3984
  • blitzkrieg1
    #3864
    8000-res pajzsot vettem a hajomra ezt egy lovessel leszedi valaki?
  • blitzkrieg1
    #3863
    Tudom, a tobbi bolygot is felfedeztem, csak errol a kettorol irtam, mert ezek kozott kereskedtem.
  • SaGa Jr
    #3862
    Ami azt illeti a Custodian-on egy állomás meg 4 bolygó van, de nem is ezek a lényeges dolgok, hanem a kapu ami a X-3043-ba visz. A new York-ban lévő kapu amúgy idővel eltűnik.

    Hajóból meg attól függ mire. Az Eagle a legjobban forduló az alap VHF gépekből. A Titan bírja a legjobban a gyűrődést de ha ellövik egy szárnyát akkor egy halom fegyvert buksz. Nem mellesleg majd a bretonia rendszerekben a VHF gép miatt szívni fogsz a versenyben. Azokkal nem tudod megcsinálni a kapus versenyt, ahhoz túl vacakul fordulnak.
    A pajzs, ha elég erős akkor a játék elején valóban sokat számít, későbbiekben viszont már nem, emrt már nem csak max 4-es osztályú gyenge csúzlikkal fognak lődözni az ellenfelek, hanem bejönnek a pajzsbontók kombinálva más erősebb csúzlikkal amik egy lövéssel kapják le a pajzsot és már a burkolatból is harapnak. Szóval ne a kezdeti helyszín erőviszonyához mérj.

    Emellett szerintem a játék elején érdemes pénzből feltankolni igazán, emellett beszerezni a lehető legjobb thruster-t (advanced), a legjobb radart (subspace scanner) és a legjobb tractor beam-et). Ezek az igazi segítség nem a nagyobb vadász.
  • blitzkrieg1
    #3861
    Bocs, szerveren nem jatszottam, csak singleben.
  • blitzkrieg1
    #3860
    Egyszer kiprobaltam, de a Crossfire sokkal jobban tetszik.


    Visszaterek a singel playeres kampanyomra.
    Hetvegen jatszottam kicsit, masodik kampany utan New Yorkban felfedezoutra mentem. Megtalaltam Custodian jumpholejat, elmentem oda es elkezdtem kereskedni. Van ott ket bolygo, ami tok kozel van egymashoz es az egyiken 159 creditert lehet venni a kezifegyvereket, a masikon meg eladni 550-ert. Vettem egy 250-es rakteru hajot es kereskedtem. Gyorsan atleptem a 3-dik szintre, kellett volna talalkozzak Junival Manhattanben, de nem mentem, amig ossze nem szedtem 600000 creditet es megvettem a Sabret. (szerintetek melyik jobb: titan, sabre, egle?) Nekem a Sabrera esett a valasztas, mert az a turettjevel es lo elore, vagyis 7 fegyverrel egyszerre, nem hattal, mint a masik ketto. A pancelozottsag meg nem szamit, ugyis pajzsot hasznalok, az mar gaz, ha a hajotest serul.
  • brooth
    #3859
    Sziasztok!
    Valaki tolja a játékot a sima Discovery RP szerveren?
  • SaGa Jr
    #3858
    Minden népnek megvan a maga börtöne az egyik általuk uralt rendszerben (lesz ahol rejtve van, lesz ahol nagyon kiesik, lesz ahol aknamezőben lett elhelyezve). Liberty esetében ez a Texas rendszerben van (mindjárt 2 dutyival).
    Oda majd a második feladat elvégzése után tudsz menni, mert ezután nyílnak meg a kapuk.
  • blitzkrieg1
    #3857
    Meg egy kerdesem lenne, ez lesz az utolso, igerem. :)
    Nem emlekszem mar, hogy New Yorkhoz melyik a legkozelebbi rendszer, ahol le tudom adni a pilotakat.
  • SaGa Jr
    #3856
    Nincs hordozó ebben a játékban. Az csak körítő szöveg, nem jelent semmit. Tulajdonképpen a Liberty battleship is hordozó mert tud vadászokat vinni és azok dokkolhatnak rajta azt mégsem lesznek vadászok körülötted. Illetve a coalition frakciónak van tényleges carrier hajó típusa (kettő is legalább) de azokat a hajókat nem lehet megvenni.

    Ez a játék egyszemélyes, nem irányítasz flottákat, nem vezénylesz hajókat csak egyetlen géept vezetsz és abban tevékenykedsz.

