amelyekre ezt követően lényeik nagyobb sebzéssel képesek támadni
    - valószínűleg több mint öt nehézségi fokozat lesz
    - az Artifactok nagyobb szerepet kapnak, emellett sokkalta erősebbek is lesznek - mindazonáltal ritkán találunk majd, nem úgy mint anno a Heroes 3-ban
    - bár a játék AI-ja már nagyban rég elkészült, továbbra is fejlesztés alatt áll: az új rendszerrel a gép képes lesz trükköket is bevetni ellenünk
    - a Cavalierek továbbra is rendelkeznek majd Charge képességgel
    - lesz olyan multiplayeres mód, amelynél addig szünetel a körökre osztott állapot, amíg valami "érdekes" nem történik - például két hős összetalálkozik
  • Nuki
    #1135
    de a kövi hírózt meg, csinálhatnák a 4 alapján is :P
  • Nuki
    #1134
    1024*768-ban türhető, nem sürün kell használni a bénascrollos megjelenést :)

    részemről mindkét rész, a 3 is és a 4 is kiváló volt a maga nemében, mindkettőnek volt előnye (fílingje) és hátránya is :)
  • jazzy
    #1133
    Nincs:P En szemelyszerint nagyon orulok neki, hogy a 3-ra alapozzak az 5-ot mert a 4-el korulbelul osszvissz 6-7 orat jatszottam. 3-al kb a 40x-eset. Najo, tobbet.
  • NeoMaN
    #1132
    Na felraktam a IV-et. Azonnal szívenütött ez az idióta ablakos-bénascrollos megjelenítés....
    Nincs erre valami peccs? :Ð
  • pinehead
    #1131
    ....csak jönne már...
  • NeoMaN
    #1130
    Na annyit mondogatjátok má, hogy felteszem a 4-est...
    Melyik kieget kell feltenni elöbb? Gatheringet vagy a másikat?
  • 3P
    #1129
    Ha ezt negatív értelemben értetted, akkor ez nagy tévedés. A 4. résznek még a mai napig is hatalmas rajongó tábora van (írom ezt úgy, hogy az én szívemhez a 3. rész áll közelebb).
  • Sheke
    #1128
    jaj mint kb a 4-é
  • Nuki
    #1127
    hát reméljük a láng amit majd a Heroes 5 fog gyújtani sokáig fog égni :)
  • Thanatos
    #1126
    de legalább igazat szólt :)
  • Besz
    #1125
    Lehet, hogy már páran észrevették, de azért belinkelem:

    Academy - The Wizards

    Nagyobb képek az egységekről.
  • Thanatos
    #1124
  • Thanatos
    #1123
    énis félek ált de még bizok, krédés meddig :P
  • Kandurex
    #1122
    ...költőnk is lett ,