5849
  • raja
    #3248
    Hogy kell használni ezt a Enchantolást?
  • Chipii
    #3247
    passz, nekem pedig voltak 42es silver legendary gyűrűk akkor:)
  • Chipii
    #3246
    Van, a barbarok már az erdőben is resitelik (magasabb szinten valószínűleg immunok is, nem emlékszem már), a snowbrookiaknak meg elég nagy mértékben ellenállóak voltak, persze hogy csak jeges spellem volt level34ig (ezért elég sokat kellett lőni a nagyobb barbikba). 34en viszont a lesser grasping vine nagyon durvít, iszonyat sebzéseket oszt ki (akkor is erősebb a fagynál, ha amúgy fagysebzésre sok skillpont van rakva), ráadásul nem is elemi sebzés, tehát nem nagyon resistelik le, viszont nagyon mannaigényes.
  • zsirfecske
    #3245
    lev44 és még mindig nincs legendary cucc. hallod Chipii
    sőt, az enchantolható gyűrűk teljesen eltűntek, max great van elvétve, éljen.
    eszméletlen, hogy a shopban mennyire nem változik a kínálat! diablo2 ebben sokkal jobb volt
  • jihad
    #3244
    Nekem van 1 nm a csapatban, folyamatosan healel meg néha idézget, és sose volt amna gondja. Igaz 20-as a mana költséghatékonyság skillje, meg heal mellett nem jegel, de healezni folyamatosan kell neki. Most olyan 1500-as mana szintje van, lvl45-ön, inkább az élete kevés (kb. 600).
  • Sipocz
    #3243
    Valóban a természetmágus a gama "erős embere" (persze már csak akkor ha a gamer kedveli a mágiahasználatot:)). Nemtom van-é a játékban jég-immun dög, én még Snowbrook környékén sem nagyon tapasztaltam ilyesmit; mert ha nincs akkor igencsak nyerők az NM-ek. Más fórumokom járva csak a healing sanszát hangoztatják, de nálam a jég mellett nagyon bejön a "befonás"-szerü spellcsoportja no és a buff-ok meg a summon is. Mana gondjai persze vannak, de ha áldozol 1 pontnyi cm-skillt akkor a brilliance megoldja a nagykeletiproblémát.
  • Fenrir
    #3242
    ez nem rossz 5let, mármint a pet a következő fokozaton, asszem én is így fogok tenni, a mostani csapatom jól szuperál
  • Chipii
    #3241
    Azért ha okosan használod őket, nagyon táposak lehetnek a petek. Lap dragonnal a csapatban szinte folyamatosan lehet powereket tolni, magas szinten amúgy is nagyon hamar feltöltődnek (sebzés alapú a töltődés), Ha a dragonon kívül mindenkinek támadó powerje van, akkor nem jön rosszul az sem, hogy azokat felerősíti (és emellett növeli a csapat int/dex/str statjait is). Másik: kedvet kaptam egy csak nature mágusból álló partihoz, azokhoz 4.nek igencsak ideális a jégelementál, amely manaregent ad kifejlődve, ami nem jön rosszul, tekintve hogy szinte állandóan manna gondokkal küszködök, ha a legtáposabb varázslatokat akarom folyamatosan nyomatni.

