17220
  • VRSDM
    #7718
    külön rétegre csinálod a keretet, majd layer menü layer style menüpont alatt a stroke fülnél beállítod milyen legyen a kereted széle ;] és máris készenvagy az elválasztással
  • Laox
    #7717
    Sziasztok!

    Számotokra biztosan nevetségesen egyszerű, de erre nem vagyok képes magamtól rájönni. A keretezéssel kapcsolatban kérdeznék. Arra már rájöttem, hogy a vonalzókkal kell játszani, sikerült is kitölteni egy színnel a vonalzókkal körbezárt, kijelölt, majd inverse segítségével a kép szélét. Azonban sehol sem találom, hogy hol tudnék a keret és a kép közé vonalat húzni. Tudjátok, ami elválasztja a két részt a kijelölés mentén. Remélem érthetően fogalmaztam és tudtok segíteni :)
  • robos
    #7716
    "...a menük 90%-a kiszürkül, vagyis nem lesz kiválasztható..."

    Ez akkor van ha nincs nyitva semmi kép, tehát alapállapotba megnyitás után, vagy ha már nyitva van egy kép? Mert ha az első, akkor np, csak nyiss meg 1 képet és voálá, megjöttek a menük!
  • HerrKiss
    #7715
    Sziasztok!
    Gondolom itt mindenki eredeti Photoshop-pal nyomul, de talán nem kövezitek meg azt a szegény embert, aki megpróbál nem annyira eredetivel játszogatni.
    Ismerősöktől sikerült lenyúlnom 8-ast, netről levadászni a 9-es trial-t, de ugyanaz a problémám mindkettővel. Vagyis miután feltelepítettem, működik, de egy restart után már a menük 90%-a kiszürkül, vagyis nem lesz kiválasztható. A filter menüből pl. a rengeteg menüpontból csak kb. 4 van, ami aktív...
    Én beérném egy 6-ossal is, csak sehol nem lelek; azzal nem voltak ilyen problémáim, csak eltűnődött a lemezem :-(.
    Ha valaki tud, kérem segítsen! Fontos lenne!
  • modellmaker
    #7714
    take it easy. :) nincs semmi probléma. :)
  • VRSDM
    #7713
    azt azért mondanám hogy természetes fehér fog nincsen. szürkés - sárgás az van, szóval ha nagyon fehérre teszed levágós lesz ám nagyon ;] persze nemtudom mi a célod, mivel a fog csont, és az közel sem fehér ... na értitek ti. csak tanács. amúgy egy egyszerű, duplikálod, aztán a felsőre desature - aztán opacity ahogy tetszik ... de előttem leírták már fasznak járatom itt pofám.léptem.
  • Basic
    #7712
    Hát ha én fogakat akarnék fehéríteni, akkor
    - kijelölném a fogakat, majd ctrl+u, és eljátszadoznék a szaturációval, meg a világossággal, vagy
    - megpróbálnám saját kezűleg dodge toollal fehéríteni, vagy
    - ctrl+shift+u kombinációval fekete-fehérre állítom a fogak színét, hogy ne legyen sárga, és esetleg még állítanék a levels-en, vagy a curves-en vlmit.

    Ha nem sikerül, akkor majd keresek vlmilyen tutorialt, de barátod a google, sztem a whitening teeth kifejezésre keresve biztos találsz neked valót.
  • Tompie
    #7711
    Megtaláltam de az a módszer nem valami jó szerintem, valami más megoldás ???
  • Tompie
    #7710
    Megtaláltam a turotial.hu-n :)
  • Tompie
    #7709
    Azt szeretném megkérdezni, hogy fényképen valakinek a fogát, hogy lehet kifehéríteni?
  • artschiatwork
    #7708
    köszi, megnézem!
  • VRSDM
    #7707
    jelöld ki, majd desature aztán játsz a színekkel levels-brighness
    vagy vannak chorme -ozós tutoriaálok, oylat csinálj rajta...
    kb. így van asszem: fekete nyakláncon a levels-t húzza jobbra :$ talán :D
  • artschiatwork
    #7706
    Kellene egy olyan tutorial, ahol az arany nyakláncból ezüstöt csinálok. Pixel2life-on, tutorial.hu-n sajna nem találtam ilyet :(
  • JCSR ODIN
    #7705
    Húha fasza ez is, köszi szépen
  • braaa
    #7704
    ezt a tutorialt pedig pont NEKED írták, jó, nem sitty-sutty az egész, kell vele pepecselni, de hát ez van...
  • JCSR ODIN
    #7703
    Köszi szépen, sokat segítettél, ezek a plugin-ok nagyon ígéretesnek tűnnek
  • robos
    #7702
    Filter/Extract-tal + aprólékos munkával szerintem meg tudod majd oldani, vagy ott van még pl. a Corel Knockout 2, ill. ehhez hasonló Mask Pro, stb., stb....
  • JCSR ODIN
    #7701
    Sziasztok a segítségetekre volna szükségem!