    Ha flottázásra vágysz akkor arra ott a X3: Reunion vagy X3: Terran Conflict. Ott ha hordozót veszel és megveszed magadnak bele a vadászokat akkor azokat kommandírozhatod, kiadhatod parancsba, hogy védjenek, támadjanak meg amit akarsz. A freelancer nem erről szól.

    A gunboat meg a méretétől függően le tud szállni bármely bolygóra (van ahol a gyűrűt használja és van ahol a dokkoló állást) és némely állomásra. Neked kell kitapasztalnod melyik hol tud landolni. ha megveszed megtapasztalhatod, ha nem akkor nem.
  • blitzkrieg1
    #3855
    Es a hordozoval mi a helyzet, azt irja, hogy 20 vadasz fer ra. Ezek a tarsaim lesznek harc eseten?
    A gunbot le tud szallni barhova?
  • SaGa Jr
    #3854
    Röviden? Nem.
    Annyi pénzed jó sokáig nem lesz, hogy csatahajót tudj venni, bár nem is ez az igazi probléma velük. Lassúak, nehezen fordulnak, csak tornyaik vannak és a vadászok ellen tulajdonképpen védtelenek. Ha nagyon akarsz akkor tudsz venni de csak a baj van vele, hiszen nem véletlenül nem voltak részei az eredeti játéknak sem. Nem arra vannak kitalálva hogy játékos által legyenek vezetve.

    A lehetőség adott arra, hogy pár helyütt vegyél ilyen gépeket de gunboat a legfelső kategória ami még kezelhető (magyarán a cruiser és battleship felejtő utca) egy sűrűbb helyen mint amilyen egy aknamező vagy egy aszteroida mező (és ilyeneket elég szép számmal meg fog látogatni a játékos), de már az is megszivatható egy fordulékonyabb vadásszal (tulajdonképpen mindegyik vadász jobban fordul mint a gunboat). További hátránya a nagy hajóknak, hogy nem tudnak leszállni állomásokra. Bolygókon sem a dokkoló gyűrűt használják hanem a felette lévő függőlege dokkoló állást. Magyarán csak bolygókon lehet velük leszállni, állomásokon nem.

    Ha multizol és egy klán tagja vagy akkor el lehet gondolkodni a dolgon (a védelmet ellátják a vadászkíséretként szolgáló haverok) de még ott is inkább megéri egy drágább, erősebb vadászt szerezni. A komoly ellenfelekkel szemben a manőverezés nagyobb túlélési esélyt biztosít mint a nagy ellenállás.
  • blitzkrieg1
    #3853
    Arra lennek meg kivancsi, hogy itt erdemes csatahajokat venni. Ha jol emlekszem, a Discovery moddal jatszottam egyszer, vettem csatahajot, de alig tudtam hasznalni. Pl. az aszteroida mezobe egyszeruen berekedtem, a legtobb bazisra nem tudtam leszallni, stb. Itt is ugyanez a helyzet?
  • SaGa Jr
    #3852
    Nem kaptak tuningot csak használják a javítási lehetőségeiket amit az alapjátékban kikapcsoltak számukra. Így sem teljes kapacitást működtetnek csupán a lehetséges nano/shield töltő mennyiség 25%-ával rendelkeznek.

    Szóval erősödés valójában nem történt. A fegyverkészletek a későbbi frakciók egyes hajóin javítva lettek (mert eredetileg szándékosan butítva voltak) de ez minden. A pajzsok pont ugyanannyit bírnak mint eddig, a javító eszközök ugyanannyit javítanak és így tovább.

    A kérdéses hajó leírását ha elolvasod (nem csak a táblázatot nézed) akkor láthatod hogy egyrészt rossz helyre került másrészt a kategóriájában gyenge. Ez ugyanis egy train (marha nagy szállítóhajó, ahhoz hasonló mint amit az elején kísérgetsz), nem vadász. Azért akkora az ellenállása amekkora és azért akkora a raktere amekkora (ez egyébként már nincs így, mert a legnagyobb raktér is jócskán vissza lett metszve az 1.82-es értékekhez képest tehát azok maximum tájékoztató jellegűek nem kőbevésettek) cserében tetü lassú, nagyon gyengén felfegyverzett és vannak még hibái (ja és az ára sem 80000 hanem dobj mögé két nullát).
  • blitzkrieg1
    #3851
    Ok, akkor megnyugodtam.
    Egyebkent tenyleg nagyon feltuningoltak az ellenseges hajokat, sokkal erosebbek lettek az ellensegek.
    Lattam egy hajot az egyik lejjebb ajanlott linken. Phoenix NPC a neve. Konnyu vadaszkent van feltuntetve, 80000-be kerul, de 5000 raktere van es 30000 pancelzatja, valamint 100 nanobot. Ez tenyleg letezik? Hol lehet ilyet venni? :)
  • SaGa Jr
    #3850
    Az még mindig az első küldetés, annak még nincs vége. Vége majd ezután lesz. Előbb elmész vele és pár másik vadásszal egyetemben megmenteni egy megtámadott hajót, aztán kimenekítesz a bajból egy vadászt és végül egy jókora csapat részeként kivégeztek egy bázist (neked nem kell és nem is szabad a bázist megtámadnod).

