7285
  • KG21
    #74
    hogyhogy olyan soká kerül ki netre, ha már egyesek szedik? Ezt nem igazán értem...
  • Alexease
    #73
    A Demo marcius 31-en jelenik meg a nemet Gamestar magazinben, es elvileg a netre marcius 1-2. heteben kerul fel.
  • Alexease
    #72
    Es az osszegzes, ami kicsit lesulyto:(((
    -Graphics look better.
    -Handles a little better, but still not realistic physics or even a feels close to a real car.
    -Not a realistic cockpit view. No mirror, dash etc.
    -Sounds are better but don't sound like their real life counterpart.
    -All in all a console race "GAME" ported to the PC just like last time
  • Alexease
    #71
  • Alexease
    #70
    Athuzok egy-ket ejszakai hirt is ide, amit mar mashova bettetem.

    "22:30: I am DLing the demo and should be done in a few minutes. We will not "distribute" this demo as it is a magazine cover demo. I will post my impressions and screenshots in a while. Do not ask me for link.

    22:38: Installing. This demo dates back to February 24th.

    22:50: Dog peed in my bed (Arghhh!). I can't grab screenshots from the demo. Good thing is, there is a cockpit view :)

    22:53: What ya get? Vintage Classis series/Brands Hatch Indy track/Jaguar E-type series II (1968), DTM series/Hockenheimring/AMG Mercedes CLK and V8 Supercars/Phillip Island/Holden Commodore VY V8 Supercar.

    23:01: Got FRAPS to take screenshots. Off to take about 50 of them."
  • Alexease
    #69
    En is varom/vartam a TRD2-ot.
    Egyetelmuen, az egyik legszebb es egyben meg gyors grafikai engine. Szepek a palyak, korrektek (elvileg) es reszletesek az autok, a leglatvanyosabb tores efektek, rengetegfele verseny tipus, sok-sok auto, palya miegymas. Vagyis minden egybe lehetne, egy jo autos jatekhoz. Kiveve a legfontosabbat, a szimulaciot, fizikat;(

    Az elso koztudottan szar volt. Ebbe a masodikba, igergetek fut-fat. Hogy mi lett belole, azt meg nem tudni, de a hirek alapjan, sajnos ez is "csak egy konzolos autosjatek attirat":((

    Tudtam hogy nem lesz egy extra sim, de remenykedtem - talan meg mindig:))) - hogy legalabb a MBWR szintjet megutik. Legalabbaz ember elautokazna egy darabik, ha masert nem is, a sok palyaert es az autokert.
  • KG21
    #68
    honnan lehet szedni?
  • Panther
    #67
    Most húzom a demot, elvileg be tudok számolni mindenről estefelé. Csak sajnos, mivel az ETCC ligából jöttem, nekem az a mérce, a TPTCC-ről és a TRas Am-ről ne is beszéljünk. Nem várok olyan fizikát, de ha már egy kicsit is jobb lesz, mint az előző, akkor talán még dícsérni is fogom. Talán...
  • KG21
    #66
    screenshotok már vannak a demóból itt
  • KG21
    #65
    Elvileg kint van egy demo, a bhmotorsportson láttam, de letölteni még nem lehet sajnos. Tud valaki bővebb infot erről?
  • 12346
    #64
    akkor jól gondoltam. ha vmi szép attól még nem fog meg. fizika lenne ennél az elsődleges szvsz. ha az nincs, akkor picit sem istencsászár meg ilyenek
  • Alexease
    #63
    A videok jok voltak. Latvanyosak, szepek, hangulatosak stb., csak hat az automozgas volt - szokas szerint:( - "kicsit" furcsa.
  • 12346
    #62
    grebber miből veszed, hogy olyan kira lesz?:) ezek csak képek. a videóra ugyan már nem emlékszem, de biztos szar volt, ha nem maradt meg:))
  • M@TriX
    #61
    Nem tudom hallottátok-e:

