14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Kandurex
    #1362
    Jól hangzik! Először kitolom, aztán felrakom. Köszi!
  • b-type
    #1361
    természetesen.
    A kampányokat is nyomhatod vele:kép
    Azt hiszem Orosz srácok rakták össze.
    Sokan idegenkednek töle, mert elég összetett cucc, de ez tök mindegy, mivel nem kell mindent használni, sőt mivel mindent kérdez, ezért ha nem akarod hozzá sem nyúl a sima H3 térképekhez.
    -De rengeteg lehetőséget kapsz vele, pl. a mithrill mint nyersanyag, amit sokmindenre használhatsz, jobban termelnek a bányák, vagy varázscuccokhoz, esetleg a várad kap bonuszt, de nem találsz azért minden bokorban, ez is jól el van találva. új térképépületek meg mittomén :)
    -De a lényeg, hogy kapsz egy parancsnokot aki speciális varázstárgyakat vehet fel, és ő is fejlődik, ezzel képvisel téged a csatában, képességeket kap, és ha elért egy bizonyos szintet akkor bonuszképességet is...pl. mindenkinek visszaüt ilyesmi.
    -neutral seregek leveréséért kapsz/kaphatsz zászlókat, ezzel felruházhatod egy egységseregedet új tulajdonsággal.
    7szintű lényt 8szintre fejleszthetsz..ilyesmi, Sok mindent bekapcsolhatsz...
    Amikor betölt egy térképet,akkor rákérdez hogy 'wogizálja-e' ha igent nyomsz akkor elhelyezi rajta a Wake of Gods (WoG) cuccait, utána feldobja a panelt hogy miket akarsz bekapcsolni, azokat bepipálod, és akkor átszerkeszti a térképet a beállnak megfelelően, ez kb. 5-10 másodperc, majd megmutatja a parancsnokodat, és már mehetsz is..:)
    Megy alatta a RE,AB, SoD térkép is.
    Nálam úgy megy a H3 hogy az AB-t összerakom a Sod-dal (alapból ütik egymást!), majd felrakom a szükséges patch-eket, és rárakom a WoG-ot, külön exe-ről is indítható, de tökmindegy, mert minden mindenhogyan megy stabilan.
    én a WoG-l indítok mert az nem kér cd-t így nem kell használnom (az alap H3-at pl. minden install-nál féltem, vhogy megkarcolhattam )
    Itt: Link mindent megtalálsz ami kell, a leírás oszlopban lévő dolgokat muszáj elolvasni(!).
  • Kandurex
    #1360
    Mi ez a WoG? Valaki elmagyarázná részletesebben? Single -ben ahsználható?
  • b-type
    #1359
    szal pl. így:
    - WoG
    - WoG Commander
    Na mostmár lefekszem :)))
  • b-type
    #1358
    de hogy kézzelfoghatóan mondjam, pl. egy szárazföldi térképen valszeg nem alkalmazol egy vizi képességű hőst.
    Ahogy egy goblin, gremlin, stone golem, vagy éppen troglodyte, vagy pikeman..vagy más lassú alaplény speckós hőst sem, hisz ezekkel a lényekkel kalandozni fele lépésszámot jelent és nem is hiszem hogy alapszintű lényre támaszkodnál egy térképtámadásnál...
    vagy éppen olyan mágiatámogatottságút sem amit nem használsz....ezt te jobban tudod, de pl. én ritkán használtam a gyengítést, ilyen speckós hősnek nem örültem.

