998
  • [NST]Cifu
    #268
    <i>..jön a hl2...</i>

    Hol? Merre?

    December még nagyon messze van...
  • Borg
    #267
    Sajnos egyet kell értsek.
    Koránt sem lesz ez nálam olyan hosszú életű program, mint hittem. Ráadásul a multi is instabil (lost sync folyton).

    Ráadásul itt a zero hour, jön a hl2... ahh.. törlöm is...
  • gonosz
    #266
    ja ezt 262-re :)
  • gonosz
    #265
    2 -ben lassu a jatekmenet, es egy kaotikus ize az egesz. a hajok baromi lassan reagalnak es rendezodnek. a resource collectorok teljesen ostobak, ha kibanyasznak egy sziklat nem allnak ra egy ujra, folyton oket kell pesztralni. csomo jopofa dolog hianyzik, ami tokjo volt pl catacylsm-bol a linkelheto acolythe-ok. a nehezsegi szint meg elkepeszto. vagy sietve kilovod a yardokat es egy nulla a jatek, vagy buktad mert aramlik rad a gep 5x tulerovel. a regi homeworldhoz kepest ez egy szar. meg a grafikajat sem vedenem, mert ez 2003 -as szinthez kepest alacsony. 1-et meg cataclysmet vegigtoltam mint a pinty, ezt 5. palyanal toroltem.
  • Kandurex
    #264
    muszály=muszáj
  • [NST]Cifu
    #263
    1.: Az első rész hangulata szvsz sokkal magávalragadóbb...

    2.: Akkor én vagyok béna.

    2.a.: Valóban változatosabbak, de ha olyan pálya van, amelyen van Shipyard (4. pálya, 7. pálya, stb.), akkor ott ha sokat pepecselsz, simán nyerhetettlen felálás lesz a jussod. Erre mondom, hogy eléggé idegesítő. Muszály minél hamarabb a Shipyardnak esni...

    3.: Ebben egyet is értenék, csak az bánt, amikor egy Carrier-em úgy vész oda, hogy mellette kiséri 6 resource collector, amelyek szépen végignézik az agóniáját...

    3.b.: A HW1-ben éppen az tetszett, hogy mindig egyben maradtak a flották. Sokkal jobban átlátható volt. De lehet, hogy igazad van, és ott a gond, hogy Agressive módban nyomulnak a hajók, majd ma kipróbálom...
  • Teperinke
    #262
    Csak a topicfenntartás céljából vállalom a védelem szerepét
    1.)Nekem tetszik a hangulat, igaz nem játszottam az 1-el(most töltöm)

    2.)Nehézség: szerintem pont jó. Most másodszor tolom végig, és mindegyik pálya 2. nekifutásra megy.van amelyik 3.ra. ez se nem tús sok, sem unalmasan könnyű.
    resource:Ha a resource collectorokat kilövöd, a legtöbb esetben érezhetően alábbhagy az ellenfél lelkesedése. egyébként van, amikor neked is alig kell gyűjtögetni, mert az előző pályáról hoztál 80000et magaddal...

    2.a.) Biztos van benne valami, de ennél azért változatosabbak a küldetések.

    3.) Én jobbszeretem, ha azt csinálják, amit mondok nekik, legalább megtalálom őket ott, ahol legutóbb hagytam.

    3a.) A javítás amúgy is rohadt sok időbe tellik, én csak a battlecraftokat szoktam javítani, a többivel nem éri meg pepecselni.

    3b.) Az alakzatok arra jók, hogy addig egyben tartják a csapatot, amíg mennek valahova. Csatában már nem kéne egy helyben álldigálniuk a formációt tartva, mert az egységek eltérő hatótávval/taktikával harcolnak, mindegyik azt támadja, amelyik ellen jó.
    Az egyben lévő destroyerek valszeg azért mennek szana széjjel, mert agressivre vannak állítva és mindegyik más célpontot talál magának.

    A játéktól én nem vártam semmit,(ismétlem, még nem játszottam az 1el) így nem is csalódtam, szerintem jó kis játék. Csak rövid. De igazad van, mindenbe bele lehet kötni.
  • [NST]Cifu
    #261
    Én csak szapulom a Relic-et.

    1.: A hangulat valahogy nem az igazi. Tudja fene, pontosan miért, de messze nem ér fel ez a Vayrg-elleni parasztháború az Otthonvilág felkutatásával. A HW1 háttértörénete sokkal jobban motiváló volt...

    2.: A játék nehézsége ordenáré. Kezdődik azzal, hogy úgytünik a gépnek nem kell resource. Hiába lövöm ki az összes resource colletorát, hiába nincs már semmit bányászni, ő akkor is ontja a hajókat...

