3984
  • kisokka
    #3944
    Életemben nem sokszor fordult elő, hogy én nekiálljak multizni, mert annyira én sem vagyok oda a csoportos lövöldéért, viszont Discovery bejött, mivel talán ez hasonlít a legjobban az alapjátékhoz(leszámítva az új rendszereket, hajókat, fegyvereket...stb.). Viszont nem árt tudni az alapszabályokat, ha valaki belép oda.
    Azt én sem tudom mit javíthat, mert amikor először kitekertem FL-t még hírében sem voltak ilyen patchek(2003. környékén). Amúgy semmi bajom nem volt vele, egyszer nem fagyott meg sose(illetve egyszer volt, hogy elmaradt az akció, de ez megjavult).
  • SaGa Jr
    #3943
    Nyugi, az a hivatalos 1.1-es multi patch után is csak 1.0-át ír. A nem hivatalos patch kapcsán meg mitől változna?

    Amúgy ha jó single player mod-ot akarsz akkor javaslom a shattered world mod-ot (megtalálod a moddb-n de alább linkeltem is). Nagyon sokat javítottak benne a grafikán, alaposan átvariálták a vadászok besorolását így a játék teljesen más élményt nyújt alapjáraton is (hát még ha hozzávesszük az új cuccokat, rendszereket és helyeket). Érdemes benne végigtolni a sztorit is mert nagyon jó (de előre szólok, hogy nehezebb mint a sima). Nem kompatibilis az unofficial patch-el és ha emlékezetem nem csal akkor még FLMM (freelancer mod manager) is kell hozzá de nem a 1.4-es vagy frissebb változatok hacsak a mod mást nem ír.

    Kissé bonyolultabb de egyaránt tolható single és multi téren a crossfire mod, de az biza erőforrás igényes, új sztoriszál is van benne, rengeteg új rendszerrel, 3 új szektorral, bődületes mennyiségű új hajóval meg ketyerével és áruval. De a beüzemelése nem oylan egyszerű mint a fentebb említett modnak és nem viseli jól ha belepiszkál az ember. Ezért is javaslom inkább a Shattered World-öt.
  • pecaboy
    #3942
    Én singleplayerezek :) Csak az unofficial FLSP patch 1.4-et raktam fel (pontosabban másoltam be a zipből), nem tudom, mit javít, de a játék elején a jobb alsó sarokba 1.0-t ír. A felrakás előtt meg semmit nem írt, legalábbis úgy emléxem.
  • kisokka
    #3941
    Kb két hete kezdtem el Discoveryn, ami inkább multira jó, single-ben nincs sok értelme(illetve max annyi, hogy útvonalakat fedezz fel a multihoz). Azt nem tudom melyik a legnépszerűbb, de láttam pár jóféle modot hozzá, itt a topicban találsz is pár leírást róluk.
  • pecaboy
    #3940
    Köszi a választ!
    Ti milyen verzióval játszotok, melyik a legnépszerűbb? Patch, kieg, mod?
  • kisokka
    #3939
    Az alappal jó rég játszottam már, de erre én is emlékszem, hogy pont a Mactan-ra akartam vinni cuccot és engem is megtámadtak(holott van egy olyan része a játéknak, amikor azok is haverok). Pedig erre azt hiszem figyelmeztetnek is, amikor elhagyom a bázist a sztoriban, hogy baj lesz, ha arra járok.
    Az áruk mindig ugyanazok, másképpen nem lehetne üzletelni. Végtelen mennyiségben is vannak jelen, persze amit te odaviszel(mondjuk 200 H-fuel-t) valahová, abból onnantól nem lesz korlátlan mennyiség, csak annyi, amit odavittél(és ha kilépsz a bázisról, legközelebb már nem lesz ott).
    Az alapban nem igazán lehet olyan egyensúlyt teremteni, hogy mindenki barátságos lesz, de megvesztegetésnél ki is írja, ha pl. a Corsair-ekkel akarsz cimborálni, akkor a Liberty Police, Rheinland Police...stb. ezt nem nézi jó szemmel(magyarul megutálnak). Persze nagy nehezen meg lehet azt oldani, hogy kb. egy szinten legyenek semlegesek, de ha egy másik szervezettel akarsz haverkodni, előbb-utóbb úgyis kiutál valamelyik "törvényes" forma.
    A fegyverekre már nem emlékszem melyiknél volt a legjobb, de VHF hajó szerintem a Titan a legjobb(az meg csak Corsaireknél van).
    Egyébként, ha elején jársz még, szerintem hagyd egyenlőre a haverság-kérdést, ráérsz még filózni rajta, hogy mi lenne a legjobb :D
  • pecaboy
    #3938
    +1:
    - A játék eleje környékén van lehetőség kibékülni a terrorista/szeparatista/stb. csoportokkal, egyáltalán megéri? Olvastam, hogy az ő bázisaikon is vannak jó fegyverek, hajók, miegymás, de 100 ezer feletti pénzt kéne fizetnem a viszony rendezéséért, meg tartok attól is, hogy akkor meg mások haragudnának meg.
  • pecaboy
    #3937
    Üdv!

