17220
  • Gomber
    #7919
    ez azt akarja ábrázolni hogy a keret és a psp is ki van jelőlve!
  • Gomber
    #7918
  • Gomber
    #7917
    Basic, működik ez a leírás amit adtál, köszi!
    De van még itt egy baj...
    Ugye amikor rámegyek arra hogy fordított kijelölés akkor a kép keretét is kijelöli, utána kivágás és kivágja azt amit kivágtam:), na és akkor megcsináltam az amit mondtál Háttér-Backround volt a neve rámentem, oké!
    na utána már tudtam mozgatni amit kivágtam, de amikor elkezdtem mozgatni akkor a kép keret és mozgott, nézd meg!
  • Gomber
    #7916
    aha kössz, szépen!
    ha a szűrönél kiemelem akkor jobb minősége lessz?
  • Basic
    #7915
    Azt kell csinálni, amit Shiwo írt. Oldalt a layer (réteg) palettán ha a réteg neve Background, és van mellette egy laka, akkor duplaklikk rajta, majd OK. Ha meg nem Background a neve, hanem vlmi más, akkor a felette levő kis lakatra kattintva lehet feloldani a zárást. És 2 különböző eszköz van a kijelölés mozgatására, meg a kijelölt rész mozgatására (Marquee tool - M, Move tool - V)
  • Basic
    #7914
    De a digiretuson van angol magyar szótár, és még én előttem is linkelt droidika egy angol-magyar szótárat. Egyszer kb egy hónapig én is magyar PS-t használtam, nem volt vele sok gondom, mert már ismertem a programot, és tudtam, hogy mi merre található. De ha vlmit mégsem tudtam, a PS szótár mindig segített. Csak próbáld ki, és gyorsan megtanulod, hogy minek mi a magyar megfelelője, és nem lesz szükséged szótárra sem. Vagy lecseréled a PS-t angolra.
  • Gomber
    #7913
    de így sem jó, mert csak a kijelölést lehet mozgatni!
  • Gomber
    #7912
    ja az a RÉTEG, köszi a gyors választ
  • Gomber
    #7911
    bocs, de mi az a layer??
  • Shiwo
    #7910
    dupla klikk a layerre, majd enter
  • Gomber
    #7909
    erre mentem rá:

    EZT adta ki:
  • Gomber
    #7908
    hellosztok!
    lenne még egy kérdésem!
    ugye van az a lasszózás, na az nagyon jó ez bevált nekem!
    Na szóval körbejelöltem, utána rámentem a kijelölés megfordítására, és utána a törlésre!
    Na eddig minden szép és jó, amikor rámentem arra amin van egy nyíl meg egy négy felé ágazó nem tudom a cs2 jobb felső sarokban van, na rámentem és elakartam mozdítani a kijelölésem és azt írta ki hogy:

    NEM LEHET AZ UTASÍTÁST TELJESÍTENI MERT AZ RÉTEG LE VAN ZÁRVA!

