21229
  • zoozoo
    #13137
    Hello!

    Nos, az volt a baj a fordítás megakadásával, hogy szőrén-szálán eltűnt HornOx. Ő volt az, aki már a kb 70%-os fordítást is elérhetővé tette. Olvastam, hogy annyira eltűnt, hogy sehol sincsen, de mielőtt újra kezdenétek fordítani, vagy másolgatni 20000 mondatot, előtte mindent meg kéne tenni HornOx keresésével kapcsolatban és csak akkor nekiállni újra, amikor tuti, hogy nincs (elhunyt, vagy nagymamája született).
    Egyszerű a dolog: most pölö beírtam a google-ba, hogy HornOx+forum és lám annyi cucc jött ki, hogy csak na. Eléggé leszűkíti a kört a név, de természetesen lehetséges, hogy másnak is ez a neve. Mindenesetre jobb a helyzetünk, mintha az lenne a neve, hogy Jack.
    Német oldalakon találtam róla infókat, sőt egy fórumról egy Gothic2 addon oldalra repít a link, ami a neve alatt szerepel.
    Sajnos nem tudok egy nyelvet sem (magyart azé' nagyjából :)), így azokra hárul a feladat, akik valamennyire jártasak külhoni nyelvjárásban.
    Próbáljuk meg teljesen kizárni annak a lehetőségét, hogy HornOx segíteni tud nekünk. A lehetséges összes emilre, ami HornOx név alatt van, írni kell.
    Csakis azért, mert egyszer már sikerült a mostani formában lévő fordítást a játékba generálni 70%-ban.
    Sokkal több munka cserélgetni, újrafordítani, mint pár napot felkutatással foglalkozni.

    üdv zoozoo
  • Tusy
    #13136
    - nem jól érted, mondatok vannak/lesznek lefordítva, csak a mondattár kifejezés nekem nem sokat mond, míg a szótár talán kifejezőbb
    - egyelőre az angolosításból tudok kiindulni (németül nagyon nem tudok), valóban vannak G2-ben írt hibás mondatok, amik G2A-ban már talán javítva szerepelnek, ez legfeljebb manuálisan lesz javítva (mivel a szótár egyik tulajdonsága a rendezhetőség, ezért ez talán nem lesz akkora gond)
  • Esrohnoil
    #13135
    Van bőven. :)
  • Chaos Mad
    #13134
    a kieg pontosan mit tartalmaz? van uj helyszin?
  • Duzsuki
    #13133
    Az jó hir hogy meglesz a G2A, de ne lehet hogy nem minden G2 szöveg van mag G2A-ban?
    Ha jól értem akkor ugy akarod fordítani, hogy szó szerinti értelmezéssel lesznek a mondatok fordítva. Így előfordulhat, hogy lesznek magyartalan mondatok. Jól értem?
  • Szid
    #13132
    Hüha...
  • Tusy
    #13131
    Egy kis összefoglaló (mivel érdemben dec.13-ig amúgy sem leszek net közelben)
    - amit eddig írtam a konvertáláshoz, gyakorlatilag még nem lett tesztelve (itt konkrétan egyelőre csak az ou.bin állományról van szó, de ez a szövegek kb. 60%-át tartalmazza). Miután beszereztem a G2A-t, én ezen próbálom meg tesztelni (ha ezen sikerül, akkor a G2-n is mennie kellene, míg fordítva nem ennyire egyértelmű)
    - technikai gond, hogy HornOx megoldása (Hunnenkoenig letölthető magyarítása G2-höz) számomra nem tűnik megfeleltethetőnek az angol, ill. német verziókkal, ezért vagy újrafordítja valaki, vagy kézzel megfelelteti a megfelelő mondatokat (tesztelés céljából ennek egy részét próbálom megfeleltetni és beleírni a G2A-ba (még az addon mellett szól, hogyha a meglevő angol VDF-t sikerül magyarosítani (és az működik is), akkor jó úton járok)
    - elképzelésem szerint egy nagy szótárat (pontosabban mondat-tárat) hozok létre, amiben történhetne a fordítás (-- bármilyen más, egyszerű szöveges 'eredeti mondat - magyar mondat' megfeleltetés is elég lenne, de eddig ilyet nem találtunk)
    - a fenti szótárnak az lenne az előnye, hogy az eredeti (ou.bin) állományból hozná létre az új állományt úgy, hogyha a szótárban talál a mondathoz fordítást, akkor az eredetit arra lecseréli (lefordítja) (ezután lehet kicsit komolyabban tesztelni a konvertáló programom helyes működését)
    - kis utángondolással belátható, hogyha a szótárban szerepel a G2, G2A összes eredeti mondata, és annak fordítása, akkor (ha működik a konvertálás) mindegyik fordíthatóvá válik
    - ha ezek alapján valakinek az lenne a véleménye, hogy eddig szinte semmi nem történt, azzal nagyjából egyetértek :)
  • Manti
    #13130
    Szia Otto!

