2391
  • I.C.ram
    #1073
    OBI pls állítsátok át a szervert RW-re, vagy ATG-re. CTF a VC gyengéje.
  • Dud [OBI]
    #1067
    Az autokick be van kapcsolva, de valamiért nem működik...
  • Buddy
    #1065
    egyebkent erdemes varni az angol brutkobb verziora, vagy azt latni sem fogjuk?
  • Buddy
    #1064
    a mindezek ellenere-t a kisebb hibakra ertettem
  • Buddy
    #1063
    milyen fokozaton jatszottad? en hardon jatszom de lehet ujrakezdem vietnam fokozaton......bar igy is hullok rendesen :)

    elovilag vmennyire van....kurtyog, meg vartyog minden....de nem gondolhatod es varhatod el, hogy jo hangos AK-47-esek kozott rohangaljanak :)

    en pont tegnap fejeztem be a Soldier 2-t single-n /picit felfuggesztettem anno/ - SoF fokozaton, 3 mentessel......azert nekem is hianyzik kicsit az embercincalas

    Kulon tetszik, hogy nincs nalad 1283 fegyver, es menteni sem lehet, es celozni is neked kell

    nem egyszer becserkesztek a vietcongok, kimozdultak a rejtek mogul /sziklak, faronkok.../ odalopakodott es szetlott......bar neha csak gubbasztanak

    mindezek ellenere nekem is tetszik a technika, szerintem a legjobb anyag emberben torteno lovoldozes temaban
  • Dud [OBI]
    #1061
    Ha mások is így gondolják, akkor kikapcsolom.
  • Forrest Tomee
    #1060
    OBI!

    Nem lehetne a TK-t kikapcsolni hamár minden kis faszfej bejöhet a szerverre?
    Iszonyú idegesítő, hogy szinte csak piros sorokat lehet látni és a játékosok fele csak a vote-olással
    foglalkozik.
  • a.carkey
    #1059
    Ha bemész a lőtérre, kiválasztod a sniperpuskát rögtön találkozol vele ... :(
  • Zagash
    #1058

    Üdv all!

    Na, sikerült a végére érnem az egyjátékos kampánynak, úgyhogy ennek örömére én is véleményt formálnék. (persze szigorúan csak a single részről):

    Imho a csehek ismét kitettek magukért. A vietcong SP kampánya mindamellett, hogy valóban történelemhű, felejthetetlen hangulattal is szolgál. A küldetések egytől-egyig szemet gyönyörködtető, egzotikus, a valóságban is létező/zett helyiségekre kalauzolnak el, és mindamellett igen hangulatosra sikeredtek. Volt, hogy percekig csak némán álltam és gyönyörködtem a Pterodon munkájában. A sok apró részlet, -legyen az jó, vagy rossz- állítja össze az összképet, és a Vietcongnál -az alábbi listák mennyiségtől függetlenül- összességében jócskán az előbbi van túlsúlyban.

    Extra pozitívumok :

    - Tetszett nagyon, hogy ha a pályákon rossz felé megyünk, nem a már megszokott láthatatlan fal akadályoz meg a továbbjutásban (nyílt területeken), hanem időt fordítottak rá, hogy a blokkokat, úttorlaszokat hihető formában ábrázolják.
    - Az MI-re sem volt különösebb panaszom (kivéve egy nagyon durva bugot, melyet alább írok le), Nhut igazán értette a dolgát, útvonalkeresési érzékét tökéletesre fejlesztették.
    - A töltények becsapódási/lepattanási hangjai, zingjei eszméletlenül élethűek
    - Világ megvalósítása, részletesség, feeling, sátöbbi...

    Természetesen találtam számtalan apró és nagyobb hibát, bugot, melyekre ha odafigyeltek volna a Pterodonnál, elkészíthették volna a tökéletes játékot. Ezek az alábbiak:

    Negatívumok :

