14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • robotnyk
    #1562
    300 az rengeteg
  • Kandurex
    #1561
    760X300

    ez a maximális méret!
  • SLICK
    #1560
    a bannert miylen nagyra csináljam???
  • SLICK
    #1559
    lehet lemaradtam néhány dologról de a 4. képen az másik nép vagy az is nekropolis?
  • SLICK
    #1558
    a vár előtt olyan mintha Gyűrűk ura harc folyna :) mostmár mégjobban várom a gamet
  • b-type
    #1557
    bitang jó!
    jöjjön má'..:)
    ritkán akarok ennyire kiadni 10-12rugót :)))
  • Kandurex
    #1556
    Hölgyeim és uraim, íme, a hivalatos dobozkép

    (megerősítve)

  • Kandurex
    #1555
    Nah, 3 +1 vár meg van :)
  • SLICK
    #1554
    nah lassan ez is kész lesz már :) de várom... mellesleg a bannert elkészítem ha kell.
  • precision
    #1553
    a 2. jó :)
  • ReTeK
    #1552
    muris kép1 muris kép 2
  • Kandurex
    #1551
    #1546
  • Mayday
    #1550
    Van meg ilyen tobbi is?
  • Kandurex
    #1549

  • 3P
    #1548
    Nagyon szép képek. A teszt kitolás talán kimondatlanul is jelenti, hogy a full megjelenés is csúszni fog... :(
    Na mindegy inkább jöjjön picit késöbb de hibamentes(ebb)en... :)
  • Sheltem
    #1547
    ***Offtopic****

    Nem egészen Heroes5 höz tartozik,de Heroes témában egyedül ez a topic aktív, keresem a Heroes3 hoz a Heroes3 Chronicles 3 részét az 5ből kizárólag teljes verzióban(Clash of The Dragons,Warlords of Wasteland,Conquest of the underworld) A többi 2 megvan(Final Chapters, Master of elements).
    Mielőtt valaki letol, hogy ez nem warez topic etc. elmondom, hogy a Heroes3 Complete packot megvettem, de ezekhez boltban nem lehet hozzájutni sajnos sehol(!).Köszönöm a segítséget előre is.

  • Kandurex
    #1546

    Egy kis finomságot készítettem össze nektek:



    Fabrice Cabounet, a Heroes 5-öt fejlesztő cég frontembere bejelentést tett ma reggel, amely mindenképp örömteli. A francia úr elmondása szerint meghosszabbították a Heroes 5 bétatesztjeinek idejét, és lehetőség szerint még több embert szeretnének bevonni a csapatba. Ezzel egyidejűleg a nyílt béta sajnos csúszik, azonban az elmondások szerint ez nem okoz változást a megjelenés dátumát illetőleg, azaz két - három hónapon belül a boltokban a játék. Bizonyíték itt.

    Info:GS

    Ejj, valahogy óckodok ezektől az open beta test -ektől :(, inkább a full. És mit jelent az open beta? Kiadják mondjuk az első kampányt, vagy a másodikat? De kellemes hírként kezelendő, hisz nincs cáfolat a megjelenésről, se csúszás bejelentés ami pedig a PC game iparban megszokott.

    További nagyon finom art -ok találhatók a hivatalos lapon, úgy tűnik beérkezett az összes pályamű, menjetek szavazni! Nagyon jók is vannak közöttük! (9 lap van, valami 360 db arts munka, impresszív!)

    Viszont, ha igazán szájtáti dologkat akarsz látni, akkor ide fáradj el, kérem szépen ezektől a képektől én dobtam egy hátast! (ezek a lista vezetők)

    Banner update, valamint módosítottam a topik címét is, viszont még mindig keresünk aki csinálna valami szépet.

