14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • mainruler
    #4171
    Tragikus, de nem abben van a nagyobb lé. Ebben van egyedül lé...
    És, ha meg akarsz maradni a piacon, akkor idomulnod kell. Ha meg már felvásárolt vagy az Ubisoft vagy az EA, akkor meg amúgy is ezt erőltetik rád...
  • Picibmx
    #4170
    Fú de várom már ezt a game-t.
  • b-type
    #4169
    "..Most lehet anyázni, hogy konzervatív, begyöpösödött f*sz vagyok. :D"

    sztem nem, elég korrekt dolgokat írsz, bár a jelzőid túlzóak voltak szvsz.
    Nem lehet egyedi igényeknek megfelelni már, és ha erre van igény akkor ezt csinálják, mert a H4-et, annak ellenére hogy sokan nem, mégis bukásként könyvelték el.
  • mainruler
    #4168
    Annyit még hozzátennék a grafikával kapcsolatban, hogy a karakterek kinézetével és a 14 éveseknek szánt grafika megjegyzéssel csak annyit akartam mondani, hogy nem tetszik az a művészi út, amit napjaink játékaiban alkalmaznak. A karakterek elnagyoltak (végtagok-test aránya, kinézete), az egész túl színes, eklektikus, olyan, mintha egy goa buliba tévedtem volna. :) Nem a realisztikus ábrázolás elhagyásával kell fantasy fílinget teremteni, hanem a történettel, zenékkel, egyéb apróságokkal. Ez olybá tűnik kezd eltolódnmi manapság és ez nem tetszik, ennyi. Könnyű, rózsaszín, habkönnyű, színes szálldosás. NEM.
    Most lehet anyázni, hogy konzervatív, begyöpösödött f*sz vagyok. :D
  • mainruler
    #4167
    Igen, egy játék megítélése durván nézőpont kérdése. De ki állította az ellenkezőjét. Elmondtam, mi a véleményem a játékról, mert a nagy videokártya topicban furcsán hatott volna... :)
    Nekem ez a véleményem róla. Hát kábé ennyi. :)

    Egyébként érdekes a H3, mivel szerintem is a legszebb, leghangulatosabb, abban tervezek pályát és olykor annak a zenéjére lájtolok egyet vagy alszom el. Ugyanakkor játszani soha nem szerettem vele, mert átgondoloatlan és kiegyensúlyozatlan volt (várak), olykor a gép a második héten 4000-es arkangyal sereggel jött ellenem, egyéb "apró" hülyeségek, bosszantó nyűgök (lényekért körút minden héten...irracionális). A negyedik rész tökéletes játékmenetet hozott (látszik, hogy arra még volt idejük) viszont...hát izé..."érdekes" grafikai megvalósítást is, kevés muzzzikot is, azaz hangulatban elvileg simán alúlmúlta a hármat. Viszont a kiegyensúlyozott várak, tökéletes játékmenet és egyes kampányok története (Half-Dead kampány sztorija egyszerűen überelhetetlen) simán kárpótolt az elvesztett hangulatért. Mondjuk úgy, hogy a negyedik rész realista megközelítést alkalmazott, érződött a háttérben a megfontoltság, a három viszont kielégítette (és ki is elégíti a mai napig is) az összes csöpögős, szirupos high-fantasy igényemet.
    A hármat nézni jó, a néggyel meg játszani remek. :D
    A gondom az, hogy a H5 ugyanolyan nekem, mint napjaink többi játéka: Csodálatos cukormáz, alatta viszont kongó üresség. Süt az üresség mindenből, a menükből, a sztoriból, mindenből. Csak rá kell nézni. Ez nem olyan dolog, amit meg lehet magyarázni technikai részletekkel, bonyolult vitákkal a skillrenszert illetően, stb (mivel semmi köze semmilyen játéktechnikai dologhoz). Egyszerűen vagy érzed, vagy nem (Milyen dolog már az, hogy a rajongókat kérik fel arra, hogy sztorit/előéletet írjanak a hősőknek?!).
    Ez nyilván abból ered, hogy van-e igényed a gondolati tartalomra vagy csak egy nagyon jót akarsz-e játszani...utóbbi esetben minden amit mondtam, értelemszerűen értelmét veszti. :)
  • NeoMaN
    #4166
    Egyetértek.
    Monnyuk nálam simán TOP 1 a HOMM V. sírok a gyönyörtől mikor ránézek, van hogy csak zoomolgatok-forgatgatok csak úgy...
    A vár és a lények kinézetét meg majd megtanuljuk soktíz játékóra után. Ha nem, na akkor van a gond. Kellene egy 2D-3D kapcsoló a gameba, mint a kyodai mahjonggnál. :)))
  • mainruler
    #4165
    *ásít*
  • Shaman
    #4164
    én ezt a sorozatot annó az MM 6-al kezdtem,s nekem az nagyon bejött a késöbbi részek,már kevésbé....
  • 3P
    #4163
    Na jah! A remény hal meg utoljára...
  • 3P
    #4162
    Áááá! Megérdemlem a keresztre feszítést. :) A Civ4 tényleg méltó folytatás.
  • Shiwo
    #4161
    haverom már várja a WoG-ot a H5-höz...
  • dr Kotász
    #4160
    100%-ig egyetértek.
  • Magic Boy
    #4159
    Azért én várom a X-et hátha újra toprahozza a kieadó és a készítők ezt a sorozatot is!
  • dr Kotász
    #4158
    Azért a Civ4 méltó ellenfél. Ha olyan jó folytatás lesz a H5 is, nem lesz gond.
  • Sheltem
    #4157
    Dark messiah is q2/2006, nem lennék meglepve ha egyszerre jönne ki a heroes5el.
  • donpedro
    #4156
    "Azért a heroes sorozat messzemenőleg jobb irányba halad, mint a "nagy" rpg testvér."

