14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • 3P
    #1201
    1280*1024-es felbontásban nincs meg valahol?
  • NeoMaN
    #1200
    mit kell látni? amúgy EZ a hátterem, gecijó!
  • Kandurex
    #1199
    Érdemes alaposan szemügyre venni.

  • Kandurex
    #1198
    Azok isznak Teee!....

    Rettenthető : ok, ok, de az is adott elég komoly belepillantási lehetőséget
  • Rettenthető
    #1197
    "téves :)"

    Nem olvastál figyelmesen :)

    "A 2 éves béta alapján azt mondom, hogy a játékmenetettel sem lesz gond..."
    És azért: "Bár igazán még csak..." mert az egyrészt nem legális, másrészt több mint 2 éves és harmadrészt nem a végleges. ;)
  • NeoMaN
    #1196
    nálam már háttérkép a devil vs pap (vagy mifene na :P )
  • Kandurex
    #1195
    "Bár igazán még csak a grafika volt az, amit szemügyre vehettünk,"

    téves :)
  • Rettenthető
    #1194
    b type free!


    Mint mondtam, jogos amit felhozol, csak pl. ha már szóba került a páncél.
    Azért az a fajta teljes páncél, amit oly előszeretettel használnak a fantasy játékok alkotói, - az ugye köztudott - hogy nem gyalogosra van szabva.
    Még az igen komoly szabályrenszeren alapuló NWN-ben is csak úgy nyüzsögnek az efajta vértek - igaz vmilyen szinten erőkorláthoz és képességhez van kötve, de erősen megkérdőjelezhető, hogy a cammogáson kívűl, képes lenne-e benne bármire is az ember.
    Erősen korlátozza a mozgási lehetőségeket és ebben a cuccban, ló nélküli, szemtől szembe harc... háááát bajos.
    Ennek ellenére mégsem problémázik ezen senki.

    A képek alapján amiket láttam a Hereos V-ből, összhatásában eddig meggyőzött. Bár igazán még csak a grafika volt az, amit szemügyre vehettünk, számomra egységesnek hatott és nem akadt meg a szemem olyan apróságon, mint a tűsarok.
    A 2 éves béta alapján azt mondom, hogy a játékmenetettel sem lesz gond, szal az ilyen tűsarok problémát én - megvallom - kicsit kekeckedésnek érzem. Szal, mintha neked nem jönne be eléggé a prog a látottak alapján és ilyen apróságokba kötsz bele. De javíts ki, ha tévednék.

    Amúgy meg az legyen a játék legnagyobb hibája, hogy tűsarokban feszít a dungeon lány...


    Sheltem!