    Új vagyok a játékban. 2 kérdésem lenne.

    - A Magellán rendszerbeli Mactan bázison akarnék eladni árut, de mihelyst megközelítem, mindenki rám támad, a bázis weapon platformjai is, és persze a bázisra se tudok bemenni, mert ellenséges. Pedig elvileg a Lane Hackerek irányítják, akikkel semleges (kicsit pozitív) a viszonyom. A sztorinak még az elején járok, az 5-6. küldetés környékén.
    - Az áruk az egyes helyeken újratermelődnek? Véletlenszerűen jelennek meg, vagy mindig ugyanazt gyártják? Az árak nem változnak?
  • blitzkrieg1
    #3936
    Üdv mindenkinek!
    Meg tudná valaki mondani, hogy a Crossfire 1.9-ben hányadik színtől lehet átmenni a Naprendszerbe?
  • acer777
    #3935
    Bocsánat, ez a rész így hangzik helyesen:

    Sajnos, más hasonló (Elite szerű), online is játszható játékot, az Eve kívül nem ismerek, ami azonban drága havidíjas.
  • acer777
    #3934
    Köszönöm szépen a válaszod.

    Az általad említett lehetőségekkel már próbálkoztam, sajnos eredménytelenül. A szélesvásznú kijelző a főgond szerintem, mert az időben valóban nem készült ilyen kijelzőre grafikai megjelenítés.

    A módok közül a Discovery 4.86 telepítettem, mely a szervereken is a legnagyobb játszólétszámot tudja és tudta produkálni.
    Sajnos, mint ahogyan írtam csak részben használja a játék a kijelzőt.

    Sajnos, más hasonló (Elite szerű), online is játszható játékot az Eve kívül nem ismerek, ami azonban nem drága havidíjas.

    Várom további tanácsodat, tanácsotokat.
  • SaGa Jr
    #3933
    A játék alapból nem kezeli túl jól az 1024x768 feletti felbontásokat, így ha jobbat tud a monitorod akkor inkább vedd vissza a felbontást a játékban, mert azt fogod tapasztalni, hogy nem okés a dolog. Esetleg manuálisan állítsd át a felbontást a játék saját config file-jában, hátha úgy helyrejön (nem sok reményt fűznék a szélesvásznú felbontás miatt a dologhoz).

    Ha nagyobbat akarsz vagy esetleg jobb grafikát, akkor javaslom modok alkalmazását amik ismerik és kezelik a nagyobb felbontásokat is (például ilyen a nagyon is jó meg szép (tudom javallani például a Shattered Wolrds: War Torn mod letöltését a moddb-ről, nagyon szépen kezeli a nagyobb felbontásokat csak nem árt arra odafigyelni, hogy ha felbontást váltasz felfelé, akkor eltűnhet a felső kezelősáv míg fel nem szállsz a géppel, így jobb az űrben felbontást állítani és akkor gond nélkül kezeli majd a program a dolgot, de nem kizárt hogy ezt a problémát orvosolták már a legújabb változatban).
    shattered world mod
  • acer777
    #3932
    Van egy acer aspire 5750G laptoppom. A max felbontása 1366x768.
    Ezért a Freelancer csak a kijelző egy részén jelenik meg.
    Kérlek segítsetek, hogy van e lehetőség teljes kijelzőn játszanom és ha igen, akkor ezt, hogyan érhetem el.

