5849
  • Chipii
    #3368
    Tudtuk, de ott nincs semmi spec, le kell verni, aki ott van, ennyi.
  • McFrost
    #3367
    erről beszélek:
  • Chipii
    #3366
    Ha megfigyelted volna, én is azt irtam, hogy nyugodtan:) Egyetlen dolog, amire több kasztnál figyelni kell, hogy közben fejlődik az erő/ügyesség/int, ami viszont pazarlás lehet bizonyos kasztoknál. Ilyenkor nem árt, ha a 2. 3. kaszt jóval kisebb az elsőnél, de cm nm esetén ez se jelentkezik. 100. szintnél is nyugodtan ki lehet fejleszteni akár mind a 4 osztályt is 100-ra, bár nem tudom, hogy ki az a szerencsés, aki ezzel a problémával összeakadt:)

    MCFROST, ne hagyd abba a püfölést:) ezt képes voltál beírni?
  • jazzy
    #3365
    a karakterszint nem vegso hatar, attol hogy varazsolsz ugyanugy fejlodik tovabb a kari lvl maxnal a cm nm stb, az 1ben ugyanigy volt.
  • jihad
    #3364
    Nem egészen. A karakterszint a végső határ, az jelenti mennyi xp-t gyűjthetsz be maximum. És ezt dobhatod szét annyi fele amennyire akarod. Ha 2 részre, akkor mind2re feleannyi jut.
  • jazzy
    #3363
    Sztem ember nem letezik a foldon aki felfogja hogy hol mikor kivel miert akadtal ossze.
  • McFrost
    #3362
    #3297 valaki???
  • jazzy
    #3361
    Megmagyarazom mire gondolok: Ha tegyuk fel lvl98 cm vagy, es a kari lvled is lvl98, elkezdesz nature magicet hasznalni, felviszed 100-ig, akkor mar 100 lesz a kari lvled is. Viszont ezutan batran felviheted meg a combat magicet is 100ig, melee-t is, rangedet is, csak a kari lvled nem no tovabb. Ami pontot a kari lvlert kapsz, azt pedig oda osztod ahova akarod. Tehat tulajdonkeppen a multicast csak a jatek legvegen a legfanatikusabbaknak eri meg, de ha vegigtolod teljesen akkor mindened lehet lvl100, es a pontot meg oda osztod ahova te akarod.. (a 100 az csak feltetelezes)
  • jihad
    #3360
    Kivéve ha az az 1 szint kéne valamelyik magasszintű spell használatához. A DS1-ben volt 108-as spell is, itt nemtom.
  • jihad
    #3359
    #3358
  • jihad
    #3358
    ezért egy adott kasztban elérhető szintet semmiben se befolyásolja a többiben elért szinted.
    Én úgy tudom max 100-as szintű lehetsz, ezt oszthatod szét amire akarod. Lehet hogy magas szinten a 36 nm egy fél szint cm-et se számít, lehet hogy meg sokat is, ezt nemtom, odáig még nem jutottam hogy legyen tapasztalat.
  • jazzy
    #3357
    most esetleg az hogy 1 szinttel kisebb a combat magic lvled az lofaszt nem szamit.
  • jazzy
    #3356
    sracok kerdes, 36 szint a masik cuccra miert "pazarlas" ? a karid xpje ugyanugy megmarad ugyanugy BARMIRE tudod rakni az 1 pontot amelyiket nm magicbol szedtel ossze. marhasagokat hordtok ossze. ha 36 szint megvan abbol amibol akarod utana barmire gyursz rakhatod ra a pontot.
  • Fenrir
    #3355
    a karakterlapon a bal felső sarokban van vmi ikon egy vörös nyíllal, ezzel tudod elküldeni a legközelebbi fogadóba az embert
  • vizmagus
    #3354
    Köszönőm szépen!!!!!!!!!! Még az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet embert kitenni?
  • Chipii
    #3353
    Veszel resurrect tekercset a boltban, és feléleszted:) Van olyan tekercs, amit bárki tud használni.
  • Chipii
    #3352
    Exponenciálisan növekszik a szintekhez szükséges xp, tehát ha az egyik mágusosztályod magasabb, akkor a másik nem sokat vesz le belőle. pl 49es cm helyett lehetsz 48 cm és 36 nm, de pl 64es szinten .1 szintet se számit a 36nm. És ez is csak akkor van, ha fixnek veszed a leölt moncok számát, a respawnoló lények miatt nyugodtan megteheted, hogy teszel egy nmszint növelő kört valahol újra, és akkor cmben semmit se vesztesz vele. Ugyanis minden kasztodban külön számolja az xpt (ezek együttesen adják ki a tényleges kariszinted), ezért egy adott kasztban elérhető szintet semmiben se befolyásolja a többiben elért szinted.

    Azért is írtam hogy fúj:) Casternél valóban sokat gyengítene a varázslatáttörésen a multi, de 20-25 szint fölött már nem annyira gáz, ott lehet többet nyerni vele, mint amennyit buksz vele, de vele tényleg nem létszükséglet. Harcos féléknél (ide veszem a harcos taktikájú papokat is) viszont a multi alapvető.