    "TOCA Race Driver 2 when it launches for PC and Xbox on April 23, complete with online play functionality."
  • Panther
    #60
    Ha nem lesz olyan nevetséges az autó irányítása, mint az első részben, legalább eléri az ETCC szintjét, akkor én is megnézem. Egyébként....
  • Alexease
    #59
    Ha mar vezetesi elmenyben a Mercit elerik, akkor mar en is elkorozgetek vele:)
  • grebber
    #58
    Továbbra is azt mondom hogy olyan király lesz ez mintha kétszer olyan király lenne!!!!!!!!
  • zaki
    #57
  • zaki
    #56
  • zaki
    #55
  • zaki
    #54
    itt a játék új honlapja, érdemes megnézni, sok fasza kép van fent
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #53
    A probléma megoldódót azért thx;) http://www.ati.com/support/infobase/4258.html
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #52
    Nem keszni hanem kaszni!
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #51
    Sziasztok toca 1-hez fűződik a problémám de ezt a topicot is 5 oldalrol visszább találtam.Szal az a problémám hoyg hibás a megjelenítés tocaban!Nincsenek autó keszni csak kerekek ülés meg szélvédő 1ik auton sem .Valamiért nem jeleníti meg.Mi lehet a gond?Ati 9200 3.10es catalyst 4.1 és 4.2vel is ugyanez a helyzet.Válaszokat előre is köszi.Ja ez az 1 játék amivel megjelenítési gondok vannak máshol nem tapasztaltam ilyet.;)
  • Alexease
    #50
    Hat ez az:))
    Nem akartam a videok utan itt fikazni, de sajnos nem sok joval kecsegtet:( Az AI az bena, az tuti, de az agyon dicsert, igert fizikai is eleg gyanus:(
  • Toya
    #49
    Grafikailag tuti, de más területen nem nagyon látni előre lépést.
    Valamelyik videóban akkorákat bénázik az MI, hogy az nevetséges.
    Fizikailag nem láttam a videókban előrelépést és az előrejutás is a szokásos maradt ahogy a videókból néztem (kanyarokban kifékezni, majd imádkozni hogy egyenesben ne előzzenek vissza).
  • Alexease
    #48
    Itt vannak a videok, azert erdemes megnezni oket: TRD2 Video

    Grafikailag biztos hogy a legjobbb lesz megint.
  • Alexease
    #47
    Vagyis, igeretek, szep szavak azok vannak egyelore:) Hogy mi lesz az egeszbol igaz, az majd kiderul ha megjelenik:))
  • Alexease
    #46
    "Game Informer: Does TOCA Race Driver 2 feature a new physics engine?

    Matthew White: The game features a whole new physics engine for the handling, and the car is under pure physics. Not a central pivotal point, or any pivotal points on the car, so when you drive the car around you feel the weight shift as it goes around corners, and when the car accelerates and decelerates.

    GI: Did you guys take all these cars out and test them on tracks to get a feel for the physics?

    MW: Yeah, sure. What we did was start out with a test bed car of a physics base, and each car in the game has got a massive database that goes along with the car for us to program all the cars. The database consists of technical information about the car. Things like technical specifications of the engine, the engine displacement and where it sits on the car, torque. But then it also goes into more technical things like how stiff the body is, how much ride is on the suspension arm, every detail. We get that information from the manufacturers. We then put the car together. The car models are based on CAD data from the manufacturer, which we then turn into polygons, and then put them in the game engine. Each component of the car is separately modeled. All the wings, the body, and the doors, so they can all be deformed when they have an accident. And we’re running a race with 20 cars all with damage, so you can damage all the AI cars."
  • Panther
    #45
    Szerintem nézzetek meg néhány videót róla. Én eléggé kiábrándultam - az első rész után nem nagyon lehetett, de mégis - de a Surefrs Paradise videó szerintem elég ócska. Már amennyit ez alapján a fizikáról mondani lehet.
  • Alexease
    #44
    A GameStar-ral nem szoktam foglalkozni, mert pocsok. Ok az elozo resznek is, es a Colin3-nak is 95% kornyeken adtak, es istenitettek, pedig olyat buktak mint az allat:))

    De ettol fuggetlenul, olvastam mar vagy 4-5 normalisabb, kulfoldi "szaklapnak" a bemutatojat, es ahoz kepest, hogy pesszimista vagyok mar a Codies-zel es a termekeikkel kapcsolatban, ez a Toca RD 2 kezd pozitiv lenni.