    Na ezután indultok vissza Pittsburg-re és csak ekkor fog majd véget érni az első feladat. Utána röpködhetsz szabadon és gyűjtheted a szükséges pénzmagot ahhoz hogy jelentkezzen a következő feladat.

    Hajót venni tehát még nem fogsz a küldetés közben, de fegyver és pajzsot már tudsz cserélni, mert semmi nem akadályozza ezt meg (bemész az equipment store-ba). Pénzed van rá dögivel.

    Az első feladatot meg a kapott hajóval kell végigcsinálnod.
  • blitzkrieg1
    #3849
    Tudom, hogy keves. Van az elso kuldetes, amikor egy konvojt kell kiserjek Pitsburgba. Na azt amikor megcsinalom, vehetnek egy jobb hajot, van 160000-rem, de nem tudok, mert rogton at is leptem a kovetkezo szintre, es kell csinaljam a kuldetest, talalkoznom kell azzal a csvoval, akivel a Reinlandos hajo felrobbanasakor talalkoztam es nem tudok elmenni vasarolni.
    Ha ezt a kuldetest is befejeztem, akkor majd tobb penzt kell osszeszedni es lesz tobb idom felfedezesre a kuldetesek kozott?
  • SaGa Jr
    #3848
    A 150K kredit az édeskevés. Gyors fejlődés meg nincs.

    Az első küldetés után (miután a kalózbázis ki lett füstölve) járd be nagyon alaposan a New York rendszert és derítsd fel minden apró részletét. Eközben nyugodtan végig tudod járni az összes bázist, tudsz kereskedni és mellékes feladatokat vállalni a bárokban, mert a 150K az édeskevés ahhoz, hogy a következő feladathoz elérj annál sokkal több pénz kell, azt pedig meg kell keresned (kb 200K-t kell még összeszedni).

    Magyarán bőven van időd és lehetőséged fejleszteni vagy lecserélni a kezdő hajót és új eszközöket venni. A sztori küldetések pedig megvárnak. Akkor kezded el amikor neked tetszik.

    További infót találsz alább csak vissza kell olvasnod pár hozzászólást.
  • blitzkrieg1
    #3847
    Vegre sikerult felrakni, harmadik probalkozasra. :)
    Megint lenne meg egy kerdesem: 150000 credittel kezdtem, igy nagyon gyorsan fejlodom, allandoan a kuldetest kell csinaljam es nem tudok uj hajot es fegyvereket venni, mert csak azokat a bolygokat latogatom, amik a kuldetesben vannak.
  • blitzkrieg1
    #3846
    Koszonom a segitseget!
    Valoszinuleg azert nem ment, mert rossz sorrendben raktam fel oket.
  • SaGa Jr
    #3845
    Ja és sok minden nem fog kezdetben változni. Hacsak át nem állítottad az intrót akkor ugyanazt fogod látni amit eredetileg, ugyanaz lesz a háttér is mint az alapjátékban, bár crossfire-ként tölt be a mod és a feliratok tanulsága szerint is crossfire modban leszel.
  • SaGa Jr
    #3844
    Rossz volt a sorrended.
    Elsőzör is legyen lesikálva a játék, a mod manager és minden ami a freelancer-rel kapcsolatos (a documents mappából a játékhoz tartozó file-ok is, mert ezeket gyakorta nem takarítja el az uninstall, plusz a mentések is mehetnek a kukába). Ha esetleg felinstalláltad a crossfire modot, akkor unistall és törlés arra is.

