21229
  • Sanpanza
    #13537
    Hi! A G2-höz és a Kieghez angolositást hol lehet szerezni?
  • Esrohnoil
    #13536
    Az nem olyan vészes...
    Bár ha belegondolok h. az első rész össz. volt 8000 sor.
  • Randal
    #13535
    Johnyy: Köszönöm. Ez eszembe se jutott.
    Esrohnoil: a G2-ből kb 4-5000.
  • Johnyy
    #13534
    utólagos engedelmeddel becopyztam a ide is
  • Esrohnoil
    #13533
    Oks, azt hiszem van hozzá kedvem.
    Most akkor mennyi van vissza a fordításból, úgy értem hány sor v. % amit le kell még fordítani kb.?
    Utána meg úgyis végigjátszom majd párszor én is, h. kiküszöböljük a félrefordításokat, hibákat.
  • Randal
    #13532
    Angolról.
    Van benne pár német szöveg, de az nem sok.

    Most ráuszítottam szegény Tusyt egy újabb őrült ötletemre a fordítás kapcsán, szóval jöv hétre megtudom, hogy hogyan is áll a dolog.

    Egyelőre csak a G2-t tervezem.
    Vizsgacsúszás miatt kifutottam az időből, ezért nem lenne időm febr. elejére befejezni.

    Johnyy: Köszi, hogy szóltál, bekopizom más oldalakra is.
  • Esrohnoil
    #13531
    Angolról, v. németről?
    A másik kérdésem meg az, h. addonnal együtt v. anélkül?
    Mert én addonnal még nem játszottam.
  • Johnyy
    #13530
    ezt a felhívást beírod a gothic fórumba is!??
  • Randal
    #13529
    Hali!
    értem, na mindegy akkor nem kell a fájl.
    az uccsót azt én fordítottam:)
    köszi a hibákat, majd javítom.

    FELSZÓLÍTÁS:

    KERESTETIK MINDEN OLYAN EMBERKE AKINEK KEDVE LENNE A GOTHIC 2 ÉS AZ ADDON FORDÍTÁSÁHOZ!
    JELENTKEZNI A KÖVETKEZŐ E_MAIL CÍMEN LEHET:
    [email protected]

    MUNKÁBAFOGÁS VÁRHATÓ IDEJE: FEBRUÁR ELEJE

  • Esrohnoil
    #13528
    Egyszer elküldted nekem, de csak úgy van meg h. vmennyi már magyarra van fordítva belőle.
    Egyébként találtam benn pár apró hibát (a 2.1-esben), inkább csak félrefordítások:

    "Ki volt az a srác akit az előbb küldtél értem?"
    Ezt erre kellene átírni:
    "Ki volt az a srác, akit ezelőtt küldtél?"

    "Engedj be!"
    Ez sok helyen nem helyiségre vonatkozik, úgyhogy így helyesebb:
    "Engedj át!"

    "Túl kevés 5 Erő pont hogy használd."
    Ez kicsit magyartalan, de lehet h. több részből rakja össze a játék, szal az elejét így kellene változtatni:
    "Kell még 5 Erő pont hogy használd."

    Ja, és ki fordította a "Damn it."-et "Bassza meg."-nek? :) Jót röhögtem rajta. Elvileg jó, de nem korhatáros a game.

    Egyenlőre ennyi, ha még javítotok rajt esetleg.
  • Madmartigen
    #13527
    Ááá nagy gáz ha Raoul-fekete trollbőr küldetés-nél megtanultam a prémek kinyerését? (töltsem vissza az állást?)

    Egyébként ti mit szoktatok még tanulni egykezes-kétkezes és erön kívül?
  • Madmartigen
    #13526
    két kérdésem lenne... hol rejtözik Hanna, illetve hol találok "ham"-et Gromnak, a vadásznak.. (mert hogy khorinisbe nem volt...) vagy a ham megegyezik a mogyorósításban lévő "szalámi"-val?
  • Probatbicol
    #13525
    Nyugodtan nyomd az 1-et egyáltalán nem csúnya, ráadásul mindent fullosra állíthatsz (300%-os látótáv pl.) Plusz a Gothic nem is s technika miatt szép, hanem mert egyszerűen szép tájak vannak megrajzolva benne.
  • Madmartigen
    #13524
    Kicseréltem a vizet meg minden, csak úgy emlékeztem (mivel régebben már kijátszottam a cuccost) hogy elmegy a kocsmába azonnal... :)
    Mostmár persze a zsoldosoknál vagyok, egy ork mészárlóval a kezembe:)

    Más: A G2 magyarítás csúcsszuper... Ez alatt a korhűséget és az angol poénok átvitelét értem... De azt ne mondjátok nekem hogy 75%os... Belépek egy párbeszédablakba, és már khorinisba is mindent angolul ír ki... vagy éppen németül... Szóval pls sürgösen kerítsetek vkit aki normális formátumba tudja konvertálni a 100%os verziót, mert ha csak emiatt áll meg a munka, az elég gáz...