    A grafika, toresmodel nem erdekel a dologbol, az biztos profi lesz. Tavaly grafikaban elvitte az elso helyezest, es elvileg megerdemelten. Ezzel nincs gond. A toresmodelt, az Invictusos egyutmukodes ota barkacsoljak, azt hiszem azzal sem lesz gond.

    Ami erdekesebb, a szimulacio, fizika, jatekmenet, AI. Vagyis, ami egy autos jatekban szamit!

    Az AI-rol eddig nem irtak:( Ha olyan marad mint az elozoben, akkor bukta, vagy esetleg kell egy jo net-kod, hogy legalabb online lehessen nyomni.

    A jatekmenet ugy nez ki pozitoivan alakul. Allitolag kiszedtek belole azt az idetlen, felesleges, filmes karier modot. Nem lesznek beszelgetesek, gagyi filmek. De lesz normalis karier mod. Ez pozitiv.

    A szimulaciot, fizikat eddig dicsertek (Nem a keszitok! Toluk ez m9indig termeszetes:)) Nekik meg a Colin3 is autoszimulator volt:DDD ) Allitolag az alapoktol ujra irtak, vagyis van remeny valami normalisabbra. De allitolag, benne van az arkadositas lehetosege is, vagyis aki nem tud, nem akar autot "vezetni", az lebutithatja, es tologtathatja kivulrol az autokat, meg bekapcsolhat egy tonna segitseget.

    De ez akkor lesz biztos, ha megjelenik:)) Lehet, hogy a cikkirok, teszterek mind-mind le voltak fizetve:))))

    Remelem a Codies rajon, hogy vagy valami gyoker egyszeru, pure arkad NFS:U szintu cuccot kell csinalni, vagy valami normalisabb szimulatorosabb dolgot. A ketto kozotii resz, nagyon gaz (bar uzleti szempontbol jonak tunhet, de meg sem:D)
  • zaki
    #43
    TOCA RD 2 újdonságok
    [2004-02-16 @ 12:10 - Mantis] (kommentek: 1)
    Az Atari tudtára adott a nagyérdemű közönségének pár érdekességet, új információt a csak "egyedülálló szimulátorként" emlegetett TOCA Race Driver 2-ről. Az Atari hazájában - Ausztráliában - V8 Supercars 2-ként ismert szimulátorban olyan dolgokkal törekednek azt az egyedülállóságot és a legjobb jelzőt elérni, amelyek igen szívmelengető órákat szereznek majd egy-egy autósport rajongónak. A Ford Performance Racing, a Team Kiwi, mint csapatok, Jason Richards, Simon Wills és Mark Skaife, mint pilóták, Barbagallo Raceway, Indy 300 Surfers Paradise, mint versenypályák, virtuális valójukban. Ezek csak példák a sok-sok szupersztárról, csapatról és pályáról, melyek helyet kaptak a játékban. A V8 autós szakág talán sokak nem mond az ég világon semmit... De még ha nem is, akkor sem kell csüggedni, mert itt tényleg egy olyan autós szimulátorral van dolgunk, ami aztán élvezetet biztosít a felső fokon! Ha pedig valakinek nem tetszene majd az efféle száguldozás, foghatja magát és átállíthatja. Mire? Utcai versenyzés, rali, ralikrossz, Formula Ford és még jó pár fajta versenyforma áll majd rendelkezésünkre. Ezek után már csak azt kérhetjük a fogtündértől, hogy legyen minél hamarabb április! Ugyanis az említett hónapban kezünkbe ragadhatjuk ezt az egyedülálló szimulátort...