    Látva az új Dark Messiah of Might and Magic-et, az a gyanúm, hogy általában rossz irányba halad az RPG-k fejlesztése, csupa akciójátékot adnak ki újabban, RPG elemekkel díszítve. Valszeg ebben van a nagyobb lé. (A Fable is, az Oblivion is egyaránt a harcokra lett kihegyezve, bár mindkettőt jó játéknak tartom, de szvsz egyik sem kimondottan RPG. Jóval nehezebb "szerepet játszani", mint az elődökben.)

    Persze ez is szubjektív vélemény, meg ez nem is ide tartozik.
  • 3P
    #4155
    Hát akkor én sem maradhatok ki. az én gépemen is fent van megjelenésük óta folyamatosan a 3. és 4. rész és kiegészítőik is. Hiába kell a változatosság... :)
    Egyszerűen megunhatatlanok, főleg ha a jobbnál-jobb mapokat nézzük, amiket rajongók készítenek hozzájuk.
  • 3P
    #4154
    Ez sajnos így van. Emiatt féltem az új H5-től is. De ha még messzebb nézünk, akkor láthatjuk, hogy sok legendás régi játéknak nagyon gyengére sikerednek a mai folytatásai. Sokat egyszerűsítenek a játékmenetükben (lásd Settlers 5), vagy épp a lényegét alakítják át (lásd Commandos). A H5 megjelenése előtt én is az egyszerűsítéstől tartottam, de a demókat látva szerencsére alaptanul. Így összességében szerintem az egyik legjobb, ha nem a legjobb folytatás a nagysorozatok mostanában megjelent új részeik közül.
  • donpedro
    #4153
    Ne aggódj, az én gépemen is fent van mind a H3, mind a H4 :) Már csak azért is, mert a barátnőm szinte kizárólag csak ezzel a kettővel hajlandó játszani, bár kb. fél év H4 kellett ahhoz, hogy ő is a 4. részt tartsa jobbnak. Egy a lényeg, a látvány megítélése szubjektív, de eddig mindegyik új Heroes résznek sikerült elérni, hogy azt mondjam rá: wow! :) Sztem ez a lényeg.
  • Sheltem
    #4152
    Egyébként akik ismerik magát a "might and magic" sorozatot is pcn(gondolom rengetegen vannak) azok tudják, hogy összetehetjük a kezünket a heroesal.
    Hiszen ott mi volt a trend?

