5849
  • Chipii
    #3408
    Két mentés van, az utolsó előtti .bak kiterjeszéssel bír (a mentéseket a documentsettings\user\mydoc\mygames\ds2 stb helyen találod. A .bak kiterjesztésű fileket nevezd át .bak nélkülire, és akkor azokat be fogja tudni tölteni (ha valamivel régebbi mentések is, de legalább lesz valamid).
  • White QVAS
    #3407
    Hello.Csak annyi lenne a kérdésem hogy ha a játék "állitolagosan" korruptnak látja a mentésemet,akkor mit tok csinálni? Megvan a mentés kimentve, és próbáltam visszaolvasni, de nem találtam erre megoldást. Ha meg nincs remény, akkor suxx.A választ kösz...
  • Arachnotron
    #3406
    Pontosan ezt mondom én is
  • Chipii
    #3405
    Két fegyverrel kb dupla sebzést lehet osztani, mint bármilyen kétkezes fegyverrel. Alacsony szinten talán még számít valamit a kétkezes fegyver nagyobb alapsebzése, de magasabb szinten eltörpül ahhoz képest, hogy mindkét fegyverre megkapod az erőből adódó bónuszt, és minden tárgy ami weapondamagét ad mind2 fegyveredhez hozzáadódik.
  • Faterx
    #3404
    Köszönöm!
  • MacrosTheBlack
    #3403
    A jobb oldali 2 ikont meg kell cserélned.
  • MacrosTheBlack
    #3402
    Mit nem a dióból loptak?
  • jazzy
    #3401
    Nagyon tudomanyos szempontbol vizsgaljatok ezt a jatekot, nincs azer ebben annyi rejtely, akinek a 2 kezes jon be azzal megy az sem hulyeseg mer stunol ami viszont nagyon durva aki 1kezessel megy az is vegig tudja jatszani aki dual wieldes az is, meg ez hogy armort mennyit ad etc. hat istenem, jaccal ne elemezzel :D
  • Arachnotron
    #3400
    Hopp most látom: fast melee weaponnál tellik el 0,67s az ütések között, míg a nyílnál 0,625s.( szal 1,44-el kell beszorozni az íj sebzését, hogy kb átválthasd nyílpuskára, és 1,34-el kell szoroznod az 1kezes fegyó sebzését, hogy összehasonlíthassad a 2-kezessel).
    ( Bár a 2 kezes fegyó szerintem közel sem olyan jó, mint a dual wield, hiszen nem csak lassab, de még ráadásul fele annyi bonussal is bír mint a dual wield).
  • Arachnotron
    #3399
    Egyik Faq-ban olvastam a weapon speedeket(ennyi időnként van egy ütés/lövés):
    Slow 0,9s Normal 0,73s Faster 0,67s .
    Tehát ha a nyilad sebzését felszorzod 1.34-el akkor megkapod milyen számszeríjnak felelne meg. (De persze ha sűrűn használsz powereket, akkor a nyílpuska valószínűleg jobb választás).
  • Faterx
    #3398
    Ok kicsukom a szemem
  • j0nNyKa
    #3397
    mondjuk nemtom mennyire jaccod nyitott, illetve csukott szemmel a jatekot, de ha visszamesz 1 keveset, a padlon ottlesz a sorrend.. tobb helyen is
  • Faterx
    #3396
    Köszi majd megnézem, bár ha valakinek eszébe jutna...
  • Mihail
    #3395
    itt van végigjáccás, keresd ki, már jó régen jártam erre:
    http://www.gamespot.com/features/6131144/p-38.html
  • Faterx
    #3394
  • Mihail
    #3393
    ide majd csak egy későbbi küldiben tudsz eljutni
    a 2. városban szükséged lesz egy finala nevű karira, aki felzsbadít neked egy új questet és többek között ide is vissza kell majd jönnöd
  • Mihail
    #3392
    ide majd csak egy későbbi küldiben tudsz eljutni
    a 2. városban szükséged lesz egy finala nevű karira, aki felzsbadít neked egy új questet és többek között ide is vissza kell majd jönnöd
  • Faterx
    #3391
    Szevasztok még egy elakadás:)
    Légysz. seítség!
    Hogy kell itt nyomkodni?
  • vass17
    #3390
    légyszi segítsen valaki, mert elakadtam már rég és nagyon felb****ott hogy nem tudom hogy jussak tovább.
    a térkép többi részét már felfedeztem, de itt van ez a fal, és nem tudom hogyan tovább!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • jazzy
    #3389
    A jatekok nagy szazalekanal van korlat a skillek max szintjeben nem tudom mit loptak a diotol. Mernem loptak mas jatektol amiben ugyanigy van? Valoszinuleg a fejlesztok hulyek es nem volt eszukben hogy le kene korlatozni a skilleket, nezzuk meg a diablot. A masik meg az hogy dioban a rateheto volt max 20 a cuccok tovabb noveltek itt nem, tehat nem loptak onnan.
  • Chipii
    #3388
    Itt dolgoznak egyen elvileg: http://dungeonsiege2.uw.hu/
  • Chipii
    #3387
    Dodge 20on 40%ot ad, egy nm tud maxos embraceval szintén 20%ot, skorpió pet 20%, és akkor még lehet cuccból is növelni:)

