3984
  • simon7108
    #3744
    és mi ez az FLMM izé?
    ezt felteszi magától vagy külön kell letolteni?
  • SaGa Jr
    #3743
    Rotcsa:
    Egyenlőre még nem (a készítő brigád több tagja is lebetegedett, ileltve az átvezető animációkat készítő egyén meg nyaral). Nyugdodtan töltsd le a 1.82-t, az is príma kis mod. Legalább nem ér majd sokként ami az új változatban várni fog (13 új single player feladat és pár új hajó kivételével nagy eltérés nem lesz a kettő között).


    simon7108:
    A Crossfire telepítése az trükkös. Igazából nem a megszokott sima telepítőfile amit letöltesz hanem egy installer. Azt elindítod, installálod vele a 1.31-es FLMM alá a modot. Ekkor beteszi a FLMM könyvtárába a Crossfire mappát és adatokat. Ezután belépsz a FLMM-be és ott már megjelenik mint aktiválásra váró mod.
    Aktiválod és kiválasztod a neked tetsző opciókat (például hogy nézzen ki a főszereplő, hogy nézzen ki Juni, milyen intro legyen merthogy többféle is van, milyen háttér legyen, milyen kurzor és HUD készlet legyen, illetve hogy le tudd játszani az eredeti sztorit vagy sem).
    Ezt kiválasztva és fixálva elkezdi az aktiválást (ez eltart vagy fél percig is vagy kicsivel tovább, nem kell aggódni) azt ha kész akkor csak el kell indítani a játékot.
    Fontos, hogy ne legyenek korábbi mentéseid, ne legyen aktív egyéb mod, mielőtt aktiválnád a Crossfire modot. Emellett nem is nagyon van mod amivel konfliktus nélkül működne szóval nagyon más dolgot jobb nem bejelölgetni (azt hiszem a ghost ring mod ami a FLMM-ben egyébként ott van mint leehtőség az pont nem okoz problémát).

    Mikor elindítod a modot akkor egy új ablak jön be ahol alul kiválaszthatod hogy multiplayer vagy single variációt akarsz játszani. Ha multit akkor meg kell várd a frissítéseket (pár másodperc) és csak aztán tudod indítani.
  • Rotcsa
    #3742
    Még nem jelent meg a mod?
    Le akartam, de nem tudtam letölteni.
    A downloadsok között nincs neki link, csaj az 1.82 nek
  • simon7108
    #3741
    ebben igazad van de nem kell maximális sebességgel menni harc kozben:)pl lehetne 1-től 100%-ig változtatni a sebességet.na de elég az X sorozatból.

    A Freelancerhez,hogy tudom feltenni pl a Crossfire modot?csak letöltöm és feltelepítem?vagy bemásolom a megfelelő helyre?vagy,hogy?
  • SaGa Jr
    #3740
    A gond az akkora sebességekkel igazából az, hogy olyan tempó mellett nincs már dogfight, márpedig ezek a játékok (A X sorozat és a Freelancer is ide tartozik) erre építenek harc ügyileg. Elég ha belegondolsz hogy 10 km/s sebességnél ha 1 km körüli a távolság különbség akkor egy 10%-os sebességkülönbség elég ha fellép a két hajó között max tempónál és máris koccanás lesz vagy a célpont kikerül a szemünk elől. A fordulások meg ekkora sebességnél olyan mértékben térítik ki a gépeket, hogy megintcsak nem lesz ott fordulóharc. Emiatt van hogy mindenütt oylan kicsik a távok a hajók között a harcok során és emiatt lassúak valójában a játékokban a járművek. Egy teljesen gép vezérelte hajó/program számára ez nem gond de az emberi reflexek nem erre vannak méretezve.

    A X esetében meg többször is kiderült, hogy azok a bizonyos értékek nem szó szerinti értékek, nem kell egyenlőséget tenni a mi általunk használt értékek közé és az ottani mértékegységek közé. Pont ahogy például a Star Wars szimulátorokban sem (ott bár gyorsank érződik a mozgás és a harc, mégis példának okáért az ott használt MGLT sebesség az 1 m/s-t jelent és itt a m az tényleg méter). Egyébként továbbra is azt mondom hogy egyáltalán nincs gond az ottani sebességekkel, a mozgás így is gyors, pláne SETA bekapcsolásakor. Hamarabb be leeht síkban járni ott egy nagyobb rendszert mint Freelancer-ben. Az egész csak SETA kérdése (ha úgy jobban tetszik akkor freelancer hasonlatnál maradva SETA az egyenlő a Cruise Engine-nel).