    Might and magic 3 - a maga korában szuper, a legnagyobb, legösszetettebb rendszerü -> mai szemmel / géppel nézve élvezhetetlen már
    Might and magic 4-5 - az abszolút top -> mai szemmel nézve a grafika kifogásolható a dájrekt3dhez szokott szemnek, azonban mind történetileg,mind összetettségében a 9 részből messze a legjobb
    Might and magic 6 -> húzom a szám de végigjátszom kategória(egyszer végigjátszható ellentétben a 4-5el amit mai napig elővesz az ember)
    Might and magic 7 -> kb a 6os de felesleges újítások összességében nincs meg a 6odik rész színvonala
    Might and magic 8 -> Kijavították a 7 hibáit és rátettek a 6. részre egy lapáttal, az "új" részek közül(6-9) a legjobb.
    Might and magic 9 -> Mi ez a lószar???
    Kb így lehetne összefoglalni
    Azért a heroes sorozat messzemenőleg jobb irányba halad, mint a "nagy" rpg testvér.
    (ez az összehasonlítás erősen szubjektív volt)
  • 3P
    #4151
    Attól eltekintve, hogy nekem hangyányit jobban tetszik a 3. rész sok területen nagyon jó, sőt jobb volt a 4. rész megoldásai a 3. részétől. Hú de eretnek gondolatok, fúj! :). Nagyon tetszett az 5. rész mágia rendszere, tetszett, hogy a skill rendszere összetettebb lett a 3. résztől, s megjelentek a kombo skillek. Volt több jó mágia is, de sorolhatnám, ami a 4. részben jobban tetszett. Ami kevésbé, annak jó része az 5. részre tovább javult, vagy "visszaváltozott". Szóval a 4. részben nem igazán jött be számomra az upgrade hiánya, de ha ezt nézem, akkor talán a 2. rész ebből az etalon, ahol van aminek nem volt, de van aminek 2 upgrade szinje is volt az alapon kivül (pl. Black Dragon). Érdekes újjítás volt az eltérő vár fejlesztés is, de bosszúságot is okozott, ha épp nem úgy volt fejlesztve az elfoglalt vár, ahogy nekem tetszett volna. A csata rendszere is érdekes volt, de nehéz volt néha követni a sorrendet, azaz hogy épp ki fog következni.
    S talán az aktív hős szerepe volt a legnagyobb viták alapja. Ennek millió pártolója, s legalább annyi ellenzője volt. Személy szerint én sem kedveltem, de volt annak is egy szolid bája. Összességében örülök, hogy ebből a szempontból csökkent a hős szerepe.
    A H5 újjításai, visszatérései mint írtam volt fentebb pont ezeken javított, azaz visszatért az upgrade, a skill rendszer tovább erősödött az abilityk megjelenésével, de hogy miként is fog ez funkcionálni azt sokára fogjuk objektíven látni. A hős szerpe korlátozódott, picit több, mint a 3. rész, de kevesebb mint a 4. rész, szerintem pont optimális, de ez persze csak az én véleményem. A mágia rendszere így elsőre sokat egyszerüsödött, amit az abiltykkel kívánnak pótolni ahogy látjuk, mindegy a kedvenceim vissza térnek részről-részre...
    A kiegyensúlyozásról még korai lenne nyilatkozni, s talán pont ez volt a 3. rész erősége (bár ott is voltak gyenge várak), de a 4. rész szerintem sajnos nagy kiegyensúlyozattlanságokat tartalmazott, főleg, ha a túlzottan is hős központú játékképét nézzük, illetve a hősök közötti különbségeket.