    De abban tényleg egyetértek, hogy az élő partitagok dumája hiányozna, jó ötlet lehet esetleg mercenaryt pet nélkül tolni, majd utána veteránon egy pettel bővíteni.
  • Sipocz
    #3240
    Általában én "hiszek a powereknek" és úgy látom a 3 szintekhez ott egy-egy skillnek 8-12 szintre való emelése szükséges. Magam sem szoktam ezt tullőni, mondjuk ez én szintemen erre még sanszom sincs, nomeg a 10 pont feletti fejlesztés hatékonysága már igencsak kevéske. Ha egyszer majd lesz egy "itt a skillpont hova lőjem"-szerű kellemes gondom valószinü az 1-5 pontig itt-ott felfejlődött másod,harmad,negyed skillcsoportban keresek neki helyet valami általánosan fejleszthető dologra (életerő,rezisztancia,manakészlet).
  • jihad
    #3239
    Télleg, az mf most hogy van, összeadódik az egész csapaté, vagy aki az utolsót üti az ellenségbe, annak az mf-ével számol?
  • jihad
    #3238
    Enchantoltam egy 120% mf gyűrűt, kiváncsi vagyok lesz-e valami hatása.
  • jihad
    #3237
    Nem mondom hogy hátrányos, de az arcingból indulok ki, az is inkább csak díszítőelem mint valódi sebzésnövelő. Kimaxolva is csak minden 3. vagy 4. (fejből nemtom hogy 25% vagy 30% eséllyel lő-e) lövéshez ad hozzá, kb. a sebzés negyedét (tudom intből számolódik, de kb. ilyen arányban áll), ez nem túl jelentős. Főleg 20 skillpontért. Az arcingon most 8 pont van, de inkább csak az "elit mágus skill" életérzésért, nem a hasznosságáért. Ezért gondolom úgy hogy az ignite elhagyható, a pontjaiból inkább a necro sebzést növelem (fire és light mellé), vagy méginkább res + abrsorb skillekre költöm. De ha hellen szükség lesz az ignite extrasebzésére is (későbbi szólózáshoz), akkor meggondolandó. Amúgy nem.
  • Sipocz
    #3236
    Úgy láttam sajnos nem, az enchantolható fehér hátterű cumót lehet bevonni bájolásra és eztán már zöld hátteret kap a szajré és kizárják a további buliból. Én magam ugyan csupán 2szer enchantoltattam még a driád városban a legelején mert sehol nem találtam cm-nek való kesztyűt meg csizmát, azóta csak a felelt mágikus cumót használom mert a legjobb enchant amit csináltatni tudnék fényévekkel lenne lemaradva a "dobott" tárgyaktól.
  • jihad
    #3235
    Sztem akkor jó a csapat ha mindenféléből van 1-1. A későbbi szinteken a bónusz slotok feltöltése freestyle, de sztem mégegy nm nem árt, 6.nak meg egy újabb dualos tank.

    Néztem a pet listát, a lap dragon power recharge-a csak power, tehát az is időnként regenerál csak, az meg úgy nem nagy szám. A petek igazából csak arra jók hogy nem viszik az xp-t, minden másban az emberi npc-k ütősebbek.
  • jihad
    #3234
    Lehet részletekben is enchantolni, vagy ha 1. körben nem töltöm ki a maximális helyet régensekkel, akkor már soha nem lehet?
  • Sipocz
    #3233
    Bár kezdő vagyok a DS2-ben, de szvsz. az ignite nagyon jó dolog. Ugyan nincs valami eszméletlen fejlődési üteme, de a belőle "kieső" power(ek) nagyszerüek (detonate pl.) és csak amúgy "mellékesen" felgyújtja a dögöket magas int.-nél elég kellemes hőfokra. Az én CM-em elsődleges tüzes és ezt tupírozza még néhány tárgya (Arinth staff pl.) és ha rákezdi mint augusztus 20 a Citadelánál:)))!
  • jazzy
    #3232
    A petek sztem annyira nemjok 1 ember tobbet meger.