  • vizmagus
    #3351
    már mint?
  • MacrosTheBlack
    #3350
    resurrect
  • vizmagus
    #3349
    Mit csináljak akkor ha az egyik emberem halott. Igy mentettem el de valamiért nem tudom kivenni. Pedig halott és csak 4 emberem lehet.
  • MacrosTheBlack
    #3348
    sorci/pala/bg kombó az übercsaló, olyan resistjei vannak hogy mágiával el se lehet találni (60+). De ez nem multiclass, mert csak 1-2 szintet raksz be, pl. 1 sd-t a hips miatt tolvajnak.
  • MacrosTheBlack
    #3347
    Szint alapján kapod a resist áttörést, int alapján meg a spellek AR-jét, ha multizol, azt fogod látni hogy sokan leszarják a spelljeidet.
  • MacrosTheBlack
    #3346
    Én olyan hátrányra gondolok hogy a 36 nm szint miatt kevesebb lehet a cm szintem mint anélkül, és lemaradok pár olyan spellről ami magasabb cm szintet igényel.
  • Sipocz
    #3345
    Aha!! lásd az én öreges-tökölős stílusom már nem bír ekkora adrenalin terhelést. Nálam a metódika: ellent kisaserol+stop+leküzdési módot meghatároz+vezérkarit kiválaszt+spelleket meghatároz+stop felenged+csata közben kiértékel+kezdi e metódikát előlről. Ehhez viszont csapat kell és így nálam a szóló már nem megoldható:)).
    Lehet akkor hogy 50-60-as szinten már érdemes akár a multi, illetve hívjuk inkább kiegészítő kaszt felé is tájolódni?? Azt már én is tapasztaltam, hogy pl. 25-30-as melee tank éppen olyan villámlós röppencsek ellen összekapott 5 szint cm-et úgy hogy egyébként a melee szintje nem maradt le a karakterszinttől és aztán már autóba beraktam neki egy majd még egy átkot. Azt csinálta a tag hogy mielőtt elkezdte volna a "darálást" "leanyázta" az ellent és picit hatékonyabban tudott dolgozni:)).
  • zsirfecske
    #3344
    NWN multicast legjobb volt! én vmi fighter/rogue/vmielite voltam és nagyon illett egymáshoz :)
  • Chipii
    #3343
    Igazából nem kerül semmibe a 36 szint, hiszen cm és nm is intet növel, a skillpontot ettől függetlenül oda költöd, ahová akarod. Attól, hogy leütsz 36nmnyi moncot 50-60+os szinten, nem kerülsz semmi hátrányba cm téren. Amikor visszatérsz cmre, ugyanott folytatod, ahol abbahagytad, a cm fejlődést nem csökkenti az, hogy közben lett nm-ed is.

    Sorcit épp nem kellett multizni, de pl egy berseker/pap (iszonyat durva volt:), vagy mage/thief és társai szintén igencsak játszhatóak voltak bgben. NWN pedig a pap multizás tárháza, főleg a kiegek után (pap/bárd/rdd, pap/bárd/pale, pap/rogu, pap/wm és társai), ill wiz/rogu(3), sorci/pala(1) (fuj, undorito:), fighter/wm/rogu, stb stb.
  • Chipii
    #3342
    Ez mindig így van, menet közben mindig nehezebb:) Sima mercenaryban még csak pure melee volt (lehet hogy már pakoltam dodgera is, nem emlékszem), mindenesetre ott erősen sebzésre ÉS health stealra gyúrtam, armorra nagy ívben tettem (végig 300 alatt volt:). Általában 20-30% körül sikerült tartanom a healnyúlást - (extrém állapotokban 60% is volt, valamikor csináltam egy 24%os oldalfegyvert:), azaz ha folyamatosan csépelt, akkor vissza is gyógyulta, amit besebződött (ha megállt, akkor hirtelen látványosan esni kezdett a hpje, tehát folyamatosan harcolnia kellett, ha támadták:). Amikor már használni tudta az elementál raget, attól kezdve nem nagyon volt ellenfél.
  • Sipocz
    #3341
    Nemtom jól figyeltem-é mert eddig a játék újdonsága (és persze számomra az érdekessége is) miatt csak tegnap tapasztaltam hogy vannak olyan questek amelyek a kariszint lépésen kívül is adnak skillpontot, van amelyik kettőt is. Ez most azért volt feltünő mert egyszerre csak két osztható pont támadt és biztos vagyok benne hogy nem szoktam pontokat felhalmozni, főleg nem minden csapattagnál egyszerre, nomeg a szintlépés gyakorisága is feltünt volna mindenféle "nagy tett" végrehajtás nélkül.
    Egyébként a rengeteg tápos holmi dobigálása helyet jobb let volna egy picit mérsékeltebb dologi tápolás és inkább picit több skillpont (mint 6.Lenin mondotta-> Tanulni, tanulni....):))
  • MacrosTheBlack
    #3340
    Mind2ben suxx volt a multicast. :) BG2-ben a sorcerer volt az absolut büntető, NWN-ben meg kell a szint meg int növelés hogy ne resisteljék a varázslatait, nincs hova bevállalni még1 classt.