    Ha a fentiek megvoltak, akkor freelancer felrak. Aztán FLMM 1.31-es felrak (csak és kizárólag ez a jó, letöltheted a crossfire mod oldaláról is). Installálod a modot úgy, hogy az installáció helye a FLMM mods könyvtárára mutasson (ez fontos, tehát nem installálod akárhová és aztán átpakolod). Ezután FLMM-bebelépsz és aktiválod a modot. Beállítod milyen opciókat akarsz (előtte nézd meg a mod sjaát oldalán mi micsoda mert ezeken nem tudsz változtatni csak ha mindent újra eltüntetsz és újratelepíted az egészet) és kivárod míg befejeződik az aktiválás (ez hosszú idő).
    Utána már csak annyi a dolgod hogy elindítod a játékot (kapsz egy szép új crossfire ikont amennyiben jól csináltad). De indíthatod úgy is hogy a sima freelancer exe-t indítod vagy a flmm-en keresztül indítod.
  • blitzkrieg1
    #3843
    Sziasztok!

    Hogy kell feltelepiteni a Crossfiret?
    Kovettem az utasitasokat es megsem lett jo.
    Feltelepitettem eloszor a Crossfiret, aztan egy uj freelancert, aztan a mod managert, a crossfiret atraktam a mod manager mappajaba, majd activaltam. Eddig minden ment is. De aztan mar nem. Elinditom a jatekot, be is tudok lepni, uj Crossfire jatekot tudok kezdeni, de semmi sem valtozott. Minden a regi.
    Honnan kell elinditani a jatekot? Melyik exe-t?
  • SaGa Jr
    #3842
    A sztorivonal, már az alap az nem változott semmit. A hozzáadott anyag amire a Crossfire épül, na az önmagában nagyobb és bővebb minden szempontból mint az alapjáték.
  • Dick Riddick
    #3841
    Hoppá, körülbelül akkorák most a szemeim, mint két teniszlabda.
    Durván megváltozott a sztorivonal, az tuti! Úgy érzem magam mint egy csirkeketrecbe zárt róka.
    A frissítést pedig hagyom lezajlani, kösz a tippet /a többit is/.
    Ez igen jó szórakozás lesz!
  • SaGa Jr
    #3840
    Ja, mielőtt elfelejtem, érdemes mostanság egyszer hagyni az indításnál hogy frissüljön a mod. Mikor indítja az ember akkor bejön a crossfire ablaka ahol rá lehet tenyerelni a multi vagy a single gombra. Na itt érdemes megvárni a frissítést, hogy befejezze a launcher (ilyenkor alul mutatja hogy töltöget lefelé fájlokat), mert volt pár javítás ami csak így érhető el (megkímélve ezzel jó pár visszatöltögetéstől és mission újraindítástól a játékosokat).
  • SaGa Jr
    #3839
    Igazi kihívást a játék során majd először a nomádok fognak jelenteni az új vadásztípusaikkal (meg bombázókkal és többféle masszív hadihajóikkal). Amikor először találkozol majd véletlenül avagy éppen feladat közben mondjuk a nomád strike carrier-rel (legalább nyolcszor akkora hajó mint a nomad battleship és több mint kétmillió pontot kell róla legyilkolni hogy megpusztuljon tehát több mint tízszer szívósabb mint egy battleship) az garantáltan nagy élmény lesz. Hát még ha lesz mellette mondjuk pár új kísérőhajó (cirkálók). De az igazi meglepit majd az oroszok (a coalition a starlancer-ből ami hátteréül szolgált a freelancer világának) jelentik és a Dom'Kavash (az ő hagyatékuk az a cucc ami Trent-hez kerül majd és ami miatt bajba kerülnek az alap sztoriban) hajók meg az ő ellenfeleik. Az orosz gépeket (legalábbis a vadászoakt) majd meg lehet venni és amint lehet érdemes is lesz.

    De nem árt az óvatosság akkor sem ha Corsair vagy éppen Outcast rendszerekbe (Omicron Alpha, Beta és Gamma) mész mert ott bizony a hajók legalább fele már új típus lesz (nem az alapjátékban megismertek) és azok keményen fel tudják adni a leckét.

    Nem kell azért nagy gubancra gondolni mert nagyjából egy szinten vannak a very heavy hajók egy bizonyos intervallumon belül, de határozottan kellemetlen tud lenni mikor egy böhöm VHF-et az istennek nem sikerül eltalálni mert jobban manőverezik mint egy sima heavy fighter avagy éppen az adja az ellenállásának igazi erejét hogy kétszer annyi a rajta lévő nano és shield töltő mint más típusokon vagy simán csak gyorsabb, netán teherhajókat megszégyenítő rakterű vagy simán csak kétszeres a fegyver energia bankja.

