7285
  • 12346
    #354
    pedig elképzelhető. én is tudnék mondani nem egy arcot az ismerősök közül, akik az egyre is azt mondták, hogy húha. és lehet, ha megtehették volna, megveszik..
    hiába ecsetelgettem a nyílvánvaló hibákat, nem lehet mit tenni:) pedig még egy alap kicsúsztatást se lehetett megcsinálni. ennyit ZoyDes által istenített fizikáról
  • Alexease
    #353
    Persze, ez csak az az egy szavazas alapjan mondta. Egy site, egy szavazo kor. Foleg, hogy csak 700 ember szavazott:)) Ebbol felmillas eladasokat kellene produlakniuk:)
  • Toya
    #352
    Azért ezeket a szavazásokat sem szabad 100%-ig komolyan venni.
    Nem hiszem, hogy az autóversenyekkel játszók 62%-a megvásárolná ezt a programot (de szerintem még 40 sem).
  • Alexease
    #351
    Ez igaz, de a jelenlegi allas szerint, az alabbiak valszeg megvennek: Awesome, Good, OK. Ez eddig 62%. A teljes megjelenese utan, talan meg a Not Bad-bol is elcsipnek parat, a teljes szolgaltatasa miatt.:) A Crap-bol kicsi az esely:))

    raadasul, a BHMS-en keszult felmeres, nagyreszt a szimulatorosabb emberek velemenyet takarja, mert a site profilja is inkabb arra hajlik.

    Persze, az eladasi es egyebb strategiak, Magyarorszagot nem erintik:)) Kint inkabb szamit hogy egy atlag jatekos a reklamok, marketing utan (meg ha kamu is - de a marketing bizonyos fokig arrol szol:D), konnyeben, lazabban kiad 30-40$-t egy jatekert.
  • K.András
    #350
    "A Codies valamilyen szinten azert elerte a celjat, a jatekosok kozott nagyjabol egyeloen oszlik meg az ertekeles, vagyis sikerult egy "mindenkinek" programot gyartaniuk.:)"

    Szerintem egy játék készitö cégnek ugy kéne müködni(profinak), hogy minél nagyobb felhasználoi kört akarjon lefedni,ha a profi játékostol kezdve a csirkéig mindenki az ö játékával akarna játszani akkor érné el a célját, valoszinü több bevétele is lenne(26%)!
  • Alexease
    #349
    De azert annyira nem egyertelmu:) A szavazasbol is latszik, hogy nagyon hatareset lett a program. "Mindenkinek" szantak, es mindenki csak kissebb-nagyobb kompromisszumokkal tudja ugy-ahogy elfogadni, vagy azonnal elutasitani.

    Aki kicsit is komolyabb autos programokkal foglalkozik, es kicsit "elfogult" az azonnal a hulladek, nevetseges kategoriaba helyezi:)) De ha az ember figyelembe vesz nehany dolgot, akkor a No Bad es az Awesome kozotti resz a realis, jatekostol fuggoen. Ott mar nem lehet pontosan meghatarozni, mert igenyek valtozatosak, amivel nincs is gond.

    A Codies valamilyen szinten azert elerte a celjat, a jatekosok kozott nagyjabol egyeloen oszlik meg az ertekeles, vagyis sikerult egy "mindenkinek" programot gyartaniuk.:)

    A jatek meg arkadosabb lenne, vagy meg szimulatorosabb, akkor az ertekelesi aranyok, meg elesebben szetvalnanak, ami lehet hogy az eladasokat is befolyasolnak.

    Es ezek az adatok, a demo utan vannak. A teljes verzio megjelenese utan, az igen nagy verseny, palya, auto valaszteknak koszonhetoen, a "kozepen" elhelyezkeo velemenyek elorelathatolag csak javulni fognak.

