3984
  • balty
    #3824
    Ha jól emlékszem lehetett kapcsolni a Freelancerben feliratot, de nem találom hol és most feltettem a Crossfiret és abban sem, valaki kisegíteni hogy ha lehet, akkor hogyan kell?
  • SaGa Jr
    #3823
    Ahogy érzed. Esetleg szedd le egy korábbi változatát a modnak ami sokkal gyengébb erőforrások mellett is biztosabban üzemel (nem volt benne grafikai upgrade, csak az alap felbontásokat ismeri és kezeli és a plusz küldetésekké rendezett extra sztorit magadnak fell felderítened nem kapod készen, feladatokba rendezve amin csak végig kell menned), lehet megoldja a problémáidat.

    A menüt előhívása szándékosan lett úgy módosítva (több modnál is tapasztaltam ezt), hogy akkor működjön ha bedokkolsz valahová (nagy állomásoknál ha nagyon közel vagy hozzájuk akkor működhet szintén a dolog). Ez nem hiba ez feature (amivel egyébként teljesen egyet tudok érteni). Szóval ha módosítgatni akarsz ahhoz szállj le. Mentések automatikusan történnek ha leszállsz vagy átlépsz egy kapun. A visszatöltéshez hagyd magad kinyírni vagy dokkolj. Nem tudom ez miért akkora gond hogy tönkretegye a játékot (nyilván más az értékrendünk ezen a területen)?

    Az újraindítás meg két klikkelés még úgy is ha Ctrl+Alt+Del gombokkal kilépsz és feladatkezelővel bezárod. Pár másodperc az egész.

    A beállításokat vedd vissza alapból minimumra minden téren és akkor nem kell állítgatnod. Ahogy korábban írtad a videokártyád nagyon gyenge és nagyon régi. Jobb ha mindent minimumra veszel (a különbség noha észrevehető, de ugyanakkor kis mértékű lesz a maximum és minimum beállítások között).

    A célzás korántsem lehetetlen a kis célkereszt nélkül, csak megszokás kérdése. Az oka (kicsit utánaolvasgatva a lehetséges hibaforrásoknak) a gyenge erőforrású konfigurációdra vezethető sajna vissza. Kicsit erősebb videokártya mellett már nem lenne gondod vele (a javított grafika ugye többet követel meg erőforrásokból).

    A tűzgombra mi volt alapból beállítva (van amúgy fegyver a gépeden amivel lőni akarsz, lehet elég lenne csak az alapból kapottakat kidobni és helyettük újat venni)? Mert az ugye a jobb klikk lenne (a bal a mozgatás nem free flight módban). Ha itt hiba lép fel az nem a mod problémája, ott valami más hiba van (a telepítéskor léphetett fel valami gebasz, a nem eredeti játékoknál is előfordulhat ilyesmi vagy ha oylan meghajtóra telepíted a játékot ami nagyon szét van töredezve).
  • Dick Riddick
    #3822
    Sajnos több gond is van a moddal. Egyrészt az űrben nem lehet előhívni a menüt, de erről már írtam.
    Egy másik gond, hogy a kijelölt ellenséges hajónál nem jeleníti meg a célzást segítő szálkeresztet, enélkül gyakorlatilag lehetetlen a célzás.
    Harmadrészt nem működik a tűzgomb, mindegy hogy billentyűzetre vagy egérgombra teszem.
    Szomorú vagyok miatta, ezeken a problémákon kívül minden rendben van a játékkal. Ha nem találok rá megoldást, akkor sajnos nem marad más megoldás mint az uninstall. :(
  • Dick Riddick
    #3821
    "Nem is szabad működnie az F1-nek az űrben. Az teljesen rendben lévő ha nem tudod a menüt előhívni míg röpködsz. Ez normális."
    Az már régen baj ha normális. Ha kint vagyok az űrben, hogyan tudom módosítani a beállításokat? És hogyan tudok kilépni? Vagy játékállást betölteni? Mert így az egyetlen lehetőség az Alt+F4, és feladatkezelőből bezárni, majd újraindítani.
    És köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettél vele.
  • SaGa Jr
    #3820
    Sok helyen. Példákat írtam is rá a 3796-os hozzászólásban. De ha a google-ba beírod ott is találsz még nem egy helyet ahonnan hozzájuthatsz.
  • Lysandus
    #3819
    És lehet még kapni valahol?
  • SaGa Jr
    #3818
    Jó négy éve még voltak alap játékra beállított szerverek, de azok is csekkolták a játék azonosítóját és csak akkor lehetett velük kalóz verzióval játszani ha házi (nem hivatalos) szerverről volt szó ahol letiltották az ellenőrzést.
    Azóta már ami még van az mind valami mod alapján működik. Azoknál meg megy a szűrés erőteljesen és vagdalják ki lelkesen azokat akik kalóz verzióval nyomják..
  • Lysandus
    #3817
    Én a kalózverzióval is tudtam multizni. A vanillával és moddolttal egyaránt. Igaz volt vagy négy éve... De nekem semmi problémám nem volt ezzel.
  • SaGa Jr
    #3816
    Meg itt egy jóféle térkép. 99%-ban pontos.
    Crossfire map
  • SaGa Jr
    #3815
    Nem is szabad működnie az F1-nek az űrben. Az teljesen rendben lévő ha nem tudod a menüt előhívni míg röpködsz. Ez normális.