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • kisokka
    #3931
    Már megtörtént tegnap :)
  • HyperWarrior
    #3930
    Természetesen lehet csatlakozni! Csak gyere fel a szerverre és keress meg minket!
  • kisokka
    #3929
    Igen, Discovery 4.86
  • Dancingebola
    #3928
    A discovery-re gondolom az azonos nevű mod kell,igaz?
  • kisokka
    #3927
    Lehet csatlakozni? Én mennék szívesen, ezért kérdeztem.
  • HyperWarrior
    #3926
    Természetesen ott vagyunk... De már elboldogulunk mert van már pénzünk, bányászunk stb. Már csak a klánt kéne összehozni és minden ok lenne.
  • kisokka
    #3925
    Na most mi a helyzet, lesznek ott magyarok, vagy sem?
  • kisokka
    #3924
    Nekem fent van a Discovery, de még sosem játszottam multiban vele. Ezért kérdezem, hogy segítség alatt mit értesz?
  • HyperWarrior
    #3923
    Sziasztok! Ki játszik Discovery 24/7 szerveren? Kéne egy kis segítség mert szeretném a Raptors klánt ott beüzemelni hogy a Magyaroknak legyen egy aktív klánjuk ott!
  • misterlfc
    #3922
    ( Mármint nem a segítségeddel nem sikerült előbbre jutnom, hanem a játékkal... Fontos különbség!!! :o)) Mégegyszer köszönöm! )
  • misterlfc
    #3921
    SaGa Jr
    Nagyon köszönöm az eddigi konstruktív segítségedet!
    Sajnálom, hogy nem sikerült vele előbbre jutnom, majd a következő konfiggal újra előveszem a témát...
    ( Lehet még a swatra feldobom a témát, hátha valakinek volt ilyen gondja... )

    Üdv:
    MR
  • SaGa Jr
    #3920
    A normal/open freelancer opció csak annyit jelent, hogy legyen single player sztori vagy sem.
    Ha normált használsz akkor van sztori amit végig kell játszanod, ha free opciót használsz akkor a sztori egy az egyben hiányzik és már kezdetben oda mész ahová akarsz.

    A grafikai hibák akkor sajnos jó eséllyel a kártyád alacsoynabb teljesítményére és lehetőségeire vezethetőek vissza (elég ha csak a HUD olyan ami modernebb OGL vagy egyéb dolgokat igényel amit a kártyád nem tud és máris fellépnek a problémák amiket tapasztalsz).
  • misterlfc
    #3919
    Hát sokadik újratelepítésre se oldódott meg a dolog, akármilyen opcióval telepítem a modot, illetve akármit állítok a game-en belül, a végeredmény ugyanaz marad: Előre nézetben nagy fekete sötétség. ( A Ctrl-V opcióról eddig nem tudtam, de mindegy melyikre váltok marad az örök sötétség... )

    A mod opcióknál egy dolgot nem változtattam eddig egyedül, a normal/open freelancer opciót, és nem is találtam hozzá semmilyen leírást, úgyhogy maradtam a felajánlott normálnál, gondolom az open a történet nélküli "szabadjátékot" engedi...

    Csináltam képeket is, ha érdekes lehet beteszem, csak át kell méreteznem...
  • SaGa Jr
    #3918
    A tényleges cockpit nézet a Ctrl+v lenyomásával aktiválódik, tehát magadnak, manuálisan kell aktiválni, nem egy options-beli beállítás kérdése a dolog (az csak annyit ad meg hogy elő tudod hívni ezt vagy sem).

    Abból amit leírtál nekem az jön le, hogy akkor a HUD beállítást a mod aktiválásakor talán variálni kéne.
    Ha jól emlékszem akkor a mod tájékoztatójában, de legalábbis a swat-portal-on a fórumban le van írva, hogy milyen opció mit takar (kis képeken illusztrálva is van a dolog), mi az ami kísérleti és csak új kártyákkal megy (pontosabban bizonyos teljesítmény vagy képesség megléte szükséges hozzá, így például OpenGL 3.0 vagy 4.0), mi az ami csak kifejezetten régiekkel. Szóval lehet, hogy csak át kéne váltanod egy másik HUD/célkereszt opcióra, más színbeállítást használni és a probléma megoldódik számodra. A Swat opciójú beállításokat (kivéve a swat intrót ami csak egy videó) a kártyáddal inkább ne használd, azok erőforrás igényesebbek.

