21229
  • Tutilevi
    #12976
    lenne egy jó nagy gondom
    megszereztem a gamet,fel is raktam csakhogy mikor el akarom indítani..
    először is elindít egyszerre egy virtual disk file anyámkínját meg egy kis ablakba kiírja hogy gothic 2 plíz wéjt lóding
    egy idő után a vfds abbahagyja,csakhogy ez a kis ablakszerűség a háttérben nem megy tovább hanem lefagy
    először is erre a vfds akármire gyanakodtam és leszedtem az exe-jét,de ekkor sem ment tovább
    aztán megnéztem mia van ha leszedem az ar.exe-t,ekkor már ezt loadingot se írta ki
    na gondoltam,akkor itt lehet a hiba,mert mikor visszatettem az ar.exet,és azt akartam elindítani,kiírta error 21#(vagy valami ilyesmit)
    mit tegyek????
  • Esrohnoil
    #12975
    De ilyen alapon akkor kovácsolni is töbmindenki taníthat. :)
  • Randal
    #12974
    ja, köszi:)
  • balty
    #12973
    Emiatt kár hozzá szegődni tanoncként. Ha megcsinálod A kísérlet küldetést amit Ignaz ad a kikötőben tőle megtanulhatod az alapokat utána már tanít Constantino is.
  • Ottto
    #12972
    ITT. thnx
  • Randal
    #12971
    Tudjátok mi kellene a G3-ba?
    Az hogy kicsit realisztikusabb legyen. Szvsz röhejes hogy 20-30 fegyver van nálam.

    Na jó ebbe nem megyek bele. De utazóeszközök kellenének, meg összetettebb páncélok, plusz pajzsok az egykezes fegyverekhez meg sisak.

    ja igen és kicsit függetlenebb kasztrendszer.

    Gothic 2 Database (angol):
    http://www.mondgesaenge.de/G2DB/index_eng.htm
  • Ottto
    #12970
    teveeeeeeeeeeeeeee :))))))))
  • Methylisocloro
    #12969
    A térképméret akkor fog még megdöbbenteni majd ha órákat gyalogolsz és belehalsz az unalomba
  • Ottto
    #12968
    Kössz
  • Esrohnoil
    #12967
    Igen, de az erő és az élet-elixír készítését egyedül ő tudja neked megtanítani a 6. fejezet előtt... Szóval sztem elég hasznos lehet. Erő italánál italonként +5 erő pl.
    Persze ha nem harcos akarsz lenni akkor nem fontos...
  • Randal
    #12966
    hogy? mi?
  • [Jakuza]
    #12965
    Vagy szoljal Mmesternek, hihetetlenul profi e teren a srac.
    Grafikus csomagolot osszedobott nekem is kb 2 nap alatt a KoH-hoz.
  • Randal
    #12964
    Add-On] JoWooD still working on an English addon release 24.10.2004 | 15:35
    On 21. october, a chat took place between Strategy Core, Nival (Developer) and JoWooD (Publisher) about the Nival game "Silent Storm" and its expansion "Silent Storm: Sentinel". At this opportunity Strategy Core also asked for the Gothic II addon.
    This was the answer:



    It's not much, but a ray of hope.
  • Sanca
    #12963
    Hat nem tudom, csomo masik alkimista van, akiktol lehet tanulni.
  • Randal
    #12962
    ha visszadobja küld ide:

    [email protected]
  • Hunnenkoenig
    #12961
    Atküldtem a szövegeket. Remelem jo mailre ment.
    Ha sikerült vele valamit csinalni, akkor szoljal legyszi mailben, hogy ki tudjam rakni a honlapra.

    Köszi!
  • Randal
    #12960
    http://www.petitiononline.com/night1y/petition.html
  • Randal
    #12959
    írtam mailt
  • Randal
    #12958
    azért a soha az túlzás:)

    Megoldom nyugi:)
    ha addig élek is, szóval nekem légyszi küld át a cuccot.

