3984
  • misterlfc
    #3904
    Az 1.82-nél is ugyanaz a helyzet, ugyanaz a hibaüzenet...

    Steweee: Azt írták korábban, hogy ne krekkeljem fel, mert ki fog dobálni... És ha jól értettem Saga Jr se krekkelte, és úgy is működött neki...
  • steweee
    #3903
    azt hiszem a krekk. de olvass vissza, úgy a biztos. viszont talán már eredetit nem is lehet venni...
  • misterlfc
    #3902
    Sziasztok!

    Én is egy kérdéssel fordulnék hozzátok, ha tudtok segítsetek légyszi!

    Én is a Crossfire moddolásnál akadtam el. Visszaolvastam pár oldalt, úgyhogy megpróbáltam mindent jól csinálni, mégsem sikerül...
    Azért leírom:
    Új Freelancer föl, Mod Manager 1.31 föl, Crossfire 1.9 föl a mod könyvtárba. Rendben föl is adja, opciót be is állítom, végig is fut az aktiválás, majd indításkor a
    "SYSTEM ERROR &H800700E ( -2147024770 ) A megadott modul nem található." hibakód jön.
    A rendszer XP, a Freelancer még 2004-es-5-ös tört, de nem krekkeltem install után, és egyébként normál módon telepítve fut is gond nélkül.
    Mi lehet a baj?
  • GoTCHa
    #3901
    Azthiszem ez egy kövér nem:D köszi.
  • GoTCHa
    #3900
    Üdv

    Lenne értelme egy magyar szervert inditani? és ha igen akkor milyen moddal stb?
  • RaptorZsocca
    #3899
    http://galacticgate.com/
    itt az NSU fóruma
  • RaptorZsocca
    #3898
    igen, úgy értem, hogy eltűnt.Lehet hogy tudjuk hol van, de játszani nem jön fel, fórumra is régen írt
  • Doom 4
    #3897
    Fist izlandon szakácskodik asszem. Legalábbis mikor még a Voidon voltunk akkor mondta, és még utána mesélte is MSN-en hogy nagyon jó és tetszik neki. Szerintem még mindig kint van, de nem biztos...
  • RaptorZsocca
    #3896
    amúgy klán fórumon őket is el lehet érni, de nem tudom, mijen gyakran olvassk, mindenesetre karácsonykor beköszöntek a veteránok is szép számmal
  • RaptorZsocca
    #3895
    nem, új tagok, Rexxarr csak régi tag(viszonylag), a régiek vagy abbahagyták, vagy megunták, ilyesmik vagy ha Fistet nézzük, eltűntek.
  • Doom 4
    #3894
    Hányan vagytok? A régi csapatból? KameH, Kosztya stb. még ott vannak?
  • RaptorZsocca
    #3893
    Hali!
    A Raptorok visszatértek az NSU-ra, és szerettettel várják azokat, akik felmerészkednem a szeróra;)
  • SaGa Jr
    #3892
    E-bay. Az a legbiztosabb.
  • Vitez77
    #3891
    Hello!
    Remélem jár még valaki errefelé. Az lenne a kérdésem, hogy nem tud valaki valami helyet (lehetőleg magyart), ahol meg tudnám venni a játékot? (már megvolt egyszer de...khmm.. nem adok többet senkinek kölcsön semmit...)

    Supergameren "megrendelhető", ami azt jelenti hogy még ők sem tudják mikor lesz nekik (megkérdeztem), Amazonon meg 9.99$-ról az adók felviszik 40 fölé.