    A billentyűkiosztás egyébként is csak korlátozottan variálható az alapjátékban is.

    Ahogy írtam korábban, ha pontosan kíváncsi vagy arra melyik opció hogy néz ki, akkor irány a cossfire mod oldala (swat-portal.com) ott bemész a forumba, megkeresed a crossfire részelget és ott az általános topikok között lesz egy ami az opciókat mutatja be neked képekben.

    Amit említettem az igaz. Elve nem 500 kredittel indulsz hanem 150000-el. Ez elsőre soknak tűnhet de rá fogsz jönni, hogy édeskevés (sokat fogsz reparálásra költeni meg felszerelésekre) a sokkal jobban harcoló ellenfelekkel szemben (és innen üzenem, hogy a rakétákat felejtsd el mert minden ellenfél használ countermeasure-t amivel tévútra viszi a lövedéket).
    Az első szabadidő során például közel 200000 kreditet (igen, kétszáz ezer kreditet) kell összeszedned, hogy a sztori tovább lépjen. Ehhez kereskedés alapvetően a gyors megoldás. Már a New York rendszerben is megoldható a dolog. Jobban megéri mint a pár ezer kredites feladatokban kockáztatni a gépedet.

    A másik bevételi forrás a lelőtt hajók pilótáinak begyűjtése és dutyikban leadása. Mivel a legközelebbi dutyi az Texas-ban van és oda még nem mehetsz át majd csak a második feladat után, így hacsak meg nem keresed a rendszerben lévő rejtett kaput ami az új rendszerek egyikébe visz át, majd onnan tovább mész a központba (X-3043) és onnan a Vega rendszerben lévő dutyiba, akkor az elején még semmi hasznod nem lesz az elfogottak tárolásából (mindegyik 1 helyet elfoglal a raktérből).

    Ja és jut szembe, a kereskedelem során észre fogod venni, hogy bizonyos árucikkek nem 1, hanem akár 2, 3, 4 avagy éppen 5 helyet is elfoglalnak a raktérből darabonként.

    A beállítások változtatásához azt kell tenned amit írtál. Csak első lépésben a modot deaktiválnod kell a FLMM-ben. Majd uninstallálod (remélem biztos helyre elraktad az install-ját a modnak, nehogy azt is letöröld). Aztán letörlöd a FLMM-et, majd a Freelancer-t (mentésekkel, beállításokkal egyetemben amit bár kijelölhetsz, hogy törölje de nem fogja az uninstall leszedni, plusz nem is a játék könyvtárában vannak hanem a documents and settings-ben). Eztán újraindítod a gépet.
    Utána sorban felrakod a Freelancer-t (gép újraindít utána), majd FLMM, majd mod install, majd mod aktiválása és aztán játék.