    Az ne zavarjon, hogy maga a program nem ismeri fel az új kártyákat, működni fog az rendesen. A program már a 8600GT-t sem ismerte fel azt mégis működött vele rendesen, ahogy a HD 6670-es ati kártyámmal is. Szóval nyugodtan használható az új kártyákkal, csak le kell okézni minden indításkor a sirámát hogy nem ismeri fel a kártyádat. :)

    Az 1.82 inkább csak annyiban tér el, hogy rövidebb a single player kampány (kevesebb az új küldetés), meg nem ismer annyi felbontást a játék, valamint némileg kevesebb hajó van benne (valami 5 vagy 10 hajó a különbség). Illetve egyes nebulák meg lettek változtatva. De a grafikai igénye pont ugyanaz.
  • misterlfc
    #3917
    A cockpit nézet alatt/mellett a külső nézetest is értem, legalábbis ha kiveszem a cockpit-nál a pipát, és visszatérek semmi nem változik, legalábbis nem látom, hogy változik-e valami. :o) Se a performance bármilyen változtatásával sem... Ergó ha körbenézek mindent jól látok max grafikán is, ha irányítani kell, akkor fekete lesz minden, lőhetek a piros keretekre... Mintha a gammát húznám le -1.00-re... Egyedül a hajók, az állomások és a trade lane-ek jelző fényei világítanak picit... Nameg ködösen a nap...
    ( Lehet kellene beraknom képeket, hogy érthető legyek? )
    Install opcióknál nem ronthattam el valamit? Annyi mindent lehet állítani, a nagy részét meg se néztem...

    Egészen kicsit szétnéztem a swat-portal-on is, pár hasonló problémaleírást találtam, megpróbálom azokat felhasználni, de már nem bízom benne, hogy megoldódik a dolog kártyacsere nélkül... Bár a legtöbb hasonló probléma abból adódott, hogy a játék nem ismerte fel az újabb kártyákat, ami manuálisan beállítható... De olyat sehol nem találtam, hogy bizonyos kártyákkal egyáltalán nem megy...

    Ami még mozgatja a fantáziám, hogy előveszem az 1.82-t... Azt olvastam, hogy abban még nincsen annyi grafikai módosítás, mint az 1.9-be...
    Nem találtam listát, mi a két verzió között a különbség? ( Leginkább Single Player-re gondolok, multizni esetleg csak azután fogok, bár időm nem nagyon engedi... )
  • SaGa Jr
    #3916
    Ha csak cockpit módban van vele gondod akkor egyszerűen ne használd úgy, hanem az alap, külső nézetes megoldásban játszd a játékot (egyes gépeknél nem működik a cockpit üzemmód).

    Szerintem nem a memória mennyiség a gond (sőt, biztos).
    Nagyobb probléma talán, hogy a kártya például csak 2.0-ás OpenGL támogatással rendelkezik (ami még bőven elég volt a Freelancer-hez de sok olyan grafikai módosítás van a modban aminek ennél jobb tudású kártya kéne). A memória sávszélesség is kevéske, a shader egységek száma, a render unit-ok száma is alacsony a kérdéses kártya esetében sajna. De ez érthető is, hiszen nem egy mai eszközről van szó.
  • misterlfc
    #3915
    Aham... Valóban régi és elég gyenge a kártya, de csak van benne 512 ram, és ugye a 128-asok se korábbi kártyák, mégis van olyan opció, amivel működhet, működik a játék! Mondjuk megpróbáltam én is úgy telepíteni de az se jött be... Meg ami még furcsa, hogy minden irányba jól látszik MINDEN, csak cockpit nézetben előre nem. És közlekedni, lőni meg arra kellene... Persze ettől még lehet kártya, ill driver, csak furcsa...

    A Crossfire fórumot olvasgatva találtam olyat, hogy ha "ott" fekete képernyőt kap az emberke, akkor telepítse 128-as kártyára... Ezért próbáltam meg...

