21229
  • Keti
    #17064
    Gold editon van meg.
  • W B
    #17063
    Csak akkor már egy kérdés a Gold Editon mien?
    Gothic 2 + kieg és olyan nehéz is? Vagy van még + bejárható terület.
  • nestea
    #17062
    Nem biztos, hogy van benne, csak egy szépkötésű, kézikönyvszerű valamit láttam a csomagoláson.. Ez a gold edition... Nemtudom, hogy neked melyik verzió van meg. Ha gold edition akkor biztosan tévedtem a kézikönyvvel kapcsolatban...
  • Keti
    #17061
    Kellene hogy legyen benne kézikönyv? Amit a fiamnak megvettem, csak egy darab cetli volt benne, ami végülis semmire nem használható. Epilepszia veszély, stb. bla, bla, bla. Ezt csaknem nevezik kézikönyvnek? Van akinek a játékhoz csatoltak mást is? Nemtudjátok a magyarosítás az 1.32-hez mikorra várható?
  • Szid
    #17060
    Újabb mod az Ad-onhoz:
    http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&file_id=179

    A g2 története után játszódik. Egy srác-Rehn kalandjai. El akarja hagyni a várost (Khorinist), hogy megtehesse csatlakoznia kell a kalózokhoz.....
  • Randal
    #17059
    A fordítást nem a Media Markt emberei vétették, hanem a forgalmazók. sajna arra nem lehet rájönni, hogy honnan szedték a fordítást, de pl. landscape szót szépen pályának fordították. Mintha a Gothicban lenne pálya....
    Engem mondjuk ez is feldühít. Olyanok írják/fordítják a szöveget akinek egy csöppnyi rálátása sincs a számgépes játékokra.
  • nestea
    #17058
    Komoly, sajnos. Én ez miatt a baki miatt döntöttem az mellett, hogy nem veszeme meg. Legalábbis most nem. De a kézikönyv érdekelne, meg tök szép volt a doboza.
    Szólval megveszem, de csak a Gothic 3 után, hogy tutira maradjon zsém..
  • Ottto
    #17057
    :DDDDDD
    Mégis komoly? Hallottam már róla, de nem hittem el, hogy tényleg ennyire igénytelenek lennének.
  • W B
    #17056
    Úgy, hogy Gothic utáló gök.
    Vagy nem játszotak a játékkal.
  • nestea
    #17055
    Hi all! Lenne egy kérdésem...
    Szóval ma elmentem a medi marktba és megpillantottam a gold editiont. elolvastam a hátulját, és jót röhögtem.. Az volt kiírva h megkell találnunk "Annos szemét"..
    A kérdés az, hogy hogyan ejthetnek ekkora hibát?
  • nightsucker
    #17054
    Warezröl
  • nightsucker
    #17053
    Netröl töltötem le
  • Ottto
    #17052
    Tedd be az egyes CD-t!
    De most komolyan: Lehet hogy karcos a cd-d. Próbálj meg egy képfájlt karistolni belőle és telepítsd fel onnan, aztán írd ki egy újra. Lehet hogy a CDolvasód a hibás, nem tudja megfelőlen olvasni, (talán túl gyorsan írtad ki). Ami még lehet hogy több cdmeghajtód van, és ő egy másikban keresi. A virtuális meghajtókat tiltsd le aztán próbáld végig azokat ami gépedben van, vagy akár le is húzhatod (egy kivételével)
  • nightsucker
    #17051
    Hello!

    Segítsetek abban plz, hogy a gothic 2 installálásánal azt írja ki amikor az első cd-ről telepítem, hogy rakjam be az egyes cd-t. Hogyan telepítsem a játékot? Segítségeteket előre is köszönöm!
  • W B
    #17050
    Mi vagy?
    Mágus? Milicista? Zsoldos?



    Tipp:
    Ha milicista akkor ezzel még várhatsz a harmadik fejezetig. Akkor lovag leszel. Tanuld meg a Manna Elixirt( Elixir of Spirit)(Sagita aszthiszem) Csinálj 10 ilyen italt , id meg. És a tanácsházán tanuldmeg a Szent nyíl lovagi varázslatot. Az ajtónál jobbbra az olvasó lovag. Most van kb 120-122 manád így. És egy király várázslatod is van.

    Mágus vagy akkor te döntöd el. Én erő és ügyeség Elixireket csináltam.