    Na ennyit a fake marketing diskuraciorol:DDDDDDD
  • K.András
    #348
    Szavazás a BHMS-en :)))

    731 votes so far

    Awesome [15%]
    Good [21%]
    Ok [26%]
    Not Bad [12%]
    Crap [26%]

    Megkapta a magáét :D

  • Alexease
    #347
    Ez a "zaroszog" duplazas a Nascar-ban is van (mint program, NR), de mint bekapcsolhato "szolgaltatas", es csak azert hogy Pit-elesnel konnyebben lehessek ki-be fordulni a boxbol. Bar ott sem szeretem, nem hasznalom, de legalabb ki lehet kapcsolni, es nem sunyin,automatan fogja es eltekeri a kormanyt:))
  • arty
    #346
    nem lehet, hogy bekapcsol a city-servo? :D
  • Panther
    #345
    Na ezt megnézem magamnak.
  • Alexease
    #344
    Mega LOL!!!!!!!! BHMS Forumabol:

    "RD2 is crap, DONT BUY IT WE MUST SHOW CodeMmasters lying aint ok.
    RD1 IS A PIECE OF SHIT THE LOLA IS WORSE THAN A DANG SUBARU OR MITSU AND THE RD2 HAS THE SAME DIRTY ASS PHYSISCS its lame so im not buying it!!!!"
  • K.András
    #343
    Ez is jelzi, hogy a fejlesztök magas szinvonalon tevékenykednek,LOL
  • KG21
    #342
    ááárrghhh, tényleg sokkal jobb padra állítva:))) Nem gondoltam volna, hogy ilyen logikátlan megoldása lehet a dolognak.
  • Toya
    #341
    Elvileg a GPL-ből az eső és más fontos tényező azért maradt ki mert azt nem akarták összecsapni, tökéletes fizikával viszont még hosszú ideig tartott volna a fejlesztés és ezért döntöttek ezek kihagyása mellett.
  • K.András
    #340
    Mondjuk aki látott már papy által készitett játékot,az utána legyint ha egy TRD2 a kezébe kerül :)
    Igy nem csoda hogy bezárták a topikot:)))
    Nagy kár,hogy az egyik legjobb szimulátor éppen a NR3 amit nem igazán szeretek,szerintem jobb mint GPL,az a baj hogy teljesen statikus a környezet gpl-ben,pedig azoknál a versenyeknél szvsz legalább annyira számitott a szél mint egy nascar futamon(bár igy is elég durva gpl, ahhoz még az idöjárás jajj :))...
  • Alexease
    #339
    De erre is buszkek:

    "The DTM pro-sim physics were set up based on what Peter Dumbreck (who, if you don't know, has driven in the DTM for mercedes and now Opel) told us. They have a lot of downforce and as such are very stable at high speed."

    Plusz, szoba kerult a Papy, es kb. egy oldal utan zaroltak a topic-ot:)))
  • Panther
    #338
    De a Gamestaron kaffának mondják a játékot, meg istenkirálynak. Ott biztosan 8 évesek vannak, nem tudok másra gondolni. :))
  • K.András
    #337
    ATYAÉG :)
    Ilyeneket leirni a készitök részéröl,mi az hogy igazábol nem lehet állitani?Mármint az életben?LOL
    Na ne már gyerekeknek nézzenek minket,akinek be lehet adni hogy hát hülye vagy olyan nincs is,nem a fenét nincsen,csunya volna nem lehetne állitani.
    Meg ez: 15 km/h-alatt megduplázodik a zároszög.
    Na ha valami akkor ilyen nincsen,vicc ez komolyan mondom vicc, hülyének nézik az embereket...
  • Panther
    #336
    Csak egy adalék az időkhöz: az F1rst-n DTM moddala rekord kör Hockemheimben 1:38 körül van. Én billentyűzettel mentem 1:20 és 1:23 közötti időket. Ha még egy kicsit lejjebb megyek az már F1-es szintű....:)))
  • Alexease
    #335
    Pedig, allitolag ujra irtak, teljesen uj fizikai engine-t kapott (plusz a tores es a grafika). Es jo is lenne, lehet erezni hogy jobb mint volt, mar tenyleg nem az a Colin-os kozeppontos szarsag. Csak hat, az az egy-ket hulye otlet ami benne van, es a komolyabb beallitasok hianya miatt ilyen.

    De nekem tetszik, elleszek vele:)) A fizka Codies-hez merten jo, csak a "kezelest" kell(-ett) megszokni.
  • arty
    #334
    Alexease: az irásaid alapján olyan érzésre ez a toca rd2 mint egy összegányolt, 2 nap alatt szimulátorrá alakitott TRD1 :D Javitottak valamit, de lényeges dolgokra már nem maradt idő ...