    No de mindegy, ez mégiscsak a Freelancer topic így vissza hozzá.

    Javaslom próbáld ki az általam korábban említett modok valamelyikét, meg leszel elégedve az ott tapasztaltakkal. Lesz hajó ami kielégíti az igényeidet és telejsen szükségtelenné teszi a több hajó koncepcióját.
  • simon7108
    #3739
    én nem a realitásról beszélek csak a csiga tempójú hajókról:D
    annyit rontott volna a játékon ha lehetne gyorsabban menni?mondjuk pl impulzus hajtómű féleség mint a Star Trekben.Ha már ugrókapuk vannak meg csatahajók meg minden akkor már had menjen a hajó legalább 10 km/s-el legalább.mert még az is több.amugy az a 500 m/s biztos nem mérföld mert akkor sokkal gyorsabban eljutnál egyik pontból a másikba:D
    na azt meg végképp nem értem,hogy miért kell minden űr játékba ugrókapukat tenni?elveszi az egész varázsát.sokkal jobb megoldás lenne pl a hipertér hajtómű(Stargate) vagy tér hajtómű(Star Trek) és máris sokkal érdekesebb lenne.ezért is várom én az Infinity: Quest for Earth-et.abban az eddigi infók szerint minden benne lesz amire vágyom:)főleg a hiperhajtómű amivel valós időben kell majd utazni,így ha túl messzire megyünk akár több órába is telhet amíg eljutunk oda.
  • SaGa Jr
    #3738
    Persze, de nem is a realitás a cél. Nem mellesleg szerintem csak hozzárendelések azok az értékek és nem feltétlenül métert jelent ott a m (miért ne lehetne mérföld? és akkor hirtelen sokkal gyorsabbak mint a jelenlegi, extrém kis hatótávolságú űrjrgányaink). Emellett ott van a gyorsítás lehetősége is abban a játékban (akár tízszeres is vagy még nagyobb).

    A Freelancer meg még irreálisabb (de végülis egy arcade casual játék így nem is kell elvárni tőle realitást). Egy naprendszerben ami egy rendszer a játékban nem fogsz annyi űrbeli anomálisát, átlátszatlan mini ködöket találni icike picike bolygókkal és olyan hajókkal amiken még hőpajzs sincs hogy le tudjanak szállni egy bolygóra (ezért vannak a kapuk, mert csak így belépve nem égnek el az atmoszférában a heat shield hiánya miatt).
    Ámbátor például ha feldobod a Crossfire modot és eljutsz a Sol system-be ahol kicsit normálisabbak a távok akkor ott is lesz majd utazáis idő rendesen. Az érkezési ponttól ha nem használod a rendszeren belüli ugrókapukat, akkor nagyon sokáig, majd 15 percig is eltart mire eljutsz a Földhöz és újabb pár perc mire eléred a Merkúrt. Ha meg a rendszert akarnád felfedezni akkor készülj pár órányi mászkálásra. Nem éppen egy standard arcade játék stílus az biztos. :)

    Magyarán ha a Freelancer irrealitása nem zavar akkor a X játékoké (természetesen azok sem a realitás mintapéldányai, akkor már inkább a jó öreg ELITE lehetne alap, de még mindig hihetőbbek több téren mint a Freelancer amit én is nagyon kedvelek) sem kéne, hogy zavarjon csak mert nincs benne cruise engine meg trade lane (ami mellesleg úgy néz ki már lesz a X Rebirth-ben bár az oka más mint a freelancer esetében) és emiatt sokáig tart (ez is relatív) az utazás. :)
  • simon7108
    #3737
    az X3-ban nem is a méretek a gondok.mert okén,hogy egy galaxis részben sokáig tart de egy rendszerben is sok idő eljutni egyik kaputól a másikig vagy a kaputól a dokkig mivel a hajó ha jól emlékszem 300 vagy 400 m/s-el ment...
    a mai űrjárművek gyorsabbak ennél.
  • SaGa Jr
    #3736
    Ez viszont nem fér össze a játék szellemiségével, pont ezért nincs mód ilyen tárolgatásra és csereberére.

