17217
  • laacika
    #17217
    Sziasztok.

    Segítséget kérnék olyantól aki profin szerkesztget a photoshopban.

    Nekem nem megy,megpróbáltam de nem vagyok jó benne.

    Nagyon hálás lennék ha valaki megszerkesztene nekem egy képet.

    Ha valaki válalkozna rá akkor a mail címem: laacika kukac citromail.hu ra kérem irjon és átküldöm hogy miről lenne szó.

    Hálásan köszönöm!!
  • foxxi
    #17216
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Sajnos a munkám miatt túl kevés idő maradt hogy a béna, nagyon amatőr PS tudásommal nagymama születésnapi képével végezzek. Esetleg lenne itt olyan kolléga ( akinek kb 15 perc lehet ), aki segitetne megoldani ezt a dolgot. Priviben elmondanám miről van szó!

    Köszönöm!
  • strepsils
    #17215
    Ez jó , ha már ennyire analizálunk a kép háttere az eyedropper szerint 0 0 0 . A porszemek vagy mik körül van enyhe kék 0 0 4 és a porszemek amik a háttér néhány százalékát töltik csak ki. Szóval nincs azzal a monitorral semmi baj te viszont összemosod fejben a porszemeket a háttérrel ami fekete.
  • Spészgószt
    #17214
    ad1: ennek a képnek a háttere KÉK (sötétkék)! csak szólok...nem fekete...az hogy TE feketének látod az a TE monitorod hibája!
    PhotoShop-od van?
    itt egy PSD
    egy hétig elérhető...

    Ha a legfelső layeren állsz (a leyern legyen ne a maszkon ;) ), akkor az opacity-n állíthatod mennyire legyen kék...illetve ha duplát klikkelsz magára a kék leyer, akkor átrakhatod hupililára is ha úgy tetszik...
    jó színezgetést... ;)

  • dregnarr1 #17213
    Talán valamelyik megfelel, de biztosan tud valaki még jobbat.

    Itt van tisztított háttérrel:
    http://i68.tinypic.com/ivzgq0.png

    Ez meg az eredeti kopásokkal:
    http://i65.tinypic.com/2yyqtc6.png
  • Andriska86
    #17212
    Sziasztok!

    Képszerkesztési segítséget szeretnék kérni, fizetni is hajlandó vagyok az idejéért annak, aki megcsinálja.

    A Hölgy hermelinnel c. képet szeretném kinyomtatni a szobám falára, viszont ez a fekete háttér nem adja. A tudomány mai állása szerint eredetileg sötétkék volt a kép háttere, így már itthon is működne a falamon.

    Vállalná valaki, hogy előszerkeszti nyomtatásra a nagy felbontású képet ezzel a sötétkék háttérrel?

  • shaba23 #17211
    sziasztok, Illustratorral van gondom . 22.0.1-es. Görbe mellé van illesztve a szöveg, ezen kéne még variálni. Emlékeim és google szerint is ezt a "choose Type > Type On A Path > Type On A Path Options." menüben lehetne megtenni. Viszont nekem nincs Type On A Path Options, vagy legalábbis a Type Tool-ban nincs, pedig a videókon is van :) Ezt hol találom, vagy hogy tudom bekapcsolni, hogy a Type tool-ban legyen?
  • strepsils
    #17210
    Ha nem jönne be a linken a kép
  • strepsils
    #17209
    Helló! Nem tud senki ilyen programot vagy valamit ami ilyen képeket tud csinálni nagyobb mélységfelbontásban? Én ezt corel photo paint 9 ben csináltam effekt :3D stereo noise a neve az effeknek. Fotoshoppban létezik ilyen effekt mert még nem láttam . Azok a gagyi sztereogramma programok nem érdekelnek amik a neten vannak ,mind szar jobbról balra minta ismétlésen alapszik és mire jobra ér a kép már tiszta homály az egész.kép

    Utoljára szerkesztette: strepsils, 2017.10.22. 00:11:17
  • acsati
    #17208
    Rendben, köszönöm a válaszokat
  • Spészgószt
    #17207
    Rakd át másra....
    Hotkey edit
  • dregnarr1 #17206
    Elvileg ctrl+görgő a zoom, kivétel némelyik aktív gombnál. Letöltött verziótól is függhet, hogy mi az alapértelmezett hotkey kiosztás.
  • acsati
    #17205
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy PS CC-ben be lehet valahogy állítani a zoom-olást mondjuk Ctrl + egérgörgőre?
    Szimplán egérgörgőn nem tetszik, másra használom.
  • Atika :o)
    #17204
    Sziasztok. Hogyan tudnam photoshopban megoldani azt, hogy van tobb kulombozo meretu kepem szeretnem egyenlo pixel mereture alakitani az osszeset a nagyobbik ertek szerint. pl az elso kep 600 x 800 a masodik 750 x 900 stb. az elso kep lenne 800 x 800 a masodik 900 x 900 es igy tovabb. Letezik erre valamilyen megoldas, hogy ne kelljen eggyesevel csinalnom? Koszi
  • KRwizard
    #17203
    Írtam Privátot :)
  • grebber
    #17202
    Segítség kellene nekem.
    3 db sima excel diagrammot kéne rátenni egy adott témára. A képeket bármit választhatsz (persze a témát én adom)
    Aki tud ebben segíteni kérem jelezze.
  • dregnarr1 #17201
    Közepes szintű PS ismerettel rendelkező egyént keresek, aki juttatás fejében segítene nekem egy monotonabb munkában (a munka úgy saccra kb. 10 nettó órát ölelne fel összességében, egyén képességétől függően).
    Lényegében Content Aware Fill, utótisztítás és képek sablonba igazítása a munka.

