21229
  • Tusy
    #13016
    - az [ou.bin, menu.dat, gothic.dat] állományokat nem találom
    - mivel DOS-os programokat írtam, így az csak 8.3 file neveket fog felismerni
    - a dat_read.exe prg.-nál már írtam újabbat, dat_r2.exe néven (http://tusyy.uw.hu/gothic/gothic_util.ace)
  • ProSatanos
    #13015
    Mágussal volt egy érdekes tapasztalatom :)

    Az egyik sárkánynál (kö azt hiszem) gondolkodtam hogy hogyn is nyirjam ki, s előhívtam egy démont ami simmán lecsapta én meg csak néztem mint a moziba. Gondoltam bug, vagy ilyesmi load s próba még1x s ugyanaz ...

    A démon ezek szerint erősseb mint a sárkaány?
    Vagy csak a démon-t ne sebzi a tüz és ezért?

    Az első sárkányt meg egy shrink monsterrel nyirtam simmán ki csak abból nem találtam még egy scroll-t :(
  • Tusy
    #13014
    Nem tudom HornOx hogyan pakolta össze őket.
    - ha a készítők között volt, akkor rendelkezésére állt a 'fordító' program.
  • Randal
    #13013
    Szia!
    A yahoo-s mailemre most rakom fel a cuccokat.
    Itt az info:

    Id: solymosi_zsolt
    passw: snoopy

    ha vkinek kell az nyugodtan szedje le, ide csak a gothicos cuccokat rakom fel, amíg nem lesz normális tárhelyem.

    Na, ebben a fájlban benne van a G2 és a G2 Addon cuccai.
    A G2 ezekből áll:
    - a mostani kibontott gothic,menu,ou cuccokból, ezek angolul vannak természetesen
    - a régi magyarosítás gothic,menu,ou cuccai mind angol mind német verzióhoz.
    - hunnenkoenig teljes fordítása. Ez sajna nem sorszámozott és összevissza van. Nem tudom HornOx hogyan pakolta össze őket.

    A G2 Addon cuccai pedig azok amiket ki tudtam belőle szedni.
    Ezek néemtül vannak, meg az angol mod-ból szedtem ki a szövegeket.

  • Tusy
    #13012
    - a zgothic.rarban elméletileg benne van minden ami kell.
    + de nekem nem az kell :), hanem
    -- eredeti fordítandó szöveg
    -- lefordított szöveg
    (ha a zgothic.rar-ban levő szana-szét formában történt a fordítás, akkor a helyzet kicsit rosszabb, mint gondoltam. De ebben ekkor is csak 1 verzió van meg, vagy a fordított, vagy a fordítandó)
    -- az eredeti [ou.bin, menu.dat, gothic.dat]

    - ha csak simán a fenti állományokban történik a fordítás, akkor az ékezetes betűk a játékban elvesznek (kivéve [öüÖÜ]), így ebben a pillanatban a VDF állományok használatával tűnik megoldhatónak a feladat (abban vannak font file-ok is, amit gondos kezek gondolom magyarítottak)
    - ha a kért állományok nálam lesznek (egynyelvű verzióban) a gothic2-ből, és annak addonjából, akkor a gothic2 fordítását (elvileg) bele lehet tenni az addonéba (programmal, meg persze kézzel is :)
  • Tutilevi
    #13011
    valaki elküldene egy ar.exe-t a [email protected]?
    csakhogy megnyugodjak
    plíz
  • Szid
    #13010
    Kösz!
    Majd kipróbálom.
  • Dant0r
    #13009
    Kaptál egy amu-t vatrastól még a game elején (amulet of the seeking wisp), amit ha felraksz, akkor megjelenik neked egy Wisp, és követ. Neki lehet mondani, hogy keressen ezt-azt (alapból tud közelharci fegyvereket). Ha talál odamegy és jelez hogy hé.