    Vannak olyan ügyes emberek, akik Photoshopban tudnak ilyet rajzolni.
  • Sheltem
    #1193
    Atyaúristen...ezeket vajon mivel csinálják? Mindjárt elkezdek énis rajzolni
  • b-type
    #1192
    :) Na akkor azért lehet még fűzni:
    Nem, szvsz nem lehet mindent eltakarni azzal hogy fantasy.
    A sárkányt le lehet gyakni, ezt mindenki tudja ( :) )
    De ha 5 paraszt le tudná 'nyeszabóni', akkor mindenki kiegyensúlyozatlanságról, és hülyeségről beszélne...(és ami kicsiben úgy nagyban)
    Öt titán az teljesen oké, 10K paraszt is oké, ha ők ütnek elsőnek...azaz meglepték.
    Ha a sereget olyan hős irányítja akinek megvannak hozzá a harci bónuszai,...Az hogy üt-hal egy egység a képernyőn, az nem az nem jelenti a csata képét,..annak ez csak egy számolható képe.
    A lényeg mögötte van, te elképzelheted ahogy a taktikázó hős a csatában az 10K parasztsereget olyan helyzetbe hozza, amikor azok megütik a sárkányt. (bár ilyen szitu azért ritka)
    A 3. rész indító videójában is fel volt építve hogy hogyan képzelj el egy csatát.
    A fantasy-ban sok minden lehet, de a hülyeségtől az választja el hogy vannak válaszok a kérdésekre, és az nem az hogy mivan vz szűklátókör?..szárnyaljá' vzz.
    Én pl. rittyentek egy ilyen könyvet, de soha senki nem fogja végigolvasni.
    Ez a helyzet, és nem mondhatom teljes joggal hogy hülyék az emberek..
    Pl. ahogy Rettenthető felhozta, ha a markolatával csákánykodom, akkor nem árt ha van egy sodronykesztyű a kezemen, vagy a tulajdonságaim között az hogy a köbőr alaphelyzet.
    ....Akkor tudsz csak elképzelni vmit ha megmagyarázható.....az hogy nagy hírű mesterek művészileg megfestettek vmit...az nem azt jelenti hogy ők azt így hiszik, csupán így jelenítik meg, mert a hatás a lényeg amit el akarnak érni, vagy kifejezni.
    Az hogy minden fantázia világ müködik vmi törvényszerűség alapján, és ezt nem mindegy hogy hogyan tálalom, arra ott van példának egy egyszerű páncél amit a karakteredre húzol, akik értenek a páncélhoz azok kifogásolni fogják (sztem joggal) hogy: haver ha ezt így ráadod, akkor a csákó max szobornak lesz jó, és ha azt akarod hogy behajlítsa a könyökét, akkor itt meg itt változtasd meg.
    mert páncélt használsz...vagy ne használd, és akkor hajolgathat ahogy akar.
  • Kandurex
    #1191
    artsok, nagyon impresszívek, van ám fantázia :)
  • Rettenthető
    #1190
    Csak a vicc kedvéért. Remélem nem lesz belőle probléma, de pont rossz példát hoztál fel :)

    "Olyasmi mintha van kardja de a hegyénél fogja és a markolatával üti a rossznépet. (vagy jónépet, játszott oldaltól függően)
    Természetesen fantasy-ról lévén szó, elvárható lenne hogy elhiggyem hogy a markolatával is képes hatékonyan harcolni, de nekem, szégyen nem szégyen, hatékonyabnak tünik az eredeti elgondolás."


    Igaz nem a hegyénél, de a másfél/kétkezes kardoknak a hárítólapja (persze nem gyakori eset, de volt azért rá példa) úgy volt kialakíva, hogy ha sodrony, vagy páncélkesztyűben fogtad meg a kard pengéjét, akkor csákányként lehetett használni. Mert páncél ellen jobb egy csákány, mint egy penge... :)
    De ezt csak úgy érdekesség képpen jegyeztem meg; amúgy értem a példádat.
  • Cobra.
    #1189
    Ha már ez zavar, akkor ahhoz hogy állsz, hogy ezek a hölgyikék nagy számban meg tudnak ölni akár egy sárkányt is. Pedig attól még, hogy sokan vannak, nem lesz vékonyabb a sárkány bőre (arról nem is beszélve, hogy elvileg a sárkány az égből támad, szóval földi harcos egységnek nem nagyon lenne esélye egy sárkánnyal szemben). De ezért fantasy, el kell fogadni az ilyen nagyon hihetetlen dolgokat is a sima meseszerű mellett.
  • b-type
    #1188
    Igazából nem a ruha ami nem tetszik (bár az sem tetszik, de ez már elhanyagolható :)) )
    A csuka az amivel bajom van, hisz lába van, és két kard a kezében....feltételezem kardozni fog. Amennyiben igen akkor az a csuka nálam zavarja a játékélményt.
    Olyasmi mintha van kardja de a hegyénél fogja és a markolatával üti a rossznépet. (vagy jónépet, játszott oldaltól függően)
    Természetesen fantasy-ról lévén szó, elvárható lenne hogy elhiggyem hogy a markolatával is képes hatékonyan harcolni, de nekem, szégyen nem szégyen, hatékonyabnak tünik az eredeti elgondolás.
    Szal biztos lehet harcolni tűsarkú csukában csontok és mittomén még mi között, de nekem zavaró.
    Mindegy, körülírtam már amit tudtam hogy engem miért zavar, ha így lesz így lesz...ennél többet hozzáfűzni nem tudok.
  • Rettenthető
    #1187
    Részben itt válaszolok, részben provátban.