    Köszi a választ. Végülis mind1, majd tartalékolom az xp-t. Kipróbáltam mit tudok csináltatni Bennet-nél, és 8 Tp-ért meg tudtam tanulni egy Brutal magic ore Battle Two-handlert (jól hangzik, mi? :) ), aminek az elkészítéséhez 4 lump of ore kell. A fegyverhez 140-es erő kell, de 160-at sebez le és + 10%-ot ad a kétkezes fegyverhasználatra, így nekem lett 103 % :D. Ezek után kiváncsi vagyok milyen lesz a sárkányvéres kard :).
    A másik világ meg a negyedik fejezetben elég tápos. Csontvázak, csontvázmásusok, tűzdémonok, Dragon snapper-ek, Trollok, meg nehány Bitter és Battleclawler is növeli az xp-t.
    Mondjuk level 31-nél már kell is...
    Érdemes visszalátogatni sárkányölés közben ;)

    Üdv: Manti
  • Duzsuki
    #13129
    És a sima G2-vel mi lesz?
    Azt a projektet már dobtátok?
  • Randal
    #13128
    Ja igen, azért a szövegeket külön kell kiszedni a G2aT-ből, mármint az angolosításból. Tusy most ezen dolgozik.
  • Randal
    #13127
    Szeretném. Nekem nem lesz sok vizsgám, meg kb egész dec vége meg januárom szabad lesz, igaz nem hiszem hogy sokat leszek netközelben, de az addonnak szeretnék nekiesni.
    Annyiban is könnyebb lesz fordítnai, hogy már játszottam vele:)
    Remélem azért majd haladok vele.
  • Johnyy
    #13126
    januárra lefordítjátok az addont????
  • Randal
    #13125
    Igen gondolkodok rajta.
    Az G2-höz van angol leírás, szép honlappal meg mindennel,az addonhoz még nincs.
    ha lesz akkor nekiállok.

    Fordításügyben még nem sokat haladtunk, ezért annyit tudok mondani, hogy előreláthatólag januárban lesz kész minden...
    Ugyebár vizsgaidőszak miatt...
  • Probatbicol
    #13124
    Itt van egy angol végigjátszás:

    gothic 2 addon solution
  • Takanohana
    #13123
    Tudtommal nincs még sem végigjátszás, sem magyarítás az addonhoz, de Randal említette, hogy foglalkozik a gondolattal.
  • mastert
    #13122
    ha van valakinek elküldené nekem
    [email protected]
  • mastert
    #13121
    és a sima g2 höz van honosítás az megvan csinálva addonhoz?????
  • mastert
    #13120
    hi tudja valaki hogy van e végigjátszás a g2 addonhoz?????
  • Chaos Mad
    #13119
    kira! :)
  • Szid
    #13118
    Ja,meg feladatok, meg nehezebben kinyírhatóak a szörnyek...
  • Chaos Mad
    #13117
    szal és miben más a kieggel? uj szörnyek, páncélo, fegyverek már kezdetekkor?
  • Chaos Mad
    #13116
    váh.. ezt nem is olvastam. thx! már kezdtem félni hogy ugyan azt kell megint végigjátszanom, de most akkor nekiállok! :)
  • Ottto
    #13115
    "mi volt #13108-as hozzászólás?"
    Nemlényeges

    Sajna addig nem jutttam az addonba hogy a kétkezes sárkányölőt is viseljem, sry.
  • Manti
    #13114
    Sziasztok megint!