    Összegezve nekem nagyon tetszett a 3. rész, de a 4. sok mindenben javított, azonban volt 1-2 dolog, amiben rosszabb lett véleményem szerint a 3., vagy a még korábbi részektől. Az 5. részben azt látom, hogy a számomra a 4. részben kevéssé tetsző megoldásokat alakították át, vagy hoztak vbissza valamely korábbi rész megoldásait. Én minden esélyt megadok arra, hogy az 5. rész új etalonná válhat a Heroes palettáján, de addig még sokat kell bizonyítania... :)
  • Shaman
    #4150
    Én szeretem,bár nincs mindig a gépemen,de egy tipik olyan játék,amit bármikor elő lehet venni,ha unatkozol,összebelhéztál asszonnyal,nincs kedved semmivel se játszani,stbi.
  • b-type
    #4149
    nálam hangulatban a H2 visz mindent, mondhatnám a H1-et is, de azzal sokkal kevesebbet játszottam mint a H2-vel.
    Nekem nagyon bejöttek az ott megrajzolt karakterek...A H3 grafja már nekem sem hiányzik, néha nem volt kedvem lemenni a föld alá. Viszont a H2-t bármikor, és sztem 10év múlva is örömmel játszom.
    A H3 jóval kidolgozottam volt mint a H2, de hangulatban nálam kevesebb, a H4 pedig még jobban kidolgozottam volt mint a H3, de hangulatban még kevesebbet hoz,
    hozteszem nekem is jobban bejött a H4 mint az alap H3, és csak WoG-l jobb a H3 mint a H4 egy kicsivel :)
    A H5 pedig tényleg egy teljesen más Heroes of Might and Magic mint ami a sorozat elején volt.
  • Sheltem
    #4148
    Nana itt nem emlékekről van szó.

    Akik a heroes3at szeretik azoknak szerintem mindig a gépén van(nekem windows install után is alapvető, hogy felrakom a completet),a másik nem is szabadna, hogy 2d-s legyen a heroes5 ez így lesz jó ahogy van.
    A 2d fanok sem várják, hogy az új játékok visszakanyarodjanak a 2dhez ez ma már nem perspektíva a 7800gt kategóriájú videókártyák korában.
  • 3P
    #4147
    Persze. El lehet érni, csupán a H3 ban belépve is a rutinos játékos egy pilantás alatt felmérte a vár állagát... :) Mégegyszer! Nem rosz ez a H5 megoldása más a koncepció, s el kell fogadni.
  • 3P
    #4146
    Ez sajnos tényleg így van.
  • donpedro
    #4145
    Fura, hogy sokaknak a várral van gondjuk, szerintem pont az lett egészen fantasztikus, az áttekinthetőség sem kellemetlen, hisz minden elérhető a menükből is, legalábbis én azt használom. Minden új részt meg kellett szokni ahhoz, hogy megszeressük (a H4-et túl sokáig kellett szokni, szvsz ezért nem tudott annyira népszerűvé válni). Majd ezt is megszokja mindenki, és nem lesz semmi probléma.
  • donpedro
    #4144
    2d/3d vitával kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy az idő megszépíti az emlékeket, én a napokban újra megnéztem a H3-at, és már egyáltalán nem találom annyira szépnek, mint akkoriban. Ráadásul az új részt nehezen lehetett volna 2D-sen kiadni, mert akkor lényegében csak a H3 kiegészítő lemezét kaptuk volna, néhány kisebb újítással...
  • 3P
    #4143
    Ezzel teljes mértékben egyet értek. Nagyon jó jelző ez az 5. rész grafikai megjelenítésére, hogy más.
    A vár belseje azonban számomra is kényes téma, mert a funkcionális áttekinthetősége nekem is jobban tetszett a 3. résznek, s így a 3. részé jobban tetszett, mint megoldás. Ezt azonban nem a 3D hibájának tekintem, hanem egyszerűen az 5. részben egy ilyen megjelenítést álmodtak meg a tisztelt fejlesztők. Ezt maximum elfogadhatom.
    A lények ábrázolás módjában is van olyan, ami 3. részben jobban tetszett, van ami az 5.-ben. Igazából itt sem a technikai korlátot látok, mint akadályt, hanem más művészeti jegyek rejlenek a 2 különböző részben. Összességében azonban nagyon is elégedett vagyok az egységek grafikájával, illetvge részletgazdagságával is.

    Szóval a vitának helye van. Megalpozott kritikákra mindig is szükség van, s jó is, ha vannak pártolói a vita mindkettő (vagy több) oldalának is. A gond ott van, ha enyhén, vagy inkább durván flame gyanús kritika születik, akkor vált ki indulatokat vita, s az a baj.