    - A legdurvább bug, melyet felfedeztem talán az volt, hogy társaim csak követni képesek engem. Tehát, ha egy szűk, egyszemélyes zsákutcába tévedünk és visszamennék, menthetetlenül tölthetem újra a pályát/állást, mert a mögöttem rostokoló tag a világ összes kincséért sem hajlandó kiengedni/visszamenni. (lehet, hogy van vmi megoldás rá, de én nem találtam)
    - A másik durva bug, hogy a karakterek egyszerűen átsétálnak a növények levelein úgy, hogy azok mégcsak meg se rezzennek. Erre adhattak volna, mert igen kiábrándítóan néz ki a kari egy lapulevéllel a fejében...
    - Remek ötlet volt, hogy a falhoz/karakterekhez közeledve modellünk felemeli a fegyvert, DE: cselekedhetnének ugyanígy társaink is, mert nem túl üdítő látvány, pl. mikor Crocker hasából egy M16-os csöve lóg ki.
    - A karaktereknél a parancsnokunk arca elég érdekes formájú, mivel nincs síkban az orra vonala a szájával (sabaj), továbbá karakterünk, Hawkins is megkapóan rondára sikeredett. Először, míg nem tudtam, hogy én vagyok az, azt hittem, egy hajléktalan a Moszkva térről.
    - A lépéshangokat (főleg a fán) egy szóval tudnám összegezni: CSŐD! (kipi-kopi-kipi-kopi)
    - A dzsungel élővilágának puritán mivolta - majmok, kígyók, aligátorok, mittudomén... hiánya
    - Az enemy mindig ugyanott dugja ki a fejét a fatörzs/szikla mögül, hogy előre becélozhassuk várva a felbukkanásra :P
    - Csak kétféle (inkább csak egy) csapdával találkoztam a kampányban
    - Ha öngyilkos leszek egy vízesésnél, a többiek is követik bátor, ám beteg példámat (egy mindenkiért - mindenki egyért ?)
    - A kidőlt magas fatörzsek átmászása közben karakterem nem mingig használja a kezeit, azaz mászás közben is néha célra tartja a fegyvert
    - Hawkins rádióbeszélgetései olyan szinten hivatalosak, hogy a második ötperces bejelentkezési fázis után már ugrált a bal szemöldököm. Példát vehetett volna Defortról :P
    - A halottakat még a Pterodon sem tudta meggátolni ama nemes szándékukban, hogy átlógjanak a falakon. (de legalább látszik, hogy igyekeztek...)
    - NINCS VÉR!! Nincsenek élethűen trágár dumák (állítólag a cseh verzió tele van ezekkel, de talán még a brit is)
    - Kár, hogy a pályán összeszedett dolgokkal (zászlók, naplók, pénz, stb..) nem lehet mit kezdeni - én legalábbis nem jöttem rá, mit lehetne...
    - A feliratozást hihetetlenül debil, idegesítő helyre, a képernyő közepére sikerült elhelyezniük (kivéve a szélesvásznú animokat)
    - Sniper puska hiánya - egy küldetésben találkoztam csak a mesterlövész puskával, de a küldetés jellegéből adódóan ott sem tudtam igazán hasznát venni

    Mindazonáltal a fent említett hibák/hiányosságok ellenére elmondhatom, hogy a Vietcongé az eddigi leghangulatosabb, legélvezetesebb egyjátékos kampány, melyet valaha is lehetőségem volt végigjátszani. (persze az unikum MOHAA után, természetesen :)) A játék alatt több küldetés alkalmával is úgy éreztem, hogy éppen a Szakasz c. filmben domborítok főszereplőként.

    Remélem hasonló értékekkel fog szolgálni a multiplayer mód is...

    Bocs a sok dumáért :P

    -Zagash
  • G. Joe
    #1054
    uninstall, reinstall
  • I.C.ram
    #1051
    Akkor is kéne valami realdamagemod, mint a SOFban.
  • I.C.ram
    #1050
    Asszem durávbban sebeznek a fegyverek, és nincs HUD. De szerintem csak nincs HUD ergo tök felesleges. Most próbáltam ki.
  • I.C.ram
    #1049
    Próbáld más szerverrel, ha nem megy, akkor nked a DEMO van meg.
  • G. Joe
    #1047
    az a Vietcong mod mit tud? :P
  • I.C.ram
    #1046
    Ne legyen respawn. Legyen ATG, de akkor Vietcong móddal, és no respawnnal.
  • I.C.ram
    #1041
    ATG-ben egy pilitát kell ki menekiteni, és csak egyszer él mindenki. RW, meg olyan mint az UTben a Domination.
  • I.C.ram
    #1040
    Azért is kéne ATG vagy RW szerver, mert alig van belőluk, most is csak véletlen volt egy 250 pinges szerver, de csak TDM, DM és CTF van. :(
  • I.C.ram
    #1039
    Na most voltam egy RW szerveren!!! Kurvajó volt, bár a fegvyerek még mindig suxosan sebeztek. De úgytudom, hogy lehet egy Vietcong módot bekapcsolni, és akkor sokkal "könnyebben" doglik a játékos. Szerintem ezt a módot bekéne kapcsolni, és akkor elmenne a kedvük az esztelen rusholástól. Vagy ATG (ez a legjobb) vagy RW módba kéne kapcsolni az OBI CTFet. CTF a legszarabb játékmód ebben a gameben a DM után.
  • G. Joe
    #1038
    nem Inkabb arrol homalyosits , hogy ott mit kell csinalni?
  • G. Joe
    #1034
    hogy mi? :P
  • I.C.ram
    #1033
    Ja, csak a szerver nem ATG. :((

