998
  • engine
    #476
    Csak azt nem írtam oda, hogy ez 1 MOD :P
  • engine
    #475
    Sziasztok!
    Ezt láttátok már:
    warlords.swrebellion.com

    Még nem telepítettem de elég pofosak a screenshotok, gondoltam szólok, hátha érdekel valakit :)
  • Braveheart
    #474
    Hát emberek. Most jutottam el oda, hogy SIMÁN megverek akármilyen expert gépet... (mindjárt berakok egy screenshotot) Először csak easy gép ellen mentem, aztán standard, végül hard, és gondoltam az expertet lehetetlen kinyírni. Hát nem így történt. Haverral multiztam; először kinyírtunk 2 standardot, 2 hardot, és tegnap 2 expertet együtt (rengetegszer játszottunk, csak a sorrendet mondom) Majd én kinyírtam egyedül egy expertet. Ja ma este lesz király móka :) Megpróbálunk 2en kinyírni 3 expert gépet, ha megy akkor talán 4et, de az már nagyon durva lehet... (nincs is map ami támogatja nomrálisan a 2 vs 4et :))
    KranaZoli: Minden egységnek világos a leírása, főleg ha tudsz angolul. A Légvédelmi fregatt, azaz Flak fregatt vadászok ellen jó, a többi űrhajó ellen gyenge. Mit nem lehet ezen érteni?? Én ha elolvastam egy egység ismertetőjét, azonnal megértettem anno...

    Na itt a kép (Én vs Expert Score)

  • KranaZoli #473
    Az lesz szerintem, mert van olyan, hogy Légvédelmi fregatt

    Idáig nem használtam, a leírása alapján nem tűnt számomra 1értelműnek mire is kell.

    Erről jut eszembe, hogy a IG2-ben szerintem sokkal jobban le volt írva az egyes egységek funkciója, mire érdemes használni, mint a HW2-ben, vagy akár a HG-ban :(

    Azt én is ki tudom következtetni amit leírnak egy sorban, hogy mi ellen erős, mi ellen gyenge.

    Az IG2-ben tök részletesen le volt írva mi mire jó, ill. a kutatások infója is részletesebb volt.
  • [NST]Cifu
    #472
    Nem Flake, hanem Flak az angolban. A második Fregatt, az első ugye a Torpedo Frigate (Torpedó Fregatt?), és a második a Flak Frigate (félek tőle, hogy valami Légvédelmi Fregatt-nak magyarították... Na ezért nem rakok fel magyarítást :)), a harmadik az Ion Frigate, a negyedik a Marine Frigate és az utolsó a Defense Frigate.
  • KranaZoli #471
    Még mindig nem tom mi az a Flake Frigate :(

    Én magyarítottam a saját verzióm.

    Melyik csoportban lehet gyártani ezt a hajót? Úgy talán könnyebben be tudom azonosítani.

    V.mi fregatt lehet ha jól sejtem, de nem tom melyik :(
    (gondolom a frigate az fregatt lehet)
  • KranaZoli #470
    Köszi a sok választ igen hasznosak voltak.

    Viszont tegnap újra nem sikerült sikerre vinnem a küldetést, így bevetettem egy csalást, megemeltem az induló nyersanyag készletem.

    Sajnáltam, hogy csaláshoz kellett folyamodnom, de a játék nehézsége számomra brutál és semmi értelmét nem látom annak, hogy egy űrcsatát se tudjak élvezni, mert állandóan a szenzor ablakon kell takitkáznom.

    Így azt mondtam magamban, hogy ez a nyersanyag megemelés a játékban a könnyű fokozat :)

    Így csökkent a lelkiismeret furdalásom is :D

    Igazán akkor lenne jó egy ilyen gamma, ezt már az IG2, Haegemonia játékban is szerettem volna, ha az egyes űrcsatákat úgymond le lehetne pause-olni és ippen csak azt élvezni amelyiket akarom, majd váltani a másikra.