    2.a: Az egyik legdűhítőbb dolog a Shipyard-ok feltünése. Ha ezt nem lövöd ki a lehető leghamarabb, gyakorlatilag véged. Kilőheted a hajóit, folyamatosan jönnek az új Carrierek, azokból meg a Frigatte-ok, Corvette-k és persze a vadászok és bombázók. Még csak a 7. küldetésnél járok, de már most sokszor felidegesít az, hogy a fentiek miatt tiszta rusher-taktika az egész: a cél az, hogy az ellenséges Shipyard-ot a lehető leghamarabb kivégezd. Ennyi...

    3.: Sajnos mindenre oda kell figyelni, mint a HW1 és a HW:C esetén. A resource collectorok ha kifogy egy lelőhely, hajlamosak simán megálni mellette - az nem zavarja őket, hogy a flotta folyamatosan távolodik tőlük. Ha legalább az anyahajót követnék ilyenkor...

    3.a.: A resource collectorok nem hajlandóak észrevenni, hogy a melletük álló hajó javításra szorul. Alakzatban lehetnek egy Carrier-el, de mégse javítják, ha esetleg támadás éri. Nem lehet csoportott kijelölni a javításra, így aztán csak úgy van értelmük, ha minden egyes frigatte-ra jut(na) belölük 1-1 db. Mivel ez aligha megoldható, ezért Destroyer-nél kisebb hajó mellé beosztani őket merő pocséklás...

    3.b.: A nagyobb hajók alakzata vicces. Hiába van alakzatba rendelve 12x Torpedo Frigatte, 4x Flak Frigatte, ha az ellenség közeledtével teljesen szétbomlik az alakzat, és a Flak Frigatte-k szana-szét kóvályognak, védtelenül hagyva a Torpedo Frigatte-kokat. A Destroyerek még viccesebbek, egyszerűen lehetettlen egyben tartani egy három rombolóból álló alakzatott, ha pedig esetleg fordulni kezdenek, akkor két perc, amíg rátalálnak a helyes irányra...

    Bevallom őszítén, az eddigiek alapján a HW2 nagyon-nagy csalódás számomra. A grafikáján kívűl alig van olyan, amibe nem lehetne belekötni...
  • Braveheart
    #260
    hú de lesüllyedtünk, majdnem a 100. helyről kellett visszahoznom a topicot... gyerünk gyerünk legyen nyüzsgés, jó game ez csak nekem fagy
  • PsychoStarfish
    #259
    Esetleg a 12. pályához valami taktika? :D
  • Braveheart
    #258
    Van vmi ötletetek, hogyan lehet megakadályáozni az állandó kifagyásokat? Nincs még vkinek ilyen baja?
  • [NST]Cifu
    #257
    Na végre sikerült megcsinálnom a 4. küldetést, aki esetleg csít nélkül akarja megcsinálni, itt a saját verzióm:

    -Az elején a resources colletor-okat elkűldöm a baloldali nyersanyagbázishoz, közben gyártok mint gép. Kb. 5-6 perc után jön az első ellenséges hullám, ezután megindulok az első (bal oldali) Aszteroidához, a komplett flottával. Lenyomom az ellenségeket, elfoglalom a Warp Gate-et és 8x Torpedo Frigatte, 5x Pulsar Corvette plusz 2 Ion Gun Platformal átsétálok a Gate-en, itt lenyomom a Carrier-eket és a Destroyert, és elpusztitom a másik két Gate-et. Vissza, majd szépen eladom a Gate-et. Ezután jön a második és harmadik Aszterodia megtisztitása, a harmadiknál addig várok a teljes tisztitással, amíg el nem készül a flottám,de hagyok kb. 4000 pénzt az Ion Gun Platformok gyártására.
    -Az ugrás után neki a bázisnak, miközben szépen gyártom az Ion Gun Platformokat, amelyeket amennyire lehet, a HQ közelébe telepítek. Közben a Mothership-et és a Carrier(eket) is felhozom, mivel hátulról várható egy rakat Corvette.
    -A bázis lenyomása után a lényeg: a Shipyard-ot kell kinyírni bármi áron, mégpedig úgy, hogy az Engine-jét kell kinyirni, de célszerű a Capital Ship gyártórészével kezdeni. A Carrierek se hagyd elmenekülni, mindenképpen ki kell lőni őket.
    -Ha nem sikerül, ne keseredj el, nyírd ki a Carriereket, és küldj egy Probe-ot az küldetésbeli indulóhelyünk felé (ahol az egész küldetést keztük), valószinüleg ott lesz a Shipyard. Ha nem lőtted ki a Capital Ship gyártó részét, akkor itt most elég nehéz dolgod lesz, mivel azonnal gyártani kezdi a Carriereket. Azonnal indulj el ebbe az irányba, és ha még van pénzed, kezdj el gyártani. Itt már nekem sikerült elkapnom, és végül átjutnom az 5. pályára.