    Ha mágikus sebzés növelését nézzük pl cmnél, ott van egyrészt +60%, +60%, majd 25% a quick castból, ezekből az eredeti sebzés 3.2-szerese jön ki, ez azért picit több mint bónusz, erre igencsak lehet alapozni:) Mannaköltség: +150% manna brillanceból, -60% költség naturebondból, végeredményben az eredeti költség 16% árából varázsolhatunk ((100%-60%)/2.5). Heal spelleknél ugyanez: +50%, +100%, 25% quick, 3.75-szörös gyógyítás:)

    Hasonlóan sebzésnövelés is jelentős lehet, ha cuccokkal segíti meg az ember a skillből kapott resistet.

    Persze ennyi skillpontot nem lehet mercenaryn szétosztogatni, de azért okosan gazdálkodva ott is elég szép növekedést érhetünk el minden téren.
  • PszihoApu
    #3386
    sziasztok végigjátszást keresnék ehez a fantasztikus játékhoz tudnátok linket ajánlani ahol magyar végigjátszást találok, vagy magyarosítást.Köszike
  • jazzy
    #3385
    Majd remelem a kiegeszitolemezben ezt a limitet leszedik a skillekrol, ok hogy 20 a max, de a cuccok azer a pluszt adjak mar ra.. ugy lesz igazan jo ez ..
  • jihad
    #3384
    Egyik skill se ad 100%-ot, mind csak módosít valamennyit. Fast castban 25% a max, arcing / ignite 30% esély, sebzésnövelő skillek 50-60%, dodge is olyan 25-30%. Nem lehet egyikre se alapozni, inkább csak bónuszként kell felfogni.
  • zsirfecske
    #3383
    na végignyomtam soloban csacsival, tökjó a vége megéri
  • Chipii
    #3382
    Az armor a sebzést mérsékli, a dodge való arra, hogy ne is találjanak el. Együttes használatuk + fizikai resist jelentősen mérsékelheti a sebződést (egy pajzsos harcosnak természetesen a dodge már fölösleges, azt amúgy is inkább mágia fogja sebezni).

    Halál elleni resistet tud adni a lap dragon pet (immun curse, lightning+death resist, +power gyors újratöltődés, str/int/dex bónusz, power extra sebzés), ez beleszámít a 2es bufflimitbe.
  • zsirfecske
    #3381
    vol. 4 book helye a Lore of Aranna-s postban elvan írva, nem Altorn Hall-ban van hanem Twylis házában!!! vsz fel van cserélve 4-es könyv az 5-össel. csak azért mondom, mert senki nem válaszolt és én jól beszopiztam mert ez az egy hiányzott a végén...
  • Sipocz
    #3380
    Ez persze kérdés volt, csak rossz írásjeleket használtam!
  • Sipocz
    #3379
    Ahoj! köszi!
    Sajnos az én "hátulgombolós" partimnak ezek nagyon magas értékek, gondolom a 100% dodge csak vmi "kivánság" lehet.
    A közvetlenül sebzést nem adó powereket kijátszhatják a kányák, ilyen mint a gravity stone vagy az invulnerability. Olyasmit gondoltam mint a D&D-ben a mentődobás mágia ellen.
  • jihad
    #3378
    Egyáltalán nem szokatlan, ezt is a dioból lopták. :)