    Én speciel nagy beruházást akkor csináltam mikor a negyedik feladat során leléptünk a Liberty rendszerekből és vendégül láttak a bázisukon a Lane Hacker frakció emberei. Na az ő bázisukon vagy 8 millát otthagytam a Griffin vadászért, ami egy very heavy fighter (maga a modell a Star Wolves játékból a naginata vadász ha jól emlékszem és onnan a U.S.S. logó is), jobban manőverezik mint az Eagle (nem olyan jól mint egy light fighter de majdnem és ez sokat számított mikor versenyezni kellett) és bár nem a legszívósabb gép, azért 6 ágyú, szép kis raktér, száp számú nano és pajzstöltő befért a 6 ágyúja mellé (lehetne tornya is csak az sajna előre nem tud lőni így én hanyagoltam). Ezzel az alapjátékban nem volt gondom (nem mondom párszor kicakkozták a gépet de azért nagy gondot nem okoztak az ellenfelek) és miután jobb thruster-t, plusz páncélzatot, egy erős plusz pajzstöltőt és az adv. champion graviton shield-et is beszereztem már könnyűvé vált szinte a játék. Mindaddig míg át nem vitt az új sztorivonal a plusz szektorokba. Na ott aztán hamar lecserélésre került ez a csodamasina a masszív orosz vasak egyikére ami jobban bírta a gyűrődést, plusz a koalíciós gatling ágyúkat sem felejtettem ott (ez egy nagy hatótávú, gyorstüzelő csúzli ami látszólag gyenge de keveset fogyaszt és igen messziről gyorsan végig tudja verni az ellenfelet így hamarabb nyírva ki azt minthogy gondot okozzon).
  • Dick Riddick
    #3838
    Elég jó kis iránymutatást adtál a továbbiakra. Ez nagyon hasznos lesz a későbbiekben.
    Nem tudom milyen ellenfelek lesznek később, de nem lehetnek piskóták a lenti gépajánlásodat látva. Azt hiszem egy nagyon kellemes játékélmény áll előttem...
  • SaGa Jr
    #3837
    LR csoporttal ki tudsz békülni viszonylag hamar. A dolog titka, hogy írts minél több xeno-t. Az ő likvidálásukkal mindnekinél javul kicsit a viszonyod. Ha a lehető legrosszabb a viszonyod a LR-el akkor úgy 100 xeno vadász kinyírásával már pozitívba fordulhatsz. Ám ez kevés még önmagában, mert az outcast csapattal sem árt jóban lenni vagy legalábbis semleges viszonyban mert gyakori látogatók a LR bázis környékén és ha ők ellenségesek akkor automatán ellenségesre vált a közelükben lévő LR vadászok mindegyike és a bázis is, onnantól meg nincs leszállás (a xeno írtás velük is javítja a viszonyt csak nem olyan nagy mértékben).

    A Junker bázisokon (van egy a New York rendszerben és egy másik a Texas-ban) elég gyakran (nagyjából 25%-os eséllyel minden landoláskor) van hekker aki a LR vagy éppen outcast brigád irányában segít (de most már mocskos drága mulatság egy ilyen reputáció módosítás, ráadásul amint egy új feladat kezdődik úgyis az ott definiáltra fog visszaállni a módosult érték).

    A hajók terén nem kell lassan haladnod. Amint lehet szerezz be egy hawk-ot ha könnyű gépre vágysz. Elég könnyű találni és tulajdonképpen a banshee-t nem számítva a legjobb könnyű vadász. De alapból átállhatsz very heavy-re is teljes nyugalommal.
  • Dick Riddick
    #3836
    Megnyugtattál, eszerint nem kell aggódnom a nehézség miatt, lesz kihívás bőven a játékban. Azért a biztonság kedvéért folyamatosan fogok felfelé haladni a "hajó-ranglistán", így meg fog maradni a maximális játékélmény. Azt hittem, a börtönökbe leadott pilótákból hipp-hopp meggazdagodom, de itt brutális pénzösszegekről van szó, nem fogok unatkozni. Egy nagy szívfájdalmam volt az alapjátéknál, hogy egy-két meló után már meg is volt a szintlépés. Én pedig nagyon szeretek elkalandozgatni, bóklászni.

    Hát a LR-al való kapcsolatom nem mondható éppen rózsásnak, a játék eleje óta őket irtom. Jó eséllyel ott van a Wanted plakátom a bázisaik eligazítószobáiban, szépen összefirkálva.
    Amíg nem találok egy heckert aki összehaverkodtat velük, addig tuti nem megyek a közelükbe.