    A kis szálkereszt csak akkor látszik ha az ellenséges hajó lőtávolságon belül van. Ha azon kívül akkor nem látszik. Plusz ha nagyon közel van és nagy sebességgel megy akkor sokkal a hajó orra előtt kéne keresni ami meg simán kilóghat a látóteredből is.
  • Dick Riddick
    #3814
    És még valami: eltűnt a kis szálkereszt ami azt mutatta, hogy hová kell lőni mikor az ellenséges hajó mozgásban van ahhoz, hogy eltaláljam. Ez szándékos, vagy csak egy bug?
  • Dick Riddick
    #3813
    Megtörtént a telepítés, minden simán ment, működik is. :)
    A grafikai beállításokat módosítanom kell, az MX440 jóval gyengébb a 6600GT-nél. De ez nem is probléma igazán.
    Az már jóval inkább gond, hogy amint kilépek az űrbe az első küldetésnél, és egy kis csetepatéba keveredek, nem lehet F1-el előhívni a main menu-t. Előtte működik, még az űrben is egy darabig, a csata után viszont már nem. minden más működik, egyedül ez a funkció nem. A billentyűkiosztás nem változtatható meg.
    A célkereszt jelenleg négyzet alakú, nem valami szép. Ez a Corossfire 1 típusú célkereszt. Nem tudom próbáltad-e már a többit, melyik milyen, ha nem, az alap kiosztást fogom választani legközelebb.
    Korábban említetted, hogy a szintlépéshez szükséges kreditmennyiséget megnövelték. Ezek szerin nem lesz elég 1-2 alap melót megcsinálni hozzá. Jó lenne ha tényleg így lenne.
    A Mod beállításait ha jól vettem ki nem lehet telepítés után megváltoztatni. Le kell törölnöm a modot, utána az FLMM-et, majd a játékot, utána minden megmaradt könyvtárat manuálisan kitörölni, végül újraindítani a rendszert. És indulhat a telepítés.
  • Dick Riddick
    #3812
    Nagyon köszönöm a segítséget. Állítgatok, és elindítom a dolgot.
    Remélem minden simán megy. :)
  • SaGa Jr
    #3811
    Meg tudod nézni a swat-portal fórumában pontosan melyik opció mit jelent.

    Interface esetében a HUD-ra vonatkozik a beállítás, hogy a keretek milyen színűek legyenek meg a célkereszt. A szemnek leginkább nyugtató a red+blue opció.

    A főképernyő hátterénél mindegy mit választasz. Tök mindegy hogy a sirius szektor egyik bolygólya előtt lebeg egy hajó vagy a Sol szektor, netán az Altair egyik bolygója előbb mozognak a hajók (csak ennyi múlik a döntéseden). Ha a rotating ships-et választod akkor véletlenszerűen minden indításnál kiválaszt pár hajót a program és azok forognak a menü hátterében (a főmenünél).

    A cursor set lényegében az egér által megjelenített nyialcska meg a célkeresztek szintjén dönt. Az alapból ajánlott az szögletes és ahogy mész lefelé úgy lesz egyre kerekdedebb.

    Movie options-ben amit választottál az a legjobb de ha kíváncsi vagy a többire azt a mod aktiválása után meg tudod nézni a freelancer könyvtárban (ahol a filemek vannak ott van a többi opció filmje is). Igazából újdonság a new Crossfire intro, meg az alternatív kezdővideó (ebben egyrészt látható ahogy a Sol sector-t tönkrevágják a rosszarcú nomádok, ileltve meg lett "filmesítve" az az eset is amikor lenyúlja a tolvaj az ásatásról a leletet amiért ment a harc az alapjátékban.

    A particle color az a csillogások, hajtóműlángok és erős robbanások féyneinek meghatározása. Alapból világos, kékes fehér. Érdemes valami sötétebb tónusra változtatni, kevésbé szemterhelő.