    Amúgy köztes megoldásnak ott van például az alapjátékban a Border World freighter, ami igen jó raktérrel rendelkezik és számtalan ágyú rámegy (dromedary ha jól emlékszem). Azzal két legyet ütsz egy csapásra.

    Modokban viszont van nem egy hajó ami elérhető olyna célra amit te szeretnél. Tehát nagy raktér, szívósság és sok fegyver. Például az egyik ami szinte minden modban előfordul, az az a hajó amivel például Trent kimentésre került a játék elején, illetve amivel Quintaine is szaladgált. De sok modban például train-t is vehetsz (az a hosszú hajó) de ezekkel nem tudsz már akárhol dokkolni.

    Ám sehol nem lehet több hajód mert nincs megőrzési lehetőség (nincs erre lehetőség a játék alapkódja miatt). Meg aztán miért is lenne? A sztori alatt ugye számtalan esetben a törvény ellen dolgozik a főszereplő így ha otthagyná valahol a gépét azt bizony lenyúlnák, elzárnák. Utána meg ismét csak felesleges opció lenne. A játékban egész egyszerűen feleslegesek a játékos számára a kereskedőhajók. Egy VHF is elég szép mennyiségű cuccot elvisz ami meg igazán értékes és sok pénzt ér az a fegyverek amiket össze lehet gyűjtögetni és eladni vagy harc során leeht szerválni belőlük. A kései harci feladatok is többet hoznak a konyhára mint egy átlagosan jónak tekinthető fuvarozás.

    Ha gondolod próbáld ki a Shattered World modot (feljavított grafika mellett számtalan szép és jó új dolog, több rendszer és a sztori is kijátszható benne, de az ellenfelek okosabban játszanak és a hajóosztályok újra lettek gondolva, egységesített főbb adatokkal és csak minimális eltéréssel adott hajóosztályon belül, de hajóosztályból akad vagy 10 csak a vadászok számára), vagy a Discovery-t (ez kimondottan multis mod, tehát nincs benne lehetőség sem a single player sztorira és ha nem szerveren játszol akkor csak egy sima cél nélküli játék). A Crossfire mod sem rossz, nagyon meg van növelve a mérete a bejárható területekenek, van némi háttérsztorija, rengeteg új hajó, több új felbontási variáció (tehát ez is támogatja az újabb monitor felbontásokat), rendesen megnehezített sztori (az ellenfelek igen aktívan használják a nano javítókat és shield utántöltőket, ráadásul a pénzkereset is alaposan megnehezítésre került és igen aktív a multiplayer csoport).


    Az X sorozatban meg nincs felfedezve egy galaxis, csupán egy aprócska szeletkéje. Hogy lassúnak tűnik az egy dolog, ám a távolságok is hatalmasak és a méretezések is reálisak (nem úgy mint a Freelancer esetében de a két játék telejsen más szemlélet szerint készült így ezt felesleges felróni nekik).
  • simon7108
    #3735
    nem akarok én flottát:D
    csak,hogy lehessen több hajóm egy dokkban pl ha kereskedni akarok akkor átváltok a kereskedő hajóra ha harcolni akkor meg a vadászra.mert ez így elég rossz,hogy ha akarok kereskedő hajót akkor az eddig tápolt vadászom a semmibe vész.egyébként van a játékban nagyobb teherszállító is amivel több ezer árut lehet vinni?(esetleg moddal?)

    igen ismerem az X sorozatot de nekem az valahogy túl lassú.ahhoz képest,hogy már az egész galaxis fel van fedezve meg ugrókapuk meg mindenféle a sima meghajtás ritka lassú benne...a mai űrjárművek gyorsabbak:D
  • steweee
    #3734
    nos, amúgy a felvetés jogos. nem ártana ha lenne vmi "parkoló" dokk, ahol tárolhatnánk egykét másik hajót, ha úgy tartja kedvünk váltogatni. azért nem lenne egy óriási kérdés, gta-ban is van garázs
  • SaGa Jr
    #3733
    X+ természetesen X3 akart lenni...
  • SaGa Jr
    #3732
    A játék nem arról szól hogy több hajód legyen. Ha ilyesmit szeretnél arra ott van a X+ Reunion vagy a X3-Terran Conflict. Ott telejs flottát is uralhatsz.