    "És nyugodtan használhatod a válasz gombot is"

    Nos mivel nem konkrétan egy személyről van szó - bár most Te hoztad fel e témát valóban - ezért általánosságba véve - igen általánosítottam, ami egy undorító szokásom - jelentettem ki, hogy egy fantasy játékban sztm azért a túlzott realitás kergetése felesleges és ezért nem konkrétan neked címeztem az előző hozzászólásom.


    "De egy fantasy is attól lesz jó hogy beleéled magad, magadévá teszed a világát, ha téged a madzagos p*na érdekel akkor az nem az én problémám."


    Nem, nem az érdekel, hogy pinában hasogatja az ellent vagy sem, de nem is zavar.
    Ha a grafikus így élte ki magát, tegye.
    Fantasy játékoknál már párszor lehetett látni, hogy a bérgyilkos jellegű nőknél kicsit elhajlanak a grafikusok e felé a stílus felé. Nem ez az első ilyen. Vagy ha pont ez a problémád, akkor mondd azt, hogy kezd sablonossá válni és unalmas.
    Csak azon problémázom, hogy ha egy egyszerű ruha felépítésébe belekötsz, hogy az a valóságban mennyire állhatja meg a helyét, akkor onnantól már csak egy lépés megkérdőjelezni az egész fantasy világot...

    Természetesen vmilyen szinten a realitás talaján kell maradni, ez igaz.
    Legyenek fák, virágok, emberek, gravitáció stb., de túlságosan sztm nem kellene ebbe belemászni. De persze mindenki annyira analizálja a játékot, amennyira akarja, szive joga.


    Majd amikor kijön a H5, akkor majd rendezzük a nézeteltéréseket és a tettek mezejére léphet mindenki, aki olyan keménynek érzi magát ;)



    off
    Azért kell névváltoztatás, mert meguntam, hogy ahány fórum, annyi nicknév, és most egységesítem, másrészről pedig túl sok zombi van az sg-n.
    on
  • b-type
    #1186
    Alapvetően nem őszülök rajta, de nem tetszik.
    Sok fantasy világ kifejezetten komoly megkötésekre épül, elég csak a vaskos szabálykönyvekre gondolni egy szerepjátéknál..pontosan azért hogy ne menjen át komolytalanságba az egész, pl. Catti Brie sem tűsarkú dívacsizmában caplat Faerun-ban.
    Sztem komolytalan, de ez is csak egy vélemény.
  • Nuki
    #1185
    az a gond hogy ez két oldalú:
    szerepjátékozás közben sűrűn előjön. (legalábbis nálunk :)
    - "gondolj bele, a valóságban így és így történne?" - "de ez nem a valóság, fantasyban ne keressél realizmust"....
    de közben a korlátok betartásáig, vagy a könnyebb játszhatóságig kell egy fajta realizmust bevezetni, független attól hogy sci-fi, fantasy, vagy akármi :)
    és ez a butyis-néni története is pont ilyen, mert itt nem a realizmust, meg praktikusságot kell nézni. de mégis. :)
    döntse el mindenki, hogy mit hogy tenne ilyenkor, és nevessen egy jót, mert egy szál tangában, a domina-csaj legyőz egy kaszával meg vasvillával felfegyverzett paraszthordát :)
    ha tud szórakozni ezen, akkor arra jó is volt :D
    ha bosszantja magát ezen, akkor nézzen fekete fehér filmeket, ott nem volt olyan sok 'valóságtól való elrugaszkodás' ;)
    sz.v.sz.
  • Nuki
    #1184
    de hová ez a névváltoztatás? :)
  • Mutans Zombi
    #1183
    Ha innen írom be, hogy innentől Rettenthető vagyok, akkor úgy hihetőbb?
    Talán.
  • b-type
    #1182
    Fékkeljél srác.
    off:
    Miről beszélsz? És nyugodtan használhatod a válasz gombot is, akkor nem tünik úgy mintha nem hozzám beszélnél.
    Én egy fantasy-ban nem a p*na-ra bukok spec. Semmi bajom egy madzaggal átkötött bébivel ha mondjuk mágus, az akár még lebeghet is...
    De egy fantasy is attól lesz jó hogy beleéled magad, magadévá teszed a világát, ha téged a madzagos p*na érdekel akkor az nem az én problémám.
    Viszont én nem szóltalak le, elmondtam a véleményemet, ha gondolod érveljél, ne akarj lekezelő lenni, cinkosan eldumálva mellettem.
    Ezzel off-ba megy a topic, szal jöhet nyugodtan privátba a többi..
    on:
  • Rettenthető
    #1181
    Átkereszteltem magam Mutáns Zombiról erre, mert csak.

