21229
  • Xp3rT
    #13217
    Délután visszaraktam az SP2-t és az addon tökéletesen futott, tehát NEM.

    Viszont gondom van az angolosítással, .ini fileokat követel rajtam és nem hajlandó elindulni /kivéve azt a nyomorult német .exe-t, ami elég gáz, mert utálom a német nyelvet.../... Tud vki segíteni? vagy legalább 1 helyet ahonnan letölthető?

    1ébként banner nem lesz?
  • CarajoEsp
    #13216
    NAh mindegy ,holnap visszamegy a Dvd-m a gépbe és akkor remélhetőleg neki tok kezdeni megint.
  • CarajoEsp
    #13215
    Hát mit tehetek:D Amekkora barom vagyok csodálom ,hogy nem valami más játékot vettem meg:D
  • Faki
    #13214
    De a borítóért megérte
  • CarajoEsp
    #13213
    Nah megvettem a Gothicot a Gamestaros újsággal. Egy gondom van vele ,hogy én marha megvettem a Dvd-set ,mert ahhoz van borító faszán nyomtatvan ,mire rájöttem ,hogy most nincs is DVD a gépemben:D
  • Probatbicol
    #13212
    Basszus éppen most raktam fel az új gépemre az sp2-t. Ezek szerint nem tudom folytatni az addont?

    És a telepítés után nem próbáltad visszarakni az sp2-t?
  • Tusy
    #13211
    Akkor januárig kilépek, amire jutottam (tesztelés címszóval) azt elküldtem mail-en
  • Tusy
    #13210
    Igazad lehet, SP2 is van ott, ahova nem ment fel
  • Mr_no_NaMe
    #13209
    Köszi megnézem ott
  • Kurty
    #13208
    Helló! Már rég nem voltam net közelében, hogy álltok a fordítással??
    Miben írtad a konvertáló progit??? Mert ha delphi,pascal akkor segíthetek, lécci majd írjatok. Amúgy a kieget most akarom újra kezdeni, talán zsoldossal. Amúgy remélem hogy sikerül a magyarítás megcsinálni a kiegre + a sima g2-re. Na császtok
  • Xp3rT
    #13207
    A megoldás kulcsa az SP2, azzal volt a baja. Miután leszedtem tökéletesen felrakta...

    Mr_no_NaMe: nekem is volt ilyen prob.Ha jól emlékszem, én az rpgdot-on találtam rá megoldást => www.rpgdot.com
  • Mr_no_NaMe
    #13206
    Énmeg elakadtam a Gothic 1-be...

    Most kéne mennem az ork temetőbe (3. fejezet) átmegyek a hídon az orkföldre,de amikor ki kéne nyitni csörlővel az ajtót nem engedi,bugos:(

    Valaki valami 5let?

    Egyébként a cooeprativ modol van valami?
  • Chaos Mad
    #13205
    dehogynem :)
    csinájj :)
  • Xp3rT
    #13204
    Nem tud véletlenül vki egy helyet, ahonnan működő verziót lehet szerezni?
  • Xp3rT
    #13203
    Nekem is csak a Daemon 3.47-es van fent... Próbáltam már mindent, de semmi sem működik. Már majd +őrülök, h végre sikerült letölteni és nem tudok vele kezdeni semmit.
  • Randal
    #13202
    jelenleg nem fordítottam semmit. ugyanis zh-k meg vizsgák voltak.

    Az 1000 sor az az amit a már magyarosított vdf állományból kinyertem.
    (ja, ez csak az ou.bin, a többit még nem néztem, hmm, max 3-4ezer sor akkor).

    Szóval lefordított cucc max januárban lesz a vizsgák miatt.
    Addig amit lefordítanék az úgy se lenne jelentős.

  • Tusy
    #13201
    - amit most fordítottál, azon ne filózz (inkább add oda vhogy, megpróbálom belerakni az addonba). Amivel nem boldogultam, az Hunnenkoenig eddigi G2 fordításának a berakása az addonba, és az a több.
  • Randal
    #13200
    A G2 szövegeit elméletileg jan elején adom ok?
    Most vizsgák lesznek, utánna viszont nekiállok.
    cirka 1000 sor.
    Az Addon szövegén még filózok egy darabig, hogy a G2-t hogyan s miként tudnám belerakni.
  • Tusy
    #13199
    - a file-okat visszaírni kellene, olvasni eddig is sikerült
    - ha megkapom a G2 teljes fordítását, akkor megnézem a programokat, de elvileg ti is tudjátok használni
  • Tusy
    #13198
    - a lefordított szöveget nem sikerült visszaírni (vagyis kiadni magyarításként), erre írtam olvasó-író programokat, amiket most végül is leteszteltem, és nálam működött (az eredeti állományokat cseréltem fel a lefordítottal)
    - Hunnenkoenig G2 magyarítását viszont nem ilyen módszerrel készítette HornOx, hanem ezeket az állományokat is belerakta egy VDF állományba, amelynek írására nem sikerült jó programot írnom, viszont találtam ilyet a weben (amit meg kipróbálnom nem sikerült :)
    - a magyarítást Randal hegyezi, erről őt kérdezd, én 'csak' a konvertáló részhez nyúltam hozzá
    - remélem, érthető voltam :)
  • Randal
    #13197
    a yahoo-s mailemen fennt van a 2.5-ös GothicVDFS meg az 1.5-ös is.
    A 2.5-össel simán ki tudtam szedni a fájlokat.
  • Takanohana
    #13196
    Szuper! Csak a felét sem értem, hiába nem vagyok egy lángész. Írd meg kérlek magyarul is, hogy akkor most hol tart a dolog.
  • Tusy
    #13195
    Kicsi LOG, de talán utoljára :)