    OBI!!!! Rakjátok át a szervert ATG-re!!!!! PLS
  • G. Joe
    #1029
    Ez hol volt kérdés, nokedli? :P
  • G. Joe
    #1028
    mindig
  • I.C.ram
    #1026
    Többt CTF-ztem, mint amennyit te KÚPoztál.
  • Pilu OBI
    #1025
    Ismétlés a tudás jóü édes anyja:
    Magyar VC szerverek:
    -[OBI]- VC Server CTF (152.66.93.10:5425)
    -[OBI]- VC Server Coop (152.66.93.10:5426) Jelszó: viethu

    Beindult az -[OBI]- Ventrilo Voice Kommunikációs szerver.
    Elsősorban a Coop módhoz indítottuk.

    Akinek pedig nem lenne meg, annak:
    www.ventrilo.com
    IP: 152.66.93.10
    jelszava: obicom
  • HooDoo
    #1024
    mind1 a semmiről vitázunk...
    majd egyszer azt is kipróbálom
  • G. Joe
    #1023
    >multija sztem is naggyon gyenge.
    Ezt te irtad nokedli, Amugy nem haragszom, de szerintem probald ki. A coop mod nagyon komoly, és aki kihagyja sokat veszik.A CTF-re meg egyszerüen még nem tudtam átmenni, a coop-on nem tudok még átlépni. :)
    Peace.
  • HooDoo
    #1022
    ne pattogjál gumimaci. Ha olvastál vona nem ez a véleményem! Azt mondtam hogy single-ben jó, igaz lapulnak a küldetések, multiban, meg gyengék a pályák. most pontosítok: ctf-ben! Coop-ot meg nem próbáltam.
  • G. Joe
    #1021
    ha 5 percet jatszik vki a játékkal, akkor az hogy jön ahohz hogy lefikázza a picsába, hogy ilyen olyan szar? Már bocsi.
  • HooDoo
    #1020
    amúgy a magad nevében beszélj!
  • HooDoo
    #1019
    Azt meg még nem próbáltam, mert amikor mennék akkor üres...
  • G. Joe
    #1018
    gyenge az agyatok. Coop mod rulez.
  • Xboxman
    #1017
    Ezt az álruhás trükköt már nekem is sikerült előhoznom pjén volt:)
  • I.C.ram
    #1016
    Aki csak KÚPozik anna kuss. :)
  • I.C.ram
    #1015
    Egy pálya van, ami igazán jó, az pedig az esti pálya.
  • I.C.ram
    #1014
    Én is! Én olyan csíterrel találkoztam, hogy egy VC elvitte a !!VC!! zászlót, és követtem a mocskot, erre megfordul és lelő TK nélkül.
  • HooDoo
    #1013
    multija sztem is naggyon gyenge. Single-ben jó volt az eleje, érdekes volt, új volt, de most :|
    Időhúzós küldetések, és pár helyre eldobált emberek, igaz nem járok a végén, remélem fog ez még változni. Singleben még élvezhető, de max 1x végigjátszható. A multiban a legrosszabb a szörnyű pályák. Van 1-2 ami jó, azán tömeghent a többi.
  • Petyus_
    #1012
    Ugye mondtam!
  • G. Joe
    #1011
    Hmmm. Minden játékban van bug. Ebben is. MEg ebben egy egéggé komoly masolasvedelem, amit elöször rosszul törtek fööl, ami iszonyatos változatos dolgokat produkalt, amit a luzerek egyböl mind bugnak tudnak be.
  • Petyus_
    #1010
    Ne mondd ilyen elhamarkodottan valamire hogy ratyi mert azt G Joe bácsi nem szereti!