    Az a vízmágus pedig tovább tudja fejleszteni a Wisp-edet, hogy ne csak fegyvereket, hanem nyilakat, kacatokat, stb-t is tudjon keresni.
    Én nem találtam túl hasznosnak...
  • zoozoo
    #13008
    Megpróbálok emberek után nézni, de semmit nem ígérek. Nagyon jó, hogy végre megmozdult valami, remélem nem a fordító hiány lesz e mondat végén a pont.
  • ProSatanos
    #13007
    Hát akkor csak a szótárat tudom ajánlani
  • Szid
    #13006
    Úgygondoltam megtanulok németül... :o((
  • ProSatanos
    #13005
    Hát az most nem ugrik be.
    Nem tetted fel az Angolosítást?
    (Én úgy játszok hogy angol gothic2 + német add-on +angolosítás és bekapcsoltam a feliratozást, így mindent angolul ír, simma gothic2-s részeknél angolul, az add-on résznél pedig németül dumál)
  • Szid
    #13004
    Riordan??
    Szaturasz mellett áll.Amikor 1. mész a vízmágusokhoz Szatursz ad egy feladatot-szólj egy másik vízmágusnak, mert van valami munka számára. Na Ö az. Tanít:
    1- valami nyilat?
    2- kacatok, kulcsok?
    3- Italok?
    4- Amulettek,gyürük?
  • Randal
    #13003
    Sziasztok!
    Sorry hogy nemigen vagyok, csak szünetem van. jövhéten picikét aktívabb leszek.

    tusy:

    Megnéztema fájlaidat, működik rendesen.
    A *.vdf fájlokat is sikerült kibontanom, azokban is ugyanez a 3 fájl van.
    a zgothic.rarban elméletileg benne van minden ami kell.
    Az Addonhoz készült angolosítás modokban is ezek vannak benne.

    jövhéten felpakolom a kicsomagolt fájlokat.

    Többiek:

    kellene pár ember a magyarosításhoz.
    ugyanis amit Hunnenkoenig küldött az nem abban a sorrendben van mint amit a tusy féle program kibontott. Ha egy kicsit tudsz angolul az is jó, ugyanis 2*15ezer sort kell kicserélni angolból magyarra. (a G2+addon). Aztán még ott van az addon angolosításának magyarosítása, de arra majd a profik:)
    Ezzel nem akarok emgsérteni senkit!
    Szóval aki elég vállakozókedvű és szeret keresgetni az jelentkezzen!
    Sziasztok!
  • ProSatanos
    #13002
    "tanítt valamit" -ez nem elég konkrét ....
    legalább azt mond meg melyik Vizimágus, vagy ird le mit tanit pontosan (németül nem tudok de más esetleg segít)

    Az egyik vizimágus tanít nyelvet, a másik potion készítést, a harmadik meg manna-t és Saturas majd a magasabb vizimágus-i körbe is beavat majd ..., ha jól emlékszek ennyit tanítanak
  • Szid
    #13001
    Hi!
    Lenne 1 kérdésem.
    Az egyik vízmágus, akit Saturashoz kellett küldeni tanítt valamit.1,2,3,4 Lp-ért. Na az mire jó??? Németül van, alig értem...
  • ProSatanos
    #13000
    Köszi

    Akkor nyugodtan megyek tovább :)
    Csak az a gond hogy ezt nem irja be a Questekhez .... s nem szeretnék elfeledkezni rólla, azért gondoltam, hogy most a végére járok :)
    De ezekszerint ez is több Chapteres küldi.
  • sanyiiiii
    #12999
    Igen

    1.: ezt sajna nem tudom:(
    2.: A levél majd fejezet végén "updateelödik", lesznek még másoknál is, pl mariotol is elszedhetsz majd egyet ha magaddal visz a hajora(ezt asszem már vatrasnak kell odaadnod)
  • ProSatanos
    #12998
    Lenne pár kérdésem de előtte megkérdezném, hogy valaki vitte végig, vagy jutott tovább a Chapter 4.-nél az Gothic2 Add-on-al Mágusként?

    A kérdéseim:
    1. A Mine Share-eket kitől kell összeszedni, mert nekem 8 sikerült s a 9.-et nem találom? Esetleg az lehet a probléma hogy Salandrilt még az összegyűjtés előtt elküldtem a Monasterybe?
    2. Az Almanach of Posession -őket összeszedtem 4-et (Pyrokar listáján lévőktől) de még mindig azt mondja, hogy keressem tovább :( Ehhez valakinek ötlete, tapasztalata?

