5849
  • Sipocz
    #3128
    Ja!
    Nehézségi fokozatokról kérdések:
    Ha letúrtam mercenary-ban a jelenlegi csapatom az előző fokozaton kialakított skill struktúrában a rendelkezésemre fog állni a veteránban vagy minden kezd előlről?
    Eddig a jelelenleg is alkalmazásban lévő karikon kívül 4 taggal találkoztam a bővítéshez (Vix, Sartan, Amren, Finala) és ezek közül igazán Finala volt CM (Lothar szvsz. nem lenne szerencsés erre a posztra azzal együtt hogy van benne sansza:))). Az Act I-ben létezik valahol felvehető csatamágus?
  • Sipocz
    #3127
    Hello Népek!
    Mizujs?
    Köszi a válaszokat, ilyesmire gondoltam:).
    Az embrace-kel kapcsolatban én is váltottam spirit és earth az új koncepció a wrath-okat még megnézegetem újra. Tehát a 2 sk.buff mellé még mehet egy chant (ugye jól értettem?).
    A karik nem igazán dualkasztosak (én sem látom ennek értelmét!), inkább csak az van hogy a közelharcos önszorgalomból átkozódik 25 melee/5 cm, a ranger meg gyógyítgat 25 rang/5 nm, tehát ők igazán kétkezi népek maradtak a spellek csak az auton vannak beállítva és nem sok manát nyúlnak le.
    A személyre szóló questeknél meg megmaradok a fix csapattagok feladatainál (2 már megvan a hak'o szörny meg a Lothar nem tolvaj cimü) ha ezek mind csupán secondary. Az jó hír, hogy nem szükségesek a teljes gyűjtemények a főszálhoz!
    Mondjuk én magam roppant "tökölősen" nyomom és a természetmágus nem csupán a healer, de zúdítja a jeget is rendesen, a summonokra nem áldozok skillt - jönnek alapértéken, betömni a Lothar melletti réseket nagyon jók.
  • Chipii
    #3126
    Nem ad több armort, csak mást ir a páncélon (ott többet ír:), és mást ad ténylegesen (kevesebbet, de annyit, amennyit kell adnia:)
  • Chipii
    #3125
    Egyedül volt:)

    nature: 18 absorption, és 1-1 a 4 hozzá kellő skillen
    ranged: 17 dodge
    melee: 1 forti (10 cuccokkal), 5 toughness (15), 0 armor (10), 16 crit (20), 13 deadly (19), 16 dual (20), 16 alarcity (20), 12 fierce (18)

    A többi lényegi dolog az rajta van az előző shoton és a kommentben:)

    Ha tudtam volna, hogy mennyi melee-skill növelő cucc lesz (pl crit, dualwield, alarcity 13-mal nőhetne cuccból), akkor máshogy osztogatom, de így is sétagalopp volt (eliten egy heal potit se ittam:).
  • jazzy
    #3124
    Orulj hogy tobb armort kapsz:P Van nehany bug, de skillekkel sok magyarazhato.. amren ha tudsz angolul olvass vissza, ha nem akkor szivtal.
  • Chipii
    #3123
    "páncélnál ez úgy nézett ki, hogy ha pl volt rajta két +40%, akkor a páncélon alap*1.4*1.4-et írt hibásan, míg felvételkor rendesen alap*1.8-cal növelte az armorod
    A +%armor az összpáncélzat értékét növeli, nem csak az adott páncéldarabét."

    Nem igy van, a pancelon a +% csak az adott pancel armorjat novelte meg. Ha kiszamolja az ember, az armorra irt act megszorozva az armorskilledbol jovo bonusszal, szepen annyival no az acd felvetelkor. De ha tobb +% van rajta, akkor hibasan szamol. Volt egy alap kb 128as pancelom, rajta +115% és +90%, és 522-őt írt a páncél (128*2,15*1,9), míg ha felvettem, akkor 390-et adott (128*(100%+115%+90%)). Szóval láthatóan máshogy számol a tényleges armorszámításkor, és máshogy, amikor a páncél adatlapjára kiírja a számot.