    Belinkelek párat:





    Tipp: Banner gyártáshoz fergetegesek a képek!
  • b-type
    #1545
    Rá kell állni a H3 taktikáira.
    Ha nem alkalmazod akkor sokat nehezíted a saját dolgodat.
    3P linkelte a hardwired-es Heroes fórumot, sok jót lehet ott olvasgatni, (bár én már régen nem írtam szvsz nagyot hígult már), de pl. most újra beleolvasgattam.
    ha belépsz a fórumba, akkor jelenleg a 2. oldalon van egy Heroes 3 tippek topic ott sok jó dolog van ( többek közt jó kezdések a Legnagyobb uralkodók-hoz, az egyik jó nehéz térképhez :) )
  • Kandurex
    #1544
    [vállatvon]

    A Doom3 -at megjelenés előtt is árulták már 20 dolcsi alatt :) Senkinek nem kell hinni, még a fejlesztőknek sem, csak a kiadónak.
  • Acidlich
    #1543
    Na de ennyiért???4 ropi kicsit kevésnek tünik egy uj játékért
  • Kandurex
    #1542
    Az idő pont még talán reális is lehet. Végeredményben a kiadó és a fejlesztőnek is érdeke minnél hamarabb a piacon tudni a játékot.
  • Acidlich
    #1541
    Olvastátok az amazon.com szerint február 28. jelenik meg a játék? Ez valami faszság lehet egyböl 60%al leértékelve 20 dollárért lehet megrendelni. Ennek kicsit lolszaga van...
  • Kandurex
    #1540
    Egyébként visszaolvasgatva az jöhetett le, hogy nyavjagok a játékkal kapcsolatban. Ami egyébként nem igaz, inkább csak nyafogok :)). Tény, hogy a Disciples és a IV. ehhez képest sétagalopp, elcsirkültem, de összeségében még minig ez a rész fog meg a legjobban. Mondjuk eddig a 'long live the Queen kampány tetszett a tovább vihető hős miatt és utána talán a zörgö :) hadtest 'a'la necro küldetés volt ami igazán bejött.

    Szóval panaszkodok, csalót kiabálok, de attól még ua. rajongó vagyok :)
  • 3P
    #1539
    Pár napig távol voltam a forumtól. Most picit meg vagyok lepődve az olvasottakon. A H3-at már "párszor" végig tóltam max nehézségen az összes kiegészítőjével együtt (Chronichles sorozatot is belértve, ami khm, hogy is mondjam a H3 sötét oldala, de hát valamiből anno a 3DO-nak is meg kellett élnie).
    Szóval én közel sem láttam ilyes fajta csalásokat. Ami viszont tény hogy a nehézség növelésével az arány fordul Te szinte minimumról startolsz az ellen meg egy szebb összegről (asszem 20k arany és egy halom nyersanyagból).

    Legnehezebb fokozatnál sok mulik azon, hogy milyen gyorsan fedezed fel a térképet. Agrassziven kell haladnod, s kellenek kis hero-k, amelyk gyűjtögetnek és derítenek. Sokszor a fő herom mögött is halad egy másik kis hero, aki csak gyüjtöget mögötte, így nem veszít lépéspontokat a nagy hősöm, hiába haladni kell... :)
    Ha pálya nyersanayag és pénz szegény, akkor a ládákból először inkább a mani kell, ha döl a lóvé és van bőven nyersanyag is, akkor jól jön az XP is, de csak az első néhány szinten.
    Nagyon fontos, hogy minden lényed hamar ki legyen fejlesztve, s mihamarabb legyen valahol Capitol-od. Csak ezt követően jöhetnek a sallang épületek és az upgrade-ek. Sok egység nagyon jó upgrade nélkül is, s ha később már felvet a lé ráérsz akkor upgradelni. Én nem szoktam nagyon kivásátrolnai alacsonyabb szintű egységeket, mert csak a manit viszik, s pénz később a fő egységek kivásárlásakor úgy is gyorsan fogy. Szóval megcsinálható a 3. rész is, igaz tényleg nehezebb, mint a 4. rész, de én talán emiatt szeretem. Sok múlik a tapasztalaton, de hidd el, hogy 2-3 kampány után már te is másként látod a világot. Ne add fel, mert a H3 megéri, hogy kiismerd, s utánna szórakoztatni fog a játék. Pesze oda kell figyelni a hős fejlesztésére, de csak olyan szinten, hogy ne menjen a játék rovására, de ezt már kitárgyaltuk.