    Zsoldos karimmal én csak ügyeség és élet elixireket kutyultam. Elértem a 100 ügyeséget onnan már csak élet elixirek.
  • Nemet
    #17049
    Szerinted az összes kis picsa potion-t meg kellene tanulnom? Kb. 30-40 TP-ért?(vagy több) Nem tudom, de remélem nem:-)
  • Nemet
    #17048
    Gond van!

    Kétféle úton is kipróbáltam az alkímia tanulást és Constantino egyik módnál sem ajánlotta fel az erő elixir megtanítását.

    Egyik út: Sagitta-tól tanultam meg (ott dex elixir tanulható)
    Második út: Ignaz-tól tanultam meg (speed potion tanulható)

    Bármelyik út után mentem oda Consta-hoz nem akart a mocsok tanítani:-))

    btw elfelejtettem írni, mindössze az első fejezetben vagyok, lehet, hogy ez lenne a probléma? És csak a későbbiekben tanít?

    Help plz:-))
  • GDI
    #17047
    Röviden,kell legyen alap ismereted az alkímiához ha akarod hogy Constantino tanítson.Vagy pedig a tanonca leszel.
  • GDI
    #17046
    Constantinonál az a baj ha nemállsz be hozzá tanoncnak vagy nincs alap ismertséged az alkímiáához akkor nemtanít.A városban az alsó negyedben viszont van egy másik alkimista akinek ha leteszteled a felejtös tekercsét akkor tanitani fog..Utána megjelensz Constantinonál és elmondod neki hogy már vannak alap ismereteid..Nekem így sikerült megtanulnom az erö elixirt.
  • tibor16
    #17045
    csak sorba tanít, ami azt jelenti hogy a legegyszerűbb löttytől fölfelé... lehet, hogy ez a baj
  • Szid
    #17044
    Már próbáltam. Egész érdekes. Sokat lehet benne szenvedni, míg tal´lasz valami tanárt.
  • Randal
    #17043
    Nemtom volt e már:
    Egy mod a G2-höz, letölthető hozzá angolosítás is ami jelenleg beta2 változatban van.
    http://www.diccuric.de.vu/
  • Nemet
    #17042
    Hi all! Térjünk vissza egy kicsit a játékhoz (pihenjenek le egy pillre az egymásra acsarkodók)

    van 1-2 problémám:
    1, az erő elixireket dragonroot + king sorrel-ből kell csinálni?
    2, angol leírásban azt olvastam, hogy két ember tanít meg rá Vatras, Constantino, igaz?

    Nos, én összeszedtem az alkimia tudásomat Sagitta-nal, (sőt a dex elixir meg is tanulhattam volna tőle) viszont Consta nem akarja felajánlani, hogy megtanít az erő elixir elkészítésére. Megcsináltam neki a Herb-es quest-et, mit csináljak még? Vagy várjam meg Vatras-t? És ő mikor, hogyan?

    Help plz:-)
  • Broafka
    #17041
    jaj, nem kell ide házigazda szerintem, egyszer, kétszer van egy kis veszekedés, most nem dől össze a világ, ilyeneket is kell olvasni :)
  • W B
    #17040
    Hát igen.
    De itt ne telégy a házi gazda. Keresünk ide valaki mást.
    Egy Moderátor jó lenne?
  • Ottto
    #17039
    Szal most én vagyok a rossz huh? |D
    Itt semmilyen vita nem körvonalazódik csak a sok kisgyerek jónak akar látszani. Én csupán a házigazda szükségét hoztam fel, amit -ahogy látom- páran ellenszenveznek (nemnehéz kitalálni kik) Pedig a topik még menni fog egy (jó)darabig tehát szükséges hogy valaki a jövőbeli szpemmet és flémet takarítsa (ha már ennyire elfajultunk. Vajon régen miért nem kellett....)

    WB: Azt hiszem "folytatom"ot akartál írni!
  • W B
    #17038
    Az. De nem kezdeményezem tovább.
    Innos legyen mindanyiunkkal!
  • vegesm
    #17037
    újabb vita körvonalazódik:)
  • Ottto
    #17036
    Szid: Nem, jobb ha most kerítünk egy házigazdát különben mégegy oldalon át fog a hülyeség menni. Inkább tudjuk le most és utána talán visszafogottabb lesz mindenki.

    Broafka: Igen. Már oldalak óta olvasom a hülyeségeiteket most nem bírtam szó nélkül hagyni. Ha tényleg kibékültetek és vége a játszadozásnak akkor nem értem miért izgat ez. Amíg nem csinálsz semmit addig sem én se senki más nem köt beléd.