    info: Gamestar
  • 12346
    #42
    hallod grebber, ez MOST olyan mint a far cry meg a stalker:)) senki nem tud róla semmi konkrétat, csak a képek. meg talán videó. és ennyi. ja meg amiket írkálnak
  • 12346
    #41
    ez a #33-as zaki féle monológ megmosolyogtató:) elég sűrűn ígértek már ehez hasonlót és én még mindig nem láttam vmi sok ultra real autókázós gémet. kétlem, hogy ez ilyen hú de jó lenne meg atom bonyi. lehet, hogy csak simán 100-nál "lefújódik" az elem, mint a gta-ban:))))) és erre azt mondják, hogy ezzel meg azzal van összefüggésben:)
    nem mondanám még rá, hogy istencsászár és egyéb. főleg az 1 után nem. majd lesz vmi ennél is
  • grebber
    #40
    ISTENCSászár lesz ez az autos játék!
    Szerintem olyan lesz a kategoriájában mint a FAR CRY vagy a STALKER:Shadow of Chernobyl!
  • Alexease
    #39
    Mielott meglincseltek, hogy fikazok:))
    Csak meg kell nezni, hol vannak az elozo programoknak a topic-jai, mennyi hozzaszolassal, mennyi idot eltek meg a jatekok.
    Ott van pl. az F1C es mod-jai. Korrektebbul osszerakot autos game, es meg mindig megy, es sikeres.
    Vagy ott az NFS:U, a teljesen agyatlan, abszolut arkad game. Ami nem rossz, csak eppen 100%-osan az amire keszult amire terveztek, es meg is talata a jatekos taborat, sikeres.
    (GPL-lel, Nascar-ral nem vetem ossze, mert azok teljesen mas kategoriak;)))

    A Codies valami oszver megoldast takolt ossze, ami valahogy senkinek sem tetszett.
    Remelem, el mozdulnak valamenyik iranyba. Vagy leggyen full arkad vagy valami szim jellegu. Ugy lesz jatekos tabor. De ezekkkel a megoldasokkal, hamar el fog tudni, pedig sok munka van mogotte;((
  • Alexease
    #38
    De ha olyan arkad, bena fostalicska lesz mint az elozo, akkor teljesen folosleges ilyen tores.
    Aki meg csak tologatni szereti az autokat, 3 gombbal szguldozni, torni, zuzni, annak felesleges az ilyen "igeretek". Ahoz aleg, ha osze-vissza gyurodik, meg repkednek az alkatreszek.

    Bar remelem tanultak belole, hogy az elozo 3 prigijuk (Colin3, TRD, IndyCar) hatalmasat bukott, igy legalabb valami autos erzest is kolcsonoznek a jateknak. Legalabb egy ISI (F1C) szintu fizika, szimulacio nem artana.

    En speciel nem varom se ezt se a Colin4-et, ha majd megjelenik megnezem, max kellemeset csalodom.
  • Amse
    #37
    nekem is!:)
  • zaki
    #36
    2004/02/07 14:08 - Wilson
    TOCA Race Driver 2 - a sérülés mikéntje

    Idén tavasszal debütál a Codemasters égisze alatt a tavaly megjelent Toca Race Driver második epizódja. A TOCA Race Driver 2 számtalan újdonsággal kecsegtet a négykerekű járművek szerelmeseinek, kezdve az alaposan feljavított vizualitásokkal egészen az elmaradhatatlan pályák és benzinfalók létszámának növeléséig. A legígéretesebbnek azonban a Terminal névre keresztelt, a valós életnek megfelelő törést szimuláló motor látszik: a kerekektől kezdve a motor architektúráján át egészen a kasztniig lemodellezett fizikai tulajdonságok gondoskodnak a felhőtlen vezetési élményről, melynek egy apróbb - ámde derencsétlenre sikeredett - borulás is véget vethet.

    info: hcgamer
  • zaki
    #35
    az! nekem az 1 is tetszett :)