21229
  • W B
    #17144
    Magyyarosítással játszol?
    Ha igen akkor ez természetes.
  • Csoder
    #17143
    Jó játék... de mennyire gyűlölöm a bugokat. 3. fejezetben Pedro ott áll Miltennel a kolostor előtt. Kérdés, hogy az, hogy Pedro még mindig ott van, annak ellenére hogy nemkéne, lesz-e kihatással a továbbjutásra? Mert pl olvastam hogy valahol majd segíteni fog Pedro, de ha nem lesz ott, hanem még akkor is a kolostor előtt lesz, akkor rácsesztem :/
  • vegesm
    #17142
    nekem 540 körül volt a sima végén. Térképpel minden királyszár, stb.
  • sanyiiiii
    #17141
    sajnos addon az igazi mágussal iszonyatosan nehéz lett:(
    simában sikerult elérni 400 feletti manat a végére :D jöttek az orkok wawe of death azt annyi...
  • Csoder
    #17140
    Igen, jól sejted, és köszi.
  • tibor16
    #17139
    nekem mindig volt 80-100 erőm, kb 60 ügyim, ezek nagy részét mindig az elején, amikor még nem választasz kasztot, szedtem össze, eccerűen, hogy boldoguljak. Másrészt nekem ez a tiszta varázsló, sosem volt szimpi, mer ha elfogyottn a mana, akkor jött a suhi :). A többi erő-ügyi az meg beesik, italokból, táblákból stb. A kalózokhoz, minéhez mindig összegyűjtöttem amit lehetett, és amikor már elbírtam az egyszerű monsztákkal, kb a snapper, lurker-ig, kezdtem a varázslóra edzeni. Annyi azér köll szerintem, hogy elbírd a kardot, meg 1 valamirevaló crossbow-t...
  • sunmalac
    #17138
    Ha jól sejtem nem az addonnal játszol (?), át kell menned a bányavölgyi várba.
  • sunmalac
    #17137
    Igen, és is ezt mondtam, de azért kicsit még így is túl sok manapont kell hozzá. De valóban müxik a koncept.

    Tibor: Az addonban nem kevés a lent említett konfig, hiszen 60-as mana után már 15 tp kell 5 manapont fejlesztéséhez. És mivel mágus, ezért nem is nyomtam erőre, meg ügyességre. Meg ugye meg kell tanulni a mindenféle rúnákat is (5-20 tp), zárnyitás, társai. De valszeg valóban nem 120-as a manapont száma, hanem 200 körüli.
    De ugye most arról beszélgetünk, hogy ha valaki a mágus alatt valóban a mágust érti (és nem valami varázsló tankot), akkor nagyon nehéz dolga lesz. Tehát könyörgöm, hogy ne az legyen megint a megoldás, hogy tegyél erőre, és löjjél crossbowal. Az nem mágus, szerintem.
  • sanyiiiii
    #17136
    Már megbocsássatok de: sárkány ellen goblin skeleton! Sok mana ital kell az igaz de mivel a sarkanyt ha parszor megutik akkor arrebb repul ezert amig csepelik kis gobbok addig csak össze vissza repked és pár perc alatt kipusztul. Csak a folyamatos utanpotlasrol kell gondoskodni(nem azert mert kinyirna öket, nikabb mert lejar az idötartam).
  • Csoder
    #17135
    Lenne egy apró problémám. A milíciánál vagyok tag, van 30 erőm, és azt szeretném fejelszteni. Mortis a kaszárnyában nem tud segíteni, Carl a kovács sem, nála 30 a max, Torlof értelemszerűen nem segít, mert zsoldos. A felsőnegyedben gyakorlatozó lovagok is csak a rend tagjainak tanítanak. Van még valaki, aki tudna erőt fejelszteni? (2. fejezet elején vagyok.)
  • tibor16
    #17134
    nem mentél túl korán sárkányt őlni? - ez baromi kevésnek tűnik... Ezzel a táppal én megsem próbálnám. Szvsz, kicsit gyűjtögess még pontokat. Az Addon részen pl ennek a dupláját megszerezheted, mire végig csinálod. Nemnagyonértemmertnemelőszörcsinálod.... Az Addonban ezzel 1 ork elit harcosról eccerűen lepattansz, meg sem tudod karcolni... Ha jól tudom 350-es páncélt visel, még a legerőssebb varázslatok (pl tűzeső) sem nyomják le azonnal... szerintem tápolj tápolj és tápolj.. aztán jöhetnek a sárkányok...
  • nestea
    #17133
    WB: " Kellene segítség!
    Meg van a Gothic 1!!!!!!
    De magyarosítással nem akarja kiírni a válaszokat. "

    A másik fórumon nem tudok válaszolni, de itt igen.