    Minden segítségnek örülnék :)
  • blitzkrieg1
    #3890
    Amikor eloszor nem ment a jatek, akkor nem fagyott le. Elotte jatszottam, majd kikapcsoltam a gepet, kesobb amikor akartam jatszani, mar nem indult az exe. A sortcutra klikkelve azt irta ki, hogy nem letezik az exe.
    Aztan ujratelepitettem, de a mentest visszaraktam. Ment is a jatek vagy 2-3 orat, aztan egy videonal fagyott le. Ujrainditottam a gepet, de nem ment. A sortcut megint azt irta ki, hogy nem letezik az exe. Az exe-rol pedig hiaba inditottam, nem ment.
  • SaGa Jr
    #3889
    Amikor újratelepítetted akkor előtte véglegesen eltávolítottad a mentéseket és nem is raktad vissza azokat ugye? Mert ha igen akkor a kifagyásos hiba meg fog maradni, ugyanis a mentések a hibákat is letárolják így azok garantáltan elő fognak újra jönni. Nem véletlenül kell mindent lesikálni és semmi régit visszatenni ha problémád van.

    Kidobás nálam is előfordult de gond nélkül tudtam működtetni a játékot. Lehet hogy csak betelt a memória/cache és elég lett volna egy gép újraindítás is és megy normálisan a játék.
  • blitzkrieg1
    #3888
    Hetvegen probaltam jatszani, de nagyon szarul ment. Az 5-dik kuldetest miutan vegigvittem, kikapcsoltam a jatekot es kesobb amikor kezdtem volna megint, nem volt jo a jatek exe-je. Egyszeruen nem indult el a jatek, ujra kellett mindent telepitsek. Ujratelepitettem, ment rendesen. Masnap viszont a versenyes kuldetes utan amikor beszelgetett Trent a csavoval akit legyoztem, lefagyott a jatek es a gep is. Ujra kellett inditsam a gepet es megint ugyanaz a problema volt, nem indult el a jatek. Nagyon felidegesitett, mar nem is telepitettem ujra.
  • blitzkrieg1
    #3887
    Jo, de ha ket nagyon hasonlo manoverezesu hajo van, akkor nem lehet teljes mertekben eldonteni, hogy az egyik egy hajszallal jobban veszi a kanyarokat.
  • steweee
    #3886
    kipróbálod őket sorra és levonod a következtetéseket. ezért játék...
  • blitzkrieg1
    #3885
    Hogyan tudom pontosan osszehasonlitani pl. hogy ket hajo kozul melyiknek jobb a fegyvergeneratora, vagy pl. melyik fordulekonyabb.
  • SaGa Jr
    #3884
    Vedd meg, próbáld ki és ha tetszik tartsd meg. De csak halkan jegyezném meg, azok a vadászok amiket megkapsz a sirius sector-ban (ideértve az összes új rendszert amit elérsz a X-3043-ból), azok messze nem a legerősebbek. Azoknál akad jobb bőséggel a Sol sector-ban meg az Altair-ban (coalition felügyelte területeken).
  • blitzkrieg1
    #3883
    Lattam meg egy hajot, Tarsuson aruljak, Redemption a neve. Az adatait es az arat nezve ez lehet a legerosebb vadasz.
  • SaGa Jr
    #3882
    Nem lehet megvenni (admin only hajó). Emellett neki is ugyanaz a baja mint minden gunboat-nak. Túl nagy és így korlátozott a leszállóhelyeinek száma.
  • blitzkrieg1
    #3881
    A Ragnarok gunship mennyire jo hajo? Megeri megvenni?
  • SaGa Jr
    #3880
    Az eredetiben (Crossfire nélküli) könnyedén meg lehetett (igaz abban még egy teherhajóval is ment a dolog), ebben már nem.
    Az ok a jóval nagyobb cruise speed amit a mod használ(300 helyett 450). Akkora sebességnél még egy üres rakterű Eagle is elvérzik.

    A versenyre könnyű gép kell vagy egy az Eagle-t is leiskolázóan manőverezőképes nehezebb vadász (akad pár, talán 4 vagy 5 de ezek egy része nem elérhető a játék ezen korai szakaszában). Mondjuk Griffin-nel (új hajó, majd találkozol vele, drága, kevésbé strapabíró, jól manőverező VHF) nekem sikerült de azért nem volt egyszerű. Talán a Deathblade (vagy Warblade? a fene emlékszik melyik alverzió) is működhet, de nem vennék rá mérget, mert a versenyben nem próbáltam ki.
    Legrosszabb esetben egyszerűen meg kell venni a verseny helyszínén kapható Bretonian könnyű vadászt azt azzal menni (vagy a szintén Beronia területen kapható trident is príma lehet, ami bár ne mlight és nem is VHF, hanem sima nehéz vadász, de strapabíró kis jószág igen jó fordulékonysággal)).

