17220
  • shaba23 #7959
    majd én a 2 napos fotosopp tudásommal megoldom:)

    1. A beírod a szöveget (és maradsz Type Tool-ban) akkor fönt lesz egy ikon (egy íves nyilon egy T betű) a neve Create Warped Text. Itt vannak beállított lehetőségek, amiket lehet tetszés szerint módosítani.
    2. Freeform Pen Tool-lal megrajzolod a görbét, Tybe Tool, a kurzort ráviszed a görbére, ahol megjelenik egy kis görbe vonal, katt és máris tudsz írni a görbére és a szöveg követi az íveket.
  • modellmaker
    #7958
    Az egyik lehetőség, hogy Pen Toolal rajzolsz egy útvonalat, ami követi azt az ívet amire írni akarsz. Ezután a szöveg eszközzel rákattintasz az előbb megrajzolt Path-ra és máris lehet rá írni.

    A másik lehetőség, hogy Szöveg eszközzel leírod a szöveget aminek körbe kell futnia az íven. Fent az eszköztáron, ahol a szöveg színét is állítod, van egy T betű, alatta egy íves vonal. Na az a gomb a Warp text. Itt be tudod állítani, hogy pontosna milyen torzítást is szeretnél. utána meg ráhúzod arra a részre ahová szánod.
  • hispan2
    #7957
    Elkallódott legutóbb a kérdésem, ezért felteszem ismét, hátha tudtok segíteni: annyiról lenne szó, hogy egy körgyűrűre akarok írni, vagyis azt szeretném, ha a szöveg egy érem szélén futna körbe. Le tudná valaki írni pontosan, mit kell ehhez tennem? Köszönöm.
  • Sil3nt
    #7956
    elnezest, figyelmetlen voltam. sry
  • Sil3nt
    #7955
    sziasztok

    ezt a tutort nezegetem: http://www.tutorial.hu/node/125
    problema nalam az hogy amikor kijelolest megszuntetem es desatruate-et nyomok akkor tutorral ellentetben nekem az egesz kep fekete-feher lesz.

    valaki tudja a megoldast kerem irja le. koszonom
  • Gomber
    #7954
  • droidika
    #7953
    ...ha külön rétegen van a fej, akkor elég ha psd fájlba mented az egész képet, utánna bármikor kiveheted, átteheted másik képre...ha csak a fej kell, png vagy gif igy megmarad az átlátszóság.
    nézd meg
  • shaba23 #7952
    találtam megoldást, csak az problémák tömegét vettete fel...Overlay meg a Hard Light jónak tűnik, de mivel a fej pillanatnyilag egy feliratot takar, és mivel így átlátszó lesz, az mostmár átüt. így még dolgoznom kell annak az eltüntetésén:) az eddigi eredmény elég gány lett, így még utána olvasok. Holnap melóban lesz mivel elütnöm az időt:)

    kérdés: amit kivágtam, azt hogy mentem el, hogy ne kerüljön alá háttér, és ne kelljen megint kivágni?
  • zsolesz92
    #7951
    valahol mi is elkezdtük...
  • shaba23 #7950
    ok, csak úgy gondoltam, hogy ez oda gagyi:)
  • zsolesz92
    #7949
    a fej kivágása szépre sikerült, de egyáltalán nem olyan mintha a zacskón lenne. probáld ki hogy a blending mode-ját átállítod overlay-re. lehet hogy eléggé ratyi lesz, igy nem tudom, de biztos, h jobb rá fog 'feszülni' a zacskóra. aztán nyomj ctrl+t-t, és válaszd ki a warp nevü opciót, és játsz vele egy kicsit ;)
    tobbet nem nagyon tudok igy segíteni, talán majd más.
  • zsolesz92
    #7948
    Nincsmit, de ird be sg keresőbe hogy Photoshop munkák és amit kidob oda tedd a képeket! ;)
    Ezt itt a kérdezgetős topic
  • shaba23 #7947
    tudom, hogy semmi extra de ez az első "művem" :)

