17220
  • zsolesz92
    #7879
    melyik részét ne érted?
  • AntiHero
    #7878
    Ilyen tutort nem tudtok magyarba?
  • zsolesz92
    #7877
    Hh pixelben megadni? átméretezni a képet? vagy nem értem. ha nyitsz egy dokumentumot ki kell választani h miben nyitod meg, pixel/cm/nemtommi.....
    átméretewzni az image->image size-nál.
  • droidika
    #7876
    Vágások! (ezen kívűl még körbe tudod jelölni a mágneses lasszóval, majd megfordítva a kijelölést - törlés (ez kevésbé pontos)(mindig új rétegen vágj így ha valami nem klappol újra kezdheted, finomíthatod :))
    ...nézegesd meg a tutorialokat sok mindenre megtanítanak!
  • Gomber
    #7875
    Hellosztok!

    Nekem két gondom lenne!

    1.
    - megnyitok egy kép, amin mondjuk van egy rózsa, és mondjuk a háttere meg fekete vagy színes tök mindeggy! na szóval, nem tudom hogy azt hogyan lehet onnan kivágni!
    2.
    -nem tudom hogy egy képet hogy lehet pixelben megadni!

    ha valaki tudja erre a kettőre a választ az legyen szíves segíteni
    köszönöm!
  • modellmaker
    #7874
    hopp, igen, megint gratulálok magamnak xD
  • acsati
    #7873
    köszönöm szépen!
  • zsolesz92
    #7872
    Sőt még itt is találsz.
  • robos
    #7871
    itt vannak minták és itt is van 1-2 minta

    Ezekből meg lehet ps-en belül pattern-t csinálni amivel már nagy felületeket lehet mintázni.

    Ez is jó lehet kiindulásnak...
  • zsolesz92
    #7870
    nem éppenb a tapéta érdekli :D
  • modellmaker
    #7869
    goggle-ba beírod hogy tapéta pattern, tapéta texture, csak angolul.
  • hispan2
    #7868
    Részleteznétek egy kicsit? Ennyire nem értek hozzá...
  • VRSDM
    #7867
    vagy fótós oldalakon : keresés : "xy texture"
    és kiadja...
  • modellmaker
    #7866
    keress vmi megfelelő pattern-t. sztem az legegyszerűbb..
  • acsati
    #7865
    vki #7856?
  • modellmaker
    #7864
    ja megvan miért. mert a pen tool-t át kell állítani shape-ről path-ra...

    na csak nem vagyok teljesen hülye ^^

    zsolesz: igazad volt, csak shiwoval elbeszéltünk egymás mellett..
  • modellmaker
    #7863
    ö bocsánatot kérek, elrontottam. PEN TOOL-al rajzolsz ívet és arra mehet a szöveg.

    vajon miért path-ra emlékszem... oO
  • zsolesz92
    #7862
    ma 20:56 | privát | galéria | válasz erre | #7855
    patch körül lehet futtatni. pen toolal rajzolsz valamit, arra meg asszem csak type toolal rá kell kattintani. de nem biztos...
  • Shiwo
    #7861
    mármint a path selection tool-lal ? hogy lehet vele ? mert nekem nem jön össze
  • modellmaker
    #7860
    de path toolal ha megrajzol egy ívet, arra rá tudja tenni a szöveget...

    pontosan. csak rá kell kattintani a path-ra a szöveg eszközzel.
  • Shiwo
    #7859
    tudom.. de barátnőm szerint abba lehet olyat, hogy adott csikot követ a betü.. (nekem csak corel draw-ból rémlik..)

    esetleg próbálkozhat a warp text-tel (jobb klikk a text layeren és warp)
  • zsolesz92
    #7858
    nem animációt akar...
  • Shiwo
    #7857
    illusztrátorba
  • acsati
    #7856
    Hellotok!
    Én azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnék elérni tapéta hatást? Meg akkor már parketta is érdekelne? Ilyet lehet csinálni?
  • zsolesz92
    #7855
    patch körül lehet futtatni. pen toolal rajzolsz valamit, arra meg asszem csak type toolal rá kell kattintani. de nem biztos...
  • hispan2
    #7854
    Üdv!

    Nagyon egyszerű volgot akarok de sehol sem találom a PS-ben a lehetőséget: szöveget akarok körbefuttatni (pl egy kör körül.). Hol keressem ezt? Köszi.
  • VRSDM
    #7853
    jó sopper - kreatív sopper ;]
  • Crem
    #7852
    Met! Elég alternatív, de nagy ötlet!:D
  • Met
    #7851
    van egy kis windowsos progi ami hóesést csinál a képernyőre és meg is marad ahol kell neki, pl. ikonok teteje stb.
    letöltöd a progit, a képet átrakod fekete-fehérbe, kirakod full screenbe, progi indít majd alt+printscreen :D
  • VRSDM
    #7850
    shadow_thh-t keresd fel, anno Ő csinált asszem egy tájas conteszt-re havas képet a mezőből. ha jól rémlik már nem ma volt :] de egy próbát megér ;]
  • Palinko
    #7849
    na googleról sem linkelek többet.... itt a galériámból.
    arra is hülye vagyok hogy helyesen írjak mit akarok én a photoshoppal :D
  • artschiatwork
    #7848
    tiltott weboldal

    OFF
    és tájnak, nem tálynak
    ON

    :)
  • Palinko
    #7847
    volna 1 problémám.van itt egy jó nagy kép. én megszeretném havas tálynak csinálni. a tutorial.hu nem segített mert van rá tutorial de az ezen a képen nem működik valamiért
    van 5letetek hogy csináljam még is? ja és szeretnék rá húesést is meg pár szöveget... a szöveget természetesen rátudom írni de a hóesést meg a téli tájjá tevést még nem csináltam. valaki segítsen kérem szépen :)
  • modellmaker
    #7846
    Nemrégiben volt szó egy hajtervező programról, amire most szükségem lenne. Csak sajnos nem találom a topikban azt a részt amikor arról volt szó. =/

    Nem rémlik ckinek, hogy mikor volt kb? vagy vmi kulcsszó? :D Próbáltam már rákeresni hajra, fodrászra, frizurára, de egyik sem adta... =/
  • ágybanalvó
    #7845
    kipróbáltam de így meg nagyon lelassult a gép és ha 72 pt-vel írok akkor a betűk akkorák mint egy hangya feje. vagy még kisebb. nah de inkább feltettem a cs3-at ez simán megy de itt is ha írni akarok kiír valamit de most mást. "could not complete your request because something prevented the text engine from being initialized". hát ahogy én értelmezem mostmár nem a merevlemezzel van gondja de akkor most mivel?
  • VRSDM
    #7844
    az a merevlemez terület amit cach-nek használ a ps-ed túl kevés, ezt a preferences-ben asszem lehet állítani ...
  • ágybanalvó
    #7843
    hellosztok!!

    lenne egy olyan gondom hogy mikor photoshop-ban próbálnék a képre írni valamit akkor mikor húznám neki hogy mekkora hely kell az írásnak akkor miután elengedem az egeret azt írja ki hogy "could not use the type tool because the scratch disk are full". erre most mi a megoldás?
  • Shiwo
    #7842


    nálam van...uccsó elötti..
  • Basic
    #7841
    Nálam ez rendben van.
  • Tomato
    #7840
    hello mindenki!
    egy kis helpet szeretnék kérni
    átlátszó réteggel rendelkező képet akarok menteni TGA formátuba,
    de nem találok targát a felsorolásban hiába használok RGB 8bitet.
    :(