    Egy kérdésem lenne. Gondolom az előzö hozzászólásomból kiderült hogy a Die Nacht des Raben-el játszom. Most ott tartok hogy legyaktam a mocsári és a tűzsárkányt, és megcsináltattam Jan-al a közepes sárkányvadászpáncélt, amúgy még tele van orkockákal meg lizimenekkel a pálya és még a másik világba se mentem vissza. Szóval a kérdés az hogy a forge-olással együtt mennyi Tp-be kerül annak a kardnak az elkészítése amihez sárkányvér kell, illetve mennyit fog sebezni + mekkora erő kell hozzá.
    Ja és még egy kérdés: mi volt #13108-as hozzászólás?

    Üdv: Manti
  • Chaos Mad
    #13113
    hajrá!
  • Ottto
    #13112
    Akkor kövezzük meg!
  • Chaos Mad
    #13111
    reklama...
  • Ottto
    #13110
    1 szót sem írsz gothicról, minek jöttél ide ezzel?
  • Chaos Mad
    #13109
    láttuk
  • Manti
    #13107
    Megtaláltam
  • Manti
    #13106
    Sziasztok!

    Valaki meg tudná mondani hogy hol van Quarhodron sírja?
    Előre is köszi.
  • Randal
    #13105
    G1-ben a Régi táborba úgy is be tudsz menni, hogy átváltozol Húsbogárrá és bemész a kapu alatt:)

    Egyébként az a 108-as szint rohadt sok és szvsz képtelenség mivel cheattel a max is 100, ha jól olvastam vhol.

    Chaos Mad:
    Nem baj ha új játékot nyomsz. Teljesen más lesz hidd el.
    Na meg vannak benne úgynevezett gyorsítások is, így nem kell annyi időt töltened a küldetések megcsinálásával.
  • Ottto
    #13104
    jaja
  • Chaos Mad
    #13103
    ahogy elnézem csont uj játékot kell inditani :(
  • Chaos Mad
    #13102
    vagy hogy jön a story a csontsárkány legyilkolása után? :)
  • Chaos Mad
    #13101
    jah thx, már árjöttem megy is faszán az angolositással! most folytathatom a 36-os paladint?:)
  • Ottto
    #13100
    nyomsz egy dos parancssort oda írod be hogy /x
  • Chaos Mad
    #13099
    na szal ezt kell csinálni ha jol tudom:

    1. felrak gothic 2
    2. német 1.30-as peccset így indítjuk: Gothic2_130_de.exe /X
    3. csak a gothic2.exe-t kirakjuk a gothic 2/system könyvtarba a régire
    4. felinstall ljuk ezt a kieget
    5. rátesszük a 2.6-os peccst (az exe-t, nem a krekket)
    6. rá  a krekket (ez egy rar)
    7. az angolosít s modot is feltehetjük, ha kell

    a 2.-be ez a Gothic2_130_de.exe /X micsoda? mi az hogy /X ???
    :)
  • Chaos Mad
    #13098
    nah ez is megoldva ::)))))

    csak 1 gondom van, nem tudom felrakni a német 1.30-as peccset, kiválasztom hogy hova insatlláltam a g2-töt azt nem tudok a tovább gombra kattintani. :((
  • Chaos Mad
    #13097
    nah ok, ez a problema megoldva :))

    szal ha megvan a kieg hogy kell felrakni?
    az alap g2-re?
    és mi kell még hozzá?
    csak angol paccs?
    tudom folytatni a g2-es mentéseket?
    vagy 0-ról kell kezdeni és elöröl az egészet végigtolni?
    vagy uj stori az egész?

    thx a helpet :))))