    Ugyanis Tusy elméletileg meg tudja csinálni, ha nem nem.
    viszont az Addon angolosító csapatból nekem hamarosan átküldik a szövegfájlokat.
  • Bandew
    #12957
    HA 10-et fejlesztesz a fő képzettségeidből.
  • Esrohnoil
    #12956
    Sztem az alkimista a nyerő. :)
  • Ottto
    #12955
    De. Épp ezaz hogy van, bár inkább fejlődésnek nevezhetőbb sry. De pl morrowindben mostanáig nemtudom mikor lép szinet :P
  • Bandew
    #12954
    "egyszerűbben átlátható karaktergenerálássával"

    Tényleg egyszerűbben átlátható, hisz a Gothicban nincs is. :-D
  • Ottto
    #12953
    Sikerült hozzájutnom a Morrowindhez, és elkezdtem vele komolyabban játszani. Ami először megdöbbentett, a térképméret. Tényleg hatalmas, valami ilyesmit jó lenne viszont látni a G3ban (hatalmas térkép, több város, ill. falu). De Gothic még mindig viszi nálam a pálmát a remek összetett történetével, jó harcrendszerével, szebb kivitelézésével, izgalmasabb játékmenetével, remek, odaillő zene, ill. hanghatásaival, és egyszerűbben átlátható karaktergenerálássával (sztem ez mind jobb a gothicban mint a morrowindban azért soroltam fel). Viszony az tény, a morrowind irányítása jobb...
    Körülbelül ennyi a véleményem
  • Sanca
    #12952
    Ha melee kari vayg kovacshoz allj sztem. Ha nem akkor a bormuvest ajanlom, csomo + zset jelent:)
  • CarajoEsp
    #12951
    Soha????:(((
    Nem lehet valakit megkérni a felesztőgárdából ,hogy másolja be? Illetve az angolosítást a kiegre valahogfy csak fel kel tenni. Azoktól akik azzt kicserélték nem lehtne megkérdezni?
  • Esrohnoil
    #12950
    A "citizenship" csak ahhoz kell, h. szabadon bejuthass Khorinis felső negyedébe. Ez egyébként annak is a feltétele h. később beállhass a militia tagjai közé, de ettől még akárhova beállhatsz.
  • Ch_Slater
    #12949
    az elejen mindegy hogy kihez állok be hogy meglegyen a citizenship? befolyásolja hogy milyen irányba fejlődök később?
  • Esrohnoil
    #12948
    Az is. Sőt, nekem hangulatilag vhogy még jobban bejön. :)
  • Ch_Slater
    #12947
    a kettővel. az egy nincs meg.. sajnos. az is ilyen élettel teli?
  • Esrohnoil
    #12946
    Melyik részével játszol?
  • Hunnenkoenig
    #12945
    Szoltak hogy nezzek be ide, hat idejöttem.

    A forditason dolgoznak. Nem tudjuk mikor lesz belöle valami.
    Talan soha.

    A forditast perl programnyelven konvertaljak.

    Mas programok nem jok, mert a forditas egy text fajlban van notepadben es a perl script ahogy kiszedte, ugy is kell visszatenni.

    Ha massal probalkoznank, ujra le kene forditani az egeszet, vagy legalabbis mondatonkent atmasolni 16 ezer sort.

    Ha valaki erre valalkozik, en atküldöm a szövegeket szivesen :-)))