    A rendszer-térkép nem semmi, jól ki lett bővítve az univerzum, csak győzzem bejárni. California-ból átlibbentem egy jump hole-on keresztül egy jégpalota nevű luxuspihenőhelyre, a féreglyuk másik felén szép kis fogadóbizottság volt, alig úsztam meg a kiruccanást. Óvatosan kell bánni ezekkel a helyekkel...

    Utolérhetetlen ez a játék, ennyi idő alatt sem tudtak ehhez fogható játékot csinálni. És nem is igazán ismert. Hangulatban még most is simán megállja a helyét. És talán nem is csak hangulatban.
  • SaGa Jr
    #3835
    Külön "mod" volt (igazából nem mod mert csak szöveg file de mégis kellett hozzá a FLMM egyik korai verziója). De csak az alapjátékkal működött, más modok mellett nem volt használható. Megpróbálták kompatibilissé tenni pár moddal de aztán az egész elsikkadt. Egy évvel a megjelenése után már a linket is piszok nehéz volt megtalálni hozzá, mostanra szerintem a lehetetlennel egyenértékű.

    Plusz ahogy említettem volt korábban, teljesen felesleges. Ami tényleg szükséges azt leírja a program, elolvashatod. A beszéd meg nagyon alap szövegértés mellett is teljesen érthető.
  • Anonymusx
    #3834
    A feliratozással kapcsolatban hogy érted hogy "Külön applikálható volt anno a neten" Egy mod formájában, vagy külön valahova leírva? Most utánanéztem, de sajnos nem találtam semmit se.
  • SaGa Jr
    #3833
    Igazából mire addig a feladatig eljutsz addigra ha a Liberty rendszerekből összegyűjtögetted a roncsokból a fegyvereket és esetleg összehaverkodtál a Liberty Rogues csoporttal akkor már elég jó felszerelésed kell legyen hogy ne okozzanak gondot az outcast vadászok. Egyébként a LR-ok bázisán érdemes lehet megvenni a Dagger-t ami könnyű gép de nagyon jó (plusz ugye a LR csapat bázisán elérhető a Liberty rendszerekben kapható legerősebb fegyver a Vassago is amivel lehet már rendesen fenéken billegetni a zavaró tényezőket csak ez 7-es fokozatú ágyú így az átlag Liberty csónakokra nem megy fel).

    Attól mert sok pénzt összeszedsz nem lesz agyoncsapva semmilyen játékélmény, ahogy a korán megszerzett erős hajótól sem (a legerősebbeket úgysem lehet megszerezni és minden hajónak emgvan a maga előnye és hátránya is). Attól mert erős géped van attól még nem biztos hogy a legjobb csúzlik is lesznek rajta. A sok zseton meg egy pillanat alatt el tud tűnni ha például egy jobb szenzorra és vonósugárra beruházol (mindkettőből van 10 milla körüli). A sztori előrehaladtával egyébként egyre jobb pilótákat tudsz majd elkapni akik egyre több pénzt érnek. Szükség is lesz erre meg az eredeti sztori vége felé nem lesz ritka a 2-3 millás köztes idő sem (mikor ennyit kell összeszedned a sztori tovább mozdításához).

    Emellett a legerősebb hajók nem feltétlenül a legjobbak. Ugyanis lassúak, lassan fordulnak, gyengébb a gyorsulásuk és végsebességük így előfordulhat akármikor hogy egy jobban felfegyverzett Dagger-en röpködő brigád könnyen szétkapja a játékost. Szóval ne aggódj amiatt hogy esetleg látszólag túl combos a hajód. Meg lesz így is a kellő kihívás.

    A játékot már végigvittem. Lesz még folytatása ennyit mondhatok mert a 32-es (vagy 34-es) feladat után érezhetően egy új epikus harc kezd kibontakozni ami egyenlőre még nincs teljesen kidolgozva (talán 1 vagy 2 feladat hiányzik már csak). Ezek majd idővel kijönnek. Összességében nagyon jó lett az egész. Az új területeken való harcokhoz meg nagyon meg kell tanulni a szükséges manővereket, beszerezni a lehető legjobb cuccokat mert lesznek oylan helyzetek amikor még úgy is, hogy egy komplett flotta segíti a játékost, akkor is ki tudják nyírni az ellenfelek ha nem gondolkodik.
  • Dick Riddick
    #3832
    Akkor először elkezdem felderíteni a Lyberty rendszereit, nem foglalkozom egyelőre a jump gate-ekkel.