    Tudom, hogy ezeknek párhuzamosan kell menniük, mert 1ik kimenetele befolyással van a másikra, de nekem így jobban tetszene.

    Azé nem csak taktikáról kellene szólnia, hanem élvezni a játékot, a csatákat, stb.

    Ezt itt csalás nélkül igencsak nehéz.
  • cifuatwork
    #469
    Kösz, akkor valószinüleg ez lesz. :)
  • cifuatwork
    #468
    Mi az a Flake Frigate?

    Flak Frigate, egy kifejezetten vadászok/bombázók elleni hajó, a kis hajókat pillanatok alatt szétkapja. A Destroyerek/Battlecruiserek/Dreadnought mellé ha csak tudsz, rendelj egyet-kettőt, mivel ezek a nagy hajók alig-alig képesek lelőni őket.

    Mit értesz azon, hogy lanyha?
    (én a HW1-et nem ismertem, nem ismerem)


    Ha tudod szerezd meg. Ugyan mai szemmel már nem túl szép, de a története az valami fergetegesen jó, és a játékmenet is barátságosabb volt, mint a második részben (ott kezdődik, hogy nem volt Shipyard-ja az ellenfélnek, max. Carrier-je).
  • lammaer
    #467
    Ja még egy általános megfigyelés: a játék sok pályán dinamikusan változtatja a velünk szembenálló flotta méretét és összetételét. Nem egy pályán tapasztaltam, hogyha sok capital shippel jöttem, akkor valahogy a gépnek is meglepően sok ccapital-ship elháritó hajója volt kezdetben :(

    Van egy-két pálya, ahol érdemes "letolt gatyával" kezdeni (azaz az előző pályán flottánk nagy részét beolvasztani), és csak egy-két carrierrel bejönni, hogy legyen gyártókapacitás.
    (amikor a kaput kell megmenteni, az tipikusan nem ilyen küldetés, ott nincs idő a gyártásra)
    Aztán a pálya kezdetén gyorsan felhúzni a flottát. Igy lehet blitzkriegelni :)

    Szóval ha egy pálya nagyon nem megy, érdemes más méretű/összetételű flottával megpróbálkozni.

    Hosszú távon a gép természetesen jobban jár (tán még csal is), tehát nem szabad kivárásra játszani. A gyárainál viszont érdemes a különböző komponenseket célozni mintsem egyből a megsemmisitésre törekedni - könnyebb lelövöldözni róla a modulokat, mintsem felrobbantani.
  • lammaer
    #466
    A Flak frigate a vadászok és bombázók ledarálására jó. Nagyon jól tud a tömegesen támadó kis célpontok között aratni.
    Egy hátránya van - a gép majdhogynem top prioritást ad neki (szinte mindig elsőként lövik szét)
  • lammaer
    #465
    Amikor kijött, sikeresen végigküzdöttem magam a játékon. Nem akarok nagyon nagy hülyeséget irni, de annál a pályánál - ha jól emléxem - a kulcs az "icipici" bombázók bevetése - szóval az előző küldetésben maxold ki a létszámukat.
    Ebben a játékban a kő-papir-olló sokkal erősebben étrvényesül mint az átlag RTS-ben. A kis hajók a legnagyobbak ellen a leghatékonyabbak (a böhömök ugyanis szinte e sem tudják célozni őket), mig a korvettek/fregattok pont a vadászok ellen überek. Ezt kell kihasználni ezen a pályán.


    A főerők nagyrésze az menjen a kapuhoz, ne álljon le harcolni. A bombázókkal pedig ronts azokra a böszme nagy hajókra, akik el akarják vágni az utat a kapuhoz. Egyesével célozd meg először a hajtóművüket, majd lődd le a fő fegyverüket is (asszem valami rakétavető van rajtuk) - egy rakat bombázó pillanatok alatt meg tudja bénitani őket. Igy már a te saját capital shipjeid jóval nagyobb eséllyel szállnak harcba. :)
  • KranaZoli #464
    Mit értesz azon, hogy lanyha?
    (én a HW1-et nem ismertem, nem ismerem)
  • RangeR
    #463
    Homeworld 1 amilyen jó volt, toplistás, ez a 2. olyan lanyha lett.
  • KranaZoli #462
    Me most jutott eszembe, hogy vannak ágyúk is és ott van ion ágyú is. (ez kijelentés volt)
  • KranaZoli #461
    A folyamatos javítás az OK azt én is használtam már eddig.