    A system background meg állókép. Lehet nyugodtan nagy felbontású. Nem ez fogja tönkre vágni a játékot vagy lelassítani.

    A te gépeddel is nyomathatod maximumon az összes beállítást (a 6600-as GT kártyámmal a korábbi verziókat én úgy játszottam és nem volt baja). Az old graphic card esetében egyértelműen leírja a program, hogy a 128 megás vagy annál is gyengébb videokártyák esetén ajánlott aktívra tenni, ennél combosabb kártyáknál maradhat kikapcsolva. A low res nebulas szintén erre van kitalálva (a nagyon régi kártyákra).

    Egyedül az alternatív shader-eket kapcsold ki. Bár gyönyörűvé teszik a játékot (megjegyzem így is igen masszív ráncfelvarráson esett át a mod és a játék, de ha aktiválod a spec shader-eket akkor még szebb lesz) potenciális hibaforrások is.

    Az egészen más élmény az pozitív, de igazából csak az érti aki magától felfedezte az egész Crossfire 1.82-t az abban lévő rejtett sztori minden állomásával egyetemben. Aki ezt nem tette annak "csak" egy összetettebb, igen színvonalas plusz sztoriban lesz része amin keresztül megismerheti az újdonságokat (nem neki kell felfedezgetnie a veszélyes útvesztőkben lévő rejtnyelven íródott nyomokat és azokat összehozva megtalálni a következő úticélját ahol még újabb rejtélyek várják).
  • Dick Riddick
    #3810
    A mod opcióknál eléggé el vagyok veszve. Eléggé problémás vakon beállítgatni a dolgokat, az biztos.
    -A karaktereket hagyom alapon.
    -Intro zene Cross. standard
    -Interface teljes homály,cross. blue-red-et választottam
    -Intro mozi Sirius Sector marad, a többiről fogalmam sincs
    -Cursor set szintén zenész, fogalmam sincs melyik milyen, New cursor set-et választottam ki
    -Movie options marad Original FL + New Cross. intro

    Na és a grafikai beállítások. 3GH-es P4-et használok és egy GForce MX440-et, ami nem éppen csúcstechnológia. Mi lenne az ajánlott?
    -System background /high/standard/
    -Particle color /nyolcféle szín/
    -High quality effects /igen/nem/
    -Dynamic lights /igen/nem/
    -Compatibility old graphic cards /igen/nem/
    -Render low res. Nebula /igen/nem/

    Már megint engem kell pátyolgatnod, komolyan kezd már égni a pofám. :)
    Ha tudsz ebben-abban segíteni, az nagyon jó lenne.
  • Dick Riddick
    #3809
    Egyébként azt írtad, egészen más élmény. Ezt pozitív értelemben értetted?
  • Dick Riddick
    #3808
    Tegnap éjszaka sikerült végre leszedni a modot. Ötször töltöttem le a teljes file-t, de nem fejeződött be a letöltés. Az utolsó biteket egyszerűen nem szedte le, hiába hagytam a háttérben a gyakorlatilag már nem töltő ablakot. Tegnap este viszont megtörtént a csoda, és a letöltést követő harmadik órában sikeresen befejezte a folyamatot. :)
    Ma este fogom feltelepíteni, és ha minden jól megy, utána el is fogom tudni indítani.
  • SaGa Jr
    #3807
    No sikerült elindítani a modot?
    Én jelen pillanatban a 30. küldetésnél járok. Ezek az új single player feladatok igazából nem mások, mint a korábbi verzióban is meglévő, hírekből és mindenféle elszórt loot-ból összeszedhető információk alapján felfedezhető új szektorok és rendszereket megismertető sztorielemek. Mondjuk így, hogy szépen kibontakozik a sztori, már az új, a nomádok visszaverése utáni időkről szóló sztori, egészen más az élmény, mint amikor cska ment és felfedezgette és megfejtegette magának az ember a talált infókat és új helyeket.