    Ha végig tóltad a H3-akat és marad még benned egy kis kedv, akkor a neten, vagy a magyar Heroes of Might & Magic honalpon sok jó kampányt találsz, s köztük számos pályát magyarok készítettek teljesen magyarul, s lenddületes sztorival... :)
  • jazzy
    #1538
    Ilyenfajta csalas nincs a jatekban, egyszeruen impossiblen fordul a kocka, o kezd max nyersanyaggal es te kevessel. En mar vegigjaccottam az osszes kampanyt, erathia, armageddon, es shadowot is. Hidd el, mindet meg lehet nyerni. Sok sikert!
  • b-type
    #1537
    Ott a lényeg hogy pályától függ.
    Ha sok a tápoló örző lény (amit veszteség nélkül le lehet verni azon a szinten, akkor pénz.
    15K hamar elmegy ha az ember minden körben közelebb akar kerülni a max lénykinyeréshez, kell piacolni mégha pazarló is.
    van olyan custom map ahol a végcsata 2-3 lényen múlik max morál mellett.
    A ai lényhozamának a része az is hogy kapja a lényeket, nem kell begyűjtenie a külső lénytermelő helyekről hanem megkapja arra az egységére amelyikre akarja.
    maximál nehézségen meg hozzájön amit mondasz, a csávesz kap + pénzt, lóvét minden héten.
  • Rettenthető
    #1536
    Sztm az xp választása a pénzzel szembe ez adott. Egyértelműen a pályától függ, de ahol már nyitásnál 15K-d és 3 várad... ott nincs sok tanakodni való a dolgon. Persze ahány ember, annyi játékstílus. Én jobb szeretem, ha már harcok nélkül is van egy ~8. szintű hősöm.

    Egyébként ez a marha sok egység generálása az ellennek, ez úgy néz ki - amit Te nem láthatsz -, hogy először is rohadt nagy pénzmaggal indít, szal mondjuk 500K arany, a másik a várban a megvehető egységekhez (nem a garrison, hanem a kastély tartalmához) hozzá lehet adni időhöz kötve lényeket. Mint egy amolyan Time Events vagy mi. És lehet hogy csak egy vára van, de attól még lehet neki hetente +x angyala és egyebe. Ha úgy nézed, akkor ezt felfoghatod csalásnak, bár scenario pályán ilyen lehet neked is, szal ez inkább amolyan határozott támogatás :)

    Sztm nyugodtan belevághatsz az Armageddon's Blade-be, ha elakadsz, majd segítünk:)
  • b-type
    #1535
    látszik hogy az ember szeret tanácsokat osztani
    bocsesz érte :)
    De a gép sosem nyerhet végül, ez mindenhol igaz, és jó tudni.
    Vannak nagy térképkészítők, és nekik legendásan nehéz térképeik, ..ha azokat majd lehúzod akkor mindent be kell vetni, de végül mindig mindenhol te nyersz.
    Anno amikor a H2-öt kezdtem tök be voltam sértődve, az első térkép pont jó volt, a másodikon meg csatárláncba jöttek az ellenfél hősei és gyakták a váram, ami aztán persze el is bukott végül.
    Az volt az oka, hogy boklászgattam :) (pedig volt a közelben egy Warlock vár :))) )
  • b-type
    #1534
    gyors/lassú lényt úgy értem hogy gyors lényes seregnél (ált. erre törekszik mindenki) támadás érték után fut a védelemi érték, masszív de lassú lényeknél akit az ellen üt elsőnek ott pedig fordítva (feljáratot, portált védő sereg).
    Érdekes dolog a ládáknál a tapasztalat/arany választás is,...szvsz nem annyira egyértelmű a tapasztalat, illetve nem minden pályán, ha jobban járnál az arannyal akkor ne sajnáld, mivel egy-két hősre építed a térképtámadást, ezért a tapasztalati pontok a csatákból fognak jönni sokezrével, ha közel a szintlépés akkor ki lehet venni a tapasztalatot, egyébként én spec a kevés xp-t mindig aranyra váltom, vmit soxor a sokat is. :) (és mindig mindenkit meg kell támadni :) ) (de néha futni is kell :)) )
  • b-type
    #1533
    Nincs itt gond, menni fog.
    Annyi van csak hogy lazázni csak akkor lehet ha már tényleg uralod a pályát.
    Nagyon úgy kell fejleszteni a várad is, ha van külső piac akkor oda is mehet ácsorogni egy hős, és mindent úgy felhúzni hogy nyersanyaggal bírjad de a lehető leghamarabb legyen sok lényed.
    Ami bányát, főleg aranyat, az ellenféltől veszel el az dupla haszon. Olyan nagyon nem csal ám, tehát ha nincs keret rá, akkor nem tud lényt venni.
    Hogyha továbbvihető a hős, akkor maximál táp van, tehát ellent beszorítani az utcsó várba, eléállni nagy sereggel (amit mindig hetente felpótolni), és a főhőssel körbenyargalni minden táp helyen, mindent vele leverni szinthatárig, szal odafigyelve.
    Hamar rájössz (már rájöttél), ha pedig alkalmazod is, akkor már csak néha jönnek meglepetések, pl. portálon.. ilyesmi.
    Az tény hogy minden számít, gyors/lassú lény, jó várfejlesztés, jó hősfejlesztés, jó hősvásárlás, jó csata, jó foglalások,...minden fontos.
    :)) Egy kén-re ki kell számolni :)))


