21229
  • sunmalac
    #17104
    Ja igen.
    Ha zsoldos -> közepes zsoldos vért, várban Gorn kiszabadításakor.
    Gyakorlatilag ekvivalens a nehéz milícia páncéllal, és a rákpáncéllal.
    De azért a knight (vitéz?) páncél veri a mezőnyt a második-harmadik fejezetben.
  • sunmalac
    #17103
    Bányavölgyben találsz.
    Ha milícia -> a várban, vagy még a kieg világ előtt megcsinálhatod a Benethes kavarást, és akkor knight páncéllalal (!) mehetsz a kieg világba.
    (előfeltételek: három bánya végiglátogatása, innos szeme elhozása a napfénykörtől)
    Ha bármi más -> rákpáncél.
  • Grave Digger
    #17102
    Azé megesik rajta a szívem. gamecopyworld-ről próbálj meg leszedni crack-et:)
  • Broafka
    #17101
    ti (te szoktál) szoktatok járni játékboltokban? 576, CD galaxis, meg ilyenekben? ha nem akkor tiplizz be szerintem, kemény 3000 Ft-ért megkaphatod sztem, ha játszani akarsz vele és ennyire nem akaródzik működni, akkor szerintem vedd meg, (többször használatos darab) valamennyire megéri...
  • komicic
    #17100
    Valaki légyszi feleljen, mert már én is nagyon akarok játszani!!!
    Nem tudom elindítani! Amikor a kép bejön hogy loading ezt irja ki: Gothic II Game CD-ROM not found.Ezt nem értem pedig crack-altem benne van az egyes cd is meg minden valaki ilyen problémával nem találkozott??
  • tibor16
    #17099
    Ezt mindig elszúrtam én is. Vhogy amikor Lord Andréval beszéltem, ez a dolog mindig megbukott, - pedig direkt figyeltem rá... Amikor sokadjára csináltam, fóbiás lettem, és később megnéztem a tolvaj céhhet, megvannak-e még. Korábban volt, hogy egy nagycsomó játékidő miatt (az ember nem minden nap megy le a tolvajcéhbe) iszonyún nagyot buktam. - pl a zsebmetszést csak a sziget6en tudtam megtanulni. A vicc az, hogy nem rögtön van következménye, hogy beszélsz... vagy nekem van csak gondom ezzel? - sz'al, nekem ez a G relytéjei közé sorolódik. Gondolom, mások ügyesebbek, nekem így sikerült.
  • Broafka
    #17098
    pech :P
  • Broafka
    #17097
    én úgy tudom hogy aszerint lesz egykezes vagy kétkezes ami szerint többet használod, vagy tapasztaltabb vagy belőle
    ergo ő mondja meg hogy 1-kezes vagy 2-kezes lesz a fegyő
  • nestea
    #17096
    Most jutott eszembe ez a kérdés: Beliar karmát hogyan lehet egykezes fegyverré alakítani? Azt is egy Beliar oltárnál? És melyiken éri meg jobban? Egykezes vagy kétkezes?
  • nestea
    #17095
    A NotR-ben meg lehet szerezni csalás nélkül Raven páncélját? Jó lenne, ha lehetne olyat találn, mert már több emberen láttam (inkább két szellemen, meg Raven-ön)
    Ha viszont nem lehet, akkor hol találhatok jobb páncélt a"Revan őrei" páncélnál (második fejezet,Jharkendar)?
  • W B
    #17094
    Nincs olyan mentésem.
  • komicic
    #17093
    Sziasztok!
    Letöltöttem az angol verziót és azt irja ki hogy Gothic II Game CD-ROM not found.
    Nem értem benne van a cd annyira nem vagyok hülye.
    Nincs kedvem visszakeresni (210 oldalt)
  • W B
    #17092
    Aha.Lehet, hogy azt szurtam el.
  • Broafka
    #17091
    talán nem kellett volna szólni Andrének hogy megtaláltad a tolvajok rejtekét :)
    ajánlom kezd előről egy korábbi mentéssel, mert a vérkelyhekért is kaptál volna kb 600 Xp-t ha meg te magad ölöd meg a tolvajokat akkor az fejenként asszem 300 Xp
  • Broafka
    #17090
    3, rengeteg könyvtárvan, mit tom én hogy melyikre gondolt...