    Tibor: Elvállalod?
  • GDI
    #17035
    Nekem a német verzió van meg az addonnal együtt,és naon idegesítő ez a német.Nemtudna valaki egy helyet ahonnan tudnék lehúzni hozzá angol feliratot?Elöre is THX
  • Szid
    #17034
    Remélem mindenki befejezte a hülyeségeit.
    Na, hogy oszlassam a feszültséget...


    Itt egy mod, az add-onhoz:
    http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&file_id=206

    Rövid leírás:
    Egy cég, nevezzük MudCorpnak, klónokatgyárt. Egy darabig minden jól ment, de azután egynéhány klón átváltozott zombivá. Egy ipse (Mester) interneten keresztül megrendelte a maga 11 klónját.Röviddel ez után a MudCorp beszünteti a klónok gyártását. Ezmiatt a Mester kénytelen a saját klónját egyedül megcsinálni. Ez Vagy Te
    Az egész mod Xardas tornyában és környékén játszódik. ca. 30 perc alatt a végére lehet érni. nem valami nagy, de azért szórakoztató és eredeti.
  • vizoo
    #17033
    Azért te se panaszkodhatsz :)
    Neked is muszáj volt rá reagálni ahelyett, hogy izgatottan várnátok a 3. részt és addig végigjátszanátok 178adjára is az első kettőt
  • tibor16
    #17032
    1-et értek, mostanában, ha idetévedek - többnyire a locsogást lehet olvasni
  • Broafka
    #17031
    mindig ez van, veszekszik két ember, aztán kibékülnek (vagy kompromisszumot kötnek) aztán meg jön egy barom, aki úgy véli hogy akkor felzavarja az állóvizet, és most ő is pártot fog valamelyik oldalon, és elindítja a veszekszést ismét
    ez esetben kedves barátunk ottto nem bírt nyugodni
    pedig már örültem hogy lezártuk a témát W B-vel és megállípodtunk...
    na mind1, ez mondjuk várható volt

    lehet hogy kell házigazda, de se én se W B nem néztük játszótérnek a topicot, csak nem jutottunk megállapodásra, de neked muszáj volt ezt a hsz-t beírni, ugye?
  • Ottto
    #17030
    Talán ide se ártana egy házigazda, hogy a topik ne váljon a gyerekek játszóterévé, még akkor is ha lassan háttérbe kerül.....

    "Magyar létedre megtagadod a nyelved! Magyar létedre elfordúlsz Ősatyáidtól!"
    Ezen visítva röhögtem :DDDD (Bocs de ezt muszáj volt :DD )
  • W B
    #17029
    Ahogy tudom.
    Vagy kölül írom.
  • Broafka
    #17028
    hmmm... nehéz dolog :)
    na jó ÁLL AZ ALKU :DDD
    de 1 feltétellel, ha nem gond, vagy nem tom, legalább ami nem egyértelmű teljesen akkor írd oda angolul is :)
  • W B
    #17027
    Értem mire célzól. Én is angolul játszok a Gothickal. De jópár játékhoz letöltök magyarosítást. A nagy részük sz@r.

    Egyezünk meg!
    Mindenki úgy beszél ahogy akar ha azt mondod, hogy: scavanger. Akor jó.
    De ez így legyen fordítva is! Ha én szt mondom, hogy: dögevő nem szolhatsz.
    De én se szolok ilyeneknél neked.
  • Broafka
    #17026
    nem arról van szó hogy nem szeretem a magyar nyelvet, jó kis nyelv (asszem ebben van a legtöbb káromkodás is :D)
    de van egy játék, akkor szeretem az erdeti nyelvén játszani (leszámítva ezt mert ennek a német az eredetije, de sajnos nem tanulok németet...) de magyarul az ilyen eröltetett lefordítások, vegyünk egy példát, van ez a idegesítő szám amit lefordítottak magyarra, az eredeti nem is volt olyan vészes, de magyarul rettenetesen idegesítő:
    Viszálom úgyis, úgyis (lásd: Madagaszkár)

    baromira szánalmas az ilyeneket lefordítani magyarra :-/ (most a számra értem)
  • Broafka
    #17025
    lol, ez volt idáig a legprimitívebb hsz-ed, eddig egész normálisan tudtál vitatkozni, még meg is akartam mondani hogy ahhoz képest hogy vitatkozunk egész normálisan csináljuk, de ez rettenetesen primitív volt
    szerintem ha nem érteném meg az anyanyelvemet akkor ezt most nem tudtam volna leírni és még valami, nem arról vitatkoztunk hogy nem értem a magyart, hanem hogy te nem érted az angolt, és kell neked a magyarítás hogy megértsed!