    Igen, pontosan erről a küldetésről beszélek. Combosabb fegyverekről szó sincs, alap 3. kategóriájó pityuk vannak a gépen. A gond azzal van,hogy mire kilövöm az első két hajót, már szét is kapták a szállítót. Nyolc hajó, a csapattársak nem sok vizet zavarnak. Imádom a nehéz játékokat, ennek is nekifutottam vagy hússzor, de még az ellenséges hajók felét sem tudtam kiiktatni. Lényeg a lényeg, komolyabb technika kell. Az utolsó próbálkozások egyikénél már az első átrepüléskor szénné sebezték a szállítókat. Alig lőttem még párat.

    10-15 milliót?? Akkor lesznek még gondok a jövőben, úgy látom. Egyébként gondolom nagyon agyoncsapja a játékélményt, ha túl erős gépet veszek magamnak, nem árt ha erre is figyel az ember. Te már végigjátszottad a történetet, mi a véleményed?
  • SaGa Jr
    #3831
    A Crossfire legutóbbi verziójában már csak a pénz számít. Ha van elegendő zseton akkor megkapsz akármilyen gépet, nem kell hozzá szint.

    Speciel a New York rendszerben van két új vehető hajótípus (az egyik very heavy fighter és Pittsburg-ön érhető el, az első bolygón ahol leszállsz az első feladat után).

    Van új hajó Texas-ban és Colorado-ban is, sőt emlékeim szerint New California rendszerben is találsz új gépet. Javaslom előbb derítsd fel az összes rendszert amit tudsz (ha nagyon lusta vagy akkor ott van a pár hozzászólással alább linkelt oldal ahol a rendszerek térképe elérhető) és ne siess a sztori feladatokat csinálni. A második feladat után elérhető az összes Liberty rendszer (bár már az első után is elérhető sok másik is de ehhez az egyik rejtett gate-et kell megkeresned New York-ban és azon keresztül tudod azokat megközelíteni).

    Érdemes átruccanni Colorado-ba és a Xeno bázisba időnként beledurrantani párat. Ekkor felszáll onnan pár xeno vadász amiket elég könnyű kilőni. Pilótáikat begyűjtöd majd mész texas-ba a dutyik valamelyikébe aholis leadod őket. Dől a zseton és veheted a príma kis hajókat... Addig el se kezdd a harmadik feladatot míg egy olyan 10-15 milliót össze nem hoztál (nem különösebben nehéz, hisz már egy alap pilóta is legalább 30000-et ér).

    Egyébként van új jump hole Texas-ban is, legalább kettő (az egyik az oázisba visz ahol ismét csak elérhető 2 vagy 3 új hajótípus, a másik jump hole egy köztes helyre visz ahonnan tovább lehet menni az új szektorok egyikébe). Nem nehéz rájuk akadni.

    De történetesen a Californiában lévő feladat amiről írsz (legalábbis erre tippelek), az még az alap vadásszal is gond nélkül kivitelezhető. Csak a csúzlikból kell feldobni valami jobbat. A dolog trükkje meg annyi, hogy mikor közelítetek az elhagyott depo felé te lépj ki a formációból és indulj meg az érkező vadászok felé. Kikapcsolod a cruise engine-t amikor közel vagy és lőheted őket. Ők úgyis a train gépekre koncentrálnak. Nagyon gyorsan el lehet intézni akár 2-3 vadászt is. Plusz hamar ott az erősítés is.
  • Dick Riddick
    #3830
    Az első tapasztalatok után azt mondhatom, hogy ez nem lesz egy könnyű vágta.
    Már az első összetűzéskor láttam, hogy sokat fejlődött az MI, a legpitibb Liberty Rogue hajók is szépen használják a pajzstöltést és a nanobotokat, bár ők azért még viszonylag visszafogottan. De még velük is meggyűlik néha a bajom, ha egy-kettővel több van belőlük.

    Van most egy küldetés, egy idegen leleteket szállító konvojt kell kísérnünk, és mivel úgy látszik áruló van a soraink között, rajtaütés veszélye forog fenn. Úgy nyolc támadó hajó lehet, esélyem sincs megvédeni a szállítóhajókat. A rakéták használata ugye eléggé problémás, és mivel ezek a gazfickók rendesen töltik a pajzsokat /van hogy négyszer is/, nem túl sok mindent tehetek. A Defender-el legalább is biztosan nem.