    1. Csak az AR ellen jó.
    2. 100%-nál hatékony. :) Minél nagyobb annál jobb.
    3. Absorb. Ezért kéne 36 nm szint.
  • Sipocz
    #3377
    Köszi!
    Ez szokatlan egy gamától (persze nem logikátlan) hogy felfelé is lekorlátoz. A "kovácsos quest" amire hivatkoztál volt ez első "kiakasztos" meglepődésem, mert miután az ajtóban álló tagot mintegy 5 perces "faragással" kigyaktam az ajtó mögött még volt vagy 20 ilyen. A respawnos ötlet eszembe sem jutott!, külön hála!:) Igen van olyan partim ahol a melee-s fazon dualwieldes és ráadásul a "szépapja" buzogányát forgatja az egyik kezében, hát a többieknek igencsak igyekeznie kell utána mert az attackwave-s power után nem sok kánya marad életben:)!
    Az armor/dodge/resistance dolgokban:
    - Az armor csak a to hit-et neheziti vagy mérsékli a sebzést is?
    - A dodge mennyire "komoly" dolog és kb. mekkora értéknél hatékony?
    - Van-e sansz a halál alapu mágiák rezisztálási sanszának a növelésére a tárgyak adta lehetőségeken kívül (a mimic-ek vmi borzalmasak!:)
  • Chipii
    #3376
    Van bestiary a journalban, ott leírja az egyes moncokhoz tartozó tényleges xp értéket, sebzéseket stb (természetesen ezek a sebzések, ahogy a te karidnál lévő sebzés is 0 armor 0 resist ellenfél ellen értendő, a tényleges sebzes ezeknél jóval kevesebb lehet. A színkódok a kiválasztott karidtól való szinteltérést mutatják, zöld 5-, kék -2--4 sarga -1-1, narancs 2-4, piros 5+ (persze ez is le van írva a handbookban:)

    +/-7 szinteltérés környékén van az a határ, amikor egyrészt egy kari erősen csökkentett xpt kap, ha tehát felveszel egy jóval kisebb karit a csapatodba, akkor erre figyelj, mert ha neki túlságosan nagy szintű területre mentek, ott nem fog fejlődni. Ekkor megoldás lehet, hogy később veszed fel, mert a szintedtől függően a kocsmában lévő/vagy még nem használt kísérők szintje időnként megnő, vagy egy neki megfelelő szintű területre viszed felszintezni.
    Másrészt az ennyivel kisebb kari/monc alig bírja sebezni a nagyobbat. Ezt megfigyelheted, ha pl 13as körüli partival próbálod a kovácsos küldit megcsinálni, és a karilapon szereplő sebzések töredékét sikerül csak bevinned (illetve fordított eset, amikor nagyon alacsony szintű területre mész, akkor alig sebződsz).

    Ha nagyon lusta vagy kivárni a spawnt, és mászkálni sincs kedved, megcsinálhatod, hogy elmented, majd kilépsz, és újratöltöd, akkor újra népes lesz a vidék.

    íjnál/crossnál nem csak az átlagos sebzés lehet szempont, az első 2 power használata esetén pl inkább az ugyan lassabb, de nagyobb sebzésű fegyverek lehetnek hatékonyak.