    #3231: nem tudok irni de legalabb probalkozok:P
  • jazzy
    #3231
    Pontosabban auto defendnel ha aki meguti azt pufoli.
  • jazzy
    #3230
    Auto attack - ranyomsz 1x es uti egyfolytaban, auto defend - akit meglat pufoli.
  • Sipocz
    #3229
    Akkor lehet, hogy csak rosszul érzékeltem a jelenséget, a parti teljesen azonos szintü karakterekből áll akik igazándiból a 4 "alapkasztot" személyesítik meg és nem szeretném ha egymástól nagyon eltérő érékben tennék.
    Más: kipróbáltam egy "pet"-es partit, számomra a humanoid csapathoz képest akkor is csalódás volt ha egy rohamosabb fejlődést adott. Nálam Lothar meg Deru állandóan ugratja egymást, Taar mindig jön a "druidás" természet és egyensúly dumájával ezek után a pet-ek kukasága nagyon lehangoló. Sajnos a driád meg a halfgiant akkor kezdi el egymást igazán ugratni amikor éppen rájuk törnek a kányák, sajnos ilyenkor nem tudom pausalni a gamát -szvsz ez hiba-.
    Találtam egg szívatós hibát: a mithrillhornos küldiben Aman'lu-ban azt mondják nézzek körül a driádok fa-városában és most derül ki,hogy a harmadik városban (vmi. K betüs?) van igazán megoldás a feladatra:)))!
  • Sipocz
    #3228
    Az options/game beállítólapon találtam két általam nem érthető gombocot valami auto attack és auto defend on/off sansszal. Lehet hogy itt lenne a megoldás, sajnos nem túrtam ennek előtte a DS1-ben és ez a két gomb arra hivatkozik vissza.
  • Chipii
    #3227
    Ha cmet ill nmet akarsz növelni, akkor ne csinálj velük mást varázsláson kívül, és akkor csak az a skill nő, pont annyival, amennyivel a kariszinted (az összes xp abba az osztályba megy). Jól látod, a mind a 4 skillcsoporthoz tartozik egy xp, ezeből adódik ki a kari összxp, és mindig az a csoport kapja az xpt, amelyiket éppen használod (nem is kell használni, elég, ha ki van választva).
  • Sipocz
    #3226
    Ha jól figyeltem az xp leosztása valóban csak a parti létszámától és a monszter szintjének különbségétől függ -egyébként nagy az egyenlősdi-, de úgy látom hogy magának a skillcsoportnak a fejlődése már külön-külön vezetett számlákon alapul. Pontatlanul fogalmaztam valóban mert a lemaradás nem a karakterszintben, hanem a kasztjellemző szinjén jön elő, a CM és az NM skillszint kezd elmaradozni pedig mind a két mágus offenzív spellekkel indul a csatákba.
  • jihad
    #3225
    Mit ad egyébként a misztik szetes barlang ha a végére jutok?
  • jihad
    #3224
    Arra gondoltam fire ágban csak a sebzésnövelőre rakok 10-13 pontot, ignite nem lesz, jó 5let-e, vagy kell az ignite? Randger allres + nm absorb skillel hamar meglenne a mágia immunitás, közelharcosok el se érnek, íjászok ellen még nemtom mi kéne. :)
  • Chipii
    #3223
    cm mellé nyugodtan bevállalhatod az nm-et is, hiszen mindkettő az intet növeli, tehát nincs ilyen jellegű negatív hatása - mercenaryn persze nem két perc 36-ig felhúzni, meg a skillpontok is szűkösek még, de veteránon már gond nélkül lehet.
  • Chipii
    #3222
    Ez fura, mármint a partiban mindenki egyforman kap xpt, függetlenül attól, hogy harcol e, vagy sem, elegendő a megfelelő fegyver vagy spell kiválasztása. Akkor maradhatnak el fejlődésben, ha eleve túl alacsony szintűek a partihoz képest, mert egy bizonyos szintkülönbség után (a moncokhoz képest) nem, vagy csak alig kapnak xpt - ez valahol 6-7 különbség után jelentkezik. Ha tehát van a partidban alacsony szintű kari, akkor őt csak olyan helyen tudod fejleszteni, ahol a moncok max 5-6 szinttel nagyobbak, mint ő, de a legjobb ha olyan helyre viszed, ami az ő szintjének megfelelő, a nagyobb partitagok legalább addig se fejlődnek annyira.
  • Fenrir
    #3221
    ilyen nekem is volt hogy néha az egyik emberem rampage-ben csak nézelődik

    azt csináltam ilyenkor hogy vissza mirrorba, megtámadtam valakit aztán megint rampage

    amúgy én is úgy vettem észre hogy pl a "set" cuccokat eléggé random dobálják a boss-ok meg a többi mobok is, ládából még nem szedtem
  • jihad
    #3220
    Na most mi van? Misztik szet kész, lemegyek a portalon, kutyákat kinyírom, nagy nehezen az evil npc csapatot is, aztán az ajtó mögöttük zárva (kék trutyi rajta), aszongya linked to a nearby creature. Ez mi? Már 3szor oda-vissza gyalogoltam az egész barlangban, nincs senki kinyírható ellenfél.
  • Sipocz
    #3219
    Helló Népek!
    Mizujs?
    Ha tudtok ajánljatok valamilyen beállítást a következő problémára:
    Ha a humanoid party rampage módban küzd -az ellenfeles dögök nem is kívánnak mirror módot- az éppen vezérelt csapattag szépen szedi őket szét mire a többi három tag csak "mozizgat" bájosan és basic akár csak a kiskezét is ráemelni a monsztákra pedig azok ott lihegnek a nyakán, a summonok benne vannak a harcban és követik a vezért, de a többi ellazázza a dolgot. Igazán azért zavar mert a csapatszerkezet miatt jelenleg a harcosabb (fight. vagy ranger) tagokat irányítom közvetlen és a sok-sok kimaradás miatt a mágusok fejlődése kezd elmaradozni a kétkezi nép mögött.
  • troc
    #3218
    nekem a 2. hiányzott, ez alapján meg is találtam. viszont a manó nem jött elő, csak egyzser, akkor meg nem sikerült megölnöm. végigjátszottam, és annyira nem kötött le, hogy egy újabb felbukkanásáig gyötörjem a gamét, már uninstall.