    Ezzel mondom azt hogy lehet hogy gyenge képesség a +20% farkas,...de ezzel nincs lezárva, lehetsz sok minden más, és ezzel változik a hős különleges tulajdonsága is.
    Elhiszem hogy egy logistic hős, aki szintenként még 5%-ot kap erre a tulajdonságára, vagy olyan lény, vagy varázslatspeckót amit kiszoktál használni, nem lehet összehasonlítani a + 20% farkassal.
    Viszont ha egy multipartiban bekapsz egy nyiszlett hőst goblin speckóval akkor keményen kűzdeni fogsz.
    Egyébként nagyon ritkán játszom a H3-at WoG nélkül, nem sokat használok 10skill, 7->8szintű lény, és bizonyos időszakosan feleződik a szaporulat, kb. ennyit, de már azzal hogy 'wogizálja' a térképet, és berakja a parancsnokot nekem már tökéletes.
  • b-type
    #1357
    vicc nem vicc ez van, csatában minden körben 4 farkas lvl1-en jó indulás. Van nála jobb is ez tény, de attól még hogy nem jön be, használható...a farkas üt, majd visszatámadás után megint üt. Ha nem ér oda az ellen, akkor a következő körben már 8..stb.
    De nem kötelező.
    Ha >élet< mágiát veszel fel mellé, akkor körönként kapod a lényeket, és azok meg is maradnak.
    Én ugyan szeretek egyedül vagy hőstársakkal kóborolni, és ilyenkor jó az idézés, nem kár érte, és pajzsként is használható, illetve pajzsként is..pl. egy szatir, az mellett hogy jó pajzs, nyom egy morált is vkire..stb.
    Egyébként valszeg mindenki biztos vmiben, hisz itt mindannyian 'eleget' játszunk a játékkal.
  • Rettenthető
    #1356
    Viszont én biztos vagyok benne. Játszottam eleget a 4-el, meg a kiegjeivel is.
    Ha mágusként arra a 3 kutyára kell támaszkodnom, akkor az már régen rossz. Mégha az elején is járok a játéknak.
    És ha a nature Mage-mnek akarok combat skill-t, hogy ne murdáljon meg a csata első körében, akkor azért erősen vicces ez a specialitás, de mind1 végülis.
  • b-type
    #1355
    Nem hiszem hogy el akarnád kerülni....mágusként is szükséged van rá hogy ne csapjanak le rögtön, és máris kapsz egy speckót, ez esetben +20% farkast (alapból tudsz 3-at). Innen már rajtad áll hogy mivé akarsz fejlődni és akkor más speckók érvényesülnek. De elkerülni nem hiszem hogy akarnád.

    Harcosként viszont nincs szükséged a természetmágiára, sok más irányba mehetsz.
  • jazzy
    #1354
    Sikerult ugy ahogy mondtam? SOD-ra nem nagyon emlekszem, az biztos, hogy ott sem veszik el a hiroidat, olyan van csak (mint asszem erathiaban is), hogy csak bizonyos szamu hirot tudsz magaddal vinni. Amugy ha single mapot jatszol, akkor milyen nehezsegi szinten tolod? Azt hiszem az utolso erathia kampany expert.. vagy lehet hogy csak szimplan hard..
  • Kandurex
    #1353
    .....megcsinálni a H5 motor alá remake formájában a H3 kampányait...vázzz!

  • Rettenthető
    #1352
    Azért tudok néha fogalmazni
  • Rettenthető
    #1351
    Az emberszerű ábrázolást úgy értettem, hogy a kis ikon, aminként megjelenik a csapatodban, az lett talán kicsit fura. A korábbi Heroes-okban az egységeid ikonjain nem egy arc van, hanem félalakos megjelenés, itt pedig arc és nekem az nem tetszik. Ahol meg kellene az arc nagyon, ott meg ami volt is elcseszték: a hősök sem elég karakteresek. Olyan retardált egyik másik. Bezzeg a H2/H3-ban Pl. az örök kedvenc Sandro maga volt a tökély, itt meg...


    A 45 specialitás is igaz vmilyen szinten, de mégsem. Mert mint ahogyan a 3. rész hős specialitásai voltak, ez itt is igaz, ugyanis közel sem használható az összes skill-kombóból eredő specialitás.
    Csak egy példa: amikor az a bónusz képessége, hogy +20% farkas idézés... Egyszerűen nevetséges. És mivel ez 2 skill kombinációjából jön ki, lévén ezt majd el akarod kerülni, hogy inkább bármi más legyen - csak ez ne; ezért a skillek alakulása megint sablonossá válik... ergó mégsincs megoldva a változatosság.

    A H2 meg... szoktam nagyokat nosztalgiázni. Mikor nagyon régen találkoztam még vmikor 199x-ben vele. Azt sem tudtam mi merre hány méter. Mert egy játékot úgy jó megismerni, hogy a kézikönyvet még csak véletlen sem olvassa el az ember.
    Asszem megyek elő is kapom ezt a remek kis játékot.