    Freelancer-ben erre nincs lehetőséged modokkal sem.


    Outcast és más hasonló tosszfiúkkal jóban lehet lenni könnyedén. Számtalan bázison és bolygón lehet vásárolgatni a kocsmában hekkerektől erre megoldást (ráadásul a törvénytelen bandák iylen hekkerei többnyire esélyesebben fordulnak elő más rosszarcúak bázisain). Minél rosszabb a viszonyod annál többe kerül a dolog.

    De ölhetsz csak úgy natúrban Xeno-kat tonnaszámra, azzal is javul a kapcsolat másokkal. Csak ne feladatként végezzed mondjuk rendfenntartóknak mert a velük való javulás feladatvégzés által autoamtikus romlást hoz a rosszfiúknál akikkel haragban vannak.
    Szóval irány a New York rendszer Colorado jump hole környéke , ileltve átmehetesz Colorado-ba is és ott is öldösheted a Silverton Field-ben a Xeno-kat.
  • Rotcsa
    #3731
    A Zónázóknak(akik a freeportokon vannak) nincsenek ellenségeik, ott gyülekezik boldog-boldogtalan. :))
  • Rotcsa
    #3730
    A második kérdésre tudok csak válaszolni:
    A Freeportokon vannak olyanok, akiket lefizethetsz jobb hirnévért az általad kiválasztott "rosszfiúknál". :)
    Elmész pl az omega rendszerbe, ott megkeresel egy freeportot, jó eséllyel lesz egy valaki, akit lefizethetsz jobb hírnévért. Minél jobb technológiáal rendelkezik a csoport, annál többe kerül majd valószínóüleg. (ez saját tapasztalat)
    A másik módja, h annak a haverjához mész,akivel jóban akarsz lenni és küldetéseket vállalsz. Ekkor majd a célcsoportnál is jobb hírneved lesz.
    A legegyszerűbb szerintem a lefizetés. Legyen vagy 10.000-ed, azzal már jóban lehetsz a kitaszítottakkal. Nekik vannak a legjobb fegyvereik szerintem.
  • simon7108
    #3729
    üdv.
    már régebben játszottam a játékkal és végig is vittem de most újra feltettem.arra lennék kíváncsi,hogy van e olyan mod vagy akármi amivel több hajóm is lehet?mert elég idegesítő,hogy nem lehet külön vadászom meg szállító hajóm egyszerre...
    ja igen és még valami.
    hogy lehet jóban lenni a kalózokkal,kitaszítottakkal meg ilyen rossz fiúkkal?:D
  • Rotcsa
    #3728
    Köszi!
    Jó lett volna ezt az előtt olvasni, mielőtt vagy 15x letörlöm, de legalább már nyugodt vagyok :D
  • Wanax
    #3727
    Bár pár év távlatából mondom, mert már nem emlékszem pontosan, de nekem az rémlik, hogy a verziószámot nem módosítja a progi, marad 1.0. Sőt utánakerestem, mert ugyan rémlett, de nem voltam benne biztos, de igazam lett, miszerint a patch szerveroldali dolgokat javít, tehát a magára a játékra nincs hatással, csak ha multi szervert indítasz.
  • SaGa Jr
    #3726
    Ha minden igaz akkor Szombaton délelőtt 11-től lehet majd letölteni. Persze ismerve hogy milyen nagy számú a játékostáboruk, leeht hogy érdemesebb lesz estefelé próbálkozni amikor már a nagy letöltőhullám legalább részben alábhagyott és rendes tempóban jöhet majd lefelé a cucc.
  • Rotcsa
    #3725
    Végül is a patch minden esetben "succesfully installed", szóval lehet, h tényleg csak a verziószám maradt a régi.
    A CF 1.9-et várom....:) Nemsokára megjelenik.
  • SaGa Jr
    #3724
    Ne foglalkozz vele. Marad 1.0 kiírva azt annyi. Úgyis kiderül hogy jó vagy sem ha feldobsz rá egy oylan mod-ot ami csak 1.1 alatt indul el. Ha elindul akkor a patch elvégezte a dolgát csak nem írja ki neked a program.
  • Rotcsa
    #3723
    Leszedtem. 7-zip-el újra megcsináltam a képet. (érdekes, ezúttal a .cue-t akarta betenni a Daemnon, eddig meg a .bin-t)
    Majd feltettem, utána 1.1, majd bemountoltam a szintén 7-zippel megcsinált minit, play és láss csodát,még mindig 1.0 a verziószám!
    Jól van gyerekek, én ezt feladtam.