    Azé biztos örülni fogok, ha sikerül majd életre kelteni.

    Persze, hogy azért mert sikerült, vagy azért mert megvan a dreadnought-t azt nem tom :)

    Mi az a Flake Frigate?
    (az a védelmi fregatt, magyar nevére pontosan nem emléxem)

    Van olyan, ami védelmi ernyőt tud képezni.

    Erre gondolsz?

    Ill. ami kérdéses, hogy amit írtál amikkel védted a kikötőt, meg az anyahajót azok ágyúk voltak, vagy fregattok.

    Me most jutott eszembe, hogy vannak ágyúk is és ott van ion ágyú is?
  • cifuatwork
    #460
    A Dreadnought a legdurvább hadihajónk a játékban, szóval becsüld meg. Simán képes legyűrni egy ellenséges Battlecruiser-t, és 500.000HP-jével nem könnyű elpusztítani (persze nálam 4db Resource Collector folyamatosan javította), a tűzerő tekintetében is überel mindent, bár én két Flak Frigate-ot mindig kirendelek mellé őrizetnek.
  • KranaZoli #459
    1ébként jó v.mire ez a Dreadnought, me miko beindul-t akkó nem sokra mentem vele.

    Én aszittem ez v.mi "csodafegyver" lesz, egy lövés egy hadihajónak oszt jócakát, csak pl. korlátozva lenne a újratöltési idő, stb. Meg amikó elindult azé ez is sebezhető rendesen.

    Plussz amitől be tudok krepálni, hogy a nyersanyadgyűjtők mi a jó fracénrt nem mennek rögtön gyártsá után fejni a követ :( Állandóan csesztetni kell Őket.

    Igaz, hogy v.melyik előző küldiben meg Ők kapták a fő szerepet, amikó egy roncsdarabkát kellett beszállítani.

    Akkó rajtuk állt a küldi :)

    Szerintem ez a patch sem egy hűde nagy cuccos.

    1értelműen játékhiba, hogy ticcsenek nehézségi szintek.
    Szerintem akinek ez az első RTS az életében, az többet a közelébe nem fog menni ilyen gammának az 100%.

    Mert így a játék ua. a tudást várja el egy kezdő RTS user-től, mind aki pl. csak ilyeneket nyomat.

    HIBA!
  • cifuatwork
    #458
    Én ennél a küldetésnél dobtam be a törülközőt, amikor először ugrottam neki a játéknak (még nem volt kint a patch). Szivatás, annyi szent.

    Én most úgy csináltam most meg, hogy Ion Cannon Platform-okkal (ez a neve?) szórtam körbe az anyahajót és a shipyardot, meg laraktam pár sensor distorsion probe-ot, és minelayer-ekkel folyamatosan aknamezőt csináltam. Szivatás volt így is, de túléltem valahogy.... :)

    Amúgy most még nagyobb szivatás miatt kaptam fel a vizet: van egy gate, amit lőnek a Vayg'r-ok (3db kb. 15-20 frigate-ból álló csapat), ezt kéne megmenteni, de úgy, hogy köztem és a gate között van egy ellenséges Shipyard, és vagy 6db (!!!) Battlecruiser, jópár Destroyer és több tucat kisebb hajó. Az az egyik fele, hogy nekem max. 5db Destroyer -em lehet, és mellette 2db Battlecruiser plusz a Dreadnought, de ez annyira végülis nem számít, mivel arra nincs pénzem, hogy teljesen feltöltve kezdjem a küldetést - ergo szivatás van ezerrel...
  • KranaZoli #457
    Minden OK! kivéve a 9. küldit
  • KranaZoli #456
    Ja, újraraktam a cuccost, majd patch, patch crack és magyarítás.