    A masik, hogy hex-ben lehet ugyan forditani, de ott nem valtozhat a szöveg hossza. A forditas viszont rendesen van forditva, ami azt jelenti, hogy nem figyeltünk a karakterek szamara. Amugyis a hex-es editalast mindig is baromsagnak tartottam...
  • Ch_Slater
    #12944
    kezdek hosszászokni az irányításhoz. a játék nagyon tetszik. az irányítás meg majd kialakul. egy csomoszor van hogy megállok és nézem hogy mit csinálnak az NPC-k... király
  • Ottto
    #12943
    :DDDDDDDDDDDDDDDDD
    Fogalmam sincs miért mikor ezt a hozzászólást megláttam akkorát röhögtem sry..... :DDDD
  • tibor16
    #12942
    Addon: tényleg, hogy van ez? -ezt a vizibuzi gyűrűt állandóan kell hordani? -mer nem látom át a hasznát... mintha semmi nem történne ha hordom vagy nem ...
    -a másik, -most az addon, hogy kapcsolódik össze a régi G2 játékmenetével? -gondolom lesz szerepe a végkifejletben...(nem a poént akarom lelőni, csak úgy általában érdekelne)
  • tibor16
    #12941
    Szia, sztem a Gothic Addon szövege nem lehet kevés... hisz itt már össze van gyúrva egy újjabb résszel - és ha a rengeteg szereplő igazán sok szövegét tekintjük.. -bár nem ismerem a Baldur's Gate játékot, -de egy sima G2-őt végignyomni, nekem majd 4 hónap volt, és szinte minden nap jáccottam vele.
    (qrva jó gém, -bocs :) )
  • Tusy
    #12940
    A magyaritasok.hu -> honosítások -> rome: total war topicban Fotto egy "Ha profi németesre van szükség szóljatok" felelőtlen felajánlására hívnám fel a fordítók figyelmét :)
  • Tusy
    #12939
    - Utoljára Randal keresett meg (magyaritas.hu) a fordítás ügyében. Az általa említett ou.bin állományt úgy gondolom, egy programommal lehet olvasni és írni. Az olvasó programot vállalkozóbb kedvűek kipróbálhatják, ha a kapott ou.txt szövegnek látszik, akkor már csak fordítani kell a szöveget. //Ha nem annak látszik, annak lehetnek egyéb okai, a nálam levő 2 féle állománnyal jól működött, de ebben az esetben szükségem lesz arra az állományra is, amelyiken nem jól működött -- ha lesz ilyen.
    - A menu.dat, gothic.dat állományok rázósabbnak tűnnek, egy kezdő kísérletet viszont megérne, hogy a DAT-ok olvasására írt program eredménye mennyire tűnik jónak (ennek is nagyrészt egyszerű szövegnek kellene lennie). Jóságon itt első sorban a játékban megjelenő szöveg, és a szövegállományban levő szöveg erős hasonlósságát (azonosságát) értem. Ha szerencsém/énk van, akkor a szövegek hosszában lehetséges kis mértékű (3-10 karakter) eltérés a fordítás során. Ha nincs ilyen szerencsénk, byte-ról byte-ra akkor is lehetséges a fordítás, illetve akkor az esetleges nyelvi verziók állományainak eltéréséből (ezek jelenleg nem állnak rendelkezésemre) lehet még okosságokat kitalálni. A .DAT állományok meglehetősen sok értéket tartalmaznak, korrekt leírás híján ennek a dekódolásának nem állnék neki, amíg van egyszerűbb (az előzőleg írt) megoldás. Ez viszont magával hozza, hogy a .DAT állományok mérete ezzel a megoldással nem változhat (ez meg ugye kit érdekel :)
    - Randalnak tegnap írtam levelet (még nem válaszolt, de már alig aktuális), én meg általában munkanapokon hétfőtől szerdáig vagyok net közelében (ezek a programok elvileg csak őt érdekelnék). A .DAT állományok írása során szerintem szükséges lesz szélesebb körű tesztelésre is ('az én gépemen ettől kiakadt, vagy nem'), amihez szerintem a segítségetek lesz kérve (de lehet, hogy nem így lesz, mivel ebbe már nem igazán akarok belefolyni)
    - A kapott szövegek nekem amúgy kevésnek tűnnek (így a Baldur's Gate 1 fordítgatása közben... illetve helyett), de mivel én nem ismerem a Gothic játékokat, lehet, hogy tévedek (ezt majd a fordítók, vagy Ti eldöntitek)
    - A DOS-os, pascalban írt programocskák helye: http://tusyy.uw.hu/gothic/gothic_util.ace (kb. ~10kb)
    //egyszerűségre való törekvésem egyes gépeken gondot okozhat, a hiányzó állományokat a programok többnyire kiakadással, esetleg hibaüzenettel honorálják, de ezek úm. belső használatra szánt programok, és én többnyire tudtam használni őket
  • ProSatanos
    #12938
    Hát van egy két érdekes megoldás irányítás terén de könnyen megszokható, és utánna könyen kezelhető is.

    Amúgy sikerült kiásnom a kincseket :)
    A trük annyi hogy üres kézzel(se ásó, se fegyver, se varázslás ... semmi ne leyen a kezedbe), az X közelébe mensz, a hátizsákba legyen egy áso(Pick Axe) és Ctrl (gondolom a Use gomb) és Voilá(Láss csodát).

    A kérdésem csak az lenne hogy ez akkor is mükx még mielött tudod hogy elásott kincsek vannak(a játék elején mondjuk)?
  • tibor16
    #12937
    Állat jól néz nki a sziget... :)