  • MacrosTheBlack
    #3339
    36 nm szint azért magas szinten is húzós pazarlás, nem? Surviveból meg elég 5-7 pont, az is kb. 40% rest ad, túlzásba nem kell vinni, de mindenképp besegít még az absorbnak is.
  • MacrosTheBlack
    #3338
    Autocastra be van rakva summon, de semmi skill nem növeli, inkább csak azért hogy extra sebzésnövelőként a mágusomnak gyűjtse az xpt. :)
  • Sipocz
    #3337
    Megkukucsoltam! Nagyon fess! Csak az a kínom vele hogy igazándiból a végét, a csúcskarit látom. Nálam a főgondok nem a befutónál vannak, hanem a gamák kb. harmadánál amikor egy még formálódó karakter nyakába vágják a nagyhalom ellent, amikor még gyenge a cuccos, kicsi a sebzés meg a védelem és belefutok valamibe ami 1/1 lenyúlja az összes HP-t, nincs aki feltámassza vagy aki mögé be lehet bújni. Mint az a bájos kis meglepi a driád sziget keleti részén ahol a kovács keresi a szerszámait: egyik oldalon bohóc kis hak'o banda a másik oldalon meg 10 szinttel nagyob taclarokból vagy 20 db. Na ott ki is feküdtem az első csapatommal és nem sok hiányzott az uninstallhoz, nem is gondoltam arra hogy majd a következő helyszinekről magasabb szinten visszatérhetek úgy hogy az itteni ellen szintje közben nem változik meg, mivel eddig a gama töklineáris volt ráadásul meg a questre a fejlesztők által adott javasolt szint is stimmelt.:))
  • zsirfecske
    #3336
    nincs meg az a qva vol. 4 book! vki mondja már meg, hogy pontosan hol van. Altorn Hall tényleg? NINCS OTT SEMMI. vki egy shotot is adhatna, hogy a journalban melyik helyen lenne mert sztem bug van nálam. kösz
  • Sipocz
    #3335
    Hát nemtom! Az NWN-t túrtam egy ideig, de szvsz. még 20. szint felett az Underdarkos kieg.-ben sem volt érdemes váltani semmi másra (bár magam csak druidával és varázslóval ismerem a dolgot). Offolok mint atom:)), ez a DS2. Mért mi ennek a csihi-puhinak a "műfaja"?, fantasy rpg. vagy fps itt-ott?
  • Chipii
    #3334
    baldur's gate, neverwinter nights? Mindkettőben virágzottak a multiclassok - a kalandjáték titulust nem értem, az más műfaj:)
  • j0nNyKa
    #3333
    En a legidealisabb partynak a 4 fot talaltam, mind a 4 classbol 1 karakter, igazabol sehol nem jelentett problemat a jatek, bar at is esett 1 kicsit a lo masik oldalara a dolog, tul konnyu volt.
  • Chipii
    #3332
    Mágusnak igazából pazarlás a dodge/meleresist/hpnövelés skillek, mert még magas szinten is van más fontosabb, amire pakolni lehet. Ha parti van, akkor inkább legyen egy erre beáldozott tank, aki kibír mindent, még ha nem is sebez sokat, a varázslók pedig menjenek a minél nagyobb sebzésre. Egyrészt a sebzésnövelő skillek, majd brillance/nature bond/quick, amint lesz elég skillpont, hogy a másik varázslókaszt pontjaira is jusson. A kevés hpje miatt inkább a varázshasználó lények jelentenek rá veszélyt, azok ellen mindenképpen absorption kell, hogy ne feküdjön meg az első mágikus támadástól, egy magas szintű combat mage is bevállalhatja ezt.
  • Chipii
    #3331
    Lapozz vissza párat, én összeraktam egy szólós karit, aki nagyon lazán végigvert mindent (my:) #3105, #3108, #3125
  • Sipocz
    #3330
    Kérdés azokhoz akik már magasabb szinten (40 felett) ismerik a mágiahasználatot: a CM summonja mindig caster az NM summonja mindig melee?
  • Sipocz
    #3329
    Jaja, a "nemzetközileg elfogadott" (azaz más fórumokról is felszedett) vélemények az 1 közelharcos+1 mágus csapatot (persze a közelharcos lehet pet avagy egy combosabb summon is) tartják az optimális minimum megoldásnak. A teljesen szóló szóló (azaz amikor se humanoid se pet se summon tag nincs a főkarakter mellett) az nagyon kemény kihívás lehet még a "töltelékáru" dögök ellen is és hogyan lehet vele megcsinálni a felvonásokat záró fődögöket el sem tudom képzelni.
    A multikaszt mindenkép katasztrófa, nem is tudnék kapcsiból olyan PC-s kalandgamát ahol egyáltalán jó lenne, legfeljebb a réges-régi időkből (Darksun esetleg??).
    Tényleg! summont használtok? Ha igen, a skillek felől tápoljátok-é?