    Az én idei toplistámban is fixen benne van a H5, s jó eséllyel az élen, csak azt nem tudom, hogy lelöki-e ez a játék a mindenidők kedvenc játékom saját toplistám élérőlk a Heroes 3-at... :)
  • donpedro
    #4142
    Én egyike vagyok azon keveseknek, akiknek a Heroes4 sokkal jobban tetszett mint a 3, pedig a 3 is nagyon jó volt, így annyira nem örülök a változtatásoknak. Ez a rész lényegében egy 3d-sített Heroes3, néhány apró újítással (na meg egy újragondolt multiplayer rendszerrel), és valószínűleg ez pont elég is lesz ahhoz, hogy egy remek játék jöjjön ki belőle, ami méltán lesz népszerű, max az olyanok, mint én, hullatnak majd egy-két könnycseppet a Homm4-ben bevezetett dolgok elhagyásáért.

    Szerintem a grafikával nincs semmi probléma, sőt, néhány helyenként egész egyszerűen fantasztikusra sikerült (pl nagyon impozánsak a várak), igaz, a karakterek animációja itt-ott kicsit döcögős, de asszem a legtöbb rajongót ez nem fogja zavarni.

    A játékmenet nagyjából a H3-ra hajaz, bár a csaták azért elég sokat változtak, szerintem kicsit nehezen kiismerhetőbbé vált a dolog, de ezt csak hosszú teszteléssel tudnám eldönteni.

    Összességében véve szerintem simán hozza a korábbi részek színvonalát, és nem okoz csalódást. Jó játék lesz ez.
  • Sheltem
    #4141
    Valahogy mind a 2 oldalnak igazat kell adnom.

    Másabb az 5 mint a 3. Nem rossz, hanem más.
    A 3ds megjelenítés még nem tart ott mint a 3.résznél a 2d(leginkább így tudnám megfogalmazni), de tény, hogy "gyönyörű", csak másképp. A 3.ban egy lichre ha rénéztem elhittem róla, hogy lich(rögtön beugrott minden lényről, hogy melyik micsoda), itt ha ránézek egy szépen 3dben megrajzolt lich kinézetű lényt látok(ez egy példa).Városoknál amikor a 3. részben megnyitottam egy várost 1 pillantásra láttam mi van felépítve és mi nem, sőt még azt is, hogy melyik upgradelt épület és melyik nem. Itt esetleg forgatnom is kell, de ha nem akkorsem igazán egyediek az épületek. Emiatt rossz lenne? Nem, csak más. Igazából nem lehet ezt rendesen leírva megmagyarázni, és nem is akarok 2d és 3d vitát szítani, ez a játék szuper lesz és énis fogok játszani vele rengeteget(többet mint amennyit a barátnőm el fog viselni megtorlás nélkül ).
    Nagyon sokan fogják kritizálni az 5. részt ami nem azért lesz mert az 5. rész rossz, hanem mert volt egy rész ami etalonná vált és így nagyon magasan van a mérce, őket is meg kell érteni ettől függetlenül még ezis isteni lesz, sőt ha a 2006 os játékfelhozatalt nézem a top5ben simán benne van részemről(oblivion, heroes5, settlers2 remake, half life2 episode one, ufo extraterrestrials ez az én toplistán idén).
    Ez egy szép év lesz pc játék szempontból.
  • 3P
    #4140
    Na igen ez is egy vélemény. Tiszteletben tartom, amit írsz, s meggyőzni sem akarlak. Azonban van ami izlés kérdése, lásd grafika, ami neked nem tetszik másnak meg igen. Egy biztos, ami már nem izlés kérdése, mégpedig nem "elnagyoltság". Vannak hibái a grafikus megjelenítésnek, pl. a menü képek, de ott a funkcionalitáson van a hangsúly, s az nem hibázik. A 3D/2D mindig vita marad. Én azonban kifejezetten örültem a 3D-sítésnak, no nem a forgatható nézet meg a zoom miatt, azok nekem sem kellenek, hanem az effektek, amik bejöttek így, mindegy nekem tetszik, ha neked nem, hát ne tetszen.