    A lényeg az, hogy ha hagyod a Shipyard-ot gyártani, az ontja magából a Carrier-eket, azok meg sorozatban gyártják a Frigatte-kat. Szóval vicces dolgok ezek...
  • Braveheart
    #256
    nekem meg gyakran kifagy, de nemtom miért... nem lehet vele normálisan játszani, pedig jó game
  • steweee
    #255
    hát ez tényleg elég fura,athlon xp 1700,gef2ti,768mega 266ddr ram,1024*768,minden max kivéve árnyék tökéletesen fut.
  • PsychoStarfish
    #254
    Én beleőrülnmi? :D Homeworld, Homeworld, Homeworld, Homeworld, Homeworld, Homeworld. Ehh. Nem is =) Amúgy télleg nem, csak van pár idegesítő rész benne :D
  • Uberlama
    #253
    jaja nekem is szaggat picit itt már.
  • Ferro_TwL
    #252
    Én is a 12 kuldetesnel vagyok, nem is lenne gáz, de annyira szagatt, hogy nem tudok már igy jáccani. Elég nagy a seregem, meg az ellen is jon kismillio hajoval, volt olyan, hogy egyszere 4 batlleship jott egy hullamban.
    Azt nem ertem, hogy mas gamek siman mennek, ez meg valamiert nagyon tetű. (1900xp, geforce t4200, 512 sdram -talan a ram a baj, de pl.: a Temple of Elemental Evil siman megy).
  • Teperinke
    #251
    Az tényleg elég reménytelennek tűnő pálya. Az a lényege, hogy a középen lévő nagy bányászható aszteroidamezőt meg kell szállni, különben végtelenítve jön az ellenség...ha tied a közepe akkor 2-3 nagyobb hullám jön csak...utána nyugiba le lehet zúzni mindent(kicsit figyelni kell hátra is, mert hajlamos az ai kikerülni a főcsapatot és lezúzni a mutersippet)
  • ollie
    #250
    Miért érzem úgy a hozzászólásodból, hogy kezdesz beleőrülni a játékba?