    4, jah, én is így voltam vele hogy majd raven odaadja a táblákat, de akkor meg az a hülye szellem nem engedett be, mert nem volt olyan opció hogy emlékezzen az apjára
    és különben is csak xp-t kapsz ha végig mész a templomokon... na bumm, és akkor meg tuti hogy meg jelenik az emlékezés opció...
  • W B
    #17089
    Van egy gond:
    Első fejezet, Milicista, tolvajcéhben ben vagyok.
    Össze gyüjtötem a 6 Vérkejhet, és amikor lemegyek átadni a kejehek akkor látom, hogy az egész tolvajcéh kivan halva. Mindenki meghalt.
  • sunmalac
    #17088
    3. A könyvtár nem alatta van, hanem a bejárattol balra. (library)
    Illetve az addon területen könyvtárként fut a kanyon végén lévő épület is, ahol az ork tábor van.
    4. A színes kőtáblák csak opcionálisak, nem kellenek az 'emlékeztetéshez'. Ráadásul Ravennél ott van mind az öt. Szerintem 'Think!' néven fut, és a beszélgetés során előkerül... (az angol verzióban)
  • Broafka
    #17087
    számozom a kérdéseidet:
    1, akár
    2, talán azért mert bandita páncél volt rajtad és azt nem szeretik az emberek...
    3, khorinosi templom alatt, majd idővel bejuthatsz oda is... (már ha arra voltál kíváncsi)
    4, megkell szerezned az összes kőtáblátt ami a pályán templomokban van, a térkép mutatja őket, legalábbis észrevehető kis firkantások vannak a térképen, keresd őket az olyan elágazásoknál ahol zsákutca van... a végén ott van egy templom, és a kőtáblákat olvasd el (célszerű mind a 3 nyelvet megtanulni hozzá...)
    5, sehol
    6, nem
  • nestea
    #17086
    Ha kinyírtam Ravent akkor mehetek is vissza Khorinisbe?
    Találtam egy pucér embert, aki nekem jött (nem tom miért), pedig elvileg ő egy tanár.
    Hol van a könyvtár?
    Adanos templomában volt egy szellem gyerek, de nem volt olyan opció amiben megkérhettem volna, hogy emlékezzen. ez miért van? (csalással tudtam csak megcsinálni, mert máshogy nem lehetett)
    Találtam egy mágikus ilyat, meg körülötte egypár mágikus nyilat (vagyis azthiszem h az volt). Ha elfogynak a nyilak akkor hol tudok vennei? Vagy ahhoz is jó a sima nyíl?
  • Broafka
    #17085
    nagyon egyszerű, ha paladin vagy akkor mindenki segít neked, kivéve akit megtámadtál, próbáld ki a dockban ahol az a sok lovag van...
  • Csoder
    #17084
    Nektek már sikerült a felsőváros bejáratánál a két lovagot összeugrasztani(bug?) ? :)
    Nekem az imént valahogy igen. Szegénykék egymást püffölték, persze az egyik sem sebződött.
  • sunmalac
    #17083
    190 életerőt, 24 ügyességet, 20 erőt, 44 mannát, és 20-40% 'hozzáértést' lehet a kőtáblákkal fejleszteni.
    Hogyne...
  • nestea
    #17082
    Rájöttem, közben! Csak meglellett mutatni a gyűrűjét Baltarmnak...
    Amúgy már régen megkaptam Vatrastól, de eddig semmi hasznát nem vettem ennek a kereső amulettnek. Taníttattam, de kb ugyanaz az eredmény mintha nem tanult volna semmit, vagy azt mondanám neki, hogy "Just follow me!"...
    Egyátalán hogy kéne használni? Érdemes rá tp-t pazarolni?
    Ezeket a nyelvezeteket érdemes megtanulni? Tudom a paraszt nyelvezetet, de ahogy elnéztem, nincs olyan sok tábla, hogy érdemes lenne elpazarolni 25 tp-t, hogy teljesen vágjam az összes nyelvet... Szerintetek?
  • sunmalac
    #17081
    Bizony. Éppen ezért ki is vették a Magic Golem -et (mágikus gólem, mielött beindulna a vita), furi is lett volna, ha két halhatatlan megküzd egymással.