    Keresd meg a Gothic.ini fájlt a system mappában. Írd át ezt a sort: subTitles=0
    erre: subTitles=1
  • sunmalac
    #17132
    Jóvan, akkor másképp fogalmazok... :)
    Van egy mágusom, van neki 120 mannája, 10-es ereje, 15-ös ügyessége, 35. szintű, és a 4. kör tagja. Megőlte már a mocsári sárkányt, mert segítettek neki, meg a tűzsárkányt, mert megidézett 50 db csontvázat.
    Szeretné megölni a másik két sárkányt is, de nem megy neki, mert a fejlesztők az addonban már nem adtak neki ehhez semmi lehetőséget. Nincsenek szabad tp pontjai, tehát nem tud hirtelenjében 100-as erőt fejleszteni...
  • tibor16
    #17131
    Igen, ha yóól emléxem, én mindig úgy csináltam, hogy vami varázslattal elvontam a figyelmét, - ja meg hát a mocsári sárkánynál, ott még van segítséged is, - amíg hadakozott, addig nem figyelt. Az elején, én addig amíg a mesterkardot meg nem szereztem, 60 erőig mindig fölnyomtam.
  • sunmalac
    #17130
    Jóvan-jóvan, így a tizedik végigjáccás környékén már nem szoktam elfelejteni aktvizálni... :))
    Szóval ha valaki csak mágiára gyúr, az jól megszívja. (?)
  • tibor16
    #17129
    Jaa, hát azért egy vmire való fegyver, pl crosbow és némi erő - az azér szükséges...
  • tibor16
    #17128
    Hát, ha yóól számolom, öszz 4 x jáccottam végig, 2 x az Addonnal, és ebből össz 2 x voltam varázsló... Nem emléxem különösebb nehézségre, nem volt ugyan könnyű de nem ez a cél (asszem)... Annyira részletekre meg ne haragudj nem emléxem, az biztos, hogy a sárkányszívvel ne felejtsd el az Innos szemét mindig előtte aktivizálni - bár asszem anélkül meg se lehet csinálni...
  • sunmalac
    #17127
    eő=erő.
  • sunmalac
    #17126
    Démon. Kiröhögi a sárkány, meg ugye 6. szintű varázslat. Persze tekercsből lehetne, de van vagy két darab a 4. fejezetben. Ezt is kilőhetjük.
    Tűzvarázslatok: Melyikre is gondolsz pontosan? Melyik az ami többet sebez 150-nél, rúnázható (<4 circle), és nem 100 mana az ellövése?

    Tudom, hogy nem könnyű, de azért ijjászként gyerekjáték, harcosként meg egy picit izzasztó, de azért nem szinte lehetetlen...