  • Uberlama
    #249
    most nem tom melyik talán 12es küldinál vagyok de most lett elég kicsit :D ki kell szabaditani vmi emberkét egy űrbázisról az enemy ilyen 8 destroyeres csapatokkal jön meg kibasok mindennel :D még tartom magam de nem tudok elég gyorsan utánpótlást gyártani :D szal majd ha lesz nagyon jo kedvem akkor folytatom, itt már csak a túlerő az ellenfél amugy nem elég magas szintű az AI :D
  • Uberlama
    #248
    ajánlom a dual defense fregattot. 2 megy egymás mellett meg a collector bekapcs egyik és amikor 10% eneriája van bekapcsolod a másikat sima ügy igy :D
  • [NST]Cifu
    #247
    Nekem Radeon-nal is vannak problémáim, mikor elindítanám, sokszor csak egy homokóra fogad fekete háttérel, és nem a VU nyitóanimációja. Úgy veszem észre, hogy a felbontásokra/képfrissitési frekvenciákra valahogy házsártos a HW2...
  • Stotoo
    #246
    vegyetek radeont :)
  • Braveheart
    #245
    Itt vmi nem stimmel, vmiért mindig kifagy kb fél óra után... mi lehet a baja? drivert újraraktam, semmi változás...
  • Teperinke
    #244
    A defense fregatton be kell kapcsolni a spec. actionsnál a védelmi funkciót, ami csak 10 mpig tart kb, és csak akkor van védve a sugárzástól. a darabokat egyébként collectorokkal lehet összeszedni.
  • PsychoStarfish
    #243
    Nah. Már valahol ott tartok, hogy a felrobbant Bentusi hajó Hyperspace Cor-ját kell összeszedni. Fel van fejlesztve a defens frigate, elmegyek az egyik darabért. Ugyan nem tudom miért de meghal a hajó =) erre ugye az ellen elvisz egy darabot. Szétkapom a shipyardot, minden carriert, ott lebek az űrben a cucc. Erre mikor lejár az idő elvesztem a küldit, mert elvileg a szétlőtt hajó elmenekült a cuccal. =) lol Hogy menekült volna már el? :D ehehehehehehehehehe
  • Teperinke
    #242
    Nekm is ugyanez kb. a gépem és semmi gond nem volt a játékkal...ja a ramom csak 512, vedd ki az egyiket, hátha túl sok neki a memória
  • Uberlama
    #241
    menjünk tüntetni.. :D
  • Kandurex
    #240
    nekem is ugyan ez a gond...
  • Uberlama
    #239
    na erre varrjatok gombot: semmit nem csináltam és most elindult.. mókás
  • Uberlama
    #238
    tökönszurom magam most meg nem jönnek be a külföldi HW2 oldalak :DDD
  • Uberlama
    #237
    btw vki tudna nekem segiteni hardwer gondban ? win xp, 2000+athlon xp , abit alaplap 1giga ddr 333mhz, Ti4600ultra, eddig 45.23as driver most már a 44.03 (azt olvastam ezzel stabilabb de mind1 neki ahogy nézem hogy dögölne meg ) szal sokszor nem idul el sehogy hanem kibasz windowsba még a menü se jön be. próbáltam a biztonsági inditást 800*600ba de baszik rá. Szal fogalmam sincs mit csináljak. Ujra raktam és ugyanaz a gond. Még nézelődök hivatalos forumon de sehol nem találok hasonlo gondot (biztos vmi szar van a vassal, de hogy mi ?.. ). szal ha vkinek van 5lete az ablakon valo kidbáson ( a gépet ofcos) kivül akkor help pls
  • Uberlama
    #236
    ja igen arra kell figyleni hogy a geco néha a mothershipet/shipyardot lövi szal 1-2 ion platform és javito robot oda se árt azért :D
  • Uberlama
    #235
    Szal ez a 22 grp = 2 grp :p
  • Uberlama
    #234
    :D megmondom nekem mi volt a flotta azon a pályán, és alig vesztettem el 1-2 hajot :D a lényeg hogy legyen egy shipyardd már bár ez annyira nem fontos még, meg nekem 3 carrier vagy mim volt. a lényeg hogy az egyik csapatomba volt rengeteg gunship, és interceptor (nem tom miért de nekem bejönnek ). a kettes csapatomba volt 15-20 ion fregatt meg bomberek de azok gagyik esetleg pulsar gunship lehet még de az is gagyi. Szal ez a 22 grp a javito körül volt odavittem még a 3 carriert és azok azonnal lökték az utánpotlást ha vmi megholt. de előtte leraktam vagy 20 ion és gun platformot. iszonyat hasznosak. pláne az ion platformok, ezeket minden pályán érdemes használni 5-6 ion cucc szétszed egy nagyopbb hajot is pillanatok alatt. aztán volt még 5 destroyerem ofcos meg vagy 10 begyűjtő robot amikkel mindig javitottam amit épp lőttek. na szal ezzel a felállással elég könnyen tul lehet élni, az ion fregattok és platformok mindig egy célpontot lőjenek és akkro nagyon gyorsan amortizálodnak azok a szmötyik.
  • PsychoStarfish
    #233
    Ehh. Végül sikerült átjutni a 4. pályán. Most a 9.??? pályán akadtam meg =) A drednaught-ot kell megjavítani, meg védeni. Csak annyi kis szemét hajó jön hogy hajajj. A 7 vadász és 7 bombázó raj, 12 pulsar gunship, 21 Ion Frigate, 5 destroyer, maxos fejlesztések (máramennyire max lehet) és bazzeg mire kész a javytás le is aláznak =(
  • Uberlama
    #232
    rofl kijött 2 napja és már van csit hozzá :D
  • tomsolo
    #231
    akinek tul nehehezek lennének a küldik használja ezt:

    text editorral nyisd meg a a mentéseknél a persist(pályaszám).lua file-t az alján ott van a pályakezdéskor indulo credited ( RUs=xxxxx) és ird át mennyi pénnzel szeretnéd kezdeni az adott pályát.. :)

  • PsychoStarfish
    #230
    A negyedik pályával nekem is sok sok bajom van. Szétkapom a bázist és a shipyardot, majdnem minden egységem megvan. Max 2 flakf fregatt veszett oda. Erre jön a hátam mögül vagy 20 Heavy Missile fregatt és pár laser corvett. Na ezek olyan lazán legyaláznak, hogy hajajj =) Valakinek valami jó ötlete, hogy hogy lehetne szétkapni őket?
  • Uberlama
    #229
    hehe hallod van egy pálya ahova elugrik a hajo és nem tudsz tovább menni amig szét nem lősz kb6 ürszemetet mert vmi sugárzást csinál. szal a sugárzó felhőkbe a te hajoid 2 pilla alatt meghalnak az enemy 2 külön pontrol carrierekből ontja az áldást (ő tud felhöbe menni) meg egy bázis van shipyard és 4 carrier és onnan is jönnek :D jó kis pálya, ott hullott ki a fél hajam meg gondoltam lassan feladom.. :) másik előtte egy oraclet kell megszerválni egy aszteroidrol, odamegyek max unital sok fejlesztés, rámegyek mindennel a hajogyárra és mire félig szétlövöm addigra a teljes flottám szétlövik :D