    Előre is köszi.
  • CarajoEsp
    #12997
    Hát az az igazság nem is a Gothic 1-nél zavar. Ott ugyanis úgy néz ki legújabb Patch megoldotta. Sajna A BEyond Good&Evil-ben már nem ilyen egyértelmű a helyzet. A memtest végigfutott és nem talált hibát.
    És minden más teszt is tökéletesen végigfut.
    Szóval nemtom mi lehet.
    Ui:Most felraktam mindent újra és a Kotor már megy ,és a Gothic is.
  • tibor16
    #12996
    ..nah jah... a Gothic 1-nél az XP engem is kivágott úgy 20 percenként (visszaolvashatsz, mit szentségeltem), -nekem 1GB ram megoldotta... az XP az alap működésénél felvesz 180-200 MB-ot... és bár a G1 nem mai játék, de gondold meg azt a sok NPC-t számontartani, és ráadásul mind csinál vmit, vmilyen viszonyban vagy vele...stb..stb...
  • Faki
    #12995
    Nosza akkor driver csere, ha nem megy akkor, engedj rá egy memtestet, ha es sem hoz eredményt, akkor kérjél kölcsön valami márkás 350-60-as tápot és azzal is csekkold le.
  • CarajoEsp
    #12994
    Nem. AZ csak 300watt ,de mitől akadna ki a Gothic, ha 12órányi 3dmark után nem akad ki a gép? Itt valami alaplapi drivergond lessz azt hiszem ,de abból meg nincs egy igazán jó:DSzóval szívok erősen.
  • Faki
    #12993
    Tápot is cseréltél? :)
  • Tusy
    #12992
    - "Talan soha." - ez volt az egyik ok, hogy mégis megpróbálom.
    A honosításokból letöltöttem a jelenleg végleges verziókat (Gothic 1, 2), viszont jelentősen megkönnyítené a dolgomat legalább egy köztes, közbenső verzió is (a legfeljebb 2 köztes verzió már az ellenőrzést is segítené). Ha van ilyen, de nem publikus helyen, a [email protected] címen várom a hely nevét. (A netposta korlátja miatt nem jó mellékletként.)
    - Mivel a Randal által megadott (ou.bin, menu.dat, gothic.dat) nem tűnik elégséges feltételnek a korrekt fordításhoz, így a fenti, .VDF kiterjesztésű állományokat próbálom alapul venni.
    - A többiről majd később.
  • CarajoEsp
    #12991
    Hali. Lenne egy gondom. Régen végigvittem a Gothicot egy P3 Celeron 900mhz-s procival 384mgbyte Sdrammal és egy Geforce 3 ti 200-al.
    Namost gépet cseréltem és gondoltam kipróbálom rajta.
    A gépem egy Asus A7n8x-e Deluxe alap, Amd Athlon Xp-s 3000+ proci, 512(Kingston/400mhz/2.5-3-3-8)memória,és egy Geforce 3 ti 200 vidikártya. Patch nincs fent és mikor kb. 5-10 perce mászkáltam az Old Campben egyszercsak kidobott egy hibaüzenettel. Hang ment tovább ,csak épp kép nem volt.
    namost ehhez hasonlót másik két játékban is csinál a Kotor és a Beyond Good&Evilben. Ott vagy kidob a Windowsba ,vagy Restartol a gép. Mindenzt persze rendszertelen időközönként. Sajna ötletem sincs mi lehet ,viszont a Gothic 2 nemcsinálja.
    Az lenne a kérésem ,ha valki találkozott ilyennel írja meg mi leheta megoldás.
  • Probatbicol
    #12990
    Én úgy emlékszem, hogy minden lényeges páncélt meg lehet szerezni ingyen is. De ha kellett valamire akkor már úgyis annyi szart összeszedtem, hogy nem volt anyagi gond.
    Meg kovácsolni csak először poén aztán már rohadt unalmas. Annál jobban már csak húst sütni utálok. Kirántani 30-40 combot - na nekem az az igazi kihívás ! Rájöttem, hogy még a játékban is lusta vagyok ;-).Úgyhogy maradok a gombászásnál. Az addon mocsarában rengeteg van. Ha egyszer visszamegyek a városba végleg gazdag leszek.
  • Mr_no_NaMe
    #12989
    Hi all megin itt vagyok:)