  • Kandurex
    #1532
    Nekem nem jöttek ilyen lazán, vagyis miután meglett a 1. vára, valahogy mindig csatolt a 2 angyalhoz még 3 angyalt, 20 - 30 lovast + 40 - 50 keresztest +a salángyék (pár száz bárdos, nyilas) mikor mit. Röhej, hogy szinte 3 körönként jöttek...nc...mondom, kiengedte a hőst és útközbe meg belevarázsolódtak az egységek :))

    Érdekes ez a nyomulás technika, végül is lehet az első - két hónapba, de onnan már vert eset, nem lehet iramot tartani a géppel, abból kell gazdálkodni amit ennyi idő alatt összelop, keres, nyer, gyárt az ember. És még így se biztos a nyerés, simán felülkerekedik a ...hm...már unom leírni a csalás szót..... szal felülkerekedik némi előnnyel, mondjuk annyival, hogy neki nem kell egy hetet várni, se pénzt költenie egységre. Szal, so - so most, hogy már az utolsó kampány jön és ezzel kitoltam a Heroes 3 -at, már komoly nehézségbe ütköztem :/ lehet, hogy mégegyszer előről kezdem, hogy csiszolódjon a technika, bár ki tudja mi lesz az V. -be, mindenesetre, úgy látszik, hogy még nem vagyok elég táp neki kezdeni az Armageddon's Blade -nek, vagy a Shadow Of Death -nek :(
  • Rettenthető
    #1531
    Ja, igen.
    De támadtak, de meghaltak akik jöttek, vagy feladták és később haltak meg, amikor ostobamód 2 angyallal 3 Cavalier-rel elindult az üresnek látszó várba...
  • Rettenthető
    #1530
    Mint ahogy b type free is mondja, van ahol nem lehet tökörészni és agresszívan kell játszani.
    Lehetne sorolni mien hibákat ejtettél, de mivel nem ismered ezt a játékot, így sztm ez inkább még a tapasztalatlanságodnak tudható be.

    Semmi különös taktikát nem igényel.
    Mindenekelőtt minden várban - párhuzamosan mindet fejlesztettem egyszerre - igyekeztem felhúzni a Városházát. Aztán az összes úttól legtávolabbiban felhúztam az Országházát. Azért abba, mert az csak egy irányból támadható.
    Azután a középső várban a lénytermelőket fejlesztettem, először alapszintűre, aztán a többi várba és csak után upgrade (kivétel vámpír termelő, azt amint lehet).
    Csicska hirók szélnek eresztve, hogy csipegessenek/felderítsenek, de a kincsesládákból mindet csak a fönök vett fel, és csak xp-s formában (mivel ezen a pályán nincsenek anyagi gondok). Így pikk-pakk mester bölcsesség, meg mester Föld Mágia és mivel Thant a főhíró, ezért a spec képességét maxosan ki lehetett használni... Aztán becsúszott még a Town Portál is - bár eddig itt mindig volt amikor játszottam, szal sztm kötelező varázslat, és azzal meg már közröhely összeszedni a heti termést a várakból, meg nyugodtabban lehet portyázni.
  • Kandurex
    #1529
    Végül is sikerült, de nyakam rá, ha nincs townportal varázslat nem tudom megcsinálni! Így, hogy lehetett ugrálni hatalmas segítség volt. Persze én is előről kezdtem. Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy ezt a pályát enélkül, hogyan lehet kifixálni.