    Elkeseredni nem szabad ha elsőre nem sikerül (van akinek sokadjára ment csak).
  • blitzkrieg1
    #3879
    Meggyoztel, akkor inkabb Eaglere cserelem a Sabret.
    En is sokat gondolkodtam, hogy melyiket vegyem meg, vegul a plusz fegyvernek koszonhetoen a Sabre mellett dontottem.
    Eaglevel meg lehet nyerni a versenyt a kampanyban?
  • SaGa Jr
    #3878
    A pajzsa mitől lenne erősebb? Mindkettőre ugyanazt tudod felrakni.
    A 7. fegyver meg értelmetlen, mert iszonyat gyorsan meríti le a fegyvergenerátort nagyon minimális plusz károkozásért cserébe. Magad is tapasztalni fogod majd, hogy hosszú harcokban (meg nagy számú ellenféllel szemben vagy éppen capital battle-ban) a kevesebb jobb, mert tovább tudsz tüzelni ami fontosabb lesz (mármint a folyamatos tüzelés) mint, hogy ritkábban lőj minimálisan erősebbet. Az eredeti sztoriban meg szintén semmi extrát nem ad a 7. fegyver, mert minden ellenfél könnyedén elintézhető 6 csúzlival is (sőt 4-l is minden probléma nélkül).

    A hetedik fegyver egész egyszerűen nem dob annyit a hajó hatékonyságán mint amennyit elvesz belőle azáltal, hogy gyorsabban merül az energia. További hátránya a toronynak, hogy pont a legjobb fegyverek nincsenek torony változatban, ami esetleg tényleg hasznossá tehetné a tornyot...

    Ha te elégségesnek érzed akkor persze ne hagyd magad lebeszélni a dologról. Legfeljebb majd jóval később kell nekiállnod az új hajó keresésének (az eredeti játék vadászai harmatgyengék lesznek az új feladatokban, számtalan idegeskedéssel teli percet okozva a sok újrakezdés által) és megszokásának ami igen komolyan visszaveti a hatékonyságodat és a játékélményt.

    Ja és egy jó tanács. Ne legyen túl sok mentés egyszerre a gépeden. Legyen az éppen elvállalt feladatból adott mission save (ennek ott a nevében hogy mission akármennyi és egy név ami a feladatra utal) meg legyen egy saját mentésed, illetve az autosave (minden kapu átlépéskor és leszállsákor ment a gép) és ennyi. A többit mindig töröld amint nincs rá szükséged (már megcsináltad a feladatot, vagy túl vagy egy korábbi állapotán és már új mission save van). Ugyanis potenciális hibaforrás a sok mentés.
  • blitzkrieg1
    #3877
    De a Sabre 7 fegyverrel tuzel, az Eagle 6-al, ez is szamit, valamint a pajzsa is erosebb.
  • SaGa Jr
    #3876
    A Sabre egy vicc az új hajókhoz képest. Minden szempontból gyenge az ellenállást kivéve és az egyetlen előnye, hogy olcsó (de csak mert nem lett hozzányúlva semmilyen szinten semmilyen értékéhez).
    Ha már eredeti hajóknál kellene maradni , akkor egyedül az Eagle ami ér valamit is (a fegyvergenerátora ennek a legkisebb, de ez konkrétan 5%-al gyengébb teljesítményt jelent a Titan vagy a Sabre hajókhoz mérve, cserébe jobban gyorsul, sokkal jobban manőverezik és nagyobb a thruster energia mennyisége).