    Ha esetleg valami gondod lenne, valahol elakadsz írj nyugodtan.
  • Dick Riddick
    #3806
    Saga, küldtem neked egy PM-et. Ha lesz egy kis időd, olvasd már el.
  • SaGa Jr
    #3805
    Kipróbáltam a dolgot és úgy tűnik megy az nem eredeti játékkal is, a lényeg hogy törést semmiképp ne tegyen fel rá az ember. Tehát csak telepítse a játékot de a törést (ha van) ne applikálja a játékos mert az lesz ami a gondok többségét okozza. Egyébként sincs szükség törésre ahhoz, hogy a moddal játszon az ember.

    Amennyiben a virágbolti verzió olyan, hogy még az alapjáték indításához sem kér lemezt (az eredetiek és a törés nélkülieknek kell a lemez), na az garantáltan problémás lesz, míg azok amik külön crack-et igényelnek hogy az alapjáték elinduljon azokkal megéri kísérletezni amennyiben az ember elfelejti a törést és nem használja.
  • Dick Riddick
    #3804
    Nem kicsit voltál segítőkész, az tuti!
    Kösz mindent, egy próbát biztosan megér a tört is. :)
  • SaGa Jr
    #3803
    Már megjelent le is tölthető (Október 8 óta szedhető és tölthető).
    Menj fel a Moddb oldalára, ott megtalálod (ráböksz a Games feliratra, az előugró keresőbe beírod hogy Freelancer, majd kijön a találat, ott ráböksz a játékra, majd miután elvitt annak az oldalára ott a mods fülecskére bökj rá de nem a legfelső hanem az alatta lévő sornban majd itt keressed emg a Crossfire 1.82-es modot, na abban lesz a downloads részlegben a mod letöltő linkje). Nekem 3 órába telt mire lejött a mod...

    A Crossfire 1.9 esetében a single player-re is igaz, hogy ha crack-elt a programod akkor bizony a játék közben fog kivágni amikor túljutsz az alap sztorivonalon vagy ha belépsz az új szektorok valamelyikébe. A neten keringő 6 vagy 7 féle tört változatból állítólag van amelyikkel megy a játék rendesen (bár a multi rész nem mert beégetett az azonosítója amit ismernek és így azonnal kidobja a multiból az embert a szerver) de többnyire pofáraesés lesz belőle. Szóval semmi crack/törés.

    Tehát végülis lehetséges a kalózverzióval a játék csak éppen elég jelentős hányadnál fennáll a veszélye annak, hogy nem fog működni. Egy próbát megér szerintem. A régebbi verziókban (például 1.82) nincs iylen védelem de a multihoz ott is eredeti játék kellene (azért kellene mert már nem lehet multizni a régebbi verzióval csak az újhoz van szerver), de a single player részt nem akadályozza az sem ha valakinek tört játéka van. Ott ugyan nincsen javított grafika, nem kezeli a nagyobb felbontásokat és plusz sztorivonal sem játszható (ezek a 1.9 újításai) de alapvetően ugyanolyan hosszú az alap játékmenet, küzdelmes, nehéz de érdekes. Rengeteg új hajó, felszerelés, rejtett sztori (nem igazán feladat jellegű csupán a híreket olvasgatva és bizonyos dolgokat megtalálva lehet a mozaikdarabkák összerakásával előrébb jutni és megtalálni az új szektorokat az úk fajokat és frakciókat) már ott is megvoltak.
  • Dick Riddick
    #3802
    Illetve, van még amiben tudnál segíteni:
    Úgy látom, az 1.9-e Crossfire még nem jelent meg. Legalább is nem találtam letöltő linket hozzá.
    A másik dolog a nem eredeti program. Olvastam a korábbi beszélgetéseiteket, ahol részletesen leírod a telepítés menetét és a buktatókat is. Ott úgy tűnt, hogy lehetséges a kalóz verzióval történő játék, viszont nem alkalmas multiplayerre. Arra kell számítanom, hogy a mod telepítése után a játék random módon kifagy? Vagy a telepítő sem megy már végig?
  • Dick Riddick
    #3801
    A válaszod teljesen kimerítő volt, még egyszer nagyon köszönöm a segítséget! :)
  • SaGa Jr
    #3800
    Igazából a 1.9-es Crossfire kivételével nincs sehol változás a single részben (macerálni vagy változtatni nem igazán lehet a program nem engedi). Ott is csak azért, mert továbbvitték a mod készítői a sztorit a saját elképzelésüknek megfelelően, további 13 single player sztori feladatot adva a játékhoz (ami ott kezdődik ahol az eredeti befejeződött szóval előbb végig kell vinni az eredeti vonalat).