    Minden OK!
  • KranaZoli #455
    Már az elején elkezdem a kutatásokat, gyorsabban gyártson az anyahajóm, ahogy megjelenik a kikötő már ott is rögtön gyártásba kezdek.

    Közben meg kutatok.

    De a végére elfogynak a hajóim és a nyersanyag is :(

    Ami tegnap este jutott az eszembe, hogy lehetséges ott k*rom el a dolgot, hogy amikor azt mondja, hogy semmisítsem meg a kapukat, akkor én egyenként, vagy max. 2őt 1xerre prószálok 2 csapattal.

    Lehetséges, hogy elég lenne mind1ikhez kiküldeni egy-egy alakulatot, a maradékkal meg védeni a draudnaught-ot mozgás közben?!

    Segítsetek PLEASE! Adjatok tanácsot, 5letet, Ti hogyan vittétek sikerre ezt a feladatot?!

    Ill. építettem rombolókat, anyahajót, védelmi mező fregattot, de mintha ezek semmire nem lennének jók. Szal pillanatok alatt kilövik őket, de vagy ezeket tudok gyártani, vagy torpedó és ion fregattokat, me bombázót és pulzár ágyunaszádot má nem lehet többet.

    Vagy amikó má lehet, akkor az már a haláltusám ebben a küldiben.

    Nem tom elképzelni mit csináljak!
  • KranaZoli #454
    A kilencedik küldiben van az, hogy a Vayg'r csapatok flottaösszevonási területére (vagy mifene) kerülök (fénylő hátország).

    Itt a Draudnaught bemondja az unalmast.

    Erre kapom azt a feladatot, hogy javítsam meg. A környéken van pár Vayg'r űrhajó, első támadás, amit simán legyőzök a "seregemmel".

    A javítás sikeres, draudnaught útra kész. Bejön a képbe a Nabal kikötő, hogy dokkoljak be oda, ahol megjavítják. Ill. megjelennek a Vayg'r-ek újra, de már kapukon keresztül, amiket meg kell semmisíteni.

    Sorban megsemmisítem a kapukat, bedokkolok nagynehezen (állati gyors ez a draudnaught :), elkezdődik a javítás ami 15 perc.

    Nagy nehezen verem vissza az ellentámadásokat (fingom nincs honnan jönnek, ha 1x megsemmisítettem a kapukat?), az uccsó 5 percben újra jön egy nagyobb offenzíva, ekkora már alig van űrhajóm, majd az uccsó percben végleg eldobom magam, amikó aszongya, hogy Vayg'r szupercsapatok jelennek meg és azonnal be kell fejezni a Draudnaught javítását és azzal semmisítsem meg az ellenfelet.

    Szegény jószág mint csiga mászik, fingom ticcsen hogyan fogok én azzal bármit is megsemmisíteni?

    Közben már ticcsen egy űrhajóm sem. Lövik az anyahajóm, a kikötőt, mindent. Nekem meg semmim :(

    Egyszerűen esélyt nem látok a győzelemre :(

    Végül szépen vagy az anyahajóm halálozik el, vagy a Draudnaught.

    Ezt szerintem nagyon brutálra vették a gamma fejlesztő arcok, vagy én csinálok v.mi szarul.
  • KranaZoli #453
    De mi a rákrossebbett kell csinálni, hogy a kilencedik küldit is teljesíteni tudja az ember?!
  • KranaZoli #452
    No, 7vgén jócskán volt időm nyomni a gammát.

    Mindenféle csalás nélkül sikerült a 3. külditől eljutni a 9. küldiig.

    Aztán itt megint elakadtam.

    Van, hogy azt mondom keggyetlen jó ez a gamma, de most amikó má megint nem tom hányadszorra állok neki a 9. küldinek és mindig sikertelenül járok úgy érzem egy pöttyet túlzásba vitték a játékot fejlesztő arcok a taktikát ebben a gammában.

