17217
  • precision
    #25
    Hát ez rossz hír! De azért thx a segítséget!
  • precision
    #23
    Pl. van egy kép és azon mondjuk van egy ember...de én ki szeretném onnan venni az embert és egy új háttérre rárakni. Az ilyeneknél elég aprólékos a lasso tool, nem is lehet pontosan kijelölni vele! Magic wand tool nem vmi használható dolog, a magnetic lasso tool sem az igazi, mert az meg gyakran hibáz! Biztos van vmi egyszerű megoldás, hisz ez egy profi program... :))
  • precision
    #22
    Ööö...lehet! :) Nekem az kéne hogy minél egyszerűbben tudjak egy képen vmit kivágni. Ne kelljen szarakodni a kijelöléssel, hanem egyszerűen tudjak PONTOSAN kijelölni a képen dolgokat! Erre van vmi megoldás, v. vmilyen módszer?
  • PLaci #20
    Mért nem regisztrálsz? Le lenne védve a nick-ed...
  • precision
    #18
    Na akkor leírom mit csinálok, mert nekem nem akar menni!
    1. Körberazolom nagyjából lasso-val a képet!
    2. Layer via copy
    3. Ctrl+click kijeölöm a másolat layert
    4. select/feather (1-3-ig vmi, a kép méretétől függően)
    5. Inverse
    6. Delete
    Ezt mind így csinálom és nem igazítja a selection-t, nem lesz pontos a kijelölés! Mit csinálok rosszul?
  • precision
    #16
    Hello!

    Az a problem, hogy hiába nyomok delete-t amikor kell, nem igazítja a selection a kép széléhez...Vmit elrontottam v. mi?
  • precision
    #14
  • PLaci #13
    Hmmm.... Ha már olyan sok "Photoshop guru" van köztünk, akkor bizonyítsatok is egy kicsit... http://sg.hu/listazas.php3?id=1069620849
  • precision
    #12
    Ezt leírnád egy picit részletesseben is! Thx! :)
  • precision
    #11
    7.0-ban is van magnetic lasso tool, de nem az igazi, gyakran elrontja a kijelölést!
  • precision
    #10
    Thx a választ! Kipróbálom mindenképpen! :)
  • precision
    #7
    Akkor én is szertnék kérdezni egyet!
    Hogyan lehet a legegyszerűbben egy képet kivágni a hátteréből? Thx a választ előre is!
  • mikike
    #4
    nincs valami trükk hogy azzal a színnel tölts ki egyből, amit kiválasztok?
  • mikike
    #3
    hogy van ez az utóbbi pontosan?
  • mikike
    #1
    úgy nézem ezen a fórumon mindenki grafikus guru, csak én nem
    akkor segítsetek
    egy egyszerű képnek szeretném megváltoztani a színét de nem sikerül
    kijelölöm, kiválasztom a narancsrágát, majd a festékesbödönt, ráborítom és...
    zöld lesz
    ?