17220
  • Shiwo
    #7839
    ahogy Met is írta, GIF-ként mentsd el (bár készülj fel rá, hogy az csak 256 szinü..)

    illetve esetleg PNG-be..firefox alapból elkezeli átlátszónak, de hogy IE alatt is működjön és átlátszó maradjon a transparent rész, ahhoz bekell írni pár plusz sort a weblapba.. (arról a pár sorról ebben a topicban érdeklődj sztem...)
  • Met
    #7838
    új doksi megnyitásakor transparent háttérrel kell és gifnek kell menteni
  • biii
    #7837
    sziasztok
    ismét gondban vagyok (tudom..kezdő...)
    hogy tudom azt megcsinálni hogy festek akármit, mondjuk egy pacát ecsettel és azt akaromhogy átlátszó legyen a háttér. (mondjuk gombként működne a dolog weblapon és az kellene hogy ne látszódjon a környéke, csak a paca..)
    próbáltam úgy hogy új megnyitásnál átlátszót választottam, de amikor elmenettem, és megnyitottam máshol, csalódva láttam hogy van fehér háttere.. gondolom vhogy msáképp kellene menteni, vagy vhol vmi opciót meg kéne adni, bepipálni stb.. de nem találom mit hol..
    próbáltam azt is hogy hátérradirral leradiroztam a fehér hátteremet, de akkor is megmaradta a fehér mentés után...

    segitsetek ha tudtok, köszi
  • Wreck86
    #7836
    ezt! köszi szépen!
  • artschi
    #7835
    Ezt kerested - 3D photo effect.
  • biii
    #7834
    köszi a segitségeket, mostmár jó!!!
  • Basic
    #7833
    Vagy másik megoldás, ha duplán kattintasz a rétegre, és a felugró ablakot leokézod.
  • Wreck86
    #7832
    Sziasztok!Régen láttam egy oylan tutoriált,melyben oylan képet készítenek,mintha a rajta lévő tárgy kijött volna a képből(azthiszem egy tank volt rajta).Most egyszerűen nem találom a tutorial.hu-n :( Segítsetek légyszi! Köszönöm!
  • VRSDM
    #7831
    nem lehet. csak a cs előtti verzióknál. a preferences.be tessék letölteni újra
  • rooney8
    #7830
    Én letöltöttem a Photoshop CS2-t magyarul, de az összes tutorial angol nyelvűvel van leírva. Az a kérdésem hogy nem lehet átállítani a nyelvet? Mert én már mindenhol kerestem de nem találtam.
  • Shiwo
    #7829
    dublikáld a layert, az új már nem lesz zárolva és tudsz vele dolgozni, a régit meg kitörölheted..
  • biii
    #7828
    hello
    köszia választ
    én is igy gondoltam, de szürke ez az opció,azaz nem választható.
    ha azért van mert zárolva va, akkor légyszi ne csak azt ird hogy felkell oldani, hanem hogy hogyan kell..köszönöm kép linkje hogy miről beszélek http://quickshare.extra.hu/photos1.jpg
  • VRSDM
    #7827
    window - layer ablak bekapcsol. ott az aktuális layer-en a layer ablak jobb tetején találsz ilyet, " opacity " ezt az akt. layer-re kattintva lejjebb véve teheted ezt meg ;) rem. értehető voltam
  • biii
    #7826
    sziasztok



    szeretném megkérdzeni hogy hogyan tudom azt megcsinálni hogy egy kép csak nagyob halványan látszódjon, értem ez alatt hogy háttér képnek tenném be weblapra?

    (példa oldal bár én nem ennyire halványra akarom , de hogy miről beszélek az látszik http://recept.grocceni.com/goroguborkasalata.html)



    köszi
  • braaa
    #7825
    ...de ez is /REKLÁÁÁÁÁM :) / (Eart Tourist photoshop-infó oldala) megteszi (,ott a tutorial részleg) ! ide klikk !
    én ott indultam.
  • VRSDM
    #7824
    jó hozzá az is amit adtak mellé ;)
  • DjCooll
    #7823
    Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy a PhotoShop CS2-höz nincs-e valamilyen leírás használati útmutató. köszi előre is.

    Vagy jó hozzá az is, ami itt a fórumon van?
  • Lazarus
    #7822
    Szuper, köszi :)
  • VRSDM
    #7821
    az alapból a space.konfiguráld át egy tollgombodra... asszem :$
  • Lazarus
    #7820
    Start > Settings > Control Panel > Pen Tablet

    Toll kis gombja : Keystroke (F11)
    Toll nagy gombja : Modifer (Shift)
    Tablet bal gombja : Modifer (Alt)
    Tablet jobb gombja : Modifer (Ctrl)

    Feltelepíted az AutoHotKey-t, elindítod a progit, a tálcán megjelenik egy zöld "H" betű, jobbklikk, edit this script, kitörlöd ami benne van és bemásolod ezt:


    *^WheelDown::
    Send {Blind}{F9 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F9 Up}
    return

    *^WheelUp::
    Send {Blind}{F10 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F10 Up}
    return

    *+WheelDown::
    Send {Blind}{D DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{D Up}
    return

    *+WheelUp::
    Send {Blind}{G DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{G Up}
    return

    *!WheelDown::
    Send {Blind}{F9 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F9 Up}
    return

    *!WheelUp::
    Send {Blind}{F10 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F10 Up}
    return


    lemented, jobbklikk a "H" betűre, Reload this script.