    Van egy cicás képem és az volna a lényeg, hogy a hátteret szeretném eltűntetni, de a szőrök miatt nagyon nehéz a kijelölés, ráadásul szürke cirmos a kiscica és a háttér is szürkés.

    Tudnátok vmilyen módszert javasolni a háttér eltűntetésére, úgy hogy a cica a lehető legnagyobb részletességgel megmaradjon?

    Előre is köszönöm, ha van tipp
  • robos
    #7700
    "digitális fényképezőgéppel csinált fotoim kicsit moaré sak lettek"

    ??? Ezt, h sikerült elérned, digitális moiré-t "csinálni"?
  • VRSDM
    #7699
    neat image pro - profi zajeltüntető apps ;]
  • Monoton
    #7698
    ö akkor már inkább noise / median :)

    namindegy ha nincs más marad ez :)
  • artschiatwork
    #7697
    filter/blur/gaussian blur, kb. 0,8-1 körüli értéken próbáld meg.
  • Monoton
    #7696
    sziasztok

    digitális fényképezőgéppel csinált fotoim kicsit moaré sak lettek

    ezeket a zajokat hogyan tuntethetném el legegyszerűbben?
  • slylecz13
    #7695
    köszönöm!
  • SeLFisCH
    #7694
    alt + shift
  • slylecz13
    #7693
    akkor itt se tudja senki vagy nem akartok segíteni?
  • slylecz13
    #7692
    Akkor itt is hiába várok?
  • ronihun
    #7691
    Sziasztok!
    Valamiért mostanában ahogy elmentek egy logót gifbe mindig rossz lesz a minősége.....ez miért lehet? pl.:ami most kintvan....
  • slylecz13
    #7690
    Sziasztok!

    Valaki meg tudni mondani, hol tudom beállítani a billentyűzetet magyarra a Photoshopon belül? Mert a z és y szindróma lépett fel...

    Köszönöm!
  • drowns41
    #7689
    Sziasztok!
    Lenne egy kérésem.
    http://www.sum41.fanklub.hu/underclass.jpg
    ezen a képen található papírtekercs szerűséget szeretnék csinálni/ vagy találni weboldalhoz menü készítéséhez. Tud valaki segíteni?
  • adsa
    #7688
    köszi. nem láttam a H-t
  • Shiwo
    #7687
    elvileg driver-uninstal helyett elég lehet az edit menü color settingsébe matatni...monitor color helyett mást használni..(most épp north america general purpose-on van nálam..)
  • Sarhidai
    #7686
    YEES köszönöm sikerült !! köszii szépen
  • AntiHero
    #7685
    Nálam ez akkor jött elő mikor feltelepítettem a monitorom Driverét. Mióta leszedtem (blug&play lett) azóta "rendesek" a színek
  • Sarhidai
    #7684
    hello!

    Emberek egy olyan problémám lenne hogy : PHotoshopban bármilyen képet megnyitok annak abban a szürke színek ilyen barnásak lesznek és magában a programban sincs szürke csak ilyen barnás... nem tudom mi lehet a probléma valszeg valailyan beállítás de nem tom hol.. amúgy a windowsban meg minden máshol jól jeleníti meg ... pls segítség... köszi
  • acsati
    #7683
    köszi ez jo tutorial! köszi szépen!
  • droidika
    #7682
    ...vágni így is lehet! (ez a nehezen határolható részekhez készült)
  • robos
    #7681
    Csak kattints át az 1. ikonról (shape layer) a 2. ikonra (paths)

  • light00
    #7680
    Hy!
    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hoyg mikor Pen Toollal körbe akarok vágni, mindig létrehoz egy Layer Maskot, és ugy vág ki, mintha lassoval tenném(tehát két végpont között zárja a kijelölést), és a kivágott részt fehér szinnel tölti ki. Néztem videokat, többek közt tutorokat, hogy ott is ezt kéne csinálni, de ott nem ezt csinálta. Valami ötlet?
  • Shiwo
    #7679
    gyakorlás kérdése..