    --= =--

    Eredmény: az [ou.bin, menu.dat, gothic.dat] állományok szerkeszthetőek az általam írt programokkal, ezzel a magyarítás elvégezhető (G2A, illetve G2 is)

    Nem sikerült: a VDF állomány(ok) írása; az ismeretlen változó értéke fontos, megoldása (egyelőre) felfüggesztve
    - A www.worldofgothic.com oldalról (vhonnan) letölthető egy GothicVDFS.zip (34,259 byte), amely elvileg gyógyír a problémára. Leírása szerint v2.6 nélkül nem használható, a függőben levő G2 fordítás befejezésével ki kell jelölni a szükséges állományokat, és 'build'. (A létrehozott MOD-ot szerintem simán át lehet nevezni VDF-re, de ez hamar ki fog derülni).
    - HK eddigi fordításának a befejezése csak VDF-el működhet, különben előről kellene kezdeni, hogy megfeleltethető legyen, mint a többi file (angol - német).
    - A hiányzó értékre továbbra sincs ötletem (szerintem olyan CRC szerű ellenőrző összeg), de jelenleg úgy tűnik, nincs is rá szükség (a fent leírtak miatt)

    Tesztelve (általam):
    - Gothic II (angol) 3 CD v1.31
    - Gothic II addon (angol subtitle (MOD) telepítve) v2.6 (majd eltávolítva)
    Mindkét helyen az [ou.bin, menu.dat, gothic.dat] állományok lettek
    lecserélve, és a 'felesleges' VDF, MOD állományok pedig el lettek
    távolítva (VDF konkrétan nem volt, de G2 esetén lehetett volna,
    csak akkor a verió itt is v2.6-nak kellene lennie, és nem v1.31-nek)

    - A menu.dat állományban a 'Ki akarsz lépni a játékból? Igen / NO' kérdést javítottam (mivel a dat_r2.exe csak a kettőnél hosszabb szövegeket hozza be, de most az 'n'-el kezdődő 2 betűs szövegekkel kivételt tesz)
  • Tusy
    #13194
    - egyik gépen nekem sem sikerült (kérte orig. CD-t), másikon meg igen. A másikon nem voltak CD-író programok, egyiken meg van nero, clone-cd (daemon mindegyiken van). Talán ez lehetett a baja, de más sw különbség nem nagyon van a 2 gép között.
  • Ottto
    #13193
    nincs rá nagy szükség, de ha kell csinálok egyet
  • Chaos Mad
    #13192
    télleg itt miért nincs banner?
  • Chaos Mad
    #13191
  • Xp3rT
    #13190
    Nem volt még bekrackelve...
  • Chaos Mad
    #13189
    nem szabad elötte becrackelni a sima G2-töt.
  • Mr_no_NaMe
    #13188
    Tényleg mikor telepítem az adont nekemis ezt csinálja...hiányolja az original cd-t!
    Egyszer már feltettem és ment!Most nem akar elindulni...béna vok.
    Valami 5let?
  • Xp3rT
    #13187
    Hi!
    Mindent úgy csináltam, ahogy kell, a G2 addon a telepítés közben mégis leáll, és kéri az eredeti CD-t. Ha vki tud, segítsen pls.
    Köszi
  • Chaos Mad
    #13186
    na ez jo lenne!
  • Mr_no_NaMe
    #13185
    Opá fúrumt=fórumot,ojan=olyan kicsit siettem az írással,sry
  • Mr_no_NaMe
    #13184
    Mostt ahogy így olvasom a másik fórumt érdekes dologra bukkantam:

    Állítólag van 1 ojan "Coop" nevezetű mod ami lehetővé teszi hogy tolhassuk a Gothic II-őt LANon is!

    Valaki tud erről valamit?
  • Mr_no_NaMe
    #13183
    Már megvan!Teljesen elfelejtettem hogy az RT-be van aréna:)
  • Mr_no_NaMe
    #13182
    Lenne 1 kérdésem!

    Gothic 1-be már Gomez Árnyai közé tartozom és azt szeretném megkérdezni hogy ki tud engem egykezes és kétkezes harcra oktatni?Nem találtam senkit aki edzene:S
  • Ersiman
    #13181
    Igen.
  • tibor16
    #13180
    Hi, -én ott követtem el a hibát, hogy eladtam őket,-sztem ellenőrízd megvannak-é. Meg mintha többre emlékeznék, de ebben lehet hogy tévedek...
  • badboys
    #13179
    Hi!
    Ha már a játékban előforduló furcsa viselkedéseknél tartunk, nálam olyan fordult elő, hogy a Jack világítótornyát örző egyik bandita (az utolsó a 3-ból, aki még élt), egyszercsak fogta magát, felfutott a torony tetejére és kiugrott, pont ráesett az alacsonyabb tetőre. Dexter pedig szintén ugyanezt tette, mint az már előbb is leírtátok, csak nem banditára, hanem az alacsonyabb tetőre esett.
    A kiegben pedig van valami, ami nem egészen ilyen jellegű, viszont nem értem, miért van.
    Greg-nek, a kalózkapitánynak kell kiásni 4 kincset (ha jól értelmeztem), megvan a 4 kincs, mégis azt mondja, hogy nincs meg mind. Találkozott már valaki ezzel?
    Ha jól tudom, akkor egy arany serleg, egy ezüst tál, 100 arany meg egy gyűrű kell neki.
    Előre is köszi a tippeket, segítséget!
  • Mr_no_NaMe
    #13178
    Kösz útközben már rájöttem!

    Hát eléggé furcsa az irányítás a kettőhöz képest...
    De ahogy mászkálok bányavölgyben...minden olyan más:)