    A fegyveren az elemi sebzéses dolog azoké, csak megjegyeztem, hogy feltűnt:)
  • MacrosTheBlack
    #3122
    Nyomjál már az embereidről vmi skilles shotot, kíváncsi vagyok mire mennyit pakoltál.
  • MacrosTheBlack
    #3121
    Kéne valami nyerő taktika az amanlu aréna 7. fordulójához. Jönnek azok a fireboltos spidermanek, 1. lövésre lehal a cm + nm, aztán gyógyítás nélkül már a harcos meg az íjász se ér semmit. 37-es szintű a banda, én 35 vagyok, az nem olyan nagy különbség hogy ne lehessen nekifutni. Próbáltam a bosst brutal attackozni + íjász criticalos powerral, alig vett le valamit, esélyem se volt. Mi a nyerő taktika?
  • amren
    #3120
    Most már megvan mind a 3, feltettem őket de nem történt semmi. Most hogyan tovább?
  • MacrosTheBlack
    #3119
    Ezért találták ki a szótárt. Ha nem érted a szavakat, megnézed ott, majd 10. olvasásra már magadtól tudni fogod mi mit jelent. Csak akarni kell tanulni.
  • MacrosTheBlack
    #3118
    Ha elemi sebzés van a fegyveren, akkor azt nem növeli a dual wield ill az overbear, míg a normál sebzést igen
    Ez már a dioban is így volt, és érthető is. A harcos a fegyverek mestere, nem a mágiáé, jogos hogy csak a fizikai sebzést tudja növelni.

    páncélnál ez úgy nézett ki, hogy ha pl volt rajta két +40%, akkor a páncélon alap*1.4*1.4-et írt hibásan, míg felvételkor rendesen alap*1.8-cal növelte az armorod
    A +%armor az összpáncélzat értékét növeli, nem csak az adott páncéldarabét.

    Engem leginkább az zavar hogy a boltokban mindig ugyanazokat az előre genrált cuccokat árulják, változatosság nincs. Már a 2. partyval nyomulok, és pontosan ugyanazok a cuccok jönnek a boltban ami az előző fordulóban is voltak.
  • penge25
    #3117
    Valahol a sivatagos részben találod az őrült mágust, egy lifttel kell lemenni hozzá! De pontosan nem tudom, hogy hol!
  • Chipii
    #3116
    Lost valleyben egy titkos lejárón, titkos kapcsolókon át a föld alatt, amanluban kapcsolódik küldi a botjához, utána érdemes felkeresni:)

    zsirfecske:
    Páncélon ami rá van írva, azt kapnád elvileg, már a megnövelt értéket látni rajta, ezért más színű. Csak ha több növelő is van rajta, akkor hibásan írhatja ki, tehát az a biztos, ha felpróbálod (pl volt a kezemben olyan, amin 3 armornövelő tulajdonság is volt, kiirt 522 amort, közben pedig 400at se adott). Meg persze ha van armornövelő skilled, akkor se látod egyből, hogy ténylegesen mennyi armort ad a végén.