    Toya: a buta uj generácio a termékgyártóknak/cégeknek jó, mert könyü eladni valamit a tehetős fogyasztónak. ld. még amerika :) Nekünk nemjó. Sőt!
  • arty
    #333
    szavunk nem lenne, ha nem az lenne az alcime ami: ULTIMATE RACE SIMULATOR :D
  • __csokisfiu__
    #332
    nekem tetszik. az első is tetszett. igaz az utsó bajnokságnál abbahagytam, mert kurva nehéz volt és csak baszódtam vele. szal azért jó ez. ne tessék fikázni
  • CSOCSO
    #331
    hat az olvasottak alapjan azt vartam hogy fosadek egy elbaszott gamez... de meglepodtem mikor kiprobaltam.. annyira azert nem gaz!!! amugy GameCube joyyal probaltam.. es eleg jo! annyira tekeri akormanyt amennyire kell! csak nem rezeg a joy :(
  • Alexease
    #330
    A "teljesen hasznalhato" az nem igazan jo:) Valahol a ketto kozott kellene hogy legyen:) Vagyis, inkabb rakjanak be egy potit:P
  • Alexease
    #329
    Megvan a kormanyzasi trukk! :)))

    Jo kis kavaras, vita volt/van a keszitokkel a forumban a kormanyzas linealitasrol:PP

    A keszitok szerint igy jo, mert "igazabol" nincs olyan, hogy lehessen allitani a kormanyok linealitasat. Vagyis faltol falig, egyenletesen kell, lehet tekerni a kormanyt.

    A jatekban 20 fokra van allitva a max. kormany szog. Annyi trukk van - ami szeintuk jo?!?! - hogy 15km/h alatt, megduplazodik a zaroszog, vagyis 40 fok lesz:) Ilyenkor jonnek elo az erdekes dolgok, hogy egy lassu kanyarban, foleg also sebessegfokozaton, es nagy fordulaton, hirtelen megpordulhet az auto, amikor "atvalt" nagy kormany szogre (magyarul, mintha elrantana megjobban - duplan - a kormanyt). Hogy ez miert jo nekik, azt nem tudom:((

    De a lenyeg az, hogy WHEEL es a PAD beallitas kozott az a kulonbseg, hogy a WHEEL-en NINCS linealitas, de a PAD-on VAN!!!! Igaz fix, de teljesen jol hasznalhato! :))

    A barmok! :PPP De a lazadasra valo tekintettel, eloterbe helyeztek egy patchet, amiben talan lesz a linealitasra kulon potmeter. De kihagsulyozta, nem igeri meg, vagyis ha nem lesz, akkor nem lesz:(( (Valszeg, komoly munka lehet beprogramozni, ha mar ugy is be van parameterezve, es szamolja is a progi! Poccccs!)
  • Alexease
    #328
    En sem ertek hozza, csak megyek vele:))
  • KG21
    #327
    megnéztem ezt a hivatalos verziót. Én nem észlelek semmi változást, de lehet hogy azért, mert alapvetően nem értek hozzá:) Amúgy irányíthatatlannak nem nevezném azért, mert hozzá lehet szokni, csak olyan kellemetlen hogy rángatni kell a kormányt, és nem lehet csak úgy finoman vezetni.
  • K.András
    #326
    Engem is felhuzott,most gyorsan le is szedem aztán ha kész lesz teljes akkor megint megnézem...
    Bye all!
  • Alexease
    #325
    Sajnalom, mert igy felhuzott FFB-vel, egyebekkel, tenyleg erezni hogy valamit azert csinaltak, dolgoztak vele, vagyis jo lehetne. Csak egyszeruen, "butitva" van, nincs rendesen bealitva, es nem is lehet allitani:((