    Fingom sincs mit tehetnék ezek után....
  • Rotcsa
    #3722
    A játék képpé alakítása mégsem volt olyan nehéz,most megnéztem.
    Csak simán rányomtam a kibontás "images fl/" és megcsinálta a .bint-t és a cue-t.
  • Rotcsa
    #3721
    A Játékot tényleg elég nehezen tudtam képpé alakítani, már magam sem tudom, hogy hogyan. nCore-ról szedtem le, ott csak ez az egy volt.
    Valami 45 file-ból csináltam egyet, amiből meg a .bin-t,vagy mittudom én... de a játékkal nem volt gondom.
    A Mini Image-et most a 7-zip-el sikerült gond nélkül kicsomagolnom.
    feldobom az 1.1-et mountolom a minit és megnézem mi lesz...
  • SaGa Jr
    #3720
    Crack-et amúgy se használj. Túl sok potenciális probléma van vele (szinte kivétel nélkül minden esetben ez a helyzet, ezért preferálják sokan inkább a mini image-et amit mount-ol az ember és játszaht vele ha már telepítve van a játék, mert ez csak úgy csinál mintha eredeti lemez lenne, de tulajdonképpen csak a védelmet játsza ki).
    Ha meg nem eredeti a játékod akkor mindig nézd meg milyen változatot szereztél (mondjuk 1.1-es változatú Freelancer nem került piacra, csak 1.0-ás és külön kell feldobni rá ezután a patch-et). Az is lehet hiba ha valami nagyon nyomorult módon sikerült képpé alakítani a játékot és most amiatt szívsz. A patch-nek gond nélkül fel kellene másznia rá amennyiben nem valami távolkeleti verzióról van szó (lokalizáció szerint és mind a játéknak mind a patch-nek egyeznie kell ha működtetni akarod).

    A mini image-et leszedtem és gond nélkül ki tudtam csomagolni. Szerintem a hiba nálad lesz. Töltsd le megint, mert lehet, hogy a letöltésnél volt gondod.
    Esetleg WinRar helyett használj 7-Zip-et, hátha a WinRar-od volt túl régi.

    Ha normálisan feltetted a játékot és nem használsz crack-et akkor nem lesz gondod a verzióval patch-elés után. Mini image-el simán menni fog.
  • Rotcsa
    #3719
    Na, letöröltem megint és feltettem újra. Szűz minden. No crack, no patch.
    Addig semmit nem csinálok, amíg nem írtok valamit! :D
  • Rotcsa
    #3718
    Vagy azt nem fogtam fel, h ez már eleve egy 1.1-es mini és akkor lehet, h nem is kellett volna azt a javítást előtte feltenni?
  • Rotcsa
    #3717
    Leszedtem a játékot, feltettem újra, eltettem a patch-et, majd kitelepítettem a minit amit írtál, de a kibontáskor a következőt írta a wirar diagnosztika mind az 5 elemre ami kibontás után lett:

    "[hely]_[Freelancer_v1.1_Mini-ISO.rar]:A biztonsági adat nem állítható be a következőnél:[fájlnév(1-5)] A hozzáférés megtagadva. "