    Ami sajna szerintem az űrcsták élvezhetőségére megy rá.

    Szal baromira örülök, hogy sikerült a 9. küldiig eljutnom.

  • ollie
    #451
    A homeworld 1-ben sincsenek nehézségi szintek, csak a kiegészítőjében :)
  • KranaZoli #450
    Én is úgy gondoltam, hogy csak a végső esetben prószálok v.mi hátulról-mellbe taktikát.

    Nem fogom soha megérteni minek kell egy játékot túlnehezíteni. De amit ennél jobban nem értek miért nem lehetett nehézségi szinteket berakni a gammába.

    Szerintem ez az első gamma amiben olyan megoldást látok, hogy csak egy féle nehézségi szint van és abból gazdálkodjon mindenki.
  • KranaZoli #449
    A HomeWorld 2 játékról nincs véletlen végigjátszás, vagy v.mi hasonló, hogy kinek milyen stratégiát, taktikát követve sikerült győzelemre vinni az egyes küldetéseket?
  • Glpetyus
    #448
    Sajnos a nehézsége nagyon elbaszta a játékot...:(
    Király graf...
    Jó történet...
    Király szinkron...
    De élvezhetetlen... Mint írtam,én nekem is csítelnem "kellett" de onnantól meg értelmetlen lett,szal...:/
  • KranaZoli #447
    Utóbbi 1 órát azzal töltöttem, hogy végigolvastam a topic-ot.

    Lehetséges, hogy mégsem kellett volna nekikezdenem ennek a gammának ?!

    A csalásokat asszem én se fogom megvetni.

    Annak semmi értelmét nem látom, hogy 20x nekiugorjak egy küldetésnek. Ha v.ki ezek után is bele tudja magát élni a játékba az hazudik.
  • KranaZoli #446
    Köszi, már töltöttem is le egy 1.1-es crack-et.
    Bízok benne, hogy a magyarítás túléli a műveletet.
  • [NST]Cifu
    #445
    Amúgy a cracket mindig úgy rakd fel, hogy először az eredeti EXE-t átnevezed valamivé (pl. "HW2.exe.old"), hogy az ilyen patchelések alkalmával meglegyen, mivel a legtöbb patch ugye az eredeti EXE-t keresi...
  • [NST]Cifu
    #444
    Crack az 1.1-hez

    Azt, hogy a magyarítással csinál-e valamit nem tudom. Sose használok magyarításokat...
  • KranaZoli #443
    Hoppá!

    Ezt kérdésnek szántam:

    Crack-elt és magyarított (magyarítást úgy töltöttem le) gammára is bátran fel lehet pakolni a patch-t?
  • KranaZoli #442
    Nem akarok veled sem vitába, sem vitatkozásba kezdeni, ahogy olvasom az aláírásod .

    Inkább folytassunk eszmecserét.

    Crack-elt és magyarított (magyarítást úgy töltöttem le) gammára is bátran fel lehet pakolni a patch-t.

    Köszi a link-et közben már letöltöttem.

    Ebből az következik, hogy több mint víszűnű fel is fogom tenni, de azé jó lenne tudni, hogy utána korrekt marad-e a gamma.
  • [NST]Cifu
    #441
    Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasnod a fórumban...

    Mindenképpen rakd fel, sokat javít a játékegyensúlyon:
    HW2 1.1 patch @ Download.com
  • KranaZoli #440
    Okáy! Ezt értem.

    De mit hagyjak hátra ami védi a kikötőt?

    Az Interceptorokat és az odavitt Hiigari büszkesége hadihajót oszt gyársam amit lehet közben?
  • KranaZoli #439
    Nem raktam fel patch-t.

    Érdemes feltenni? Nem is tudtam, hogy van hozzá.
  • Duzsuki
    #438
    Az a lényeg, hogy amikor megjelennek az ellenséges csatahajók a bomberekkel azonnal támadd meg őket.
  • [NST]Cifu
    #437
    Felraktad az 1.1-es patchet?