    Azonban arra gondoltam - bár nem tudva mien lesz a H5 igazán -, hogy a Heroes 2 kampányát meg kellene csinálni majd az 5-ben, ha lesz rá lehetőség.
  • Kandurex
    #1350
    htxvm, valóban, visszakaptam az erősebb hírómat, love it :)

    Mert a SOD -nál elveszlik vagy mi? :((
  • jazzy
    #1349
    Kicsit hulyen fogalmaztam :) Tehat ha tobbet csatazol masik herokkal, nem a fohiroddal akkor lehet, hogy nem ugyanazt a 2-t fogja felajanlani. De mostmar mind1 ahogy latom. Egyebkent az erathia kampanyoknal nem veszik el a heroid csak max A varral vagy es A hiroval utana B varral es B hiroval, de aztan ujra A..
  • b-type
    #1348
    Nálam is a H3 jobb hangulatban, de az igazi a H2, sokszor hagytam a főmenüt, mert imádom a zenéjét engem teljesen elvarázsol, a kampánya is óriási...vagy lehet azért mert én ezzel ismerkedtem meg a Heroes of Might and Magic sorozattal anno mikor 2000-ben a Guru-hoz adták teljes játékként, rengeteget játszottam vele, és a HoMM az egyetlen játék ami mindig fent volt a gépemen 2000óta, na de mindig.
    Hős különleges tulajdonságok:
    kb.45 van, és változnak, annak fügvényében hogy éppen melyik összetevő tulajdonság az erősebb, ha jól fejleszted nagyot segít, nagyon hamar ward-ot, vagy más speckót kaphatsz, pl. lővéssel öregíthetsz, maximál szerencse, maximál morál, vámpírtulajdonság..stb. csak jól kell fejleszteni.
    A kötött speckók miatt sok hős van akik szóhoz sem jutnak a H3-ban, a nem tul jó speckó miatt max futkosónak vannak vásárolva. :(
    A rohangáló hős nélküli seregek, végül is szvsz teljesen rendben van, miért ne lehetnének? kényelmetlenség utánuk menni, főleg ha gyors egység, de ez van. Egyszer egy neutral sereg fekete sárkányt kiengedtem egy jelszavas kapú mögül és kergettem sokáig fél térképen keresztül, ott már lógott mindenem, de végül elkaptam. :))
    emberszerű lényábrázolás van a H2-ben és a H3-ban is, a 4-ben a trollok legalább 4kézlább közlekednek, de animálásban a H3 AB Elementál várának a lényei sem voltak gyengék, gondolok itt főleg a tűz és energia elementálra (de a pszihés támadó sem volt túl dögös :) )
    Én is azon a véleményen vagyok hogy a H3 hangulatilag jobb, de én a H4-et minden más szempontból jobbnak tartom, viszont a hangulat nagyon fontos.
  • Faterx
    #1347
    Lehet hogy a "programozás" linkre fogok felébredni az álmomból
  • Kandurex
    #1346
    Sok ilyen lesz még? (az alap Earthia és a SOD kampány van meg) Úgy értve fejlesztem magam, mint a güzü és csak egy pályára él a hősöm :( Az első jó volt, ott 4 pálya volt (a griffes) lehetett tápolódni.
  • 3P
    #1345
    Ettől még ne menjen el a kedved! A sztoriban nagyon érdekes trükkök szoktak kijönni... Poént sem akarom lelőni ;)
  • Kandurex
    #1344
    Tökmindegy, mint kiderült a kampány második pályáján elveszi a hőseimet, helyette adott egy csírát, phasza! :( Nem úgy, mint az első griffesbe :(
  • 3P
    #1343
    Nagy ritkán elő forul, hogy tényleg nincs kiút, de azért sokszor fog működni, már ha használni akarod.
    Mivel 8 skill hely van és szvsz. 6 (az Air-t esetleg kihagyva) 5 kedvenc skillem van ezért 1-1 kevésbé jó be szokot csúszni, ez nálam a tőltelék ;)
  • Kandurex
    #1342
    Nem értem mit akarsz.

    No mindegy, beválasztottam, de a következőre meg beadta az earth -et és az air -t, így valamennyire megbékéltem :)

  • Rettenthető
    #1341
    Nem tudom láttátok-e már ezeket a képeket.

    Így készűl a Heroes V (ha el nem bszom a linkelést):

    Rajz 1
    Rajz 2
    Champion modellezése
    Haven vár modellezése 1
    Haven vár modellezés 2
    Programozás
  • jazzy
    #1340
    Probalj meg tobbet csatazni?
  • Kandurex
    #1339
    Nem, ua. az a kettőt akarja :( Kész :(

    Beválasztom azt a szutykot, nem csalok, de a franc ütött volna abba aki kitalálta a rákényszerítő megoldást :(
  • 3P
    #1338
    Igen én írtam, illetve azt, hogy minimum az utolsó slot lehetne választható egy-egy skill sorban, persze értelmes keretek közt.
  • Kandurex
    #1337
    2. pont eddig kimaradt, megyek próbálni!
  • 3P
    #1336
    Nekem működik, de lehet, hogy nem pontosan írtam le, ezért nem megy nálad, tehát:
    1. Van a hősöd aki szintlépés előtt áll, veszel mellé egy másik hőst, vagy tetszőlegesen kiválasztasz egyet a meglévőekből.
    2. Mentesz egy állást
    3. Csatázol kamu hőssel (random ilyenkor indul újra)
    4. Csatázol a nagy hőssel
    5. Ha tetszik elfogadod, ha nem akkor tőltesz, s újra jön a 3. pont.

