998
  • Toroco
    #678
    egyszerü vissza töltöd az előző páját, és minden hajódat leszerelsz, hogy csak a csatacirkáló vadások, meg nyersanyaggyűjtök legyenek. ha minden hajódat visszavontad, elkezdesz építeni két csatacirkálót a kikötövel, és 5 rombolót az anyahajóval. és mielött elkészülnének a hajók pauseval megállítod a gyártást. és átmész a következő pályára. mire a pálya elején megkapod az irányítást elkészül egy cirkáló, és egy romboló, a hadihajóddal meg nekiálhatsz más hajókat gyártani.

    egy taktika ami nekem bevált: amint elkészült a cirkáló elviszad jobbra az anyahajótól jó messzire. mivel egyszer oldalirányból is támadnak, ha messzire viszed a cirkálókat nem veszik észre. ha elkészül a másik cirkáló akkor azt is elviszed a jobb szélre + egy rombolót. ha együtt vannak elindulsz elöre a szélén, és megfogod találni az egyik kikötőt. 2 cirkálóval, már simán elpicsázod ott azt a kikötöt meg a védelmét. de eközben megérkezik a támadó alakulat oldalról amit irtam, szal kétfrontos harcot kell vívnod. ha legyőzted a kikötöt, elindulhatsz makaan hajója fele a cirkálókkal, és ha legyőzted a támadó flottát akkor elkezdhetsz előre nyomulni.
  • ollie
    #677
    Olvasd már el amit SonicBoom javasolt.
  • ZS90
    #676
    na jó ez kész... túl okos a gép, 1: szét lőttem a csatacirkálók rakéta silójit és hajtó műveit a bombázókkal erre mit csinált?! szét lőtte a cs.cirkálóim ion ágyúit.Jah és a slussz poén kb 30 mp alatt működésbe hozta a gép szétlőtt cuccait... Ezt nem hiszem el. ezt nem vágom hogy lehet normálisan megcsinálni
  • ZS90
    #675
    most azon űzérkedem hogy megfeleztem az intereceptor számát, és a másik fele helyett bombázókat csinálok, ezekkel kitudom iktatni a csatacirkálók rakéta lövegét. úgy meg már azért feleződik a támadó teljesítményük(legalábbis remélem) Remélem bejön.
  • SonicBoom
    #674
    Én itt már kezdtem bevetni a klasszikus cselt:

    Azt tudni kell, hogy agép az ellened küldött hajók szánát a te flottád méretéhez igazítja a pálya kezdetén.

    Szóval az előző pályán minden lehetséges hajót újrafeldolgozni nyersanyaggá, aztán építeni egy csomó hajót, de a gyártást 95%-nál pause-olni. Így van egy komplett flottád 95%-on. Átmész a következő pályára pl. két korvettel, és legyártatod a maradék 5%-ot egy-két perc alatt. Így át lehet verni a gépet, és az ellenség száma így már elfogadható lesz.
  • ZS90
    #673
    Hi all!

    Kéne egy kis segítség. a 12-es pályát, ott ahol a Makaan is megjelenik. sehogyse bírom megcsinálni! van 10 ion fregattom, max intereceptor, max pulsar corvette, 2 csatacirkáló + 1 dreadnaught. 5 romboló. folyamatosan lassan haladok előre. de kb amikor kezdési helytől elérek majden fél útra egész egyszerűen annyi hajó jön, hogy lesöpörnek mint ha nem lenne semmi hajóm. 6 csatacirkáló meg vmi 8 romboló plussz ami még ezekhez jár pereputty. Akárhogy csinálom amikor megjön ez a hullám vége.
    Előre is THX
  • kobra223
    #672
    köszi már megy a gáma immár 1.1 verzió számmal
  • ollie
    #671
    Talán angol patchet akarsz felnyomni?

    angol region.lua tartalma:

    -- format:
    -- distributionID = nnn
    -- where nnn is the distribution ID for a region of Homeworld2 as given by GameSpy
    -- US distribution id is 842
    distributionID = 842
    locale = "english"
  • kobra223
    #670
    hello peccselném a hw2-őt de valami hiba üzenetet ír ki
    region.lua-fájnál akad meg. ja a magyar verzió van meg ha valaki
    tudna segíteni előre is köszi
  • lammaer
    #669
    Na igen, az EAW-t az szerintem szentségtörés megemliteni a HW topikban.... :)
    Hihetetlen, hogy a márkanév mennyire el tud adni egy tökéletesen hulladék játékot is.
  • Toroco
    #668
    ebben igazad van. nagyon eltalálták az űr megjelenítését.
  • Hmuda
    #667
    OFF

    Nekem a Rebellionon kívül ez az egyetlen említésre méltó SW stratégia, az EAW szintű hulladékok valahogy nem az eseteim, szóval nem is fecsérelném rájuk az időmet.

    Ami még nagyon tetszik az az, hogy végre valahára van egy űrjáték amiben vannak olyan pályák, amikben a hupikék törpikék nem fingották tele az űrt bugyirózsaszín meg hupilila felhőcskékkel. Végre vannak koromfekete pályák, ahol csak a csillagok és a robbanások jelentenek fényforrást (vagy bizonyos pályákon a rendszer napja(i) ).
  • Esrohnoil
    #665
    Ezeket vmi star wars-os strat game topicjában is meg kellene mutatni. :D
  • Hmuda
    #664
    Egyelőre skirmish. Ez csak egy rajongói mod, ráadásul csak 0.5-ös a verziószáma, szóval még nagyon messze van az 1.0-tól, abban lehet lesz egy kis kampány.
  • Kandurex
    #663
    és ennek van frankón végigjátszaható története? Vagy csak skirmish -be lehet nyomni?
  • Hmuda
    #662
    Folyt. köv.:













  • Hmuda
    #661
    Dettó.





  • Hmuda
    #660
    Warlords MOD 0.5



















  • Zoom79
    #659
    utóirat: valki küldje el mert ezt nem lehet letölteni

    [email protected]
  • Zoom79
    #658
    Sziasztok

    Lentebb említett módon egcsináltam mindent, és telepítés közben megakadt region.lua kiterjesztésű filenél. A hajam téptem.