    Igen, fegyvernél is a plusz már megjelenik a fegyver lapján a kiírt sebzésben (ezt persze módosíthatják a dualwield/overbear skillek, ez nem látszódik a fegyveren), viszont két fegyvernél egyes ilyen pluszokat (max/min/plusz sebzés) a másik fegyverre is hozzászámolja (érthetetlen okból), viszont ezt már nem írja ki rájuk.
  • amren
    #3115
    Kösz, de merre van az örült mágus?
    Nem tudom, hogy találkoztam vele.
  • zsirfecske
    #3114
    a +40% armor egy páncálon az nem csak az alap típushoz képest 40%-kal megnövelt armor-t jelenti? az semmi plusz armort nem ad sztem. ugyanígy a +10 armor a vérten az már benne van az összben, mint pl. fegyvereknél a +5 min damage meg +35% damage mind már bele van számolva a fegyver legfelül kiírt össz damage-ébe, nem?
  • zsirfecske
    #3113
    nemtom mért kell értelmetlenül vitatkozni. aki nem tud angolul és ennek ellenére elkezdi a játékot, azt mért ne lehetne segíteni? ebből is csak tanul. sőt, van hogy nagyon alap dolgot kérdez vki, de hát egyszerűbb válaszolni 10-edszer mint fikázni 4-5 post-ot, nem? ja, és nem mindenki tudja pl. a gamespot-os leírást vagy akár google-t használni ha elakad, ezért minden apró bajánál kérdez. sztem ezt is el kell fogadni, bár ez náha télleg idegesítő.

    ja és van olyan ember is (pl. én), akinek nem az a játék, hogy végigszalad a főszálon, lehentel mindent ami mozog és 2 nap alatt kész a játék. közben meg a bonyolultabb/rejtettebb dolgok kimaradnak. mert úgy télleg könnyű, és nem is kell hozzá olyan sok ész, meg nehezebb elkavarodni, az igaz.

    mind1, csak vélemény volt.
  • Chipii
    #3112
    A vödör (az őrült mágus cellája környékén keresd).
  • Chipii
    #3111
    Így utólagosan rendbe kellene kapnia magát a készítő cégnek, mert tetemes számú alapvető gond van vele.

    Kezdve a 100 fölé könnyedén tornászható mágiaresisttel, a pajzsokon/páncélokon szereplő hibás értékekkel - páncélnál ez úgy nézett ki, hogy ha pl volt rajta két +40%, akkor a páncélon alap*1.4*1.4-et írt hibásan, míg felvételkor rendesen alap*1.8-cal növelte az armorod, ami ugye nem azonos:) Pajzsnál kicsit bonyolultabb, nem is merültem el benne eléggé, de ott is valami hasonló gubanc volt.
    Ha elemi sebzés van a fegyveren, akkor azt nem növeli a dual wield ill az overbear, míg a normál sebzést igen - ez eléggé lecsökkenti az elemi sebzéses fegyverek hatékonyságát.
    Ha két fegyvered van, és van rajtuk +max/min/sebzés százalékos vagy fix formában, akkor mindkét fegyverre rárakja azokat (nem ez alapján csináltam a cuccokat, ez most utólag számolgatva jön ki:) Tehát ha ráraksz mind2 fegyverre 100-100 sebzést, akkor igazából mindkettőn 200-200 lesz, még ha ezt a fegyveren nem is írja ki - ha ez nem ordító bug, akkor mi?

    És egy eléggé zavaró dolog: boltokban hiába is keresünk olyan cuccot, amit az akár 10 szinttel kisebb szintű, vagy kisebb melee/ranged/combat/nature skilles társunk használni akar. Level 80-on az összes bolti áru legalább level 70-es (kevés kivételtől eltekintve), persze a legtáposabb dolgokat leszámítva semmivel sem tudnak többit, mint a régiek, csak megakadályozzák hogy az esetleg többféle skillben fejlődni próbáló kari vehessen magának valamit - ezért jóval korábban érdemes beszerezni a majdan szükséges dolgokat, enchantolni való vagy szimpla tárgyakat.
  • amren
    #3110
    valaki tudja hogy mi kell a teljes mysterious sethez?
    meg van az arénából a token
    a tolvajtól a portál kő
    meg a könyv
    és mi kell még?
  • shaba23 #3109
    rajtam is ez a két buff volt:)
    bármilyen sorrendben mentek az emberek mindíg a CM halt meg elsőnek, mert arra rohant minden mob :( érdemes nézni, hogy mit utálnak a mobok és a tank csinálja azt..pl protect treasure esetén kapj fel pár dropot a földről vele és máris rajtad van a környék flórája/faunája
  • Chipii
    #3108
    2 legendary royal dagger, belerakva 4*25 sebzés:) (152-187)

    Van 17 pont dodgen (37% kitérés), 18 nature magenal absorption (83% magiaresist), 30-49% resistek elemi, halál és egyéb mágiákra (ez összeadódik az absorppal, így mindegyik 100 fölött, és gyógyít:)), 45%/35% melee/ranged resist, 22% health steal.