    A fent említett modban a terület nagyjából több mint triplája az alapnak.

    Hajókból a Crossfire-ben többet lehet használni az eredeti sztorivonal során, feltéve hogy az ember rászánja az időt és megkeresi azokat, de az eredeti szintkorlátozások megmaradtak az alap hajókra, szóval az eredeti 13 feladat során super heavy vadászok közül csak az Anubis lesz megvehető és repülhető (magyarán a Titan, Stiletto és Eagle az felejtős).
    A számtalan új hajó között azonban nem kevés akad ami kenterbe veri az eredetieket és még meg is lehet venni azokat csak pénze legyen elegendő a játékosnak (a mod gondoskodik róla hogy sokat gyűjtsön a játékos mert nagyon sok pénzt kell összeszedni az üresjáratokban szóval a játékidő jelentősen kitolódik emiatt is). A hajók száma minden kategóriában többszöröse az eredetinek (very heavy fighter-ből van vagy 30 típus ha nem több).

    Az AI okosabb, jobban játszik, minden ellenfélnél van legalább a hajóra felpakolható javító/töltő eszközmennyiségből úgy 50%-nyi és azt nem restek használni. Plusz szeretnek hevesen rakétázni és más rondaságokat művelni.

    Új felszerelések (pajzsok, tractor beam, szenzorok, utánégetők), árúk és fegyverek is akadnak szép számmal. Ezek egy részével találkozik a játékos az alap sztoriban is, de sokhoz bizony jelentősen le kell kalandozni (vannak amik szinthez kötöttek, vannak amikhez csak pénz kell meg hajó amire rápakolható).

    Bányászat azt hiszem úgy igazából a Shattered World modban van (aholis nem az apró röpködő légypiszkokat kell vadászni hanem konkrétan aszteroidát bányászni vagy nagy roncsokból kinyerni a cuccot speciális felszereléssel).

    Az elvárásaidnak leginkább a Crossfire 1.9 felel meg. Sokkal hosszabb és kihívásokkal teli, színesebb játékmenet vár rád ha letöltöd a közel 2 gigás file-t (kicsomagolva több mint 4 giga a mod).
    Telepítési útmutatóját nagyon szigorúan be kell tartani ha nem akarsz gondot (töröld le a Freelancer-t mindenhonnan még a documents-be dugott file-okat és mentéseket is szóval minden nyomát tüntesd el a játéknak ami manuális törölgetést is jelent mert az uninstall nem vesz le mindent; szerezd be a Freelancer Mod Manager programból a 1.31-es verziót; telepítsd a Freelancer-t, telepítsd a FLMM 1.31-et, utóbbi alá installáld a Crossfire 1.9-et, lépj be a FLMM-be és aktiváld a Crossfire 1.9-et de semmi mást!, állítsd be ami neked tetszik, várd ki türelemmel a hosszú perceket míg befejeződik az aktiváció és aztán indíthatod a játékot).

