14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • NeoMaN
    #4211
    Sarkított, de abban igaza van sztem, hogy a HOMM3 kurvasoxor becsalt olyan módon, hogy akkora sereg jött rád ami elképzelhetetlen volt. Legalábbis nekem gúvadt a szemem párszor, és olyankor dühömben azonnal ALT+F4 volt. :)))
    Vagy lámultam? :P

    Kandur!!! Kösz a Heaven linket kurvajó! Mégy egy pár óra game.. :P
    nyammmm
  • NeoMaN
    #4210
    :))))))))))))))
  • Kandurex
    #4209
    Én még nem is láttam annyit együtt

  • Rettenthető
    #4208
    Nem azért, de jómagam is végigjátszottam párszor a (H3) játék minden nyüves map-ját, igaz nem mindet impossible fokozaton, de hogy a 2. héten soha nem jött semelyik hős 4000 arkangyallal, az biztos, mint a halál.
    Ellenben a letölthető mapok között volt ilyen... nem ilyennel kevered véletlenül?
  • Kandurex
    #4207
    Akkor még egyszerűbb!
  • precision
    #4206
    én csak simán a data könyvtárba raktam a rarban lévő maps mappát, és nálam így is működik... :)
  • mainruler
    #4205
    *ásít*
  • mainruler
    #4204
    Hát erre most mit írjak, ismét az derült ki, hogy nagyon felszinesen ismered a teljes sorozatot illetően... :)
    Néha erős túlézásba is esel: " olykor a gép a második héten 4000-es arkangyal sereggel jött ellenem" azért ezekkel hiteltelenné teszed magad.


    1. Személyeskedés. Fejezd be.

    2. Nem barátom, ez az amiatt nem szerettem a 3. részt. Többek közt. Nem érdekel mit hiszel. Tényeket közlök. Miért tennék másképp? Ugyan mi okom lenne, hogy teljesen idokolatlanul fikázzam az egyik kedvenc játékom?!
    Gondolokozz el egy kicsit. ;)

    Ezt ugye nem mondod komolyan? :) A Heroes nam az a játék amit "érezni" kell, hanem ez az a játék, amit tanulni kell! S ha hiszed, ha nem, pont az teszi jóvá ezeket a játékokat, ha kiismered, megtanulod a lehetőségek által felkínált trükköket.

    Látom durván nem érted. Továbbra is játéktechnikai kérdéseket feszegetsz. A hangulatnak és a játék technikai részének semmi köze egymáshoz. Olvasd át még egyszer. Kérlek légy különös tekintettel a #4167 utolsó mondatára. Köszönöm.
  • Kandurex
    #4203
    Közérdekű közlemény következik:

    A #4179 hozzászólásban említett +Haven custom map működése:

    Nem egyszerűen fogod és bemásolod a játék főkönyvtárába, hanem az 519 megás data (pak) file -t kell megnyitni és abba bemásolni.

    Ajánlott célszerszám: Windows Commander

    Közérdekű közleményt láthatták.
  • j0nNyKa
    #4202
    megintcsak nem ertetted meg amit irtam, nem te allitottal iet, hanem balty... olvasd el figyelmesen a hszeket :]]
  • b-type
    #4201
    bezony, viszont legalább nem lehetett visszavásárolni
    a falra tudtam mászni mikor levertem egy erős ai-t és ha beadta akkor az ai visszavásárolta.
  • Acidlich
    #4200
    a shift nem mukodott?:)
  • b-type
    #4199
    Egy mukkal sem állítottam hogy nagyobb kihívás lenne a H2 mint a H3 (na nézd még a végén lesz egy H2 vs. H3 :))) )
    lásd pl. #4149
    Amit állítottam hogy hangulatilag nekem jobban bejött a H2, ez meg mivel saját elbírálás alá esik, így kikezdhetetlen :).