    Egyébként az intrók és az összekötők szépen lefutnak, csak utánna a menük "változnak meg"...

    Mindegy, azért köszönöm, este ráfekszek még, csak jó lenne vele kezdeni valamit!
  • SaGa Jr
    #3914
    Igazából az a kártya már túl öregecske (a sima freelancer-nek bőven elég de a crossfire mod grafikailag igen sokat fejlődött hozzá képest szóval annál már nem csoda ha problémái vannak), arról nem is beszélve, hogy nem támogatott a driver ellátása, így szerintem a driver terén lesz a gubanc.

    A Dx 9c újratelepítése nem szükséges, ha az elmúlt 1 évben akárcsak egyszer is felpakoltad.

    A videó meg csak sima avi file amit lejátszik neked a program. Külön is megnézhető, semmi különleges nincs benne, szóval az nem zavarhat be. Ha meg már ott gubanc lép fel akkor a lejátszó vagy a kártya terén keresd a hibát (az x1650-es az egy nagyon régi és nagyon gyenge kártya sajna, ami gyenge a mod számtalan grafikai tuningjához és még ha nem is lenne az, egy ideje már nincs támogatása ennek a kártyának driver terén tehát bajos beüzemelni vele a grafikailag fejlettebb programokat).

    De többet tudnának neked mondani a mod saját fórumán a swat-portal crossfire topikjában. Ők tuti hamarabb rájönnek a megoldásra, elvégre pontosan tudják mi az ami kell a mod biztos működtetéséhez.
  • misterlfc
    #3913
    Köszönöm!

    Sajnos 3. újratelepítésnél sem oldódott meg, ezért próbálok itt segítségez jutni...
    XP van telepítve, Radeon 1650-es kártyával, a gyári telepítő cd-je van installálva. A kártyával szerintem nincs baj, mert minden jól műxik vele, a directX az 9c-s, de megpróbálok újratelepítést...

    Ami feltűnő, hogy az intrók alatt történhet valami, mert intró után eltűnik a menüpontok mögötti háttércsík, illetve minden infóablak üresen jelenik már meg ( pl, a küldetéseknél mit kell csinálni... )

    Küzdök tovább akkor ezen a vonalon...
  • SaGa Jr
    #3912
    Ilyen hiba két esetben fordulhat elő. Az egyik, hogy hibásan települt fel a mod (mert például a meghajtód töredezett és emiatt egyes file-ok szarul működnek vagy hibásan, szóval időnként nem árt egy töredezettség mentesítést lefuttatni). Deaktiváld a modot. Törölj mindent (a registry-ből is), indítsd újra a géped, majd kezdd elölről a telepítést.

    Ha ismét fellép a gond akkor a másik hiba lesz a ludas, mégpedig a nem megfelelő driver. ATi vagy NVidia kártyád van? Illetve milyen driver. Sem a túl friss sem a túl régi nem okés. Olyat keress a driver-ből ami nagyjából akkor jött ki mint amikor a mod. Azzal nem lesz gond.

    Egy harmadik lehetőség (nem túl esélyes de azért megemlítem), hogy esetleg már döglődik a videokártyád vagy annak memóriája. De esélyesebb, hogy valami egyéb probléma lesz méghozzá szoftveres (DX újratelepítést is megpróbálhatsz, ha Win 7-ed van akkor futtasd a játékot XP kompatibilis módban).
  • misterlfc
    #3911
    Üdv!

    Újra visszatértem egy kis segítségért, hátha jár még erre valaki!

    Sajnos azóta csak mostanában sikerült feltelepítenem a Crossfire 1.9-et, szerencsére már gond nélkül.
    Telepítés után szépen lefut az intró, a single intró, és amikor találkozom Kinggel Manhattan felett ( és indulna az akció ), a fegyvereim, a hajók nevei, egy-két fénypont, illetve az ellenséges hajók piros keretén kívül minden sötét lesz... Érdekes, hogy csak "mouse irányítás" nézetből, mert hátrafelé, oldalra minden jól látszik, csak előre nem. Semmi... Se az állomások, se a bolygó, se a hajók!