    Gondolkodom rajta, hogy mit kellene tennem, jelenleg csak a Liberty jump gate-eket tudom használni. Mindenképpen jobb hajóra van szükségem, ebben kellene egy kis segítség.
    A Liberty-rendszereket járjam be keresztül-kasul bázisok után kutatva, vagy inkább keressek jump-hole-okat, és nézzek szét más rendszerekben is? Az utóbbi esetén, mivel nem használhatok más jump gate-eket, több rendszeren keresztül vezet az út, és nem lesz egyszerű megtalálni a jump hole-okat, másik gond hogy az ellenséges járőrök úgy fognak szétszedni mint foxi a lábtörlőt. Nem tudom melyik lenne a jobb.

    A crossfire-ben is megmaradt a szinthez kötött hajók koncepciója? Tehát nem elég csak a pénz ugye, el kell érni a megfelelő szintet is.
  • Dick Riddick
    #3829
    Így már minden világos. Akkor ezekkel nem kell törődnöm egy jó ideig. :)
  • SaGa Jr
    #3828
    A cargo container-t csak train típusú (azok a hosszú, nagy és lomha teherhajók) gép esetén tudod megvenni. Tulajdonképpen áru amivel kereskedhetsz és eladhatod másutt.
    Ilyen géphez rengeteg pénz kell (50-100 milla között mocorognak) és a Földön (Sol sector), meg talán két helyütt a Sirius sector-ban lehet megvenni őket.
    Minél jobban megpakolod a hajót, annál lassabban éri el a maximális sebességét és lassul le onnan, illetve annál vacakabbul fordul (ez igaz minden hajóra egyébként csak a masszív nagy dögöknél hangsúlyosabban jelentkezik).

    A másik hajófelszerelés amivel találkozhatsz de nem kell vele foglalkoznod, az a különféle licence-ek. Azoknak szerepe a multiplayer játékban lenne (megmutatják hogy milyen csoporthoz tartozol). Single player játék során nincs szerepük.
  • Dick Riddick
    #3827
    Kicsit megkésve, de leírom a tapasztalataimat.
    Nincs nekünk más értékrendünk, afelől biztos lehetsz. Én a Freelancer-t először teljesen billentyűzetről játszottam végig, a barátaim teljesen hülyének néztek. Hát még akkor, amikor megtudták, hogy végig fogalmam sem volt róla mire való az a mozgó piros kereszt az ellenséges gép előtt. No Comment.

    A helyzet az, hogy az összes problémára megoldást találtam. A második űrcsata közben szétlőtték a hajómat, ami nem is csoda, mivel csak egy fegyverrel tudtam tüzelni. Visszatöltöttem, és láss csodát, már működött a tűzgomb és volt célzást segítő szálkereszt is. A következő telepítés után még az első felszállás előtt kicseréltem az alap hajófelszerelést, utána már nem volt semmi gondom.

    A menü űrben való nem-elérését most sem értem, csak abban az esetben ha ez programozástechnikailag elkerülhetetlen volt. Erre más logikus magyarázat nincs. Túl sok gondot egyébként nem okoz, csak fura volt, néztem ki a fejemből, hogy most mi van. Olyan volt, mint amikor Írországban reggel meleg vízzel akartam arcot mosni, a meleg és a hideg víz csapja viszont fél méterre volt egymástól.

    Az egész nagyon tetszik, látszik hogy rengeteg időt fektettek a mod elkészítésébe, pedig nem is láttam még túl sok mindent. Az egyetlen dolog ami kicsit hiányzik, az a rózsaszín útvonal kijelölés. Valahogy nagyon illett a játékhoz. De sebaj. A Top Gun témája pedig igencsak illik a menühöz.

    A kurzor szetekkel szórakoztam még, de rájöttem hogy az alap a legjobb, az új szetek sajnos ha nem a hajóra fókuszálnak nagyon halványak, gyakorlatilag használhatatlanok.

    Ami kérdés még maradt bennem:
    -A hajófelszereléseknél lehet venni cargo container-t, ami nem világos mire való.

    Nagyon sokat segítettél nekem az elmúlt napokban, tényleg nagyon sokat. Szeretném még egyszer megköszönni, részletesen válaszoltál minden egyes kérdésemre, ami nem csekélység.
  • balty
    #3826
    Köszi a gyors választ. Megyek akkor tesztelem az újításokat, nagy kedvenc volt mindig. :)
  • SaGa Jr
    #3825
    Tudtommal nincs bekapcsolható feliratozás (már a párbeszédeknek, mert minden más van írott formában, így az áruk, bolygól, hajók ismertetője) a játékban. A játék konfigurációs file-jában sincs erre opció sem.
    Külön applikálható volt anno a neten (angolul én még nagyon régen a lancers reactor oldalról szedtem le), de beépített úgy tudom nincs.