  • 3P
    #4198
    Hát a 2 sem vol "eredeti" ötlet. Ott is a szám a címében, ami bizonyítja ezt. Sőt az 1 sem volt eredeti ötlet. Annak birtokosa a Kings Bounty...
  • 3P
    #4197
    Tényleg így van, az AI nem igazán javult a nehézségtől. A H5-től pont azt várnám, hogy az AI is fejlődjön, de majd kiderül, hogy mi lesz a valóság.
    A H4 esetén a nehézség állításnak volt még egy hátul ütője, mégpedig, hogy a szabad lények nagysága és napi populációja is változott a nehézségi szintől, így a legnehezebb fokozotaon az ellenfél sokszor ki sem tudott mozdulni a várából, iletve annak közvetlen környékéről. A H3 esetén szerencsére nem így volt, ott azért már 200%-on meg kellett küzdeni néha a sikerért, de ott sem volt agyafurt AI, csupán túlerő.

    A H4-ben viszont ötletes változtatás volt, hogy az egységeknek is volt mozgás pontja, így a kiszállítási lánc lehetősége megszünt. Kár, hogy az 5. részben ez ismét visszabutult.
  • balty
    #4196
    2 egy eredeti ötlet volt a 3 már csak másolat. A 2 előszörre kihívás volt, hisz egyedi volt a 3 nem sok újat hozott, és nem sokkal több kihívást.
  • GothiK Aesh
    #4195
    Én a heroes V magas gépigényével nem szimpatizálok mert ezzel bizony sok fan kiesik, kell még egy kis balance a népek között meg panelújitás és egy kis összetetség kombinálhatóság taktikázhatóság és akkor bezony hajnalokig heroes a haverokkal 1 perces körlimittel ( de hiányzik :( )
  • j0nNyKa
    #4194
    nem az ai buta, hanem aki szerint a 2 nagyobb kihivas, es jobb, mint a 3
  • balty
    #4193
    Viszont a 2-ben, még minden pálya újnak hatott, más volt mint az előző, a 3-ba meg elég egy síkúak voltak a küldetések. Ha jól emlékszem a küldetés úgy nézett ki, hogy 2 fajjal kellett játszani. Egyikkel és másikkal is 3-4 pályát le kellett játszani és a végén eldönthetted melyik fajjal fejezed be az adott küldetés sorozatot.
    Kb.2* kellett letolni ugyan azt a pályát csak más fajjal.
  • b-type
    #4192
    áá buta az max nehézségen is, a nehézség nehézségét nem az adja hogy jobban taktikázik, hanem hogy agresszívabb, nagyobb előnnyel, míg te nagyobb hátránnyal indulsz.
    Végül is lehet mondani hogy képes meglepni a HoMM AI-e, de azt nem mondanám hogy okos...azt akkor mondanám ha 'tanuló' ai lenne :))
    Ha max-ra húzod a nehézséget, akkor élni kell az összes olyan kis 'csalással' ami jellemző volt a H3-ra, hősválasztás (ha lehet), láncoshősök, esetleges ai lehalt hősök visszavásárlása..stb.
    De szvsz nagyon jó térképnek kell lennie ahol már kihívás az ai.
  • jazzy
    #4191
    Egyebkent a 2 inkabb kiegyenlitetlenebb volt, es az volt a nagy hibaja hogy nem lehetett az osszerakott egysegeket szetszedni:(
  • jazzy
    #4190
    hardtol folfele szallitotta az ai, a normal is neha, es ezt akarhogy szamolom, 60%-ban igenis szallitott az ai lenyeket. Egyebkent a kiegyenlitetlen varakrol annyit, hogy nekem 4 kulonbozo var is volt kedvencem, es mindegyikkel tudtam nyerni expert gep ellen. Amik nekem nem voltak, az volt jonnykanak kedvence, es o is nyert expert ellen. Az mar 6 var, a maradek 2 kicsit gyengebb volt, de jo taktikaval azokkal is siman lehetett nyerni.
  • balty
    #4189
    Ez nem igaz én nem easy játszotam, hanem a légyszi ne bánts fokozaton:).
    Bárki bármit mond a 2 volt a király.
  • j0nNyKa
    #4188
    easyn igen. buta.
  • jazzy
    #4187
    " Süt az üresség mindenből, a menükből, a sztoriból, mindenből" En nem ismerem a reszletes sztorit, megosztod velem?
  • balty
    #4186
    A 2. rész volt a legjobb. A 3 túl vontatot, unalmas volt és nem sok újat hozott. Kicsit röhejes mikor már nyert partid van, és a térképen vadászol, hogy hol van még 1 vár, vagy rosszabb esetben 1 bánya. Túl sok a vár, így mindegyik pálya egy örökkévalóság. Kihívás legtöbbször csak az elején van, mikor próbálod a területet felderíteni és bányákat foglalni.
  • Rettenthető
    #4185
    Nekem csak az fáj állandóan, hogy ami 3D az W3, meg Wow. :-/
    Nem a Blizzard szarta a 3D-t.
    A grafika meg azért ilyen kocka - w3-ban is meg itt is - hogy ezeken a szar gépeken elfusson...
  • j0nNyKa
    #4184
    de amugy tenyleg nagyon nagy butasagokat beszelsz, lassan abbahagyhatnad. te igy latod a dolgokat, senki mas, ez van, de ezt ne itt a forumon tedd
  • 3P
    #4183
    Hát erre most mit írjak, ismét az derült ki, hogy nagyon felszinesen ismered a teljes sorozatot illetően... :)
    Néha erős túlézásba is esel: " olykor a gép a második héten 4000-es arkangyal sereggel jött ellenem" azért ezekkel hiteltelenné teszed magad.