    Ha nem eredeti a játékod akkor lesz pár pont ahol ki fog vágni a játék szóval csak eredetivel próbálkozz ennél a modnál.
  • Dick Riddick
    #3799
    Kösz SaGa a segítséget, lenne még pár kérdésem a témában.
    A Freelancer single része nagyon tetszett, az igazi probléma a történet rövidsége volt. Hipp-hopp vége lett a játéknak, és mivel a hajók elérhetősége szintekhez volt kötve, sok gépet nem használhattam. Később játszottam a multiplayerel is, szintén nagyon bejött, de egy idő után beleuntam.
    Alapvetően szeretem a jó történteket, ezt a játékot meg pláne. Sok új modot találtam, és jó lenne ha valaki kicsit képbe tudna hozni. Visszaolvastam pár oldalt, úgy láttam te elég jól képben vagy.
    Tudod engem a single player modok érdekelnek, mikben érdemes gondolkodnom. A szempontok:
    Történet: Az alaptörténet /ha igen miben változott/ vagy új szenárió, mennyire lett élvezetes, milyen hosszú /az eredeti játékhoz képest/, stb... Ez egy eléggé fontos szempont nekem.
    Univerzum: mennyire bővítették ki /nem a grafika a lényeg/, mennyi új rendszer van, mennyire autentikus, ilyesmik.
    Hajók: mennyi az új hajó, a történet alatt mennyit lehet használni belőlük, mennyire passzol az univerzumhoz...
    MI: mennyire erős, pajzstöltés-nanobot használat, stb...
    Olyasmik még, hogy vannak-e új fegyverek, lehet-e bányászni, esetleg egyéb apróságok.
    Olyan mod lenne az ideális, ahol van egy jó és lehetőleg hosszú storyline, a missziók között el lehet kalandozni, új hajókat venni esetleg, ezzel-azzal szöszmötölni, harcolni, egy lehetőleg kibővített univerzumban.
    Nem szép dolog ilyen részletes leírást kérni valakitől, ha tudsz nekem segíteni ebben, azért nagyon hálás lennék.
  • SaGa Jr
    #3798
    A Discovery az kimondottan multiplayer csak van lehetőséged az open single player játékra is (sztori nincs csak mehetsz amerre látsz).

    Single player tekintetében igen erős még a Shattered Worlds: War Torn mod. Amiben különbözik az alaptól, hogy a hajókat más kategóriákba sorolták (tehát nincs a az alap könnyű-nehéz-nagyon nehéz vadász kategória hanem vannak scout hajók, interceptor-ok, fighter-ek és még más kategóriák számtalan alkategóriával hogy mindenki megtalálhassa a neki kedvezőt), az adott kategóriájú hajók között minimális az eltérés. Ez elsőre rémisztően hathat, de korántsem az. Meghozta a régen várt egyensúlyt és hihetőséget a játékba (tehát nem harmatgyengék a német gépekkel szemben az összes többi frakció gépei). Vannak benne plusz gépek amik egész jól belepasszolnak a Freelancer hajóinak sorába de van pár ami szerintem kilóg onnan kinézetét tekintve.
    Az AI okosabb lett, rendesen használják a javító és pajzsregeneráló cuccokat, a fegyverek nem nagyon változtak, vannak új felszerelések és árúk amikkel kereskedni lehet. Van pár új helyszín is és érdemes a már ismert területeket figyelmesen bejárni mert számtalan új leszállási lehetőség is akad.

