1639
kémia meg minden....
  • Nuki
    #599
    Te meg a sok füstbomba miatt mi?
  • bardocz
    #598
    Aki idén volt a tanárom ő tartja majd a faktot is,úgyhogy tutira megmarad:) De az előző tanánál is szerettem,akit amúgy diák szemmel nem nagyon lehetett miért kedvelni,max azért mert könnyű volt nála puskázni...
  • Nuki
    #597
    Isten áldjon maradjon jótulajdonságod ezentúl is.
  • bardocz
    #596
    Most leszek 11:)
  • Nuki
    #595
    Hanyadikos vagy?
    (ritka az ilyen, tisztelünk szeretünk :D )
  • bardocz
    #594
    Valami vegyész szerűség szeretnék majd lenni,kb ez az egyetlen tantárgy,amiből valamit idézni is tudok(najó,talán matekból menne még).
  • Nuki
    #593
    Rákérdeztem, biztos ami biztos erre gondolsz-e.

    Nem tudom jó agyad-e van a kémiához, de vedd figyelembe hogy a tanár nem buta ember.
    Ha könnyed ad ötöst hajrá.
    Miért jársz mellesleg kémia faktra? Érdekel? :)
  • bardocz
    #592
    Hát én nem,de azt mondom
  • Nuki
    #591
    Mire jöttél te rá?
  • Albertus
    #590
    :) Érdekes megfigyelés!

    Bár nem több.. Lévén, hogy a sósav készül töményebb és hígabb változatban is, A kénsavnál sem a kémia, hanem a praktikum miatt 98%
    a salétromsav is szintén pusztán a fő fogyasztók igényeit követve
    lett ilyen..

  • bardocz
    #589
    Szerintetek kapok ötöst fakton jövőre,ha megkérdezem a tanártól,hogy véletlen-e,amire rájöttem?
  • Nuki
    #588
    Persze hogy más, csak az eszem is máshol járt éppen... [angyalkás szmájli]
  • ZilogR
    #587
    csakhogy más dolog egy sav disszociáció, ahol ionok koncentráció-változása az eredménye egy egyensúlyi folyamatnak, mint egy gőz-folyadék egyensúlynak, ahol a két fázisbeli (nem disszociált) illékony-kevésbé illékony anyagok különböző egyensúlyi koncentrációjának elérése a hajtóerő - ráadásul erősen hőmérséklettől függő módon... :P
  • Nuki
    #586
    Igazad van, de hogy megvédjem magam: ezzel is mérhető az oldhatóság, mert bepárlod legtöményebbe az oldatot és megtudod milyen a legtöményebb.

    [kivágja magát]
  • light00
    #585
    A kettő teljesen más téma...:o
    hát talán, oldhatóságban legtöbbször koncentrációk dolgoznak, de végülis átírható egyszerűen moláris tömeges képletté, végülis kis akarással talán le lehetne vezetni...
  • Nuki
    #584
    Szerintem az hogy mennyire űzhető ki a víz az oldatból, az a likvidusz-vapor (vagy op-fp) görbéből állapítható meg, azt viszont csak mérni tudjuk ha jól emlékszem, magunktól nem tudunk szülni olyat (na jó, táblázatból igen amit már más lemért ).
  • ZilogR
    #583
    némi fizkém ismerettel azért bele lehetne vágni - de rég is volt:
    valami oldhatóságos, mennyire disszociál, hogyan jön létre az oldatban az egyensúly cucc lehet, amiben biztosan megjelenik a moláris tömeg
  • Nuki
    #582
    De lehet de az nem olyan matematikás "Bizonyítsa be, hogy MZ/X egyenlő aladárral", remélem érted mire gondolok...
  • light00
    #581
    Méréssel mértnem lehetne bizonyítani?
  • Nuki
    #580
    Mivel ezt számolni nem-nagyon lehet csak mérni, bizonyítani ezért nem is nagyon tudjuk, ezért szerintem ez csak véletlen egybeesés.
  • light00
    #579
    Én ezen csomót gondolkodtam, még mondtam is neked laborban, és agyaltunk rajta egy kört :D Meg meg is kérdeztem volt ofőt, dehát tőle megszoktam hogy mindenre hebeg-habog :D Szóval végeredményben én sem tudom, de érdekelne :\
  • ZilogR
    #578
    Debrecen, EGTVSzI - de a 2 év meló után visszamentem gépészmérnöknek tanulni ;) ma már gépész vagyok - én legalábbis annak vallom magam!
  • Nuki
    #577
    4 vegyipar 1 technikus, és most jön vegyészkar. ;D