    "Süt az üresség mindenből, a menükből, a sztoriból, mindenből. Csak rá kell nézni."

    A H5 sztoriját meg nem tudom miként tudtad a demó alapján megítélni, felszines ismeretek szivárogtak csak ki, ebből következtetni... A 3. részt sem a szövevényes sok infós sztori jellemezte, mégis jó játék volt. Írogatsz, hogy mennyivel jobbak voltak a régi mappok. Ezt megint hogy vontad le? A demo csak a töredéke a teljesnek... :)

    "Ez nem olyan dolog, amit meg lehet magyarázni technikai részletekkel, bonyolult vitákkal a skillrenszert illetően, stb (mivel semmi köze semmilyen játéktechnikai dologhoz). Egyszerűen vagy érzed, vagy nem"

    Ezt ugye nem mondod komolyan? :) A Heroes nam az a játék amit "érezni" kell, hanem ez az a játék, amit tanulni kell! S ha hiszed, ha nem, pont az teszi jóvá ezeket a játékokat, ha kiismered, megtanulod a lehetőségek által felkínált trükköket.

    S ráadásul egy apróság még. A 4. részre írod, hogy kiegyensúlyozott, illetve a 3. résztől kiegyensúlyozottabb. Ne haragudj, de ez már tényleg elképesztő hülyeség! :) Sajnos a 3. rész sem a legtökéleteseb a kiegyensúlyozás területén, de a 4. ebből a szempontból nagyon gyenge lett (sok minden másban viszont nagyon is jó). De nem akarok itt egy H3 vs. H4 vitát szítani, így nem folytatom.
  • b-type
    #4182
    Hát ez megint a H3 vs. H4 vita.
    "..Na mindegy, nem akarok én vitázni de imho heroes3at kicsinyíteni a heroes4 javára olyan mintha trabantból fikázol egy mercit kb"
    Akkor ezt a mondatodat miért is lőted el?
    A láncban szállító hősök és a town portál miért is taktika?
    ezt csinálta mindenki, ennek semmi köze sincs a taktikához, főleg az ai ellen, mivel az 90%-ban nem csinálta.
  • Ranger23
    #4181
    Telepítésnél kiirja hogy
    c:\...\locals...\temp\pftb90.tmp\Disk1\data2.cab adathiba (CRC)
    Mi a fene miatt van ez?
  • Ranger23
    #4180
    Letöltöttem 2 helyről is és CRC hiba!
    Mi miatt van ez?
  • Kandurex
    #4179
    Legyen már egy kis más is:

    Ezt letöltve, csomagolva a megfelelő helyre Haven -el is tolhatjátok a custom mapon!
  • NeoMaN
    #4178
    Ja, a kifogásolt történethez pedig csak ennyit: én k*ra nem vagyok jó angolos, szinte a press fire to starton kívűl semmit nem értek, úgyhogy nekem tök8 a történet.
    Homm2, Homm3 -őt se tudtam miről szól, amíg utána nem olvastam valahol, és mégis nagyszerűeket játszottam velük.
  • NeoMaN
    #4177
    Én csak koca HOMM-os vagyok, de a Quake után tutira ezekkel játszottam a legtöbbet. És ezek alapján (pedig megpróbáltam 10-15x is esélyt adni neki) a HOMM4-re tudom azt mondani hogy kaki. Mind kinézetében (hülye scrollozó ablak), mind animációsjában (a csaták animációja egyszerűen röhejes), mind koncepciójában (harcoló isten szintű hősök LOL). Sokszor adtam neki esélyt, mert reméltem, hogy van benne valami ami mégiscsak megfog. Hát sajnos nem volt, és ezt őszintén sajnálom. Sosem felejtem el amikor előszőr megláttam, szinte mellbevágóan lohasztó élmény volt látványügyileg.
    Ennek ellenére lehet, hogy egy tényleg egy fantasztikus game volt, de a silány körítés nálam megölte.