  • shaba23 #7946
    és tényleg ;)
    köszi:)
  • zsolesz92
    #7945
    rámész a pen toolra, és fent van 3 kis kocka
    Shape layers, patchs, fill
    neked a középső azaz a második kis kocka kell, a patchs.
    erre katt és megjavul ;)
  • shaba23 #7944
    nagyon noob kérdés (az alapoknál tartok sry): Ki akarok vágni egy alakot, de a pen tools-t használva, ha a "pontok" már nem egyvonalban vannak, elkezdi a kitölteni az épp aktuális foreground colorral. ezt hogy lehet kikapcsolni? nem tudom úgy beállítani, hogy ne legyen valami szín:(
  • Basic
    #7943
    Általában én is CS2-t használok, a CS3 csak a jobb gépen van rajta, és elég ritka dolog, hogy szabad az a gép, szóval csak akkor használom a cs3-at, ha vlmit csak abban tudok, vagy épp azon a gépen dolgozom. De nagyon ritka, hogy vlmit nem tudnék a cs2-ben. A cs és cs2 között már jóval nagyobb a különbség szerintem.
  • Atika :o)
    #7942
    Sziasztok melyik effectel tudok valamit felkorbe meghajtani??? Elore is koszi
  • zsolesz92
    #7941
    LOl, ilyen is van?:D
  • Met
    #7940
    ez mehetne ide is
  • zsolesz92
    #7939
    Ott a tutorial.hu, azon is biztos magyar nelven vannak leirva a tutorok, meg a pixel2lifeon is meg stb.1etlen egy oldalt tudok ahol akad magyar tutor az is asszem a hvtm oldalán.
    Azzal is segíteni akartam, h töltse le azt a ... PS-t, de neeeem...

    "faszán villogtatva a magyar ps-üket, és amikor mondod neki h cseréld, akkor meg van sértődve, meg bitos csak irigykedek h neki magyar van nem telik el két nap, jön könyörögni hogy ez most mi ezt nem értem, de még akkor sem cseréli le, inkáb küzködik, és senki nem tudja elmagyarázni neki."
    ezt irtam előző üzenetembe... Hát nem ugyanigy viselkedik Gomber?
  • zsolesz92
    #7938
    Na szóval ugy érzem ezt meg kell veletek osztanom.
    Gomber az userbar topikot meg asszem a logomühelyt spammelte a bannerkérésével, meg a segítségkérsére. felajánlottam neki h jöjjön ide, segítek/tünk.
    Kérlek nézzétek meg a #7925 számu hszt, és aki ugy érzi h Gombernek ment az irjon erre az üzire.
    direkt irtam h tőle eltewkintve. előtte segíteni is probáltam ha jól emléxek. Annyit mondtam h cserélje le azt a csutyok magyar PS-t.
    Mit kapok PM-be??


    Feladó: Gomber
    Elküldve: 2007. 08. 01. 19:15
    Tárgy: Nincs tárgy
    nem azért b*zdmeg, de te mondtad hogy jöjjek ide és itt segítettek!
    Amugy mi a f*sznak van ez a topic ha nem erre? mi?
    És képzeld el csak azt nem értem amit te magyaráztál, de tudod vannak rendes emberek
    nézd meg hogy ki magyarázta el kérj tőle leckéket türelmességből, és segítökésségből!
    és leszarom hogy te mennyit tudsz angolul, szted ki a f*szt érdekel?
    meg mi az hogy töltsem le az ANGOLT, te paraszt...nem vetted észre hogy másnak is megvan a magyar cs2 vagy cs3!

    Jólenne ha nem pofáznál többet!
    NA CSÁ
  • Gomber
    #7937
    már feltettem, és szinte semmiben nem külömbözik a cs2-től!
    de azért kössz, a tippet fennhagyom a cs2-is!
  • Shiwo
    #7936
    ugyanúgy...amúgy sztem ha kezdő vagy, maradj a CS2-nél.. a 3 minimálisan tud többet, ezzel szemben macerásabb feltenni..
  • Gomber
    #7935
    NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖK MINDENT MINDENKINEK AKI SEGÍTETT!!
    MOSTMÁR TUDOM!
    MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM!
  • Gomber
    #7934
    te szerinted ha leszedem a CS3 akkor az ugyan úgy müködik mint a cs2? ( mármint a kivágás)??
  • Gomber
    #7933
    vagyis nem az volt hanem hogy nem fordítottam vissza a kijelölést!
  • Gomber
    #7932
    Oké!
    Akkor az a baj hogy nem fordítottam meg a kijelölést, de amugy a PSP-t jelöltem ki!
    Kössz a segítséget, megnézem hogy így jó lessz-e!
  • Shiwo
    #7931
    én meg szépen kérlek titeket, hogy fejezzétek be a veszekedést

    ha annyira folytatni akarjátok a flémet, azt privátban is megtehetitek..
  • ivjoe
    #7930
    1. Senki, nem osztottam senkinek észt, én KÉRTEM, aki észt osztott, az max te voltál. :D

    2. Nem hiszek semmit, nem is állítom, h ismerem, azt sem, h tudom használni, én csak 7 éve dolgozok vele te nyertél. :D

    3. Jó, most olvasd el mégegyszer a #7898-at, semmi köze a magyar PS-hez, erre írtál rá egy kommentet, h magyar PS így, magyar PS úgy. :DDD
    A "ha csak beszólni tudsz nem kell kinyitni a szád." nem rád vonatkozott, csak a #7898 lényege volt.