    Nekem ez mindig szokott működni, de van úgy hogy 1-1 skill-t nem ad a progi, sőt ismereteim szerint ez le is van 1-1 kampányba programozva.
  • Kandurex
    #1335
    Remélem valahogy meg lehet oldani,...egyébként nagyon bánatos lennék...olyannyira, hogy esetleg hero trainer folyamodnák, amit ugye elvből gyűlölök mert csalás, de ez a "rámkényszerítő fasszságot", sehol - semmelyik játékban (IV. Discep) nem tapasztaltam.
  • Acidlich
    #1334
    Ha már a 4. rész hibáinál tartunk, meg kell emlitsem a nekromanták feltámasztási lehetöségeit is...asszem elég durván fossa a vámpirokat a necromancy egy kis odafigyeléssel, minden csata után 2-3 v több vámpir, azér ezt elég durvának tartom(az ottani statos vampirral, hisz a/d értékei ugyanolyanok voltak mint egy csontsárkié), remélem az 5ben nem lesz elcseszve, jo volt az ugy ahogy a 3ban, jöjjön a sok csonti és kész...bár ezeknél a leirásoknál a racial ability-nél célozgatnak magasabb szintü élöholtak animálgatására, kiváncsi leszek hogyan oldják meg...
  • Kandurex
    #1333
    Erathia kampány - ördögök +egyebek :)
  • jazzy
    #1332
    Milyen gep ellen nyomulsz? tobbiek? Marmint a heroes 3-ban
  • Kandurex
    #1331
    A II. episode -ba vagyok, nomrálisan fejlődök figyelve mire, de hogyan lehet elpasszolni a skill választást? Állandóan felakarja ajánlani a ballisztikát vagy azt, hogy nagyobb sugarú kört lássak lépésenként, hát kell a halálnak, de nem enged mást választani :( Fasság! próbáltam azt is amit mondtál, kamu hős, csatázás, elmenekülés, rápróbálás ua. két skill :(
  • Rettenthető
    #1330
    Mint ahogy azt Acidlich is elmondta, a 4-nek nem az összetettségével volt gond, hanem a hangulatával.

    Mondjuk embere válogatja, hogy kinek mi adja a játék hangulatát, de sztm a színek megválasztása nagyon sokat számít. Míg a 3-ban valamelyest élénk színek domináltak, mind a kalandtérképen, mind a lények rajzaiban, vagy a várak belső képeiben, addig a 4. rész nagyon elment a pasztel színek irányába. Ez ugyan a valósághoz közelebb állhat, viszont pont ezzel (is) megszűnteti azt a meseszerű hatást, amit a korábbi részekben megszokhattunk. És mint ilyen grafikai elem, ez sztm nagyon sokat számít.
    Nézzétek meg, a Heroes 5 totálisan szakított a 4. rész fakó színvilágával és talán nem is a 3, hanem egészen a 2 színeihez nyúlik vissza (pl a fű nagyon élénkzöld, akárcsak a 2-ben).


    Nekem hiányzott a 4-ből a 3-ban megszokott Hero specialitás. Igazán nem volt egyik hős sem egyedi, csak arcban, bár ott is lehetett egyszerre két egyforma karakterem... :-/

    Zavart a 4-ben, pl az egységeket túlságosan emberszerűen próbálták ábrázolni. Mármint úgy értem, hogy minden szörnynek kreáltak valami bárgyú arcot és az látszik, ha megnézem a sereg tartalmát. És nagyon siralmasak...

    Az az újítás, hogy hős nélkül is portyázhatnak a csapatok, az kifejezetten nem tetszett. Nagyon zavaró volt hogy egy XL-s pályán 3, 3 fele szakadt imp csoportot, vagy akármit kergessek.

    Talán 3P mondta - de lehet nem erre gondolt, hogy a fő skilleken belül hogy csak 3 alskill-t lehetett választani... mármint hogy mindig csak ugyanazt a 3-at, ez megint nem tette ilyen szinten eléggé változatossá a játékot, a skilleket illetően.

    Viszont a börtönt azt jó ötletnek tartottam, azt már kevésbé, hogy a rabokat nem lehetett egyik várból a másikba átszállítani. Mikor egy félistent legyőzök és egy csicska várba teszi be... teljesen hihető, hogy nem a legkeményebb vár legalsó tömlöcében őrízném... stb., stb.