    "Látványos lett. De ötlettelen, sivár, gagyi. Meg se közelíti játékélményben az előző részeket."
    Ez a kijelentés már túl erős, s nem az objkektivitásod tüklrözi, hanem azt a mérhetelen felületességet, amely után vélemény formáltál. Tessék megnézni a játékot alaposabban, hamár úgy szeretted a régit. Az 5. rész játék vitelben kifejezetten hasonlít a 3.-ra, s élménye is hasonló. Ötlettelenség egy relatív mutató. Neked az, de nem egészen tudom mit is várnál? Ugye ha ettől több lenne az újjítás, akkor meg az lenne a baj. Ez picit olyan van rajta sapka, nincs rajtasapka esete...

    Mégegyszer nem akarok veled vitázni, ez a te véleményed, de nehezen képzelem el, hogy neked a korábbi Heroes részek (elősortban a 3.) nagyon tetszett volna, vagy akár alaposabban ismerted volna őket, mert akkor látnád a saját soraidban az ellentmondásokat.
  • b-type
    #4139
    Nem feltétlen baj az ha ilyesmi a véleménye, a 'gagyi' mondjuk elég erős (túl erős) kifejezés, az ötlettelen is...és végül is a sivár is az :))

    De ahogy én gondolom attól még hogy 3d, nem lesz valami szép...sőt még a szép 3d sem lesz feltétlen jobb mint az a 2d-s felület amire nagyon odafigyeltek, és aminek nagyon eltalálták a hangulatát.
    Ötlettelen már ott elbukik sztem mikor a griff felröppen az égbe (szvsz qva nagy ötlet), és sok apróság van még benne.

  • jazzy
    #4138
    Hat ezt az otlettelen szar, sivar, gagyi jatekot vilagszerte tobb millio ember (koztuk en is) varja kormet ragva. Nagy nulla lett.
  • j0nNyKa
    #4137
    gondolom belemelyedtel a jatekba, latod, milyen isten skillrendszer van, stb.

    mielott ien szakerto leszel, ize... nezd meg, amit szakertesz :|
  • Agamemnon
    #4136
    Nem tudom miről beszélsz?

    A grafikája szép, kidolgozott, és nem hinném, hogy egy 14 éves gyermek szintjén lenne. Az, hogy ez nem a Te ízlésvilágod, azt tudom sajnálni. Azért egy fa nem 3 pixelből áll, és nem is ácsceruzával álltak neki a tervezésnek...

    Azon, hogy ötlettelen megint nem tudom, mit értesz? Egy sorozat 5-ik részénél tartunk, mégis mit vársz, hogy minden részben feltalálják a spanyolviaszt?

    A "menük kinézete gagyi". Te most komolyan az a fél centi miatt nyavajogsz, amikor a tartalma mindenhol sokkal-sokkal fontossabb, mint hogy a szélén a rojtozást nézegesd!
  • dr Kotász
    #4135
    Hát, ízlések és pofonok. Egy vásárlót vesztett az Ubisoft...
  • Shiwo
    #4134
    ha nem lenne 3D, akkor meg az lenne a baj..sajna ma ez a divat, hogy ami nem 3d-s, az már labdába se rughat...
  • mainruler
    #4133
    Heroes V....
    *sóhaj'

    Miért kellett a 3D? Már megint az elnagyolt, rajzos, színes, 14 éveseknek szánt grafika (trendi a WoW?). Gagyi. Ahogy lentebb is írták: menük kinézete gagyi. Sivár. Ötlettelen. Szar. A csatatér túl kicsi. A hős szerepét elbaszták.
    Az adventure map jó lett, na. Ennyi a pozitívum.

    Látványos lett. De ötlettelen, sivár, gagyi. Meg se közelíti játékélményben az előző részeket. És ami durva, néhol még grafikában sem. Ne, ez szégyen.
    Kár, pedig vártam. A bétánál még reménykedtem. Most a demónál lemondtam az egészről.
  • G_ArchAngel #4132
    ha nem hagyod rajta, akkor meg megszámolod a kék sávdarabokat:)