    Gothic1-et érdemes kinyomni? Mennyire fogadható el a grafikája? (nem elsödleges szempont de mégicsak 2001es...)
  • Randal
    #13523
    Sorry,elfelejtettem szolni.
    magyaritasok.hu-n elérhető.
    A honlapomat meg ne nézzétek, nem fog frissülni, csak akkor később. Akkor is szeretném a magyaritasok.hu-ra költöztetni.
  • Duzsuki
    #13522
    Randal kerestem a honlapodon de ott ugy van kiírva hogy 1.1-es, Hunnenén pedig ugy hogy 2.0-ás vervió. 2.1-es sehol nincs.
  • Duzsuki
    #13521
    Egyébként srácok az 1.08k Patche pont a grafikai hibákat javitja (szebb lesz a grafika és látszanak a pénzérmék).
  • Duzsuki
    #13520
    Honnan lehet leszedni a G1-hez a 2.1-es magyarosítást?
  • Randal
    #13519
    Mégvalami.
    Nincs meg valakinek az a fullos angol fájl amiből annakidején a G1-et fordítottuk, vagy az csak nekem volt meg?
  • Randal
    #13518
    Major:
    Köszi az észrevételt, utánnajárok.
    Zoozoo:
    Igen,a G2A beépül a G2-be és kiegészíti.
  • Takanohana
    #13517
    Amúgy továbbra is álldogállni fog, de a verseny azért lezajlik. Néhány nap múlva a fogadós majd szól, hogy befejeződött a verseny.
  • zoozoo
    #13516
    Egy talán buta kérdésem lenne.
    A G2A az beépül a sima G2-be és kiegészíti a G2-t, vagy más utakon jár, külön történetet jelent?
  • Johnyy
    #13515
    akkor korigálj ......
  • maxius
    #13514
    ...hmmm...már értem ott mér vesztettem...
  • Johnyy
    #13513
    kicserélted a dobozban a piát vízre?? régen játszottam de aszem ezt kell csinállni
  • Madmartigen
    #13512
    bazz, Randolph nem akar piálni amikor benevezem a versenyre... Csak áll a mezön mint egy fasz..
  • Madmartigen
    #13511
    ahh sry, semmi:D hirtelen azthittem hogy orlan = onar-ral...
  • Johnyy
    #13510
    neho ne találd má mek onar házát,,, egy hatalmas farm!!!! figyeld az útjelzéseket!!!!!!! pepe meg ottvan ha mész a bejárathoz akkor le kell fordulni és az erdőben dekkol a birkáival
  • Madmartigen
    #13509
    Halihóó! Hol találom Onar házát, meg Pepét?
  • Johnyy
    #13508
    Én 2 . felyezetben kiirtottam az egész bányavölgyet! orkoktól mindentől, sárkányokhoz meg beléptem és elcsórtam a kincsüket,,

    ha van egy varázsló akinek megvan az ork mészárló az már legyőzhetetlen mivel az oda visza módszerel ha egyedül van az illető akárkit le lehet gyakni, távolról meg ugye a varázslatok általában mindíg célba találnak
    így nem volt nagy kunkszt kiütni egy nagycsomo ellent, csak az volt a kár hogy utánna jó lett volna ha ujratermelődtek volna mert a többi felyezetben szabadon rohangáltam az álítólag nagyon veszéjes bányavölgyben
  • maxius
    #13507
    Ismerni ismerem, és a régi bányát tudom is, hogy hol van...de a másik 2..azok valahol Ork-földön vannak (asszem), és ott nem nagyon jártam...
  • grebber
    #13506
    Kb mennyi idő a game végigjátszása?
  • Johnyy
    #13505
    nehogy ne ismerd már a bányavölgyet!!!!!
  • maxius
    #13504
    I need your help!
    A bányavölgyben kaptam 1 térképet, amin rajta van a 3 bánya...na én ezt a térképet elvesztettem vhogy...
    Mi ennek a tárgynak a cheat-kódja?
  • Major
    #13503
    Találtam egy kis angol szöveget! Én a mocsári táborban beszéltem Gor Na Drak - al. És a lent a kérdés kiválasztó kis menüben angolul írta ki, ha kiválasztottam akkor már feliratozva már magyarul írta ki. => Hi! Where are you oft to? - Hi! Hol voltál!
  • 20Joe
    #13502
    Hi!

    Szeintem a Ghotic sorozat ez eddigi egyik legjobb hangulba hozós játék! Szép grafika, jó történet, sok lehetőség. Talán így lehetne a legjobban jellemezni. Én már túlvagyok mind az eddig Gothic-on a kiegen is. Nagyon jók szerintem. Az is is tetszett, hogy más karakterel is másabb a történet, és ez jó. Na jó ennyi elég is volt szerintem, mivel úgy is ti is tudjátok, hogy milyne fntasztikus egy játék ez.
  • DonnieBrasco
    #13501
    A Morrowind akkor neked nagyon bejönne, legalábbis 1-2 mod felrakása után (főzés, ácsolás, kovácsmesterség stb...)

    DB

    (flamewar helyett: A Gothic 1-2t is szinte ugyanannira szeretem, az 1-est már régebben végigvittem, most a 2-est nyomom aktívan :)
  • Esrohnoil
    #13500
    Tévedsz, akkor sem látszódik. :)
    Pl. a pénzérme fele 100% hogy nem.
  • Prince007
    #13499
    Látszódnak azok csak úgy fordulj hogy ne legyen elötted semmi.(bokor,ház stb)
  • Esrohnoil
    #13498
    Hm... egy kérdés...
    Nálam az angol verzió van meg az első részből és 1.08j-s verzió. Az 1.08k-s mennyivel több, miben más, ill. ha felteszem, a mentett állásaimat tudom majd használni?
    Még valami: néhány tárgy nem látszódik teljesen az inventoryban, csak félig, pl. pénzérmék...
    Egyébként 2.0-ás magyarítást használok és eddig nem tapasztaltam nagy hibákat. :)
    Max. kisebb félrefordításokat, de nem vészes.