    Olvastam, hogy a videókari lehet a gond, de nekem 512-es kártyám van, bár a gépem elég régi, de a régi Freelancer fullon ment. ( AMD 2200+, 1GB RAM, 512MB AGP )
    Ennek ellenére megpróbáltam a 128-as kártyára történő telepítést is, ugyanaz a helyzet... Ja és a játékopcióknál is végigpróbáltam az összes felbontást, illetve minimumtól maximumig az összes lehetőséget eredménytelenül...

    Volt ilyen valakinek? Mit próbáljak még meg? Úgy érzem nem nagyon akar esélyt adni nekem ez a játék...
  • GoTCHa
    #3910
    Felrakod az alap FL-t. Felrakod a Discovery 4.86-ot, ez létrehoz egy másik teljes freelancert. Azt elinditod és a szerver keresőben simán ottvan. GoTCHa's Discovery
  • kobra223
    #3909
    na végre egy magyar szerver hogyan lehet elérni?
  • GoTCHa
    #3908
    gotcha.sytes.net <- discovery 4.86 exiles magyar szerver:D
  • Doom 4
    #3907
    Hali! Most Mass Effect 3 közben én is kedvet kaptam újra freelancerezni, de van arra esély hogy esetleg bekerüljenek oda is a Mass Effectben látott hajók? Persze hülye krédés tőled kérdezni de ha jol emlékszem anno az egyik admin is raptor tag volt vagy legalábbis közeli barát...
  • misterlfc
    #3906
    Köszönöm a kimerítő választ!

    Azt írtad korábban, hogy krekkes verzióval is próbálkoztál, de krekkelés nélkül, és így nem dobált ki...
    Mivel nekem krekkes a cd, nem is tudom elindítani előszörre se, mert krekk nélkül nem engedi... Ha krekkelem, ki fog dobálni... Ajaj, lehet kell egy másik verziót leszednem?

    A sorrend és a fel-le szedések mind úgy zajlottak, ahogy korábban és most is leírod, úgyhogy azzal nem lehet gond ( szerintem ).

    Korábbi modolásom nem volt, most kísérletezgetem először vele ( már napok óta ), de nem nagyon jön össze.
    Viszont talán mégis megadtad a megoldást, nem volt csatlakozva netre! Mivel csak Singlet akarok játszani, nem gondoltam, hogy fog kelleni.
    Valamikor kipróbálom így is...

    Köszönöm!
  • SaGa Jr
    #3905
    Elindítottad legalább egyszer a játékot a mod telepítése előtt?
    Merthogy szüksége lenne rá.
    Szóval Freelancer föl (én ugyan feldobtam a patch-et is de lényegtelen hogy van vagy nincs), amit aztán elindítasz egyszer (ekkor készíti el azon file-t amit a modok is igényelnek), majd FLMM 1.31 fölrak, majd mod installál, aztán mod aktivál (semmi mást ne aktiválj csak ezt a modot). Aztán a FLMM kikapcs és indulhat a game.

    Ne tört játékkal próbálkozz, azzal nem fog menni (illetve megy csak lesz pár hely ahol úgy vág ki, hogy csak pislogsz).

    Ha sikertelen volt a telepítés (vagy valamilyen beállítást, amit csak aktiváláskor adhatsz meg, netán megváltoztatnál mert mondjuk nem tetszik) akkor fordított sorrendben szedj le mindent. Tehát mod deaktivál aztán uninstall-al eltávolítod (nem simán törlöd mert akkor beragadnak a beállítások és benn marad a registry-ben mint installált cuccos), aztán a FLMM is leszed, majd a játék is uninstall, aztán minden nyomát törlöd beleértve a save mappát is amit eldug a documents-be a program, aztán gép újraindít és telepítesz mindent ahogy kell.

    Szintén gondot jelent ha te esetleg módosítanál a mod file-jain bármit is (mondjuk a fegyvereken vagy hajókon, netán a kapható pénz mennyiségén). Ekkor is gondok adódhatnak az indulással. Ja és legyen aktív net elérésed mert indításkor a mod megkeresi a szervert. Egyszer meg kell várni a frissítéseket akkor is ha single-t nyomsz.

    Ha nagyon nem megy a dolog akkor irány a swat-portal és ott nézd meg a mod saját hibaelhárító topikját (ott sokkal több lehetséges hibaforrásra tudnak neked megoldást kínálni).