    Sztem a kovács a nyerő választás,Harad megtanít kardot "faragni" amit neki darabjaként el lehet adni 140 aranyért,hogy közbe 10 arany 1 nyersvas...Bartok(uhh nememlékszem pontosan a nevére,az az ijjász boltos:)))
    ö meg ugyanúgy tejel a bőrökért mindig...
    Halál komojan volt mikor mágus voltam és Haradhoz áltam:))
    Az irányításról annyit hogy sztem tök király,én vhogy azonnal kitanultam,de mikor átmentem a haveromhoz hogy megmutassa a kariját,
    és odaaengedett a géphez nemtudtam harcolni én meg csak nézem,hát ki van kapcsolva a gothic 1 irányítás:) (jéé erre is akkor jöttem rá hogy van ijen)
    Na mostmár abbafejezem,mék gémelni!

    Sziasztok!
  • zoozoo
    #12988
    Randal, Hunnenköenig, Tusy, stbstb, legyetek a megmentőink!
  • Shongi
    #12987
    Mondjuk Gothic1-et ne übereli semmi ott egy nyersvasból ha jól csináltad akár 8 kardot is csinálhattál:)
  • GDI
    #12986
    Amugy a nyersvasszerzés a legegyszerübb.Benett a zsoldosoknál annyit ad neked amennyit akarsz.Az a trükkje hogy mindig meg kell várni még felmelegíti a vasat utána megvenni töle-aztán megint várni megint megvenni.Én multkor így csináltam 40 kardot-kellett a zsé-)szoval én rá szavazok a sajátkovácsolásu kardot meg persze eladod a mesterednek Haradnak.Szerintem jobban fizetö mint Bosper.
  • Ottto
    #12985
    Sztem is ő a legjobb...állatnyúzást black troll miatt úgyis meg fogod tanulni, (5tp) meg ölni úgyis fox salz én is rá szavazok
  • Shongi
    #12984
    Már bocs de ha a künnyő pénzről van szó akkor Bosper a nyerő 5 pont és kész a farkasból meg ork dögből úgyis kurva sok van.
  • Ottto
    #12983
    Méghogy később nem kell pénz. Később kell csak igazán azokra a rohattdrága páncélokra!!!
  • Probatbicol
    #12982
    Igen, de a kovácsolást tanulni kell, a nyúzást szintén, a gombát meg csak fel kell szedni. Az elején nagyon meggondolja az ember, mire áldozza a nehezen megszerzett tp-t. Később meg már nem is kell annyira a pénz.
    Elsőre Haradnál voltam, de sokáig játszottam a templom egerét, most Constantinonál megtaláltam a számításom ;-)
  • Ottto
    #12981
    Haradnál csak annyi a gáz hogy nyersvasat kell találnod hogy kovácsolhass és azt eladd. De ha az összes vasat az elején elblicceled, semmi nem marad későbbre...
  • sanyiiiii
    #12980
    Bosper is jol fizet a börökért illetve harad-nál ha megtanulsz El Batardo-t kovácsolni tiz pénzért veszed a vasat és 533-ért adod el a kardot asszem.1ébként talén Constntinonál lehet a legrosszabbul keresni.
  • Probatbicol
    #12979
    Viszont, ha Constantino-hoz szegődsz, nem lesznek anyagi gondjaid: mocsok jól fizet a gombákért.
  • tibor16
    #12978
    Szia, -valószínű hogy videokártya vagy memória gond. ha mégsem akkor lehet hogy fel kéne raknod az ACE codec pakkot, -én az 5.93-ast ajánlom (az ujjabbal nekem sok gondom volt). Mert lehet, hogy az intrónak a videója akad el.
    A Gothic 1 is időnként kiakadt, amíg XP alatt 1 GB ramot és egy 9600/256 vidikarit be nem szereztem.
    Ettől független, vannak olyan szerencsések akiknek egészen rosszabb konfiggal sem volt problémájuk.... nekem ez a tapasztalatom... -azóta mint a zsír...
    lehet, hogy egy géppucova, meg egy újra install is segít... -de a regystriből is szedj le mindent, hogy a beállítások ne maradjanak fennt...
  • Tutilevi
    #12977
    esetleg valaki elküldene egy működő ar.exe-t a [email protected]?