    Van egy tartalék royal dagger 24% health steallal (52-87), hogy sebzéscsökkenés árán 46% healnyúlás legyen, de nem volt rá szükség a mysterious barlanban sem, pedig beálltam a tömegbe:)
  • Chipii
    #3107
    1. 2 tuning lehet, ezen kívül lehet még chant, az nem számít a 2-be, de ha pl a petednek van valami spellje, az beleszámít a 2-be. Az egyik javasolt tuning mindenképpen a spirit, amely elemi resistet és immun curse-t ad, mivel főleg később egyfolytában tolják rád az átkokat. Én emellett wrath of the beart toltam sebzés növelés céljából, de ha főleg a mágusaid sebeznek, akkor érdemesebb lehet egy mágikus sebzés növelés (fejből nem tudom a nevét), de persze szabad a vásár.

    2. Beszélj mindig mindenkivel, járj be mindent. Ha találkozol olyanokkal, akik feje fölött zöld felkiáltójel van, és nem mondanak semmit, akkor ahhoz egy veled épp nem lévő kari questje tartozik. Illetve van 1-2 hely, ahol a game írja, hogy kire lenne szükség. Akad küldetés és cucc szép számmal, amit csak később visszatérve fogsz megtalálni, ne aggódj. A chantok nekem elit végére is foghíjasak maradtak (5-6 darab kimaradt), pedig bejártam mindig mindent. A főküldit nem befolyásolja, ha kimarad valami, ahhoz elég végigszaladni az úton, begyűjteni a pajzsdarabokat, és leverni a főelleneket:)

    3. A summonok gyengék lesznek szerintem, ha nem az a főkasztod, és a gyógyítást is hagyd meg csak Taarnak (legalábbis szerintem:), mert hamar manna gondjai lesznek Derunak, és Taarhoz képest amúgy se lesz észrevehető amit gyógyít - ez igaz lesz a főkaridra is, hacsak nem raksz pontokat a gyógyításra, amit egy combat magénál pazarlásnak érzek:)

    4. Számít a sorrend,hiszen igaz, hogy ha már megy a csata, akkor úgyis elfoglalják a nekik való pozíciót, de nem mindegy, hogy kit kezdenek el ütni az elején a moncok. Ami viszont talán még többet számít, hogy kit irányítasz. Nem feltétlenül a saját karid legyen az, főleg ha egy mágusról van szó, az talán még jobban elboldogul, ha a gép kezeli. Szépen eltolja autocast spelleket ill támad. Vagy a harcost érdemes, hogy magára vonja a figyelmet, és azt támadja egyből minden, vagy pedig az íjászt, akivel könnyen egyszerűen lehet váltogatni a célpontok között, biztos távolságból, és ezzel irányítani a támadást (mirror módban) - ranged shotra érdemes specializálódni, nagyon kellemes tud lenni.
  • shaba23 #3106
    kedves cucc:) és mi a fegyver?
  • Chipii
    #3105
    Na vége, szép volt, jó volt, de elég lesz a jóból:) Egy shot a végére, egy kis settel megspékelve, a spolier miatt csak urlt adok: (Egy keveset lehetne rajta javítani más cuccokkal, főleg a csizmán, de kár lenne megbontani:)
    warlord set
  • jihad
    #3104
    Megvan.
  • jihad
    #3103
    A northern vai'akarmi forest az amanlu hills lenne? A tp lista szerint csak southern van, abból viszont northern és southern rész is, de elvileg mind2 southern akármi forest. A mittoménkinek a legendary staffjának 1ik része van ott elvileg.
  • j0nNyKa
    #3102
    OFF