    Igen, a karilapon olvasható sebzés nem ad teljesen pontos képet. Pl nem jelenik meg a fegyvergyorsaságnövelő skill sem az ott olvasható értékben (alarcity/quickdraw). Ha sebzéshatékonyságot akarsz fegyvereknél, akkor két fegyver egyértelműen magasan a legjobb sebzést osztja, a többi a közelébe nem érhet.
  • Sipocz
    #3375
    Más: mostan olvastam->a gama engine-jében az egyik fontos paraméter a másodpercenként bevihető sebzés, ha jól emlékszem a summonok értékeiben ezt is tünteti fel. A reload-ra adott slow és faster értékek között 50% eltérés lehet, így az adott skillszinten elérhető fegyverminőségeket tekintve pl. egy bow lényegesen hatékonyabb lehet mint a legheavybb nyílpuska, illetve egy tőr sebzéshatékonysága felérhet egy kétkezes kardéval. Persze ezek csak az általános támadásra vonatkoznak és nem a poweres különlegességekre, amelyek egyébként is csak vmilyen fegyvertipussal és skillel inicializálhatók.
  • Sipocz
    #3374
    Ennyire nem vagyok mazsi, hogy egyértelmü dolgokat ne ismerjek fel:)))!
    Valami konkrét, számszerusített vagy pontos?
    Egyébként köszi! OK!
  • jihad
    #3373
    Térképen a ződ a barát, a piros az enemi, a kék meg cuccok / kapcsolók. Rákurzorozva az npc-re van olyan hogy színkódolt a megnevezése, a ződ értelemszerűen az ízirájder, a piros meg a kömény.

    4es gruppenben normál végére kb 45 lettem. A respawn automatikus.
  • Sipocz
    #3372
    Helló Népek!
    Mizujs?
    (Isten bizony átolvastam a topic korábbi jegyzéseit, de nem találtam erre infót:))
    Az ellenfeles dög megnevezésének és statisztikájának a szinezése utal a relatív szintjére. Ha jól figyuztam a sorrend zöld, kék, sárga, piros. Jól láttam?, ha igen akkor a kérdések:
    - A kék és a sárga van velem, illetve az aktuálisan kiválasztott karakteremmel pariban? Tehát ezek legyenek az elsődleges célpontjaim?
    - Van olyan quest ahol tömegesen találkozom zöldekkel (a helybéli környezetvédők:))), ilyen pl. a nyugtalan szellemek lecsicsikáltatása (ott a gama közepéről vissza kell ugrani a legkorábbi helyszinekre is); viszont van olyan ahol ha akarom akkor a vörös fickók jönnek garmadával (pl. az Aman'lu aréna, ahol nem igazán forszírozzák hogy melyik szinten "alacsonyodik" le a parti). Ezekben a szélsőségekben hogyan alakul az XP?
    - Akik már végigvitték! Az egyes nehézségi fokokon egy általában 4 fős parti akik minden ágy alá benéznek és minden kallantyút megböknek hányas szintre képes eljutni (direktben nem mennek vadászni csak a sport kedvéért, de ahol elvonulnak ott csak a fák-füvek-kövek maradnak épen:))? Ha jól tudom a 4 fős parti a megszerezhető XP 70%-ra jogosult személyenként?
    - Ha a partitagok között van számottevően lemaradt szintü tag (ilyen lehet amiatt hogy felveszek nem alaptagot a személyre szóló quest(ek) inicializálására vagy éppen végrehajtására) akkor neki beszámítanak a partiátlag alatti szinten lévő ellenfelek?
    - Van-e olyan kapcsoló amivel a respawn sebessége állítható? Bevallom sokkal jobb szeretek "gyalogjárni" semmint a fix teleporták és egy kis "+csapákolás" a visszaútakon nem ártana:)).
  • jihad
    #3371
    Nameg mf gyűrűből is érdemes lehetőleg 4et csinálni.
  • jihad
    #3370
    Miért lenne túlzás? Normal végére 1 milkám maradt feleslegbe, úgy hogy mindent bevásároltam ami megteccett. A folyószámlámra átutalni nem lehet, akkor inkább mf gyűrű. :)
  • zsirfecske
    #3369
    lev46 tényleg a legendary gyűrű, mondjuk 76000 pézért kicsit túlzás a +120% MF, főleg ha azt nézzük hogy senki nem tudja biztosra, milyen képlet alapján működik az egész :)

    lehet értelmesebb lenne +56 str vagy +40 int stb, vagy akár a táposabb unique/set gyűrűk. hehe