    HOMM V már eleve úgy indult nálam, hogy hidegrázás-libabőr. :))))))
    Játszva a bétával, a demóval, jópárat duelezve pedig szinte bizonyos, hogy megkaptam amire vártam: HOMM3 mai graffal. Ez nekem tökéletesen elég.
    (jöhetne egy Tie Fighter is így :D)
  • mainruler
    #4176
    Hidd el, nagyon sokat játszottam vele. :)
  • mainruler
    #4175
    Igen ez érthető is lenne, az egyszerűbb, könnyebb, "hülyébb" út mindig jövedelmezőbb. Viszont megmondta nem is egy játékkészítő a nagy öregek közül, hogy mivel a játékok értelemszerűen bizonyos (ált. fiatal vagy fiatalos mentalitású) korosztályokat vonzanak, a jó játékkészítő arra is gondol, hogy fejlessze azokat, akik megveszik a játékát. Nem elég vizuálisan nagyot alkotni, mert igenis bele kell préselni a játékba a gondolatiságot, a látőkör szélesítésének igényét, filozófiát, észt is. Ez valamilyen szinten emberi kötelesség és a jó játékkészítő számára belső késztetés is.
    Én nem állítom, hogy korunk játékkészítői felelőtlen módon elhagyták ezt, de mivel a piac kíméletlen és az egy-egy projektre szánható idő lerövidült 4-5 évről 1-2(-3) évre, a kidolgozott héjjal és kongó belsővel boltokba kerülő játékok még mindig jobb kombinációt adnak, mint fordítva. Hogy ez miért van így (hogy miért ér többet manapság a látvány az észnél), az világunk tragédiája, de ez már más kérdés.
  • mainruler
    #4174
    Igen ez érthető is lenne, az egyszerűbb, könnyebb, "hülyébb" út mindig jövedelmezőbb. Viszont megmondta nem is egy játékkészítő a nagy öregek közül, hogy mivel a játékok értelemszerűen bizonyos (ált. fiatal vagy fiatalos mentalitású) korosztályokat vonzanak, a jó játékkészítő arra is gondol, hogy fejlessze azokat, akik megveszik a játékát. Nem elég vizuálisan nagyot alkotni, mert igenis bele kell préselni a játékba a gondolatiságot, a látőkör szélesítésének igényét, filozófiát, észt is. Ez valamilyen szinten emberi kötelesség és a jó játékkészítő számára belső késztetés is.
    Én nem állítom, hogy korunk játékkészítői felelőtlen módon elhagyták ezt, de mivel a piac kíméletlen és az egy-egy projektre szánható idő lerövidült 4-5 évről 1-2(-3) évre, a kidolgozott héjjal és kongó belsővel boltokba kerülő játékok még mindig jobb kombinációt adnak, mint fordítva. Hogy ez miért van így (hogy miért ér többet manapság a látvány az észnél), az világunk tragédiája, de ez már más kérdés.
  • Sheltem
    #4173
    Na mind1 , peace , ne vitázzunk hanem játsszunk.
  • Sheltem
    #4172
    "Ugyanakkor játszani soha nem szerettem vele, mert átgondoloatlan és kiegyensúlyozatlan volt (várak)"

    Ilyet írni a 3. részre...látom nagyon "sokat" játszthattál vele

    "(lényekért körút minden héten...irracionális). "

    1. Town portal
    2. "szállító hősök logisticssel" -> taktika

    Na mindegy, nem akarok én vitázni de imho heroes3at kicsinyíteni a heroes4 javára olyan mintha trabantból fikázol egy mercit kb.