    Hová jártál? :D
  • ZilogR
    #576
    akkor én:

    4 év vegyipari,
    2 év vegyésztechnikum
    7 félév vegyészkar,
    2 év analitikusi munka laborban,

    és fogalmam sincs...

    Várom az eredményt, hátha neked összejön vmi! :)
  • Nuki
    #575
    Megmondom neked őszintén, 5 éves kémiai tanulmányom alatt ez a kérdés egyszer sem fordult meg a fejemben :D

    Elsőre azt mondanám hogy véletlen egybeesés. Utánanézek a témának, ha van valami feltétlen írok :)
  • ZilogR
    #574
    nem tudom, kérdezte-e már valaki:
    Véletlen, h néhány sav gyakorlatban használt (hétköznapi módszerrel előállítható) maximális tömegszázalékos koncentrációja és moláris tömege jó közelítéssel ugyanaz, pl.:

    Sósav (HCl): c=36 m/m%, M= 36.5 g/mol
    Kénsav (H2SO4): c=98.3 m/m%, M= 98.8 g/mol
    Salétromsav (HNO3): c=65 m/m%, M= 63.0 g/mol

    Vannak még ilyenek?
    És ez véletlen?
  • bardocz
    #573
    Köszi:D

    Tök jó,mer pont olyat krdezett a tanár amit tudtam:) Szénhidrátok,RNS,Denaturáció.
  • Nuki
    #572
    Ügyes vagy
    Gratulálunk :D
  • bardocz
    #571
    Sikerült lefelelnem az év végi ötösért:)
  • Nuki
    #570
    Szivesen! :D
  • Máté94
    #569
    Köszönöm!:D
  • Nuki
    #568
    Értem mire gondolsz!

    H2 N2 O2 F2 Cl2 Br2 I2
  • Máté94
    #567
    Nem arra gondoltam: H2 N2 meg ilyneke:)
  • Nuki
    #566
    Én csak elemi részecskékről tudok, amiket kémiaórán tanlhattál, azokból 3 van:
    proton, elektron, neutron
  • Máté94
    #565
  • vegicsek
    #564
    Ezt az eljárást cukorbetegség megállapítására alkalmazzák.Cukorbetegség lényege, hogy nincs elég inzulin a vérben.A fruktóz lebontásához viszont nem szükséges inzulin.
  • Máté94
    #563
    Sziasztok!
    Valaki írja le nekem a 7 elem molekulát.Köszi!:D
  • light00
    #562
    Szó-szó izomerek, azért annyira nem, mert az egyik aldóz a másik ketóz, és ez már elég nagy különbség. És gondolom a válasz benne van a kérdésedben, lassabban emeli meg a vércukorszintet, szerintem ez elég nyomós ok.
  • panni82
    #561
    Köszi! Megvan a bünös a jód, ugyanis van egy olyan kenőcs, amelyet úgy hívnak, h unguentum antisepticum, és ebbe csak papírkártyával, vagy szarukanállal szabad belenyúlni. a jódtartalma miatt. De azért köszi mindenkinek!
    Amúgy megint van valami, amin agyalok: a terheléses vércukorvizsgálatnál miért a glükózt használják és nem a fruktózt? nem értem, hisz izomerek, igaz a fruktózt 2-3szor édesebbnek érezzük,és lassabban emeli meg a vércukorszintet, de mi a kémiai/fizikai oka, h a glükózt alkalmazzák? ha valaki tudja, írja meg, köszönöm!
  • Dying Soul
    #560
    Köszi nektek!