    Valójában amiket te pajzs növelő generátornak tartasz, azok pajzs töltési sebességet gyorsítók, amik pár ponttal növelik a pajzs alap visszatöltési sebességét (nem a maximum pajzsenergián dobnak). A hatékonyságuk ott szerepel a karakterisztikáikban (egy adat van csak ott ami ugyanúgy szerepel a normál pajzsoknál is). Továbbá akadnak plusz páncélzatok (ezekkel vigyázni kell mert a hajó cargo hold-ját csökkentik és jelentősen növelik a hajó tömegét, így az vacakabbul gyorsul, lassul és manőverezik, bár a plusz páncélzat nagyobb hull értéket jelent). Értelemszerűen minél magasabb a verziószám annál hatékonyabb a cucc (páncélnál meg annál nagyobb helyigényű és tömegű is).
  • blitzkrieg1
    #3875
    Pl. a Sabre szerintem a legjobb, legalabbis amiket lattam eddig. Annal szerinted melyik jobb?

    Egyebkent vannak pajzs novelo generatorok is, azok mennyire hatekonyak?
  • SaGa Jr
    #3874
    Legjobb hajó? Mihez képest és miben? Amúgy nincs legjobb hajó. Van amelyiknek nagyon jó az ellenállása, de túl nehéz és így vacak a manőverezése. Van amelyiknek piszok erős a fegyver/thruster generátora de minden másban gyenge. vannak középszerűek amik semmiben sem jók de semmiben sem rosszak. Akad ami jobban gyorsul vagy nagyobb a végsebessége, ahogy olyan is van aminek bődületesen nagy a nano/shield rechagre vagy éppenséggel a cargo kapacitása. Olyan hajó nincs ami mindenben kiemelkedő vagy legalább mindenben jó. Ha kell akkor majd jó sokszor váltasz hajót mire rátalálsz a neked megfelelőre.

    Az igazán ütős gépek nem megvásárolhatóak, mert idegenek használják azokat vagy nem hozzáférhetőek csak multiban. Mondjuk a koalíciós vadászok nem rosszak (jobbak mint bármi az alapjátékban és sok új hajónál is használhatóbbak), ott általában 2 jó dologra jut egy erős gyengeség is (az egyik legjobb hajójuk eléggé közepes ellenállású, valami félelmetesen manőverezik, piszok erős a fegyvergenerátora de kemény 10-es vagy 20-as a raktere és csak közepes mennyiségű javítót tud szállítani; magyarán igazi csapásmérő gép).

    Magadnak kell megtalálnod azt, ami neked a legjobban megfelel. A normál sztorihoz speciel egy hawk is bőven elég még a végjátékban is és azt is figyelembe véve, hogy milyen változtatásokat hajtott végre a mod az ellenfelek hatékonysága terén (az eredetileg elérhető legjobb hajó, az Anubis csak éppen hogy kicsit jobb nála cserébe sokkal vacakabbul manőverezik).

    Fegyvereket meg találsz magadnak bőven (roncsvadászatból nagyon jó csúzliakt lehet összeszedni) és majd veszel idővel. A legjobbakat meg iszonyat nagy mázlival majd lövöd harc közben (tényleg mocskos nagy mázli kell hozzá, hogy például egy Dom' Kavash annihilatorra szert tegyen az ember vagy egy ancient gun-ra, nemtán Dom' Razak csúzlira; még egy nomád energy cannon kilövése egy nomád hajóból is tízszer gyakrabban megesik mint egy ilyen esemény, pedig az se mindennapos).
    Az eredeti class 10-es nevesített ágyúkból meg van 2-es típus (az új rendszerek pár bázisán megvehetőek horror áron), némi plusz sebzéssel, jókora energiaigénnyel.