    Egy kis plussz: a Fileplanetről letölthető egy Star Warsos mod. Nagyon klassz csak tökéletesen az előbb említet 1.1el működik.
  • LegionarR
    #657
    Ezer köcc!!!
  • Carbine
    #656
    nem elfelejtettem a linket>>> http://www.homeworld2complex.com/support.htm
    Bocs
  • Carbine
    #655
    Akinek Magyar Verziója van meg a HW2ből, és szeretné azt Peccselni 1.1re( Miért is ne szeretné:D) Az erról a linkról letöltheti az angol verzió .big fájlait,de előtte ajánlatoskimenteni a magyart, mivel a peccselés után, ha visszamásolod, akkor elvileg menni fog, és marad magyar is!!! GOOD HUNTING
  • TG Gida
    #654
    Angol verzióval.
  • finaltrekker
    #653
    Magyar verzióval játszotok a neten?
  • TG Gida
    #652
    Hali!
    Pár hete nyomjuk multiban a HW2-t Neghwar fregattkapitány bajtársammal.
    Kérdés a következő:mi a faxnak legördülő menüből választani játékmódot,ha nincs csak egy játékmód?!Vagy van?
  • Homeworld30
    #651
    Belinkelték szánalmas kis lapom, most aztán javíthatom a helyesírási hibákat...:) Az első részt könnyen meg lehet csináni sztem: foglalj el mindent, amit csak tudsz(a végére asszem 12 heavy cruiserem volt), és he kezdesz szívni, akko menny vissza 1-2 pályát. Ja és amikor megjelenik a hyperspace jump, előbb még bányássz ki mindent. Az utolsó pályára sok repair corvette, meg support frigate kell.
  • bgabor
    #650
    Én bittorrent útján szereztem be néhány héttel ezelőtt.
  • LegionarR
    #649
    És szerinted ha meglenne az angol változat, akkor miért szenvednénk a magyar változat patchelésével???
  • bgabor
    #648
    Végigvittem. Egyszerűen lenyűgöző volt. Nem tudom, miért támadták anno ezt a programot, minden részletében méltó az első részhez. Valamivel könnyebb, mondjuk én a patchelt angol verziót vittem végig, csak az első 4 pályát nyomtam le patch nélkül. Azért is mondom, hogy könnyebb, mert a Homeworld első részét nem tudtam végigvinni anno. De ez csodás volt. Zene, nehézség, lenyűgöző méretarányok, epikus űrcsaták. Tényleg minden ott volt. Ja, és makaant és flottáját megint felülről támadtam meg, mint anno az alien shipet a hw1-ben.
  • Esrohnoil
    #647
    Az angol nyelvű változatból szedheted ki ezeket.
  • finaltrekker
    #646
    És mivel cseréljük le ezeket a fájlokat? Már mint honnan lehet azokat megszerezni?
  • maniac001
    #645
    Patchelhető a magyar verzió, de kell egy akármilyen (crackelt) angol is. Így:
    Ki kell cserélni három fájlt az angolban lévő változatra:
    Ezek akövetkezők: data\english.big, data\Englishspeech.big, és bin\region.lua. Ha ezeket kicseréltétek, a játék már angol lesz, és patchelhető. Ha ezután patchelitek, és utána megint kicserélitek ezt a három fájlt magyarra, akkor lesz egy magyar, patchelt játékotok.
  • maniac001
    #644
    Egy jó taktika az őrzők ellen: Ha megjelennek, küldj oda sok kis vadászt. Elkezdik üldözni, MINDIG a kis hajókra mennek először. Aztán adj ki waypointokat körbe-körbe a pályán. Nem érik utol őket mert kb. ugyanolyan gyorsak. Csak üldözik reggeltől estig őket amíg te nyugodtan tevékenykedhetsz.
  • lammaer
    #643
    Ha jól emlélszem, én mindig az állomásokat próbáltam meg először kiiktatni. Pontosabban a gyártómoduljaikat. De lehet hogy már öregszem...

    Emlékeim szerint a kis vadászok (bombázók) is sokat segitenek, csoportokba foglalva és a nagy hajók alkatrészeit (torpedóvetők, hajtóművek) támadva. A nagy monstrumok szinte semmit nem tudnak tenni a kicsi szúnyogok ellen, akik viszot jól harapnak :)
  • ollie
    #642
    Én úgy nyomtam végig a játékot most a hétvégén, hogy egyáltalán nem használtam (bár rémlik, hogy 2-3 db-t építettem az egyik pályán). Igazából nem sokat érnek, max az ellenség bányáshajói zargatására jók. Egy helyben állnak, bárki könnyedén leszedi őket.

    Bár el tudom képzelni, hoyg sokat számíthatnak, ha egyesíted őket a flottád erejével. Mondjuk elküldöd a platformokat kollektívan az ellenség közelébe, és a többi hajódat meg rájuk állítod, hogy védjék őket.
  • Toroco
    #641
    érdemes ion meg ágyu platformokat bevetni? az volt a poén tegnap hogy elmentem és elpusztítottam az egyik kikötőjét. erre még több hajó jött mint addig
  • ollie
    #640
    Egyszerre mindig egy ellenségre koncentrálj. Hagyd a kis hajóidat maguktól válasszák a célpontot, de a nagy hajóidat gyűtsd csokorba, és egyszerre nyomasd valamelyik nagy ellenfelet.
  • lammaer
    #639
    Nem mindenből. IQ-ból szerintem neked van duplaannyi
  • Toroco
    #638
    baszki nem nagyon tudom legyőzni őket. az azért durva hogy amig én 2 cirkálóval, meg 5 rombolóval vagyok, az ellen 4 cirkálóval és 10 rombolóval esik nekem. szal neki mindenből dupla annyi van.