    A csépeléshez meg annyit, hogy 20-as eővel csépelhetem én, fegyverek ellen is 150 -es védelme van. zéró sebzés.
  • tibor16
    #17125
    Pl idézel repülő monster-t - nem jut eszembe a neve - amiíg az bírkózik vele, nyíllal karddal, varázslattal csépeled. Csak vigyázni kell, mert 2 monszta már összevész és egymást írtják a sárkány helyett.. -hehe. Aztán ott vannak a príma tűz varázslatok, ha már van rúnád, erőlködni se kell - persze manád az legyen. Ha az addonnal játszol nem használható a beliar varázslat, mert gonosz ellen a gonosz nem hatásos, úgyhogy yóó varázslatot használj. A csonti tényleg nem ellenfél a sárkánynak, ahogy mondtam, inkább elterelésnek használj varázslatot. Azt meg senki nem mondta, hogy könnyű, különben mi értelme lenne?
  • sunmalac
    #17124
    Na, szóval hogyan lehet mágusként megölni a sárkányokat?
    Már ha csak mágiát akarsz használni...
    Hiszen 150-es védelmük van mágia ellen, viszont az elérhető legjobb 'tömeg' varázslat a lightning, láss csodát; 150-es sebzéssel.
    Egyet sikerült megőlnöm vagy 50 csontváz idézésével, de ráment a bányavölgy összes manaitala.
    Gólemet kilőhetjük, bár remekül bevállnak seekerek ellen, pl.: Sekob tanyáján berohanni a seekerektől nyüzsgő házba, gólemidézés, elszaladás, és csak nézni kell, ahogy repkednek kifelé a seekerek...
  • tibor16
    #17123
    Jaa, a végén a DunaPlázában kötsz ki, ott a földszinten a kulcsmásoló után.....
  • Broafka
    #17122
    amúgy igazad van, rosszul írtam, jobbra kell menni a csávóhoz, és egyről beszéltünk :P
  • sunmalac
    #17121
    Bocsi, vissza az egész. Már értem, miért írtad nagybetűvel... :))
  • sunmalac
    #17120
    Ja-ja. Akkor már inkább a rákpáncél, ingyen van, ugyanennyit véd, és sokkal cukibb... :)
  • sunmalac
    #17119
    Jobbra, nem balra. szerintem. Már ha egyről beszélünk, amikor bemászik a várba, akkor jobbra lesz a kovács után egyből, és az épületben pedig ismét rögtön jobbra. Balra a templom van...
  • Broafka
    #17118
    én is :D
    sose vettem meg még eddig... tök fölösleges pénzkidobás...
  • sunmalac
    #17117
    Nemtom a nevét, a boltos, a templommal szemben találod a várban. Ha milicista vagy az első beszélgetésnél felajánlja, asszem 2500 -ért. Én ki szoktam hagyni ezt a páncélt...
  • Broafka
    #17116
    figy, a várban van egy csávó, ha BEmész a VÁRBA (azért írom nagy betűvel hogy nem a várudvarba, hanem be az épületbe) akkor rögtön balra bemész a szobába és ott áll egy muki (most nem jut eszembe a neve) tőle tudod megvenni a nehéz milicista páncélt
  • nestea
    #17115
    És még pontosabban? Végigkérdeztem minden NPC-t (Talán még Garondot és Percivalt nem)
  • sunmalac
    #17114
    A várban.
    Igen jogos, nem írtam ki, gondoltam trivi:
    Elöszőr Khorinis, aztán bányavölgybe valamilyen páncélért, aztán Jarkhandar, aztán vissza bányavőlgybe megcsinálni a küldetéseket.
    Természetesen bányavölgy erős lenne 15. szinten. Még 30-40-en is az...
  • nestea
    #17113
    És a bányavölgyben hol vehetem meg a nehéz milícia páncélt? Sehol nem találom.. Zsoldossal könyebb volt az egész játék, mint milicistával.....
  • Broafka
    #17112
    nem tom, szerintem előbb jarkhander, aztán bányavölgy, bányavölgy az elég kemény jarkhander nélkül sztem :-/
  • sunmalac
    #17111
    Ja, és nem ugyanaz természetesen.
  • sunmalac
    #17110
    A "Beneth kiszabadítása" küldetés után adja Lord Hagen.
    (tehát; bányák körbejárása, levél elvitele Hagennel, eye of innos elhozása, Beneth kiszabadítása, páncél.)
    Így akár már 10-15. szint környékén lehet ilyen páncélod, ha milícia/paladin vagy.
  • nestea
    #17109
    A Lovag páncélt hol tudom megszerezni (a Bányavölgyön belül)?
    Vagy csak a nehéz milíca páncélra gondoltál? (esetleg a kettő ugyan az?)
  • sunmalac
    #17108
    Jobb lehetőségek:
    Knight armor (100/100/50/25), vagy Rákpáncél (70/70/15/0).
    Raven őrei páncél (70/70/0/0)
    Raven páncélja (100/100/100/100), bár ez lényegtelen, ugyse lehet megszerezni.
    Valamint magasabb megszerezhető erő/ügyesség/mana, jobb fegyverek/varázslatok -> könnyebb Jharkendar.

    Sehol nem találsz jobbat annál Jharkedar-on. Ez az ott megszerezhető csúcspáncél. Ezért javaslom, hogy elöbb bányavölgy, aztán Jharkedar...
  • nestea
    #17107
    Mit értesz jobb lehetőségeken? És Jharkedar-on találhatok jobb páncélt a mostani "Revan őrei" páncélnál?
  • sunmalac
    #17106
    Cheat nélkül nem.
    (Jharkedar független a fejezetektől, mehecc a 2-4. fejezetig bármikor. Minnél később, annál jobb lehetőségekkel)
  • nestea
    #17105
    De én a kiegben ott még nem tartok. Most (2. fejezet)Jharkendar-on vagyok és itt Raven páncélját meglehet szerezni? Vagy akár bárhol máshol a játék során?
    Nem a védelme, hanem a kinézete miatt.. Szerintem nagyon cool páncél.
    Szóval meglehet szerezni, vagy nem?