    Az új frakciók közül meg egyedül a Coalition lesz az akinek a technikájához (korlátozottan, szóval nem minden hajójukhoz és nem minden fegyverükhöz) idővel majd hozzáférsz az ő bázisaik boltjaiban.
  • blitzkrieg1
    #3873
    Es az ehhez kaphato fegyverek?
  • blitzkrieg1
    #3872
    Melyik a leheto legjobb hajo, ami megszerezheto es milyenek a kepessegei?
    Csak hogy tudjam, mi alatt ne erjem be. :)
  • blitzkrieg1
    #3871
    Gondolom ezeket a fegyvereket meg is lehet venni toluk, ha jo a viszonyunk.
  • SaGa Jr
    #3870
    Ha a korábban linkelt oldalról (ami egy korábbi verzióval foglalkozik és sokszor vásárolhatóként tünteti fel az admin only felszerelést is meg vannak benne komoly félregépelések is az adatoknál) szerezted ezt az infót akkor felejtheted is el, mert már nincs olyan pajzs (egyébként sem volt ilyen, csak szokás szerint félregépelés eredménye). A legerősebb megvehető pajzs 10820 pontot véd (az amelyiket említettem).
    Ami ennél erősebb az meg a beépített pajzsa a gunboat/cruiser/battleship hajóknak. Ez nem vásárolható, fix és nem regenerálódik. Ha lelőtték a hajóról akkor dokkolni kell és javítani pénzért.

    Amiért az oldalt belinkeltem, az a térkép. Az használható és pontos. Az adatok viszont korántsem, mert számtalan hiba van bennük.

    A nomádok alap hajói nem változtak (gunship, battleship és a sima nomád vadász), de kaptak pár újat. Például már van interceptoruk (marha gyors, manőverezésben leiskoláz minden más hajót, több és erősebb fegyvere van meg már pajzsot is kapott), van bomber (torpedózgat, erősek az ágyúi is nagyon szívós), két új cirkáló (olyan 1.6 millió ponttal, sok ágyúval és rakétával) és kaptak egy igazi zászlóshajót ami mellett a battleship úgy fest mint mellette egy gunboat (méretarányilag). Na ez masszívan 2.5 millió feletti ponttal bír. Az új kampányban majd egy ilyet le is kell verni egy komplett flotta segítségével (aminek egy jó része így is ott hagyja majd a fogát).

    Az igazi erőt viszont nem ezek, hanem a Dom fajok és csatlósaik képviselik meg az Ancient banda automata vadászai. Na azoknál majd lehet meresztgetni a szemeket. Egyrészt szívósabbak mint a nomádok, másrészt a legkarcsúbbnak is bőven 1000 feletti a lőtávja (magyarán átlagban kétszer messzebbről már tűz alá veszik a játékos hajóját) a vadászokra szerelhető ágyúi tekintetében, viszonylag gyorsan lőnek és nagyon erőset. Ebben a coalition pár tekintetben megközelíti őket (nagy lőtávolság, nagy tűzgyorsaság, igaz visszafogottabb sebzés) bár korántsem olyan szívós. De majd meglátod.
  • blitzkrieg1
    #3869
    Jah, ez az a rendszer aminek annyi kapuja van.
  • blitzkrieg1
    #3868
    Egyebkent mi van az X-3043-son?
  • blitzkrieg1
    #3867
    Meg lattam az oldalon ezeknel sokkal nagyobbakat is (100000), csak nem irja, hol kaphato.
  • blitzkrieg1
    #3866
    Van 22000 pajzs is, a Blood dragonoknal kaphato.
    Hat nagyon kivancsi vagyok, milyenek lettek itt a nomadok. :)
  • SaGa Jr
    #3865
    Bizony. Csak nem a játék elején fog ez megtörténni hanem később. Egy másodperc alatt ezt lekapja a gépedről egy nomád vadász vagy egy rendesen felcuccolt corsair (akik imádják a brutálisan erős pajzsgyilkos fegyvereket használni amikből pár darab egy lövéssel a felét lekapja ennek a pajzsnak).

    A legerősebb (adv. Champion graviton shield kettes verziója, csak 1 vagy két helyen kapható) pajzs meg több mint 10000-es védelmet ad de az is édeskevés lesz idővel (az néha kitart majd egy teljes másodpercig is vagy iszonyat mázlival kettőig attól függően kik támadnak és mennyien). Fektess jó sok energiát abba, hogy megtanulj eszement jól manőverezni (oldalazás, hirtelen manőverek, gyorsítás és lassítás, tolatás kombinálása) mert a későbbiek során ez lesz az életmentő taktika, nem a pajzs.