    Szóval.
    Szeretem, amikor emberek fantasy játékban keresik a realitást.
    Megpillantják a bőrtangás bérgyilkosnőt: kiakad, hogy hát az életben egy ilyen egy szál p*na cuccban azzal a két karddal maximum magát hentelné le, de az nem gond, hogy mellette egy 20 méter magas 5 fejű hydra figyel.

    A mithril tűsarkú a fatökű lovagok ellen van:P
  • Nuki
    #1180
    durvák =)
    jó persze a praktikusságot fel lehet áldozni a dizájn oltárán, de ilyen szembervaló menyecskéket minek fetüntetni talpig páncélzatban, ha ekkora mellük van? legalább a gémerek 0.1%a élvezze ki ezt :P
  • b-type
    #1179
    azokon a kőlapokon, amit próbálnak aláfesteni (vagy bármilyen egyenetlen talajon)
    ez a bébi max saját magát kaszabolná össze...lehet hogy ez vmi trükkös stratégia, de akkor remélem legalább olcsó lesz. :)
  • b-type
    #1178

    Hát sztem röhejes...
    oké hogy fantázia meg minden, de mindenhol vannak vmi alapján müködő szabályok.
    Most komolyan, egy harcos bébi ilyen cuccban mókázna egy összecsapásban?
    Jó legyen kökemény, de ilyen tűsarkú rissz-rossz csukákban meg két kaszabbal???
    Nálam nem jön be.
  • NeoMaN
    #1177
    :)
    Nekem bejön a Mistress, meg is húznám élőben!
    :)
  • Kandurex
    #1176
    Az a te problémát, ha a 'szado' -t látod benne.... rossz tapasztalatok mi?
  • b-type
    #1175
    Hát két kifogás van:
    - szvsz kicsit gáz a nő 'szadó' cucca, bírom a nőket meg minden...de ez most vhogy nem jön be.
    - Nem alkotnak egységes képet..a figura és a táj...remélem ezen még lesz dolgozva, mert egyenlőre szvsz olyan itt-ott mint vmi poén fake cucc..:(
  • NeoMaN
    #1174
    Ami nagyon tetszik, hogy faszán méretarányosak a lények.
    PL hydra mekkora állat má? :)
  • Kandurex
    #1173
    Nekem tetszik! :)
  • Cobra.
    #1172
    Nem rossz, csak szegény elfeknek miért van fél méteres fülük? Meg ez a kondenzcsík is érdekes ötlet.
  • NeoMaN
    #1171
    MÉG KÉPEK
  • NeoMaN
    #1170



    na bocs, mosmá befejezem, lehet zavar valakit, de kurvajóóók!
    :)
  • NeoMaN
    #1169
  • NeoMaN
    #1168
  • robotnyk
    #1167
    egy szó: álladék :)
  • NeoMaN
    #1166


    THNX Hardwired!
  • NeoMaN
    #1165
    Hero kondenzcsíkot húz magaután... :P
  • NeoMaN
    #1164
    HALLÓ-HALLÓ:





    BOCS A MODEMESEKTŐL...
  • Cobra.
    #1163
    Én H4-ezek
  • Nuki
    #1162
    alszotok vagy mivan? senki sincs itt? :)