    A verziószám továbbra is 1.0 :D

    Ja, amúgy a játékot is cd-képpel játszom. Nem lehet, h ez is beleszól?
    Ugyan úgy az "F" SCSI-be mountoltam a MINI-t, mint amikor telepítettem.
    Vagy nem kéne valamit a a MINI-ből kimásolnom?
    Már tényleg nem tudom mit csináljak vele...
  • Rotcsa
    #3716
    Ja, megvan. Zat hittem a skip ad után a kezdőpoldalra dob vissza, de nem. Már ott volt 6 mirrorban a file.
  • Rotcsa
    #3715
    Ismerem a CD-kép emulátor prorgramokat.
    Az oldalon eljutottam a letöltésig,de amikor rányomok a "file archive"-ra akkor ilyen hülye oldalt db ki, ahol nem látom a letöltést.
    Vagy be kéne regelnem az oldalra?
  • SaGa Jr
    #3714
    Nagyon nem úgy kéne. Patch-et mindig csak és kizárólag crack nélküli programra teszel fel, különben nem fog működni, nem lesz sikeres a patch.
    A crack amit meg a linkedről leszedtél csak egy átnevezett 1.0-ás crack. Ezért lesz megint 1.0-ás a verziód, mert az a crack visszamódosítja a játékodat.

    A gamecopyworld-ön meg nem nehéz megtalálni amit keresel. Megnyitod az oldalt, kiválasztod az egyik mirror site-ot ami online, majd ráböksz az ENTER feliratra és benn is vagy. Jobb oldalon ott lesz a game index, ott megkeresed a játék nevének kezdőbetűjét és ráböksz, majd az előugró lapon megkeresed a játékot és ráböksz. Ott kiválasztod a game fixes-ből az 1.0-1.1 fixed image-et. Letöltöd és használod. Amúgy ott lesz mellette a szükséges segédprogramok letöltésének lehetősége is (csak az egyik kell vagy deamon tools vagy alcohol 120%. Elég az egyik. AZt felteszed és abba berakod a mini image-et (előtte értelemszerűen csomagold ki a letöltött rar-t).
    Ha játszani akarsz mindenféle gondok nélkül akkor ez a legbiztosabb megoldás minden esetben, nem pedig a crack-ek amikbe egyre gyakrabban jelennek meg olyan programok amiket jogosan vagy nem jogosan de veszélyesnek tart a vírusírtó. Játék előtt betöltöd a DT vagy alcohol segítségével az image-et és utána csak el kell indítsd a játékot.

    De például a Crossfire mod esetében nincs szükség erre sem, mert saját indítófile-ja van ami megkerüli a cd ellenőrzési védelmet és indítja a játékot.
  • Rotcsa
    #3713
    Uh, hát ilyet még nem is csináltam. Azt se tudom, mit keressek...
  • Cobra.
    #3712
    Soha semmi programnál nem lehetett a crackeltet rendesen patchelni.
    egyébként meg 1.1-hez most hirtelen csak miniimage-et találtam, de az talán jobb is, mint egy crack.
    www.gamecopyworld.com -on keresd.
  • Rotcsa
    #3711
    Amúgy nem úgy kéne, h alap játék majd régi crak, 1.1 patch, majd új crack?
    Már nem tudom mit csináljak vele... kiborít!
  • Rotcsa
    #3710
    Ilyen nincs! Letörlöm, újrateszem, patch 1.1, ÚJ crakck, és még most is 1.0-t ír verziónak! Mi lehet a baj? :(
  • Rotcsa
    #3709
    Ezen az oldalon találtam, remélem ezzel jó lesz és felül írja majd.
  • Rotcsa
    #3708
    Na ez eszembe se jutott volna, ha nem mondod. Ilyet nem tapasztaltam még egy játéknál sem.
  • SaGa Jr
    #3707
    Csak halkan jegyzem meg, hogy az a crack már nem lesz jó hozzá amit az alaphoz használtál. Újat kell keresned ami 1.1-hez készült...
  • Rotcsa
    #3706
    Ja, akkor ez lehetett a baja, hogy lecseréltem még előtte.
    Akkor a crakcket utána nyomom fel. oks, köszi!
  • SaGa Jr
    #3705
    Tulajdonképpen tök mindegy honnan indítod, nem kell sehová sem bemásolni, csak indítsd el a patch-et és kész. Az megtalálja hová telepítetted a programot és megoldja magától a frissítést. Amúgy biztos a jó patch-et erölteted? Ha netán tört játékod van akkor szedd le, telepítsd újra és ne cseréld le az eredeti indítófile-t mert akkor nem fogod tudni telepíteni rá a patch-et.

    LAN hálózatot minek akarsz létrehozni? Nem arra van kitalálva a program, hanem arra, hogy server-eken játsz.