    A SW:WT modban a sztori mód keményebb (az ellenfelek alapból nem harmatgyenge gépekkel közlekednek és aktívabban támadnak meg védekeznek de a játékos gépe sem harmatgyenge már alapból sem), de élvezetesebb.
  • Dick Riddick
    #3797
    Mostanában nagyon elkapott a Freelancer életérzés, és érdekelnének a lehetőségek.
    Engem a single player foglalkoztat, lehetőleg egy jó storyline-al. Szeretném ha a világ autentikus maradna, az eredeti játékba illő hajók és világok szerepelnének benne. A story is ha lehet szervesen kapcsolódjon az előzményekhez.
    A Crossfire körül gondolkodom, a Discovery inkább Multiplayer. Ha egy kicsit felvilágosítanátok ebben a témában, azért nagyon hálás lennék.
  • SaGa Jr
    #3796
    Jó kérdés. Pár eldugott helyen még rá leeht szerintem bukkanni. Az Amazon-on biztosan (ott mind a mai napig lehet találni belőle).
    Vagy a CD Universe oldalán keresztül (itt jóval olcsóbb is a játék).
    De érdemes lehet szétnézni a különféle PC-s játékforgalmazók oldalain is. Főleg, hogy akár már ma visszakerülhet a letöltési link (már a Crossfire 1.9-é) a mod készítőinek oldalára, de legkésőbb 11-étől elérhető lesz.
  • steweee
    #3795
    és meg lehet venni még eredetiben hogy játszani lehessen a moddal ?
  • romero88
    #3794
    Keressétek azon a bizonyos közösségi oldalon a Fleereancer Online Hungary channelt és osszátok meg rajta véleményeteket, tapasztalataitokat szervezzetek multy game-t, tippeket-trükköket! Ha elég nagy tábor jön össze még magyar szerver is kialakulhat belőle!
  • SaGa Jr
    #3793
    Várd meg míg újra kirakják a saját oldalukra a srácok az a biztos megoldás. De ha nagyon kell és nem bírsz várni még pár napot, akkor torrenten rákereshetsz.
  • blitzkrieg1
    #3792
    Es honnan lehetne letolteni akkor?
  • SaGa Jr
    #3791
    Igen.
    De letölteni még csak keveknek adatott meg (fellépett pár nehezen beazonosítható hiba és ezeket küszöbölik ki éppen, emiatt el lett távolítva az oldalról a letöltés de másutt megtalálható).

    Ja és akinek tört vagy nem eredeti Freelancer-e van az készüljön fel rá hogy van pár beépített dolog a modba ami kivágja a játékost bizonyos pontokon ha tört vagy kalóz verzióval játszik (mind a single-ben mind a multiplayer-ben számtalan ilyen gát lett beépítve, némelyik rendszerhez, mások feladatokhoz vagy eseményekhez kapcsolódnak).
  • blitzkrieg1
    #3790
    Sziasztok!

    A Crossfire 1.9 mod kesz van mar?
  • SaGa Jr
    #3789
    Xp-d van vagy Win7 esetleg Vista? Mekkora felbontásra van állítva a monitorod? Milyen videokártyát használsz? Biztosan jól telepítetted a programot?

    Lehet, hogy csak rosszul telepítetted a programot (vagy a telepítés közben lépett fel valami gikszer; esetleg telepítés előtt csinálj egy töredezettség mentesítést a meghajtón). Ha túl új a driver az is gondot jelenthet egy iylen régi programnál ahogy a túl új (mégiscsak egy több mint 5 éves programról beszélünk) videokártya is. Válts vissza régebbi driver-re és próbáld ki úgy is.
  • Pordycus
    #3788
    hali!
    olyan problémám van hogy elindítom a játékot és mikor rámegyek hogy new game, abalakos módba vált, persze csak a keret látszik majd leál...
    sima frissen telepített FL és crossfire modos is ezt csinálja
    ....
  • kisgabo
    #3787
    kezd kihalni a gém?
  • leopard26
    #3786
    sajnos a nightstalker universe módban bezárl az eu1 server! Rest in peace
  • SaGa Jr
    #3785
    Megnézted hogy azok a bizonyos modok pontosan melyik FLMM verziót igénylik? Mert ahány mod annyiféle igény. A régebbiek például 1.31-en el sem indulnak, másoknak meg a még újabb, nem túl stabil változatok kellenek mert azokhoz íródtak.
    Mielőtt egy modot levadászol ezt is olvasd el a leírásában.

    Plusz azt is megteheted, hogy letörlöd (uninstall) a FLMM-et. Eltűnteted minden morzsáját még a registry-ből is, újraindítod a gépet majd újratelepíted. Semmiképp ne a Freelancer könyvtárába tedd, hanem egy teljesen külön helyre (ugyanazon a meghajtón lehet de teljesen különüljön el a játéktól). Aztán majd jöhet a kicsomagolás, berakás a megfelelő helyre (könyvtárastól), FLMM elindítása és aktiválás. Egyszerre csak 1 modot aktiválj mert sok bizony nem kompatibilis egymással. Hibás telepítés is okozhat ugyanis oylan problémákat amikkel szembesültél.