    Aki tudja mi a bak az legyen szíves írni már csak ez kellene és már tudok mindent!
    előre is köszönöm!
  • robos
    #7907
    Ezekbe a "magyar" tutorialokba is az a jó, h leírják a menetét, h mire kell kattintani az angol nyelvű fotosopba...
    "13. Lépjünk vissza a Filter -> Distort -> Polar Cordinates ( és most Rectangular to Polar legyen bejelölve)"
  • Basic
    #7906
    Akik most kezdenek foglalkozni a PS-el, és magyar tutorialokkal szeretnének gyakorolni, azoknak ajánlom a www.tutorial.hu, és a www.digiretus.hu oldalakat. Az utóbbi csak képretusálással foglalkozik, de bal oldalon van egy Photoshop angol-magyar szótár.
  • robos
    #7905
    Attól, h a menübe egy magyar szót lát az illető még nem tudja h mire való és h kell használni, ennyi erővel angolul is oda lehet neki írni. Sokat azt hiszik, h ha magyar a menüje egy proginak akkor máris meg tudja tanulni, csak, h itt az a lényeg, h magát a program adta lehetőségeket nem tudja, h mit lehet belőle kihozni, nem pedig azért nem tudja használni mert angolul vannak a menük. Ezért kell magát a programot megtanulni nem pedig a menüket magyarul olvasni.... És hát a legtöbb segítség angolul van épp ezért sztem jobb ha angol progival tanul az ember, és azt magának lefordítja, h az épp mire is jó.
    Pl. ha blending options-t keres az ember, előbb megfogja találni angolul mint egy magyarított progiba, pláne ha azt sem tudja mire való, hol keresse, minek keresse...
  • shaba23 #7904
    itt találsz
  • droidika
    #7903
    ...semmi baj a magyar Photoshoppal. az, hogy töbnyire angol tutorialok vannak hozzá nem jelent hátrányt, annak aki veszi a fáratságot és nekiül "nyomni" a tutorialokat (olyat amihez képek is vannak)egy idő után észre se venni a nyelvi külömbséget!( meg ahogy írták, van hozzá szótár több fajta is és van Webfordítás is, mi kell még? ((ezért csináltam az oldalam:)) )
  • Shiwo
    #7902
    hogy mindegyik gifbe legyen, az nem gáz, irfanviewvel egyszerre többet átlehet kódolni...az átméretezése már nehezebb ügy...perpill nem jut eszembe semmi olyan, amivel 1szerre több képet lehetne átméretezni
  • zsolesz92
    #7901
    Ték.
    Ess neki, pár óra alatt csak végzel.
    amugy actionsba be lehet állítani méretezést, de ha ilyen sok kép van szerintem nem ps való erre
  • drob
    #7900
    Van pár száz .jpg képem (300x valamennyi a méret) ezt szeretném kissebbre venni kb 150x valamennyire (arányosan), weboldalra, kellene és .gif-be menteni, mit tudnátok ajánlani? köszi
  • AntiHero
    #7899
    1000x kösz
  • ivjoe
    #7898
    Amúgy viszafoghatnátok magatokat, ha nem tudsz segíteni, nem az a megoldás, h beszólsz. -.-
    Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél, jobb mint a csend. Köszi.
  • ivjoe
    #7897
  • ivjoe
    #7896
    Rétegekstílusoknál lesz angolul a blending options alatt asszem, vagy katt erre az ikonra:
    Magyarul talán bevésés és domboríiás a neve.
  • ivjoe
    #7895
    Most hatalmasat tévedsz.
  • AntiHero
    #7894
    Tudom ismerem, de abba nincs benne:(
  • Met
    #7893
    létezik angol magyar szótár ps-hez, keressetek :)
  • AntiHero
    #7892
    Nekem csak ez a hüje " Bevel and Emboss" effect kéne:S Tduom hogy ez valami domborítás szerű de ha csak simán domboritást rakok rá akor az szar nem olyan mint a tutorba:S Valaki segíthetne. Már csak ez kéne.:S
  • Gomber
    #7891
    lehet hogy magyarűl van de sohol nincs az hogy kivágás vagy mittomén!
  • robos
    #7890
    Így van, aki nem ért a PS-hez, az sztem magyar menükkel se fog hozzá érteni, hiába van magyarul odaírva az adott menüpont...
    Ezt könyv, tanfolyam, tutor nélkül sztem nem lehet megtanulni....
    A legtöbb ezekből pedig tutor van ami 90%-ba angol
  • Met
    #7889
    rengeteg tutorial van képekkel illusztrálva de azért nem tudjátok használni mert MAGYAR a PS-etek
    nem előny hanem hátrány
  • Gomber
    #7888
    oké köszönöm!
    akkor a képméretezés megvan, már csak arra kéne rágyünnöm hogy hogyan is kell kivágni!
    Amit ti írtatok az azért nem jó ert ott minden ANGOLUL van és nekem magyarban van meg.
    ha valakinek megvan a magyar cs2 akkor elmagyarázná hogy a magyar felületü Photo Shopon mire kell rámenni?
  • Gomber
    #7887
    az még a gond hogy nekem magyar cs2 van meg és nem tudom hogy most mire mennyek rá
  • AntiHero
    #7886
    ezt elmagyaráznátok nekem? mert nem értem (ezt a részt:) )

    vagyis csak az kell hogy ezt: Bevel and Emboss efectet hol találom?(magyar PS)
  • DjCooll
    #7885
    Sziasztok!

    Letöltöttem a Photoshop Cs2 magyar verzióját.

    De még életemben nem használtam Photoshopot. Néztem különböző oldalakat, ahol írnak ilyen alapokat de, egyiken se tudtam kiigazodni. Ha valaki tudna nekem egy jó oldalt ahol
    Meg tudom tanulni az alapokat, azt megköszönném. Vagy ha esetleg lenne valaki olyan, hogy mutat Print Screen segítségével pár lépést. Pl: kivágás, háttérkészítés, alapok. Megköszönném.
  • robos
    #7884
    Az Image/Image Size-ba kapcsold ki alul a Contrain Proportions-t és akkor tetszőlegesen változtathatod a képed arányát...
  • Gomber
    #7883
    addig én is rájöttem hogy hol lehet megadni cm valamint pixelben!
    de ott ha megadom mondjuk a szélességét akkor a magassága is változik!
    ha azt is megváltoztatom akkkor meg a szélessége változik meg!
    De szerintem ez azért van mert ha nem változna akkor elbaszá a képet!
    Ha valaki megtudná mondani hogy még hogyan lehet megváltoztatni hogy nem változik semmilye annak nagyon álás lennék!
  • Sonajk @:o)
    #7882
    Lehet, hogy segít? ;)
  • AntiHero
    #7881
    juaja közbe nagyábol lefordítottam:)
  • zsolesz92
    #7880
    ez tudod miből áll? beleolvastam, hát 1 pixeles line toolal kell meghuzkodni yoda bácsi fejét!