    Persze a tűzpróbánál azért ott van a helyén... (a gólem)

    Juteszembe; próbálta vlki mágussal (nem dex-mage) végigjátszani a kieget?
    Ha csak mágiára pakolsz, akkor szinte lehetetlen megölni a sárkányokat. (kivéve mocsár, ugye)
  • Takanohana
    #17080
    Sőt! Ha ügyes vagy, Lares három alkalommal is elkísér, és rengeteg xp-t gyűjt neked.
    1. Tavernához
    2. Piramishoz
    3. Északi erdőbe a kőkörhöz

    Ráadásul többször is megáll útközben, szövegel egy kicsit, és utána csak akkor megy tovább, ha mondod neki, hogy gyerünk. De ha várakoztatod egy kicsit, és odacsalsz hozzá mindenféle szörnyeket, mindet megöli neked, mert halhatatlan. Akármeddig vár így rád, és bármit elpusztít, amit odacsalsz, szóval igen hasznos ürge.
  • Broafka
    #17079
    ne reménykedj :P
    a 3 céh megmarad, nem lesz új céh (sajnos)
    de amúgy az az opció az megmarad, szal valahol ott kell lennije sztem...
  • nestea
    #17078
    A sima Gorhic 2-ben Lares elkísért a Tarvenáig, így kaptam egy csomó XP-t. De most az addonban mintha nem látnám azt az opciót.. Pontosabban látok valami hasonlót, de akkor valami eltűnt emberekről beszél..
    Ha belépünk a Víz Körébe akkor az lesz a céhünk is? És kapunk olyan kira páncélt?
  • W B
    #17077
    Négy vagy öt. De azért néha én is keverek.
  • Broafka
    #17076
    jah tényleg :)
    jóóóó, annyi farm van, mindig összekeverem :P
  • Athletic  Bilbo
    #17075
    köszi közben már találtam egyet :))))
  • W B
    #17074
    Skeob farmjához!
    Onar földjein van az ő tanyája.
  • Broafka
    #17073
    beszéljé Vatrassal, mondd meg mindenkinek (szal beleértve Vatrast is) hogy eltört az amu, ő mondja majd hogy az amu csak akkor fog újra "fényleni" ha ezt és ezt csinálod... kell lennije a művelethez egy sötét varázslónak is! Sötét varázsló? mi lenne Xardassal? EZ az, DE fontos! ne Xardashoz menjünk először hanem Pyrokarhoz és mond meg neki hogy Vatras Xardast is akarja a művelethez, Pyrokar kishíján öngyilkosságba futna az ötlettől, ezért menjünk Xardashoz és mondjuk meg neki hogy irány a romok, ő elindul DE szólítsuk le mégegyszer gyorsan és mondjuk meg neki hogy Pyrokar nem akarja a balhét, Xardas ad egy kulcsot Lobart farmján lévő ládához, a ládában van egy könyv, kiveszed odaadod Pyrokarnak és akkor már ő is fog menni

    ENNYI!
  • W B
    #17072
    Közöld Lord Hagennel.
  • Kovász
    #17071
    ÁÁÁ!

    Elakadtam! A chapter 3-ban vagyok, megszereztem az 'eye of innos'-t, elvileg most kéne a varázslókat odairányítanom a 'sun circle'-höz, de nincs semmi erre utaló párbeszéd, se Vatras-nál, se Xardas-nál, se Pyrokar-nal... Lehet h az a baj, hogy nem nyírtam ki rögtön a három csuklyást a 'sun circle'-nél, hanem csak felkaptam a medállt, és úgy beszéltem velük?? Mert elég gáz lenne, hogy egy ilyen bug miatt most a játék felénél abba kéne hagynom a játékot...
    Vagy lehet, hogy csak kihagytam valamit?
    (Az 'eye of innos'-t már megszereltettem Bennettel, és a csuklyásokat is kinyírtam)
  • Randal
    #17070
    Mi az, baj, hogy nehéz?:)
  • W B
    #17069
    Maradok a sima G2nél.
  • Randal
    #17068
    Gold Edition: G2+kieg felpatchelve.
    jóval nehezebb mint az alap, bár ennek én örülök. Van plusz bejárható terület. Elég nagy és szép is, és íííííííííígy kerek a történet. Szvsz a g2-t hamarabb nyomták ki, minthogy kész volt. Vagy üzleti fogás, hogy még a kiegből is legyen lóvé.
  • W B
    #17067
    Fatuskókkon, sziklákon, fatörzseken.
  • Szid
    #17066
    Kipróbáltam. Egész élvezhetö. Ötletesek a feladatok
  • Athletic  Bilbo
    #17065
    sárkányfüvet(dragon root) merre lehet találni, kellene az erő cucchoz amit Constantinotól tanultam :)