    Ha nincs townportal akkor mi a gyógyír? Állítsak őrt? :/
  • b-type
    #1528
    Tény hogy agresszívan kell játszani a nehéz pályákon, ha nagyon bukónak néz ki, akkor kell nagyot nyelni és újra kezdeni az egészet. :)
    Volt már ilyen mással is, nem éri meg idegeskedni, újra kell kezdeni és minden körben kihasználni amit lehet.
    Nekem is volt már olyan érzésem, hogy mázlim volt (a H2 gold-tól végigvittem már az összes kampányt, a H3 Master of the elements-et kivéve, azt majd most fogom), pedig jól nyomtam, jól támadtam, és volt necces csata.
    Sztem csak az lehet hogy 'ellazáztázál' egy olyan térképen ahol nyomulni kell. :)
  • Kandurex
    #1527
    Hmm, és mi volt a taktika?

    Impresszíven áll a mentésed!

    Amúgy neked nem támadtak be középről? Engem folyamatosan szívattak.
  • Rettenthető
    #1526
    Sztm egyszerűen annyi van, hogy Te nem a H3 játékstílusához szoktál és a H4-hez képest neked nehéznek hat.
    Ez a 3. hó 3. nap állása
    Persze nem a Tiedből kezdve, hanem restart. Nem valami nagy mentés és 2-vel kevesebb várad van, de legalább nem 3 Ghost Dragon alkotja a sereged, a Necro várak is fel vannak fejlesztve és egy Magic arrow-nál többet tudsz varázsolni.
    Nem tom, hogy a pálya sajátossága-e, vagy egyszerűen mák, de van town portálod is.
    Thant a főhíró, a többiek portásnak való küldöncök.
  • Kandurex
    #1525
    Hmm.. , ...vazz... akkor lehet, hogy én csirkültem el, de ez a küldetés...szal, remélem ilyenek azért nem nagyon lesznek az V. -ben, ez szerintem már túl megy a játék élvezhetőségén és helyette, brutális számításokkal végzett tervek, fanatizmus szükséges.... egyszerűen nem érdemes kincsek után kutatni, vagy felfedezni a térképet, mert rögtön veszítesz, ha még se, akkor csalással nyer, játszani szeretnék, nem a fejemet a falba verni.
  • Rettenthető
    #1524
    Azért már jómagam is számtalanszor végigvittem az alapjátékot és a küldetéseit a H3-nak. És én még nem is vagyok jó stratéga...
    Az Armageddon's Blade-ről már jobb nem is beszélni, az alapból eléggé brutális és lám mennyien végigvitték ennek ellenére is. Egyébként a Dragon Slayer az egyik kedvenc kampányom.
    Mondjuk a 3-hoz képest, sztm a 4 kacagságosan könnyű.
    A mentést lehúztam, megnézem (én is), de mint mondtam, az alapjáték az csak tutorial :)
  • Kandurex
    #1523
    Itt egy mentés (save as)

    Abszolute előny, és az undormány csalásával.... próbáljátok ki.

    (Alapjáték, updatelve a magyarítással)

    Szerintem azért nem megoldható, mert nem enged megfelelő csapat összevonást. Azaz hiába vonom össze a csapatok, azonnal megjelenik az üresen hagyott váraknál és visszafoglal. Ha kitámadok, rögtön 2 - 3X akkora erőket állít fel... neki könnyű,, hisz ki enged egy hőst üresen, aztán a semmiből többszázas lovas - angyalos sereg képződik :(