    Photoshop indít, edit, keyboard shortcuts, én így állítottam be:

    - Tools
    Increase Brush Size -> Nagy tollgomb + scroll fel
    Decrease Brush Size -> Nagy tollgomb + scroll le

    - Application Menus
    Window/Layers ki-be -> Jobb táblagomb + scroll fel
    Window/Tool Presets ki-be -> Jobb táblagomb + scroll le
    Window/Swatches ki-be -> Bal táblagomb + scroll fel
    Window/Tools ki-be -> Bal táblagomb + scroll le
    Edit/Step Backward -> Kis tollgomb
    Edit/Step Forward -> Kis tollgomb + Jobb táblagomb

    Persze ennél még jobban is el lehetne rendezni... amit hiányolok az a csúsztatás (Hand tool szerű). Úgy kéne hogy ha lenyomva tartok egy gombot akkor a toll hand toolként viselkedik
  • Lazarus
    #7819
    Persze, neked is wacom táblád van? 2 gomb a tollon, 2 a tálán és egy scroll?
  • VRSDM
    #7818
    részletes leírnád hogy ez hogy megy? mert én nem értek ehhez :$
  • Lazarus
    #7817
    Sikerült :) A modiferes scrollozást átalakítottam más gombokra ennek az ingyenes proginak a segítségével.

    Itt a script, ha érdekel valakit:

    *^WheelDown::
    Send {Blind}{F9 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F9 Up}
    return

    *^WheelUp::
    Send {Blind}{F10 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F10 Up}
    return

    *+WheelDown::
    Send {Blind}{D DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{D Up}
    return

    *+WheelUp::
    Send {Blind}{G DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{G Up}
    return

    *!WheelDown::
    Send {Blind}{F9 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F9 Up}
    return

    *!WheelUp::
    Send {Blind}{F10 DownTemp}
    Sleep 100
    Send {Blind}{F10 Up}
    return
  • VRSDM
    #7816
    na ez a kérdés már engem is érdekelne ;)
  • Lazarus
    #7815
    Köszi! :)

    És azt hogy tudom elérni hogy a scroll és egy modifer (Alt/Ctrl/Shift) segítségével változtathassam az ecset méretét?

    Csak azért kérdezek ilyen hülyeségeket mert rajztáblán csak két konfigurálható gomb és egy scroll van amire 8 parancsot akarok bindelni. És festés közben nem szerernék a billentyűzethet nyúlkálni.
  • VRSDM
    #7814
    van , a preferences-be van olyan hogy " scrool with mouse " azt pipáld be és ennyi ;)
  • Lazarus
    #7813
    Hi! szeretném átbindelni a hotkeyeket, de az a problémám hogy a Zoom in/out, nem rakható a scrollra... egyszerűen semmibeveszi a scrollozást. Adobe photoshop CS2 v9.0

    Van rá valamilyen megoldás?
  • Basic
    #7812
    Az enyém is angol. Semmi bajom sincs vele.
  • Czdano
    #7811
    Igen CS2, engliss :]
  • Shiwo
    #7810
    hát az enyim inglis
  • droidika
    #7809
    ...a tiétekbe lehet hiba, nekem nem csinál ilyeneket a CS2 /HUN/
    (biztos egy helyen "találtátok" ...muhaha)
  • Basic
    #7808
    Hát szerencsére nekem még nem volt ilyen problémám, de az s igaz, hogy nem túl gyakran teszek új fontokat a gépbe.
  • Shiwo
    #7807
    sőt ! word alatt is :)

    CS2-őd van ? nálam azzal cisnálja..lehet gyári bug..
  • Czdano
    #7806
    Igen az egészben az a poén hogy a a betűtipusok mappában meg ottvannak :-)
  • Shiwo
    #7805
    mondjuk én úgy vettem észre, hogy a font megmarad, csak a ps nem látja..csak most nem is tudom, hogy a .fon -okkal hülyül vagy a .ttf-ekkel
  • Czdano
    #7804
    Az se segitett már próbáltam :( Amugy érdekes a visitort bennhagyta...
  • Shiwo
    #7803
    nem tom, de nekem is szokott olyat jáccani, hogy nincs benne a frissen tlepített font...mittomén, nyomj 1 restart gépet, hátha segít..
  • Czdano
    #7802
    Hali! Következő a problémám..telepitek egy fontot, megnyitom a PS-t bennevan használom, minden oké, de mikor már másodjára inditom a progit nem találom a betütipusok közt! Hol rontottam el? :S Előre is köszönöm
  • zsolesz92
    #7801
    innen
  • VRSDM
    #7800
    adobe.com többek között