    4. Nem kiabáltam, KÉRTEM, ill. véleményt nyilvánítottam.

    5. Én ezt továbbra is cáfolom, bizonyos esetekben jobb az angol PS, mint pl. a net előtt ülő vérpistikék ;), akiknek ott vannak a tutorialok, de ha valaki vesz egy magyar könyvet, mert pl. munkához szeretné használni, nem sokra megy majd vele, másik, h utóbbi sokkal eredményesebb lesz. :)

    És én kérek elnézést, h szót emeltem azok érdekében, akik ide jönnek segítséget kérni és csak egy beszólást kapnak az arcukba. :CCC
  • Basic
    #7929
    Meg sok szűrőnek is nagyon furcsa neve van, ha jól emlékszem:P
  • robos
    #7928
    1. Ki vagy te itt, h itt vezényelsz, és osztogatod az észt?!
    2. Azt hiszed, h itt csak te ismerheted a PS-t? Én lassan 9 éve dolgozom vele, nem szórakozgatok, úgyhogy 1-2 dolgot ismerek benne!
    3. Mi az, h ne nyisd ki a szád?? Véleményemet megírtam a témával kapcsolatban, mert ez 1 fórum és továbbra is így fogok tenni!
    4. Vegyél vissza a hangerőből, nem osztott is neked senki se vezérlapot!
    5. Továbbra is fenntartom, h ha vki életébe nem látott PS-t és most akarja megtanulni, nem fogja gyorsabban elsajátítani magyarul, mintha angol nyelven kezdené el, mert ez nem egy MS Paint szintű progi 5 menüvel.
  • zsolesz92
    #7927
    de van valami szendvics is vagy mi, ahol váltod az overlayt meg a multiplyt stb. asszem pont az overlaynek van vmi buta neve
  • Shiwo
    #7926
    szendvics nincs, de asszem szivacs van :)
  • zsolesz92
    #7925
    Gomber, tölts már l egy angol verziót látod h mennyi baj van vele.
    Most tőled eltekintve, ugy birom az embereket, idejönnek kezdőként, faszán villogtatva a magyar ps-üket, és amikor mondod neki h cseréld, akkor meg van sértődve, meg bitos csak irigykedek h neki magyar van nem telik el két nap, jön könyörögni hogy ez most mi ezt nem értem, de még akkor sem cseréli le, inkáb küzködik, és senki nem tudja elmagyarázni neki.
    na mindegy,m arrol nem i beszélve hogy én ilyen programokbol tanultam meg ugy angolul ahogy tudok. életembe nem jártam angolra!
    Különben is, hát esküszöm a röhögéstől nem tudnák dolgozni: szendvics réteg vagy mi a rák, meg szorzó meg mittom én mik. nevetséges. erről még el tudnák beszélgetni órákat, de hát amig vki nwem tapasztalja magán az uccse érti meg, tapasztalatbol tudom és nem ps téren, sokkal komolyabb ügyekben
  • ivjoe
    #7924
    File --> automatization --> batch...
    magyarul kötegelt feldolgozás talán
  • Met
    #7923
    lehet macroban rögzíteni a méretezést meg szerintem a mentést is
  • ivjoe
    #7922
    Olvasd el mégegyszer, h mit írtam, mert nem értetted meg, arról beszéltem, h ha csak beszólni tudsz nem kell kinyitni a szád.

    Egyébként a megállapításaidat honnan vezed, te értesz a PS-hez?

    Másik, h abszolúte nincs igazad, valóban jobb az angol PS, ha netes tutorialokat csinálsz, ha könyved van, ami magyar nyelvű, baszhatod az angol PS-ed.
  • drob
    #7921
    #7901, #7902, köszi
  • Basic
    #7920
    És ha mozgatod a képet, akkor csak a fehér háttér mozog, vagy a PSP is? Mert én úgy látom, mintha a psp nem lenne kijelölve, csak ami körülötte van. Gondolom a psp-t akartad kivágni egy képből, kijelölted a psp-t, megfordítottad a kijelölést, delete, és utána újra meg kell fordítanod, hogy megint csak a psp legyen kijelölve. És ha azt akarod, hogy ne legyen a képen átlátszó felület (ami látható az előbb beillesztett képed tetején, és bal oldalán), akkor tegyél a réteg alá egy sima fehér réteget, majd a mozgatás után olvaszd őket egybe.