    en a kuldetes leirasat nem olvastam el, pedig rendelkezem nemi nyelvtudassal, mivel nem volt ra szukseg... ahol volt, ott csak a neveket olvastam el, ami pedig minden nyelven ugyanaz..
  • jazzy
    #3101
    Nem arrol van szo ki beszel angolt, ki beszel nemetet es ki hebert. Egyszeruen arrol van szo, hogy a foszal abbol all, hogy koveted az utat, ami teljesen egyertelmu, megolsz mindenkit akit latsz, utana koveted tovabb az utat. 1 hely van ahol talan el lehet akadni az pedig amikor a nyakadbol kell levetetni azt a szart, hogy beengedjenek az elf shrinehoz. Ha beszelsz a novel nem kell nyelvtudas, ki van emelve: FALU NEVE - EMBER NEVE. Ilyenkor egy ertelmes ember agya vadul elkezd forogni: kereses.. kereses.. falu.. ember.. beszel.. tovabbmegy.
  • Dant0r
    #3100
    OFF

    már bocsi, de én középsuliban csak németet tanultam, és angolul sokkal jobban tudtam mint az otársaim, mert volt egy számítógépem ami angolul szövegelt hozzám. Nem szótáraztam külön, nem nézegettem mellé nyelvkönyveket, egyszerűen józan paraszti ésszel összeraktam magamban a dolgokat. Ilyen szimpla az egész.. persze van akinek ez sem megy.. nos, ők olvassanak végigjátszást =D
  • jihad
    #3099
    Ideje megtanulni. :)
  • shaba23 #3098
    de ettől a tény még tény marad, hogy az ország nagyobbik hányada nem beszél idegen nyelvet...
  • shaba23 #3097
    OFF

    te egy nagyszerű ember vagy, aki tisztába van azzal, hogy az emberek 99%a mire használja a Játékosok fórumában lévő topikokat...persze, ha valaki nem beszél egy nyelvet az számodra egyéni szociális probléma, nekem viszont az a gondom, ha ezt más nem érti meg, vagy ha lekezelően bánik az illetővel emiatt...de ezt Dr Csernus jobban elmagyarázná, hogy az a gyökér aki nem beszél nyelvet, vagy az aki emiatt leugatja...

  • amren
    #3096
    akkor mindenki csak egyet
  • amren
    #3095
    bazz persze hogy felbomlik mert pl a nyilas nem fog arra toörekedni minél közelebb legyen ahoz akit ütnek éppen azt írtam hogy nem az van hogy mindenki azt üt akit akar ha az f et megnyomod
  • jihad
    #3094
    A csatarend ott is felbomlik.
  • zsirfecske
    #3093
    vass17: az a fal csak jóval később válik nyithatóvá, kell hozzá egy külön kari meg ilyenek. act2 előtt semmiképp nem tudsz átjutni. szóval ne foglalkozz vele még.
  • amren
    #3092
    csak ha g ét nyomsz mert az a rampage de ha f et a mirrort akor mindenki azt üti akit a fő embered(amelyikkel éppen mész)
  • Thanatos
    #3091
    ezt hivják egyéni sociális problémának...
  • MacrosTheBlack
    #3090
    Az hiba, lassan már wc-s nénit se vesznek fel angol nyelvtudás nélkül. Ha még zimbabwei lenne, azt megérteném hogy az ember nem is akarja megtanulni...
  • MacrosTheBlack
    #3089
    Tök felesleges sorba rakni az embereket, úgyse libasorban haladnak. A ranger lesz leghátul, mert neki a legnagyobb a lőtávja (skill is segíti), a harcos meg úgyis előrerohan az ellenséghez, akik viszont szinte mindig átgyalogolnak rajta és a lövöldöző karikat kezdik ütni (ha hagyod). A végeredmény az hogy mindenki azt üt akit ér.