    Olyan, mintha feltek volna meg a Pro-Sim modjukban is raengedni az emberekre az igazsagot. De ez jellemzo a Codies-re:(
    Meg jo regen irtam nekik a szelvedovel kapcsolatban, hogy jo lenne, ha lenne lathato, toro, koszolodo stb. (Meg talan a Colin2 idejeben) Akkor azt valaszoltak, hogy nem lesz, mert az embereket zavarja a kilatasban. Jo, de akkor mit szimulalunk?!?!? Mindegy, regi tortenet:))
  • Alexease
    #324
    Allitolag nehany beallitas, es "extra" kimaradt a demobol (pl. gumikopas). Irtam nekik, es azt valaszoltak, hogy lesznek meg beallitasok. Hogy mi, az passz. Lehet hogy megint vetitettek.
  • Alexease
    #323
    Ami pozitivum - elvileg - hogy ha jol lattam, az autok es egyebek beallitasai, az EXE es DLL reszekbe kerultek bele. Ezek elvileg forraskod vedettek, vagyis nem nagyon lehet oket konnyen atfirkalni. Valszeg az internetes csalasok elkerule miatt van igy.
  • K.András
    #322
    Most föleg a kerékre gondoltam,tehát merciben nem tudod beállitani mennyire legyen felfujva a kerék(pedig ott az opcio de nem aktiv!),hát csak nem tömör gumival megyek :)))
    Jaguárnál ugyanezt meg be tudom állitani,tehát ha egyiknél igen a másiknál vajon miért nem?Mert demo?LOL
    Hja,és ami igazán bosszant hogy minden egyes belépéskor állithatom be a kormányt mert valamiért nem marad meg a konfig

    Szvsz a beállitás ellenére,egy igazán jo játékot lehetett volna ebböl késziteni,kár érte,bár biztos lesz még változás megjelenésig...
  • Alexease
    #321
    Azt lehet:) De en byte-ra hasonlitottam ossze, mert az elozoben scripteket irtam at, es ebben a verzioban, mar sehol sincsenek, vagy mashogy:)) Foleg, az autobeallitas, amit eldugtak, es most nem talalok:)))

    Vagyis, bzitos hogy mas, de attol fuggetlenul, lehet hogy ugyan ugy megy:PP
  • Alexease
    #320
    Allitgattam en is, de a lenyeg azert hasznalt. Hogy miert nem lehet mindent allitani?! Fingom sincs:( Codies hulye!

    Foleg, hogy a scriptekben vann meg jonehany dolog is pluszba, ami autonkent, kerekenkent van fixen bealitva (lent mar irtam valahol); camber, lengescsillapitok, kormanyattetel stb.

    Nem ertem, ha mar szimet akartak, es meg figyelmeztetnek is ra hogy bekapcsoltam (LOL)!, akkor mar miert nem lehet elerni azokat az allitasokat legalabb szimbe, ha mar szamolja, ott van, be van parameterezve stb?!?!

    Nem mintha attol jobb lenne, de mindegy:) Kapjak be:)
  • KG21
    #319
    leszedem, aztán összehasonlítom total commanderrel a két verziót, és ha tök ugyan az lesz jót fogok röhögni
  • Alexease
    #318
    Azert a bztonsag kedveert, lehet hogy beallitastol is fugg:))

    Hard, Pro-Sim, Wheel, FFB max, Manual valto es kuplung.

    FFB beallitas az INI-ben:

    [ForceFeedback]
    ExtraWideWheelLock=0
    Mode1MaxStrength=1.000000
    Mode1Tightness=1.000000
    ForceFeedbackMode=2
  • K.András
    #317
    Probálgatom én is de valamiért nem az igazi,a legkisebb kormánymozdulatra is megnyikkan a kerék,mintha full-ra fel lenne fujva(jaguárnál kajak fel volt fujva,tehát egy kökemény gumival menjél versenyezni :))ráadásul mercinél nem is lehet rajta állitani ami vicc...Jaguárnál lehet mercinél nem és fel nem tudom fogni, hogy lehet ez,a beállitás rész elég puritán bár ettöl még lehetne jo játék,csak ugy tünik disznek van,probálgatom itt is amit lehet állitani de sok változást nem hoznak a különbözö opciok :P
  • Alexease
    #316
    De ha megsem jobb egy cseppet sem, akkor nem elatkozni engem, vagy el kezdeni voodoo-babat mintazni rolam, es szabadidoben kototuvel dofkodni a segget:)))

    Ha tevedtem, vagy kepzelodtem, akkor mar elore sorry:P
  • KG21
    #315
    Megnézem én is ezt a hivatalos verziót akkor.