    Ezek ugyan apróságok, de sok ilyen apróság már ronthatja az összképet. Nah elég a sírásból.
  • 3P
    #1329
    Szeretem ezt a fórumot, pedig ez részemről ritkaság :). Itt legalább mindenki érvekkel támasztja alá a saját dolgait, csak maradjon is így. Az azért látszik, hogy sokunknak van hasonló elképzelése a Hereosról, s ha hihetünk a fejlesztőknek a játékosok véleményei messze megjelennek az őj részben. Erre csak azt tudom mondani, hogy úgy legyen.

    A csatárlánccal kapcsolatban tényleg csalás izű volt a lénykihozatal, amit a 4. részre ki is javítottak, de ugye a 3. részben meg erre lehet építani egy villámháborút. Továbbá, bár írtam, de örültem neki, hogy a 3. Town Portal-os erős könnyítését is a 4. részre ésszerűsítették Town Gate-té persze trükközéssel azt is ki lehetett játszani, de mégis kevésbé volt könnyítés szagú. A varázslatoknál maradva viszont picit hiányoltam a Fly, valamint a Dimension Door varázslatokat, de hát ne legyünk maximalisták... PErsze a Dimension Door, illetve Fly varázslatoknál jobban oda kell figyelni a térkép készítésénél, hogy ne legyen ebből egyértelmű előny.
  • Acidlich
    #1328
    Nem az összetettségét vitatom, mert abban tényleg a 4 a jobb, hanem hanem a hangulat, a játékélmény nagyságrendekkel jobb mint a 4ben. Vagyis ha azt mondom heroes, akkor valszeg a legtöbb embernek a 3 rész villan ilyenkor az agyába:)
  • b-type
    #1327
    le kell lépnem :(, pedig szivesen maradnék. :)
  • b-type
    #1325
    Amikor skill-ről van szó, akkor mindenki tápol, és hogy mivel tápolunk, azt nagymértékben változtatja hogy single map, vagy campaign, ezért lehet ebben vélemyénkülönbség.
    pl. Nobility a kampányokhoz szvsz nagyon hasznos, term. leginkább a plusszos lényszaporulat.
    A heti szaporulat az nálam szorosan összefügg a hősök lényszállító csatárláncával (ami fantasy ide-oda, csalásszagú), vagy egy town portal-os gyűjtéssel, ami nekem mindig kényszer volt, de kihagyhatatlan. Vmint meghatározta a kalandot, hiszen senki nem fog a 2. napon nagyot ostromolni amikor az egész héten be kell védenie (főleg mert akkor még nem is ér oda a csatárláncon a serege). De tény hogy az így alkalmazott rutinnal könnyebb volt a pálya, bár ahogy írtam igazából sztem kevesebb mert valójában az történik hogy nem ostromolsz máskor.
    A genies ellen a ward főleg a jégcsapás ellen kell ami nagy lényszámban pusztító tud lenni.
    és a Genies a H2-ben is neutral volt, szal sztem is maradhatott volna külső lény.
    Magas szintű hős valóban lever rengeteg fekete sárkányt is. ez igaz. Ez tényleg nem túl frankó. :(
  • b-type
    #1324
    Hidd el, az hogy a 3. rész többeknek bejön, az nem feltétlen azért van mert összetettebb, és összetettségében jobb.
    Amiről itt beszélünk:
    - eltünt Erathia
    - eltüntek a kezdetektől bemagolt és alkalmazott stratégiák, pl. a hetiszaporulat, és a csatárlánc.
    grafika sokaknak nem jön be a H4-ben.
    Szal az hogy sokan azt mondják mennyivel jobb a H3, az nem mindig tényleges érveken alapul.

    Látod milyen jó a Grandmaster Scouting?
    Valszeg a H3-ban is láthattál volna ilyesmiket...(bár az én tapasztalataim se a H3-ban sem a H4-ben nem mondatják ezt, de ettől még lehet hogy sok esetben valóban így van)
  • Acidlich
    #1323
    Grandmaster scouting-gal nagyon jol lehetett látni h a kis butusnak hogyan is nézett ki az inventorija:)
    "Az nem érv hogy a 3-om a nagytöbbségnek bejön" Igy van, ez nem érv, ez tény
  • Acidlich
    #1322
    És két kattintásbol teszem azt 10k mantis kinyirása az milyen?:) mer asszem a 2. kieg megjelenéséig volt egy ilyen spell kombo..