    Érdeklődőket pm-ben fogadom!
    Köszönettel, Dreg
    Utoljára szerkesztette: dregnarr1, 2016.12.20. 09:21:11
  • xelag
    #17200
    A vélemény
  • ricky
    #17199
    Sziasztok!

    Keresek valakit, aki tudna nekem szerkeszteni egy kepet, egy egyedi kepeslapot szeretnek. Ha tudnal segiteni legyszi irj, s leirom a reszleteket.
  • mue
    #17198
    Sziasztok, miért van az vajon, hogy 3D módban bármilyen objektre rajzolni akarok (akár egy sima kocka), akkor amit az egyik oldalára rajzolok, rárajzolja a többire is? 3D paintnek pont az lenne a lényege, hogy amit látok arra rajzolhatok amit akarok, nem? Vagy mi lehet nálam a gond, vmi rossz beállítás?
  • scansatelit
    #17197
    Sziasztok.

    Olyan kérésem lenne, hogy valaki tudna-e segíteni ennek a képnek a feljavításában?
    kép
    A pótkocsi hátoldalán lévő rendszám is kérdéses volt, de arról nagy valószínűséggel már kiderítettük, hogy KM 13-55. Viszont a bal hátsó kerék feletti rendszámon mintha nem ez szerepelne, mert a második sor 5-el kezdődik. Egy veterán trakis klubnak kellene, de az én tudásom itt véget ér. Ha nem akar vele senki szöszmötölni, megértem. De ha valami jó tanácsot tud adni, hogy milyen programmal, kísérletezzek és mit állítsak, azt szívesen veszem.
  • Gladiator
    #17196
    Nincs meg valakinek ez a font, vagy nem tudja honnan lehetne letolteni? Eleg nepszeru, de nem talaltam sehol ingyenes letoltest:

    Hurme Geometric Sans 2

  • pxxl
    #17195
    mandala
  • Atika :o)
    #17194
    Sziasztok meg tudja nekem valaki mondani, hogy ezt a fajta technikat hogyan nevezik?

  • cenobite
    #17193
    Szerintem egy fotós topicban is kérdezd meg, lehet ott hamarabb tudnak válaszolni.
  • Bodrey
    #17192
    Sziasztok!
    Egy kicsit lehet fura kerdest teszek fel, es lehet nem is lesz egyertelmu, elore is bocs.

    Nikon D3200-al keszitett kepeket RAW formatumban megnyitom a PS-ben es a kep keszitesok az elmentett adatokat (camera beallitasok) amikor visszanezem erdekes "ISO"-kat kapok.

    Ezt miert csinalja hogy pl.: 2 beallitott kep manualis ertekekkel (ISO-100!!!! erre volt allitva) a PS kiirja h ISO-1400, a masodik 1 perccel kesobb ISO-1600.

    Valaszokat elore koszonom
    Bodrey
  • norbre
    #17191
    ah so
  • Wreck86
    #17190
    Nem veszem annak, csak azt hittem van valakinek egy bevált minőségi tutoriálja.

    Köszi.
  • norbre
    #17189
    nemköcsögségből, de gugli?
  • Wreck86
    #17188
    Sziasztok PS Mesterek! :)

    A segítségeteket kérném abban, hogy ismertek e olyan tutoriált melyben kártyalapokat mutatnak be, hogyan készül?

    Köszi!

    M.
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2016.02.14. 16:48:34
  • Lebowski
    #17187
    Sziasztok!

    Létezik olyan opció CS5-ben, hogy nyomtassa ugyanazt a képet többször (pl 6-szor vagy 9-szer) egy lapra?

    Előre is köszönöm a választ
  • acsati
    #17186
    oksa, utánanézek a dolgoknak! köszi a választ :)
  • MANOWAR
    #17185
    lesd meg:
    -layer style (pl:color overlay-nel only web colors), vagy valami layer opacity ize lesz.. :)
    -rgb-s keprol vett szinmintat cmyk-on hasznalni nem tanacsos, pont az altalad leirt hiba miatt :)
  • acsati
    #17184
    Sziasztok!
    Mitől van az, hogy egy képről színt veszek (Alt + klikk a színre) mégse ugyanazt az árnyalatot adja? Ha ráfestek látszik, hogy sötétebb az új, pedig nem átmenetesről vettem a színt. Meg a layerek is normalon vannak.
  • MANOWAR
    #17183
  • MANOWAR
    #17182
    Valami olyasmi remlik, hogy 8 rol 16 bitesre kell allitani. (Image/Mode/16bits)
  • Spészgószt
    #17181
    Írd be Googlebe a problémát szóról szóra hogy nem ment réteget vagy hogy nincs pipa az alpha chanel-be ...tuti más is szopott már pont ugyan ezzel és valami bagatel faszság lesz a megoldás... XD
  • generalGGabe
    #17180
    Hát ezt nem hiszem el.
    Van egy olyan, hogy átlátszósági réteg hozzáadása. Arra sem csinál semmit. És mentésnél nem engedi az alfa csatornát pipálni
  • cenobite
    #17179
    Igaz én tiff file-oknál alkalmaztam a következő megoldást, de hátha itt is működik.
    Megvan a kép, háttér nélkül. Ctrl+klikk a layeren a képre, úgy hogy legyen kijelölve ----> Select menü -----> Save selection. Kép mentésénél az Alpha channel legyen bepipálva

    Én ilyenkor ha egy vektoros progiba (Corel, Illustrator) behoztam a képet, háttér nélkül hozta.
  • generalGGabe
    #17178
    Igazándiból az a bajom, hogy nem tudok létrehozni alfa csatornát. Olvastam már több leírást is, de egyik sem működik valamiért.