    egyébként 3 harcossal röhögve (majd szundikálva az unalomtól) csináltam végig, nem éreztem szükségét más kasztoknak.
  • jihad
    #3217
    Most hogy néztem a leírásokat, a skorpió dodge aurája se lehet rossz.
  • zsirfecske
    #3216
    én még csacsi hívő vagyok, ezért közbe kell szólnom. nem hinném, hogy 0% MF-fel nyitogatja a ládákat, illetve nem érdekel, mert:

    a) ládából elvétve kaptam eddig jó cuccot, mobok doják a normálisakat
    b) sztem sincs MF a ládákra, legalábbis nagyon úgy tűnik, illetve egész MF gáz
    c) csak nem olyan hülyék a készítők, hogy egy pet speckójának említés nélküli negatív hatása legyen.

    amúgy a szamár a legjobb arc, már csak ahogy néz azis aranyos :)
  • jihad
    #3215
    Ez a lista tuti jó? Épp a könyveket gyűjtögetem, de pl. az 5. nincs Twylis kunyhójában. Van vmi korrekt lista?
  • jihad
    #3214
    Jelenleg lightra gyurmázik, de kéne még fire is immunisok ellen, a többi meg freestyle amire érdemes.
  • jihad
    #3213
    Gondolkodom azon hogy a cm-emnek bevállalok 5 ranger szintet (+allres skill), meg nem lenne rossz a nm abrsorb skillje se, de 36 nm szint sztem durván levesz a későbbi fejlődésből, nem?
  • jihad
    #3212
    Ha viszem a partyt, akkor szembejönnek ugyanazok az npc-k, vagy figyeli a game hogy hoppá ez nálam van, nem rakjuk be újra a gaméba? Volt róla szó hogy pl. a lothar cm vagy mi lesz nehezebb szinteken, ez csak akkor igaz ha nincs a csapatban kezdéskor, vagy megváltozik a felépítése akkor is?
  • Chipii
    #3211
    Teljesítened kell a játékot adott szinten, utána tudsz más fokozatot választani az adott karival.

    Mercenary/veterán/elite mind ugyanaz a game, csak magasabb szintű ellenfelek vannak, de ugyanúgy az elejétől kezded, ugyanazok a küldetések, minden, annyi különbséggel, hogy az addigi teljes partiddal/cuccaiddal kezdesz.

    Igen, érdemes egy képességre koncentrálni, az alapján növeli az erő/ügyesség/int pontjaidat is (lehet multizgatni ugyan, de egy szépen összerakott csapatban arra nincs szükség, mivel van mindenféle kasztú karid úgyis). Petekről már elég sok szó esetet a topicban, legjobb, ha átszaladod, amit tudni kellett róluk, nagyrészt elhangzott. De ha már úgyis megvan a 4 fős csapatod, kár lenne megbolygatni (a petek is beleszámítanak a 4es limitbe), a petek nagy hátránya a karakterekkel szemben, hogy nem dumálnak:)

    Sok küldetést csak bizonyos karakterek kaphatnak meg, ha zöld felkiáltójelet látsz egy npc fölött, és nem mond neked semmit, akkor oda valamelyik másik karival kell menned (felveheted akár ideiglenesen is őket, majd utána kirakod). Sok olyan küldtés van, amelyet csak később visszatérve tudsz megcsinálni, tehát ne aggódj amiatt, hogy egy act1es vagy act2es küldi üres. Akár a végén is megcsinálhatod őket, ha kimaradtak.
  • jihad
    #3210
    veterán = 40+
  • Fenrir
    #3209
    hi, volna pár kérdésem:

    lassan végignyomom a játékot, veterán szintet mikor érem el? ez karakter szint függő vagy végig kell játszanom mercenary fokozatban a játékot? ugyebár eddig 4 embert engedett a partiba max, veterán szinten még1 jöhet

    ha végignyomom ezen a fokozaton és elkezdem a másikon akkor ugyanezeket a küldetéseket kell végigcsinálnom megint? akkor megmarad a partim és a felszerelésem?

    azt én is észrevettem hogy úgy a legütőképesebb a karakter ha csak 1 képességre koncentrálok a tanításnál, tehát van combat magic, nature magic, ranged és melee karakterem a csapatban, peteket még nem próbáltam, azok mennyire jók?

    jah és Lothar-t lecseréltem Eva-ra, mostmár full női csapatom van :)

    sok secondary küldetést nem találok meg, erre esetleg nincs vmi leírás vagy térkép? szeretném a történet miatt azokat is végigjátszani